Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 12:54 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 08, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 15
chtěla jsem se zeptat na himalajskou sůl,protože těch solí je více druhů,kromě růžové také černá nebo bílá je rozdíl pravděpodobně ve složení minerálů, která je z těchto solí ta nejlepší
Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 11:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lazarka píše:
chtěla jsem se zeptat na himalajskou sůl,protože těch solí je více druhů,kromě růžové také černá nebo bílá je rozdíl pravděpodobně ve složení minerálů, která je z těchto solí ta nejlepší
Děkuji za odpověď

Běžně se používá ta růžová, ale asi nebude problém použít jakoukoliv, čištěná není ani jedna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob led 12, 2013 4:04 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Lazarka píše:
chtěla jsem se zeptat na himalajskou sůl,protože těch solí je více druhů,kromě růžové také černá nebo bílá je rozdíl pravděpodobně ve složení minerálů, která je z těchto solí ta nejlepší
Děkuji za odpověď

Tak to máte napsané přímo i na tom obale, myslím, že nejvíce minerálů má právě ta černá sůl, zatím jsem si ji ale nekoupil, je dosti drahá a nemají ji všude, ale možná si ji koupím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 10:01 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
Igi píše:
Tak to máte napsané přímo i na tom obale, myslím, že nejvíce minerálů má právě ta černá sůl, zatím jsem si ji ale nekoupil, je dosti drahá a nemají ji všude, ale možná si ji koupím.

já mám tu tmavou chutná po vařených vajíčkách asi hodně síry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2013 1:31 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Ta černá, to je lávová sůl. Má nejvíc sirných sloučenin. Je výborná na koupele a dělá se i jídelní. Ale ne ke všemu se kvůli svému odéru hodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 3:58 pm 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
Dobrý deň,
chcem sa opýtať či neviete aký je obsah čistého draslíka v chloride draselnom (KCL)?

Ešte by som sa chcel spýtať, či dlhodobé užívanie askorbátu sodného (soda/vit. C - 1:1, 1:2, 1:3), alebo odkysľujúcej zmesy, nevytvára prebytok sodíka v tele a tým by bol nebezpečný???

Ďakujem za odpoveď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 11:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
chost píše:
Dobrý deň,
chcem sa opýtať či neviete aký je obsah čistého draslíka v chloride draselnom (KCL)?

Ešte by som sa chcel spýtať, či dlhodobé užívanie askorbátu sodného (soda/vit. C - 1:1, 1:2, 1:3), alebo odkysľujúcej zmesy, nevytvára prebytok sodíka v tele a tým by bol nebezpečný???

Ďakujem za odpoveď

Cca 50% a askorbát nevadí, ten se dobře vylučuje, nicméně u všech směsí to tak být nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 9:20 pm 
Offline

Registrován: čtv led 10, 2013 7:49 pm
Příspěvky: 3
Zdravím, prosím o radu s případnou suplementací minerálů. Dle výsledků v laborce mám:

měď 14,20 umol/l
zinek 13,60 umol/l
hořčík 0,84 mmol/l
draslík 4,0 mmol/l
železo 19,2 umol/l

Odběr byl ráno na lačno, ale ráno jsem vypil sklenici čaje lehce osoleného himalájskou solí, což mohlo nějaké hodnoty zvýšit. Ale zdá se mi, že to není nijak hrozné, osobně bych asi jen přidal na hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2013 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
bukaj píše:
Zdravím, prosím o radu s případnou suplementací minerálů. Dle výsledků v laborce mám:

měď 14,20 umol/l
zinek 13,60 umol/l
hořčík 0,84 mmol/l
draslík 4,0 mmol/l
železo 19,2 umol/l

Odběr byl ráno na lačno, ale ráno jsem vypil sklenici čaje lehce osoleného himalájskou solí, což mohlo nějaké hodnoty zvýšit. Ale zdá se mi, že to není nijak hrozné, osobně bych asi jen přidal na hořčíku.

Tak opravdu to nemáte špatné, možná by to chtělo zvednout měď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 7:51 pm 
Offline

Registrován: ned úno 10, 2013 7:39 pm
Příspěvky: 1
Dobry den,Jardo,čtu diskusi na téma vitamín C,píšete ,že denně užíváte 2gramy céčka to je dost velká dávka,ano vím,céčkem se nedá ublížit.Dnes mi syn přinesl dokument o užitečnosti vitamínů a hlavně vit.C,podle toho dokumentu je na všechno a muže restartovat v těle vlastní obranyschopnost organismu.Ale proč píšu,nevím kde se dá sehnat 2gramy céčka,předpokládám,že se tady nemluví o tabletách,našel jsem tabulky s obsahem céčka v ovoci nebo zelenině,ale musel bych ho mít kila,poraďte,díky V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 9:32 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
[quote="vlastik":2rrptl1p]Dobry den,Jardo,čtu diskusi na téma vitamín C,píšete ,že denně užíváte 2gramy céčka to je dost velká dávka,ano vím,céčkem se nedá ublížit.Dnes mi syn přinesl dokument o užitečnosti vitamínů a hlavně vit.C,podle toho dokumentu je na všechno a muže restartovat v těle vlastní obranyschopnost organismu.Ale proč píšu,nevím kde se dá sehnat 2gramy céčka,předpokládám,že se tady nemluví o tabletách,našel jsem tabulky s obsahem céčka v ovoci nebo zelenině,ale musel bych ho mít kila,poraďte,díky V.[/quote:2rrptl1p]
Je možné objednat u p.Jardy a rovnou si koupit i sodu.



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 11:58 am 
Offline

Registrován: pon lis 26, 2012 10:06 am
Příspěvky: 18
Dobrý den,
přečetla jsem všech 112 stran a radši se ještě na něco doptám.
Chci užívat Askorbát sodný, mohu tedy smíchat v poměru 2:1 kyselinu askorbovou a jedlou sodu, zalít vodou a následně to zapít pomerančovou šťávou, nebo jinou barevnou šťávu nebo zajíst rajčatem? Šlo by popřípadě ten askorbát namíchat přímo v té šťávě? Nezničí ta probíhající neutralizace třeba nějaké enzymy? Může ten askorbát používat i člověk, který užívá prášky na vysoký tlak, jako jsou prášky: Agen, Betamed a Hypotylin?
Chtěla bych si objednat vitamín ze Swansonu, ale narazila jsem v tomto vláknu na 2 stránky Swansonu. První: http://www.swansonvitamins.com/VitaminsAndSupplements a druhá www.swanson.cz Zdají se mi lepší ty americké stránky, příjde mi tam zboží levnější než na těch našich stránkách, je to možné?
Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 12:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
vlastik píše:
Dobry den,Jardo,čtu diskusi na téma vitamín C,píšete ,že denně užíváte 2gramy céčka to je dost velká dávka,ano vím,céčkem se nedá ublížit.Dnes mi syn přinesl dokument o užitečnosti vitamínů a hlavně vit.C,podle toho dokumentu je na všechno a muže restartovat v těle vlastní obranyschopnost organismu.Ale proč píšu,nevím kde se dá sehnat 2gramy céčka,předpokládám,že se tady nemluví o tabletách,našel jsem tabulky s obsahem céčka v ovoci nebo zelenině,ale musel bych ho mít kila,poraďte,díky V.

Tak jak vám píše člen TomasV, mohu vám ho poslat, ale práškové céčko se dnes celkem běžně koupí skoro všude. Jinak vhodné je opravdu ho brát zneutralizované tou sodou, nebo v lipozomu, ale na to již musíte mít doma nějaké vybavení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 12:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Stejsi píše:
Dobrý den,
přečetla jsem všech 112 stran a radši se ještě na něco doptám.
Chci užívat Askorbát sodný, mohu tedy smíchat v poměru 2:1 kyselinu askorbovou a jedlou sodu, zalít vodou a následně to zapít pomerančovou šťávou, nebo jinou barevnou šťávu nebo zajíst rajčatem? Šlo by popřípadě ten askorbát namíchat přímo v té šťávě? Nezničí ta probíhající neutralizace třeba nějaké enzymy? Může ten askorbát používat i člověk, který užívá prášky na vysoký tlak, jako jsou prášky: Agen, Betamed a Hypotylin?
Chtěla bych si objednat vitamín ze Swansonu, ale narazila jsem v tomto vláknu na 2 stránky Swansonu. První: http://www.swansonvitamins.com/VitaminsAndSupplements a druhá http://www.swanson.cz Zdají se mi lepší ty americké stránky, příjde mi tam zboží levnější než na těch našich stránkách, je to možné?
Děkuji za odpovědi.

Tak můžete to namíchat i v té šťávě a pokud jde o uvedené léky nedovedu odpovědět, nicméně pravděpodobně budete muset jejich dávky pomalu snižovat. Vitamín C potřebujete v sypané formě a to ani jedna z těch stránek nedodává. Je na konci fóra v nabídce, nebo se zeptejte v lékárně, občas mají i sypaný. Uvedené americké stránky jsou pochopitelně bez dopravného a cla, čili musíte počítat dolar tak cca 30-32,-Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 12:57 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Přidám ke zvážení teorii, že vysoké dávky céčka mohou blokovat vstřebávání některých dalších vitamínů a živin.

Pokud je tohle pravda, nebylo by podle mne vhodné kyselinu askorbovou do šťáv sypat


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz