Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 22, 2024 9:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odumieranie prstov na nohe
PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2013 6:30 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dobry den,
vedel by niekto poradit, co robit v pripade odumieranie prstov na nohe? Ide o pana v starsom veku (takmer 70). Je 3 tyzdne po operacii - spriechodnenie cievy v nohe. Prsty na nohe sa mu zial nedokrvuju, najpr mal modry len jeden prst (bude potrebna amputacia), postupne mu vsak modraju aj ostatne prsty. Je mozne tento stav pozastavit, pripadne zvratit. Budem vdacna za kazdu radu. Mal obojstranny zapal pluc, zistena candida, berie Fluconazole a injekcie na riedenie krvi. Velmi pekne dakujem za akukolvek radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odumieranie prstov na nohe
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 12:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28389
Bydliště: Poděbrady
ivana p. píše:
Dobry den,
vedel by niekto poradit, co robit v pripade odumieranie prstov na nohe? Ide o pana v starsom veku (takmer 70). Je 3 tyzdne po operacii - spriechodnenie cievy v nohe. Prsty na nohe sa mu zial nedokrvuju, najpr mal modry len jeden prst (bude potrebna amputacia), postupne mu vsak modraju aj ostatne prsty. Je mozne tento stav pozastavit, pripadne zvratit. Budem vdacna za kazdu radu. Mal obojstranny zapal pluc, zistena candida, berie Fluconazole a injekcie na riedenie krvi. Velmi pekne dakujem za akukolvek radu.

Pokud nemá cukrovku jde pouze o slepené krvinky a není problém tělo odkyselit, což by mělo fungovat celkem ihned jak dostanete moč na 7,5-7,8 pH. Jinak na nedokrvení končetin funguje dobře také uzemnění-grounding bosých nohou na zemnící měděné desce, kde má nohy cca 20 minut tak 3-4x denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odumieranie prstov na nohe
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 12:01 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Na to pomáhaj pijavice, ale v česku se asi sterilní těžko seženou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odumieranie prstov na nohe
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 9:57 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dakujem velmi pekne za rady. Myslite, ze je mozne stav upravit aj v priebehu par dni? Koncom tyzdna ma ist na kontrolu, kde sa pravdepodobne rozhodne o rozsahu amputacie. Myslite, ze ta amputacia je nevyhnutna, aby sa to dalej nezhorsovalo? Viem, ze ste proti rezaniu cohokolvek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odumieranie prstov na nohe
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 7:31 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Kachně píše:
Na to pomáhaj pijavice, ale v česku se asi sterilní těžko seženou.
Pokud by na mne cihali reznici se sklapelem a myslel bych ze pijavice pomuze, tak se nebudu zabyvat sterilitou. A jednou jsem byl na nejake vystave exoteriky a bylo tam nekolik stanku, kde pijavice pronajimali nebo prodavali. A tvrdili, ze to funguje, uz nevim na co, ale se sterilitou asi problem nemeli.
Ne, ze bych si myslel, ze to je reseni, nic o tom nevim. ale kdyby byl fakt zajem o pijavice a byly by penize, tak urcite neni problem je sehnat. Hodte si google "pijavice lekarska" a budete se divit co tu je pijavic.
ObrázekObrázekObrázek
Jo, kdysi jsem myslel ze pijavice lekarske jsou doktori, ale pak jsem je videl a vypadaji jinak. Ale maji dost spolecnyho.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne úte úno 19, 2013 10:15 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odumieranie prstov na nohe
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 7:42 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
ivana p. píše:
Dakujem velmi pekne za rady. Myslite, ze je mozne stav upravit aj v priebehu par dni? Koncom tyzdna ma ist na kontrolu, kde sa pravdepodobne rozhodne o rozsahu amputacie. Myslite, ze ta amputacia je nevyhnutna, aby sa to dalej nezhorsovalo? Viem, ze ste proti rezaniu cohokolvek.

Ivano, ma ten pan nejaky realny problemy, krome toho, ze jsou prsty modry? Zatim asi muze chodit, az mu kus nohy uriznou, tak uz to bude neco jinyho. Pokud se mu nedeje neco akutniho, tak bych operaci a pripadne navstevu doktora odlozil a dal hledal. Doktori na operaci casto chvataji, aby meli penize jisty. Videl jsem par pripadu, napriklad velmi nutna operace konizace a pak priznali, ze uz bylo vsechno v poradku a operace byla uplne zbytecna. Nekteri lidi porad jeste nechapou, ze zdravotnictvi je predevsim byznis a vyborna obziva pro spoustu lidi.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne úte úno 19, 2013 10:17 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odumieranie prstov na nohe
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 10:03 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
A Ivano, jeste to nejdulezitejsi. ma ten pan sam zajem zkusit neco delat nebo jen ceka az mu tu nohu uriznou? Snazi se aspon co nejvic chodit aby nohu prokrvil? Snazi se ji masirovat? Zadal vas on sam at se mu po necem podivate? Nebo je to jen vas napad? Protoze potom i kdyz za nim prijdete s genialnim prirodnim resenim, a ne ze by takovy nebyly, tak rekne ze ne protoze mu doktor rekl ze se musi ta noha uriznout a hned. A ze mu jeste musi byt vdecny ze mu ji chce uriznout hned, protoze kdyz se to zdrzi tak by museli uriznout i hlavu. Medicina je hodne zalozena na zastrasovani a prosazovani tech nebrutalnejsich metod, viz amputace nohy. Kdo hleda najde, ale jestli nehleda, tak asi ne a i kdyz za nim prijdete s nejakym napadem, tak se vsichni obrati proti vam, protoze doktor, ktery nic neumi vylecit, rekl ze to tak je. To je moje zkusenost.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odumieranie prstov na nohe
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2013 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28389
Bydliště: Poděbrady
ivana p. píše:
Dakujem velmi pekne za rady. Myslite, ze je mozne stav upravit aj v priebehu par dni? Koncom tyzdna ma ist na kontrolu, kde sa pravdepodobne rozhodne o rozsahu amputacie. Myslite, ze ta amputacia je nevyhnutna, aby sa to dalej nezhorsovalo? Viem, ze ste proti rezaniu cohokolvek.

Pokud rozhýbete krev, amputace rozhodně nutná nebude a rozhodovat by se měl člověk sám ne nějaké konzilium.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odumieranie prstov na nohe
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2013 1:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28389
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Pokud by na mne cihali reznici se sklapelem a myslel bych ze pijavice pomuze, tak se nebudu zabyvat sterilitou. A jednou jsem byl na nejake vystave exoteriky a bylo tam nekolik stanku, kde pijavice pronajimali nebo prodavali. A tvrdili, ze to funguje, uz nevim na co, ale se sterilitou asi problem nemeli.
Ne, ze bych si myslel, ze to je reseni, nic o tom nevim. ale kdyby byl fakt zajem o pijavice a byly by penize, tak urcite neni problem je sehnat. Hodte si google "pijavice lekarska" a budete se divit co tu je pijavic.
ObrázekObrázekObrázek
Jo, kdysi jsem myslel ze pijavice lekarske jsou doktori, ale pak jsem je videl a vypadaji jinak. Ale maji dost spolecnyho.

Tak oba druhy sají velice dobře, nicméně pijavky alespoň něco vyléčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odumieranie prstov na nohe
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2013 6:43 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
V první řadě bych prostudovala, jesti se léky mezi sebou nebijí, ATB na zápal plic, Flukonazol a lék na ředění krve - název neuveden (víc léků zde pisatelka neuvádí ). Mimochodem, kdo tu doporučoval pijavice zřejmě tuto skutečnost přehlédl, pijavice a medikamentozní ředění krve se vylučuje !!!. Jinak pijavice lékařská se dá sehnat kolem 80kč, ale jako laik jsem si to po prvotním nadšení odpustila i já.
Celkem se divím, že je srdíčko v pořádku, je tak?
Zprůchodnění cévy v nohe - šlo o embolii?
Z mého pohledu bych nasadila autohemotherapii (?), ale pisatelka uvádí jen vzevrubné informace. Prokrvovat lze i střídavými koupelemi studené a horké vody. Pokud pán bere přímo varfarin, má jistě omezenou spotřebu zeleniny s K a doporučuje se hlídat i množství C, což organismu neprospívá,ale mudrci to ignorují, knedle, pečivo, uzeniny apod. dle nich nevadí \":evil:\"
Přínosem pro prokrvování je vše na bázi " infra ". Zaměřit se na očistu cév a krve.
Tolik jen v krátkosti, co jsem měla čas postřehnout.

"Flukonazol je silný inhibitor cytochromu P450(CYP) izoenzymu 2C9 a středně účinný inhibitor
CYP3A4. Pacienti, kteří jsou současně léčeni flukonazolem a léky s úzkým terapeutickým intervalem
(např. warfarin a fenytoin) a které jsou metabolizovány pomocí CYP2C9 a/nebo CYP3A4 musí být
pečlivě sledováni (viz body 4.3 a 4.5)."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz