Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 1:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 8:05 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
žer maso... aspoň ryby.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 10:57 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Zappy píše:
ach jo, po 6 tyzdnoch na protikvasinkovej diete som sa dokazal vzdat vsetkeho rizikoveho, ale syrov sa zatial nedokazem zriect (predsa len, v tejto zime aspon nejaka bielkovina okrem vajec na zahriatie potesi). Preto stale hladam nejaky akceptovatelny typ. Dnes som nahodou nasiel bio syrara na dedine, ktory vyraba typ francuzskeho syra "BRIE"- vlastne male stado, pasene v sezone vonku, vyroba syra povodna ako pred X- storociami. Jedinym negativom je pouzivana plesen syra. Nasiel som na wikipedii kratku charakteristiku toho syra, aj jeho vzhlad zodpoveda pripojenej fotke. Co si o tom myslite- jest to je asi blbost, ze jo?

http://sk.wikipedia.org/wiki/Brie_(syr)


vdaka za odpoved, spolubojovnici \":-)\"

Jestli se potýkáte se střevní dysbiozou tak se potýkáte i s plísněmi - jíst tedy sýry s plísní je poněkud nerozum. Obecně na sýry je trávení zpravidla připraveno až později, i když já na ně třeba reaguji relativně dobře. Problém dělá laktoza, to se však dá ošetřit nákupem bezlaktozového sýru a kasein - což neošetříte, tam je potřeba mít už dobře srovnanou mikrofloru aby si s ním poradila plus plísně, ty bych si nedopřával ani po dlouhé době po vyléčení.

Pokud se bez sýrů dočasně nedokážete obejít, možnou volbou jsou natural kozí sýry, které jsou často přirozeně bezlaktovozové. Kasein z těchto sýrů je obvykle dobře snášen. Další možností je tvrdý bezlaktozový sýr kravský, vždy bez aditiv a plísní nbeo sýr ovčí. Čím tvrdší sýr, tím zpravidla menší množství laktózy, protože tyto sýry nějakou dobu zrají a bakterie v nich se postarají o mléčný cukr (parmezán, grand moravia)

Jinak pokud nechcete maso a nezvládnete ani ryby, zkuse si na zahřátí udělat vývar z kostí a zeleniny a popíjejte přes den. Z bílkovin je dobrým zdrojem do začátku domácí kefír a jogurt, které však pravda ochlazují. Rozmixujte do nich zázvor a skořici, to by mohlo trochu pomoci.
Pokud necháte jogurt nebo kefír překapat přes plátno, tak hmota která vám zůstane je velmi podobná tvarohu nebo třeba cottage sýru. Můžete osolit, okořenit a používat jako náhražku sýru. Takto se dá vyrobit sýr i ze smetany,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 9:38 pm 
Offline

Registrován: sob čer 26, 2010 9:09 am
Příspěvky: 32
vďaka páni za dobre mienené rady. Budem to musieť teda stopnúť, bio-nebio, sú tam plesne. Na jogurte a kefíre fungujem, tam si zas musím dať pozor na konzumovaný objem, pretože asi nebude tiež ideálne keď vypijem 8dcl domáceho kefíru alebo 5dcl jogurtu naraz.

Napriek tomu si však myslím, že aj keď človek spraví ten jeden prehrešok za deň (napr. v podobe nesprávneho syra), neguje to len zlomok tej celodennej práce, ktorú na sebe dodržiavaním ostatných zásad "de-kvasinkovania" urobí. Takže uznávam, že ma to vracia o pol kroka denne späť, ale verím, že je tam aj nejaký progres vpred (hoci to zatiaľ nijak necítim, haha).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 1:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/35578-dieta-zalozena-na-tucich-muze-i-pomahat
to mně z omylu nevyvedete, protože podle mně jsou eskymáci překyselení jako všichni ostatní, kdo žijí jen na bílkovinách...

Ten článek je sice velice dobrý ovšem jak souvisí s tím co jedí eskymáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 2:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Denisaaa píše:
Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Už od malička trpím vaginálními mykozami. Hodně mě to omezuje a trápí. Každý můj přítel se se mnou léčil (já kapsle, on mastička). Pomohlo to však přibližně na 14 dní a pak se to opět vrátilo. Jsem zoufalá. Nyní mám nového přítele,jsme spolu krátce, asi 3 měsíce. Asi před měsícem jsem dostala mykozu. Nevím z čeho, mám jí chronickou. Tak jsem se přeléčila, příteli však nic neřekla, kvůli studu a nejspíš ji na mě přenesl. Asi 3 dny zpátky jsem mu to vysvětlila, že na to trpím. Nadšený nebyl, ale začali jsme oba brát mms2. On se odmítl mazat něčím z lékárny a já jsem zoufalá. Mám strach, že mms2 nepronine až tak hluboko a jemu mykozu nevyléčí. Mám v plánu si začít dělat klystýry, držet protikvasinkou dietu, protože jakkýkoliv přípravek z lékárny mi pomohl asi na 14 dní. Je mi 21 let, jsem jinak udravá, imunitu si myslím, že mám dobrou, tak kde může být problém? A ještě bych se chtěla prosím zeptat, jak přeléčit efektivně přítele, abychom to na sebe stále nepřenášeli. Napadli mě koupele s mms a mms2 brát perorálně. Předem moc děkuji za odpověď. (omlouvám se, jsem tu poprvé a asi jsem udělala nové téma)

Tak dáváte zbytečně duplicitní dotazy do různých vláken, což vám určitě nic rychleji nevyřeší a jak jsem již napsal, tak většinu informací najdete ve vlákně o kandidě, tedy zde a očistách střeva. Základem pro bezproblémový průběh je dokonalá defekace a obnova přirozeného prostředí střeva i pochvy. Nemá cenu něčím matlat sebe, nebo přítele nějakou gebuzínou, to stejně z dlouhodobého pohledu fungovat nemůže. Koupele s MMS a výplachy fungovat sice asi budou, ale dlouhodobě to také není řešení, to je ve střevě a tam je potřeba se soustředit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 2:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Začala jsem držet protikvasinkovou dietu, jen si nevím rady zda můžu jíst toto:
kuskus,kroupy,pomelo,mrkev - vařená,sušený hrách, bílý jogurt z obchodu.
Můžu připravit kefír z mléka z obchodu? Bohužel nemám možnost sehnat nepasterizované. \":-(\"

No, to je nějaká divná protikvasinková dieta, když v ní máte samé sladké potraviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 2:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
pokora píše:
Co se týče kefíru z tibetské houby, předpokládám, že když je zpracován do sirné patlaniny, probiotické účinky přetrvávají.

Z jiného fóra mám vyčteno, že veškeré laktobacily spolehlivě zabíjí kyselina chlorovodíková v žaludku, takže údajně nemá smysl je do sebe ládovat. Co si o tom myslíte?

Kefír v patlanině pochopitelně funguje a žaludek určitě něco zničí, ale zdaleka ne všechno, to by pak nemělo vůbec význam probiotika brát, což určitě pravda není, naopak velice prospívají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 2:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Má to obrovské rozměry i podle toho co píšeš. V podstatě kamkoli přijdu tak narážím na lidi, kteří evidentně mají co dočinění se zničenou mikroflorou a přemnožením dysbakterií.
V září jsem začal pracovat s kolegyní, která měl těžké astma léčená naprosto vším a každým. Měla také další příznaky jako hyperaktivní nadledvinky a hypoaktivní štítná žláza a velkově rozhozené naldveniky. I přes silně zásaditou stravu velmi nízké ph jako znak nefunkčního trávení.

To co z ní zařalo lízt po léčbě bylo dost šílené a ještě teď z ní leze bordel pusou i dalšími otvory. Zdá se že nastřádáno měla hodně deka, možná kilo svinstva v těle.Nemohla v prvních týdnech ani vyjít schody. Nikoho ale nenapadlo tahle zřejmá věc, který jí nyní ulevila tak, že už jenom občas vykašle zbytky odpadu. Myslím, že se jedná o epidemii které si medicína není vědomá

Tak zde pozor, to by jste byl vedle jak ta jedle, to co popisujete je právě cílem a jde o normální průběh pozvolného likvidačního mechanizmu moderního člověka. Prostě se nesmíte dožít důchodu a kvasinka to celkem spolehlivě zajistí. Ptáte se proč, protože by to tento podělaný systém stejně neufinancoval a mrtvola nestojí nic, je nás tady prostě moc. Nejde tedy o epidemii, ale přirozenou likvidaci přemnoženého druhu, ale máte pravdu v tom, že to má prakticky každý. Ono také co chcete od plastického žrádla a života ve stresu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 2:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Už třetí den držím dietu. Dnes mě bolí celý den břicho. Mám křeče. ráno jsem měla jogurt s kiwi, dopoledne dušenou červenou řepu a od té doby mám ty křeče. K obědu zelenina + pohanka a půlku grepu. Copak je špatně?

Já myslím, že blbá kombinace a ještě moc sacharidů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 4:42 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Máte někdo vyzkoušený Sifon od Dědka Kořenáře? Asi jo, protože se tu o něm občas píše. A jeho působení na Ph a kvasinku?
Od pondělka ho používám a od té doby razantně vzrostlo ph (téměř celý den okolo 7, odpoledene 8 ), dá se říci ze dne na den a již druhý den ukázkový plivací test. Nějak se mi tomu nechce věřit.
Asi měsíc držím nízkosacharidovou dietu, ale tohle vidím poprvé, spíše čumím.
Přemejšlím, čím jiným, to může být, ale zatím mně nic nenapadá, než ten sifon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 5:31 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
http://www.jajsem.com/lecba-kandidy-syr ... ebny-plan/

zajímavé a pravdivé - vlastní zkušenost - nikdy nebyl problém s kandidou při ovoci i když jsem za den vypila výhradně ovocné štávy nebo jedla jen ovoce. \":idea:\", po zelenině mi bývá zima a mám dříve hlad, občas, jakobych cítila únavu jakoby mi tělu něco chybělo, minimálně banán to vždy spraví


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 7:37 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
jani píše:
http://www.jajsem.com/lecba-kandidy-syrovou-stravou-lecebny-plan/

zajímavé a pravdivé - vlastní zkušenost - nikdy nebyl problém s kandidou při ovoci i když jsem za den vypila výhradně ovocné štávy nebo jedla jen ovoce. \":idea:\", po zelenině mi bývá zima a mám dříve hlad, občas, jakobych cítila únavu jakoby mi tělu něco chybělo, minimálně banán to vždy spraví

Zprávy od lidí, kteří úspěšně prošli tímto typem léčby se objevují, i když ne příliš často. Minulé jaro jsme to intenzivněji probírali a osobně jsem tento způsob testoval s katastrofálními výsledky, jelikož moje tělo obecně není nastaveno na příjem syrové stravy a neumí si poradit s velkým množstvím jednoduchých cukrů

Osobně si myslím že tatot strategie bude funkční u lidí, kteří svým metabolismem a založením jsou stvořeni pro lehkou, syrovou stravu s vysokým množstvím cukrů a zároveň nemají plísně rozšířené až do tenkého střeva. Tito budou jednoduché cukry velmi dobře zpracovávat a to už v tenkém střevě. Do tlustého se pak žádný cukr nedostane. Díky tomu že jim tato strava prospívá, dostanou do sebe řadu cenných látek a nastřelí zpět imunitu, může dojít k vyléčení.
U mě, který je přirozeně nastavený na energickou tučnou a bílkovinovou stravu se při tomto typu stravování bouří každá buňka a kandida nekandida chřadnu závratnou rychlostí.

Není to ale pro každého to je naprosto jasné. Vy myslím různé potřeby různých lidí v tomto ohledu můžete pěkně porovnat, protože to srovnání máte přímo u sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 7:41 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
panka píše:
Už třetí den držím dietu. Dnes mě bolí celý den břicho. Mám křeče. ráno jsem měla jogurt s kiwi, dopoledne dušenou červenou řepu a od té doby mám ty křeče. K obědu zelenina + pohanka a půlku grepu. Copak je špatně?

Já myslím, že blbá kombinace a ještě moc sacharidů.

No tak bežný člověk se střevní dysbiozou po těchto jídlech a kombinacích zpravidla exploduje během dvou dnů. Pokud nechcete aby se vaše tělo rozletělo do několika časových pásem, nastudujte si aspoň naprosté základy toho, do čeho se pouštíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 9:44 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
Zprávy od lidí, kteří úspěšně prošli tímto typem léčby se objevují, i když ne příliš často. Minulé jaro jsme to intenzivněji probírali a osobně jsem tento způsob testoval s katastrofálními výsledky, jelikož moje tělo obecně není nastaveno na příjem syrové stravy a neumí si poradit s velkým množstvím jednoduchých cukrů

Osobně si myslím že tatot strategie bude funkční u lidí, kteří svým metabolismem a založením jsou stvořeni pro lehkou, syrovou stravu s vysokým množstvím cukrů a zároveň nemají plísně rozšířené až do tenkého střeva. Tito budou jednoduché cukry velmi dobře zpracovávat a to už v tenkém střevě. Do tlustého se pak žádný cukr nedostane. Díky tomu že jim tato strava prospívá, dostanou do sebe řadu cenných látek a nastřelí zpět imunitu, může dojít k vyléčení.
U mě, který je přirozeně nastavený na energickou tučnou a bílkovinovou stravu se při tomto typu stravování bouří každá buňka a kandida nekandida chřadnu závratnou rychlostí.

Není to ale pro každého to je naprosto jasné. Vy myslím různé potřeby různých lidí v tomto ohledu můžete pěkně porovnat, protože to srovnání máte přímo u sebe.

Pokud přijmu ten donebes volající nesmysl o cukru stráveném už v tenkém střevě, který se nedostane nikam jinam, pak nesmíme stejně zapomenout na to, že cukr přejde do krve,
kde si ho systémová candida najde velice snadno:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 9:59 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
Pokud přijmu ten donebes volající nesmysl o cukru stráveném už v tenkém střevě, který se nedostane nikam jinam, pak nesmíme stejně zapomenout na to, že cukr přejde do krve,
kde si ho systémová candida najde velice snadno:-)

to bude platit opět jen za určitých okolností - pouze pokud kandida v krvi je a pokud je již ve formě kdy si s ní nedokáží poradit bílé krvinky, tedy kdy se mění do struktury kdy ji bílé krvinky už nezvládají likvidovat. Jinak buď v krvi není nebo je její životnost v tomto prostředí velmi omezená. Musí být tedy splněno několik podmínek.
U lidí kde nedošlo k radikálnímu rozmnožení kandidy, její transformaci do plísňové formy a porušení střevní stěny tohle platit nebude. Což je stále poměrně velká skupina


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz