Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 8:45 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Denně mám v patlanině 100 g kefírového tvarohu, je v tom dostatek laktíků,nebo je třeba ještě pít kefír. Díky Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
Denně mám v patlanině 100 g kefírového tvarohu, je v tom dostatek laktíků,nebo je třeba ještě pít kefír. Díky Pavel

Mělo by to plně vyhovovat, nicméně pokud si dáte ještě třeba 1-2 dcl kefíru určitě si neuškodíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 11:41 am 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 6:25 pm
Příspěvky: 21
Daruji tibetské kefírové houbičky \":-)\" poštou lze zaslat kamkoliv.

coccinell.a@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 6:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Dobry den, predem se omlouvam za svuj dotaz - odpoved jiz dze urcite je popsana, ale vcera jsem docetl komplet forum o ciste jater a nyni jdu teprve na toto. Nicmene vcera jsem jiz dal delat kefir z mleka z mlekomatu a praskove kultury od spolecnosti Milcom. Nyni je to jiz nejakych 25 hodin a 'voda' se odspodu ani od vrchu neoddeluje. Zamichane je to drevem, uskladnene pri cca 26-ti stupnich, mleko jsem doma jiz nepasterizoval.

Podle navodu se to ma po 24ti hodinach soupnout do lednicky. Poradte prosim, zda to jeste nechat v teple nebo to jiz soupnout do lednicky takto.

Dekuji a jdu zatim procitat vlakno 'od píky'.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 6:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Firebird píše:
Dobry den, predem se omlouvam za svuj dotaz - odpoved jiz dze urcite je popsana, ale vcera jsem docetl komplet forum o ciste jater a nyni jdu teprve na toto. Nicmene vcera jsem jiz dal delat kefir z mleka z mlekomatu a praskove kultury od spolecnosti Milcom. Nyni je to jiz nejakych 25 hodin a 'voda' se odspodu ani od vrchu neoddeluje. Zamichane je to drevem, uskladnene pri cca 26-ti stupnich, mleko jsem doma jiz nepasterizoval.

Podle navodu se to ma po 24ti hodinach soupnout do lednicky. Poradte prosim, zda to jeste nechat v teple nebo to jiz soupnout do lednicky takto.

Dekuji a jdu zatim procitat vlakno 'od píky'.

To nemusí být problém, oddělovat se to nemá, musíte trochu rozetřít po skleničce a pokud vzniká mramorový vzor, je to kefír.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 12:15 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
občas si dělám Panír syr z domácího mleka

Zustava mě syrovátka a také jsem nevěděl co sni

Dobrej napad co jsem tu precetl použit ji s tibetskyma houbickama a udělat kefír.
Přicházím o mnoho pokud bych kefiroval jen ze syrovátky a ne z celého mleka diky za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
HARMON3K píše:
občas si dělám Panír syr z domácího mleka

Zustava mě syrovátka a také jsem nevěděl co sni

Dobrej napad co jsem tu precetl použit ji s tibetskyma houbickama a udělat kefír.
Přicházím o mnoho pokud bych kefiroval jen ze syrovátky a ne z celého mleka diky za odpoved

Tak to nedovedu posoudit, kefír jsem pouze ze syrovátky nikdy nevyráběl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tibetská houba - kefír
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 6:10 pm 
Offline

Registrován: sob led 26, 2013 12:34 pm
Příspěvky: 9
Zdravím,
pokouším se poprvé vyrobit kefír z tibet. houby. Nemáme kde sehnat nepasterizované mléko, tak jsem použila obyčejné z obchodu (Madeta, "čerstvé" - takovéto co má záruku cca dva týdny) 24 hod.s houbičkou stojí při cca 21°C.
Zatím mi přijde že jako kefír to nevypadá, spíš to celé smrdí jakoby zkaženě ... je to tak v pořádku ??
A vymýváte houbičku nebo ne? Někde píší neprat, někde každý den promýt vodou a i promnout v ruce ... :-/
Děkji za názory !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibetská houba - kefír
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2013 1:33 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
ale.haskova píše:
Zdravím,
pokouším se poprvé vyrobit kefír z tibet. houby. Nemáme kde sehnat nepasterizované mléko, tak jsem použila obyčejné z obchodu (Madeta, "čerstvé" - takovéto co má záruku cca dva týdny) 24 hod.s houbičkou stojí při cca 21°C.
Zatím mi přijde že jako kefír to nevypadá, spíš to celé smrdí jakoby zkaženě ... je to tak v pořádku ??
A vymýváte houbičku nebo ne? Někde píší neprat, někde každý den promýt vodou a i promnout v ruce ... :-/
Děkji za názory !

Mě houbička najela hned krásně.Vyzkoušel jsem všechny mlíka od krabicovýho až po čerstvý kozí, který používam nejvíc.Houbička se rozrostla až do 10cm dlouhých provazců, občas je protrhám na menší kousky.Část musím každej týden vyhazovat, protože se fakt rychle množí, už jsem rozdal a zamrazil co se dalo, ale jest ju fakt nebudu, to ne.Jinak, jak vám kefír smrdí těžko posoudit, no ten můj je cítít asi jak burčák,než ho promíchám, takový alkoholový kvašení tam cítím.Přeju mnoho úspěchů.Stejski

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibetská houba - kefír
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2013 9:25 am 
Offline

Registrován: sob led 26, 2013 12:34 pm
Příspěvky: 9
Děkuji za odpověď - aspoň jedna \":D\"
Takovýto alkoholový - kefírový se nakonec taky objevilo, i pár bublinek, houbička je malá.
Ale ještě předtím to fakt smrdělo - když nechám mlíko stát v pokojový teplotě tak je to asi normální (?)
Stejně se to ale bojím vypít \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2013 1:41 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 06, 2012 10:23 am
Příspěvky: 16
Dobrý den,
chtěla jsme se zeptat, jak se přesně vyrábí jogurt v tom jogurtovači? Dají se tam ta probiotika, zaleju mlékem a pak se to v tom jogurtovači dělá 12 h? Jako, že to tam kvasí? A to asi musí být jogurtovač celou dobu zaplý,že? Já jsem tady na stránkách četla, že nejlepší je ten jogurt dělat min.36 hod., tak jsem z toho zmatená \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2013 6:20 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
kalinka píše:
Dobrý den,
chtěla jsme se zeptat, jak se přesně vyrábí jogurt v tom jogurtovači? Dají se tam ta probiotika, zaleju mlékem a pak se to v tom jogurtovači dělá 12 h? Jako, že to tam kvasí? A to asi musí být jogurtovač celou dobu zaplý,že? Já jsem tady na stránkách četla, že nejlepší je ten jogurt dělat min.36 hod., tak jsem z toho zmatená \":roll:\"

Asi záleží jaký jogurtovač. Já mám jogurt hotový za 5 hodin.Jako kulturu používám choceňský bílý jogurt, smíchám s mlékem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2013 10:21 pm 
Offline

Registrován: sob čer 26, 2010 9:09 am
Příspěvky: 32
Jardo, mnohe stranky predajcov jogurtovacov uvadzaju, ze ak domaci vyrobca jogurtu pouziva surove mlieko, musi ho pred naockovanim kulturou pasterizovat na cca 80-90 stupnov (a potom samozrejme vychladit), inak sa kultura nebude moct rozmnozovat.
Ja si uz rok robim jogurt len zo suroveho mlieka zahriateho max. na 40 stupnov a je OK, ale zvacsa byva riedky. Zaujima ma len, ci je na tej nutnosti zahriavania na vysoku teplotu nieco pravdy- predpokladam, ze vy asi tak nekonate \":-)\")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 11:28 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jogurtovač je nutný jen ve vyjímečných případech, jogurt jde udělat bez něj a i z raw mléka.

Je potřeba zajistit tepltotu která se bude blížit 40 stupňům, což v této době bude topení nebo trouba zapnutá na minimum, v létě to bude nějaký krytý balkón či jiné teplé místo.

U raw mlka je o něco vyšší riziko, že během procesu zvítězí některé nevhodné bakterie a jogurt bude lehce nasmrádat nebo se zcela zkazí (to už pak prostě smrdí). Obvykle se tak děje když není dobře dodržena hygiena anebo po dobu kvašení není zajištěna dobrá a aspoň trochu stabilní teplota. Zdá se mi, že větší riziko že se u raw mlíka proces pokazí je když použiji jako očkovací kulturu jogurt z minulé dávky a nikoli jogurt z obchodu.

Jogurt se mi takto zkazil zatím 2x, jednou putoval do záchodu, jednou měl jen mírně nepříjemnou vůni, jinak byl chuťově i konzistencí OK, takže jsem jej snědl a nic nenastalo. Kromě kelímku z obchodu jej očkuji tabletou probiotik bez přidaných látek a nechávám pracovat aspoň 24 hodiny, aby množství mléčného cukru bylo co nejmesnší a množství probiotických batkerií co největší.

Výraznou roli při zpracování jogurtu hraje bakterie l. bulgaricus, je dobré aby ji přidávaná kultura měla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 8:21 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 06, 2012 10:23 am
Příspěvky: 16
Sakule, díky za odpověď.
Chtěla jsem se tedy zeptat, pokud tedy budu chtít dělat ten jogurt v troubě, tak to znamená, že budu muset mít třeba zaplou troubu 12 h než se jogurt udělá?? To je trochu neekonomické...jak to přesně děláte vy? Omlouvám se za možná hloupé dotazy


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz