Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 1:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Přidám ke zvážení teorii, že vysoké dávky céčka mohou blokovat vstřebávání některých dalších vitamínů a živin.

Pokud je tohle pravda, nebylo by podle mne vhodné kyselinu askorbovou do šťáv sypat

To je otázka, vždy tam nějaká dávka céčka stejně už je a pokud vezmu v potaz, že se její množství může u jedné a té samé plodiny zásadně lišit v závislosti na stupni zralosti, nebo době skladování, nezdá se mě přidání céčka problematické, pouze srovnám to deficitní množství, nebo budu nad trochu ním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 1:31 pm 
Offline

Registrován: pon lis 26, 2012 10:06 am
Příspěvky: 18
Jarda píše:
Tak můžete to namíchat i v té šťávě a pokud jde o uvedené léky nedovedu odpovědět, nicméně pravděpodobně budete muset jejich dávky pomalu snižovat. Vitamín C potřebujete v sypané formě a to ani jedna z těch stránek nedodává. Je na konci fóra v nabídce, nebo se zeptejte v lékárně, občas mají i sypaný. Uvedené americké stránky jsou pochopitelně bez dopravného a cla, čili musíte počítat dolar tak cca 30-32,-Kč.

Děkuji za odpověď. Špatně jsem se vyjádřila, respektivě jsem měla na mysli objednání vitamínů B z těch stránek, sypaný vitamín C mám, jedlou sodu si od Vás budu objednávat, až sestavím celou objednávku všeho co potřebuji \":)\"
Aha, propočítala jsem to a teď už to levněji opravdu nevyjde, děkuji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Potraviny z živočišných zdrojů
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 1:37 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 2:00 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den,
nejprve chci poděkovat panu Jardovi za přínosné informace a odpovědi, které mi dost pomohly.
A nyní dotaz: potřebujeme vitamíny A,D,E,K, B12, které jsou obsaženy v mase, jogurtech a vejcích. Kolik ale má sníst dospělý člověk a dítě za týden masa, aby toho bylo dostatečně a zároveň ne příliš? A co živočišné tuky? Viděla jsem přednášky že tuk škodí, ale právě zmíněné vitamíny jsou rozpustné v tucích. Rybí maso neobsahuje železo, navíc rybičky obsahují těžké kovy...jsou vůbec ryby zdravé? Vždyť nepoznám, zdali právě daná ryba v pytlíku, i když ulovená v moři, za svůj život v sobě nahromadila olovo, rtuť... díky za Vaše názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 8:09 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 11:59 am
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Tak opravdu to nemáte špatné, možná by to chtělo zvednout měď.

Pane Jardo,

chci si od vas objednat nejake zbozi, zatim ale nevim ktere.
Na vasi radu jsem zajela do Synlabu a mam nasledujici vysledky:

Sodík 138 mmol/l
Draslík 3,7 mmol/l
Vápník 2,56 mmol/l
Fosfor 0,88 mmol/l
Hořčík 0,77 mmol/l
Železo 12,8 umol/l
Vitamín D 24,8 (zalostne malo)
Chloridy 97 mmol/l (ale to jsem zrovna byla totalne dehydratovana ze dne predtim, bo jsem zkousela vyplach zaludku a pak jsem nemohla pozrit ani vodu, nicmene v konecnem dusledku pomohlo)
Celkova bilkovina 72,4 g/l
Měď 9,70 umol/l
Zn 10,50 umol/l
Homocystein 11,1 umol/l
Jod nevim, pac ho tam nedelaji a ja nesehnala lugoluv roztok.

Ted dotaz. Podle tech tabulek krome nizkeho vit. D a mědi a krome vyššího vápníku mam vse v norme. Ale kdyz se podivam, tak vlastne skoro vse mam snizene, napr. mit tak o jednu jednotku min, tak uz jsem mimo tabulku. Co tedy doplnit?
Uz mam doma rybi tuk (to by mohlo byt teoreticky na ten vit. D). Lactobacily 40mld ty si taky poridim, jedlou sodu mam, piju zazvor s kurkumou. Taky se mi osvedcilo na ph jist poranu pomeranc, to jsem se divila, co to dokaze.

Dalsi dotaz, zda lze plivaci test provadet s vodou s vodovodu? Destilku mi tady nikde v lekarne neprodali...
Jinac ph je jednou tak podruhe tak, ale spis kyselejsi. Bilkoviny v moci nejsou.

Jinak se po sance, klystyrech a vyplachu zaludku zacinam citit podstatne lip...
Ted akorat jak doplnit ty mineraly a jak snizit vapnik?

Krkaci test nevim jak ho hodnotit, hned po vypiti sody se mi chtelo krkat, ale nejdrive malicko, jako by se mi chtelo, ale neslo to... ale vzdycky se mi krklo (ale jako by ne poradne) kolem 2 min po spusteni stopek... takze nevim jak to je s tim HCl... jsem z toho trochu zmatena...

Predbezne jste mi doporucil brutnakovy olej, kokosovy tuk a olej z cerneho kminu.

Poradte mi, co by bylo nejlepsi, aby se mi hladiny srovnaly.... popripade co jeste doladit....

Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 08, 2013 2:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Ninti píše:
Pane Jardo,

chci si od vas objednat nejake zbozi, zatim ale nevim ktere.
Na vasi radu jsem zajela do Synlabu a mam nasledujici vysledky:

Sodík 138 mmol/l
Draslík 3,7 mmol/l
Vápník 2,56 mmol/l
Fosfor 0,88 mmol/l
Hořčík 0,77 mmol/l
Železo 12,8 umol/l
Vitamín D 24,8 (zalostne malo)
Chloridy 97 mmol/l (ale to jsem zrovna byla totalne dehydratovana ze dne predtim, bo jsem zkousela vyplach zaludku a pak jsem nemohla pozrit ani vodu, nicmene v konecnem dusledku pomohlo)
Celkova bilkovina 72,4 g/l
Měď 9,70 umol/l
Zn 10,50 umol/l
Homocystein 11,1 umol/l
Jod nevim, pac ho tam nedelaji a ja nesehnala lugoluv roztok.

Ted dotaz. Podle tech tabulek krome nizkeho vit. D a mědi a krome vyššího vápníku mam vse v norme. Ale kdyz se podivam, tak vlastne skoro vse mam snizene, napr. mit tak o jednu jednotku min, tak uz jsem mimo tabulku. Co tedy doplnit?
Uz mam doma rybi tuk (to by mohlo byt teoreticky na ten vit. D). Lactobacily 40mld ty si taky poridim, jedlou sodu mam, piju zazvor s kurkumou. Taky se mi osvedcilo na ph jist poranu pomeranc, to jsem se divila, co to dokaze.

Dalsi dotaz, zda lze plivaci test provadet s vodou s vodovodu? Destilku mi tady nikde v lekarne neprodali...
Jinac ph je jednou tak podruhe tak, ale spis kyselejsi. Bilkoviny v moci nejsou.

Jinak se po sance, klystyrech a vyplachu zaludku zacinam citit podstatne lip...
Ted akorat jak doplnit ty mineraly a jak snizit vapnik?

Krkaci test nevim jak ho hodnotit, hned po vypiti sody se mi chtelo krkat, ale nejdrive malicko, jako by se mi chtelo, ale neslo to... ale vzdycky se mi krklo (ale jako by ne poradne) kolem 2 min po spusteni stopek... takze nevim jak to je s tim HCl... jsem z toho trochu zmatena...

Predbezne jste mi doporucil brutnakovy olej, kokosovy tuk a olej z cerneho kminu.

Poradte mi, co by bylo nejlepsi, aby se mi hladiny srovnaly.... popripade co jeste doladit....

Dekuji

Tam je špatně skoro všechno a řešit to na fóru je asi blbost, prostě mě zavolejte a já vám vše potřebné vysvětlím. Pokud by šlo o odpověď na pár řádků, není problém, ale toto je na půl hodiny hovoru minimálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potraviny z živočišných zdrojů
PříspěvekNapsal: čtv bře 14, 2013 1:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lucinda21 píše:
Dobrý den,
nejprve chci poděkovat panu Jardovi za přínosné informace a odpovědi, které mi dost pomohly.
A nyní dotaz: potřebujeme vitamíny A,D,E,K, B12, které jsou obsaženy v mase, jogurtech a vejcích. Kolik ale má sníst dospělý člověk a dítě za týden masa, aby toho bylo dostatečně a zároveň ne příliš? A co živočišné tuky? Viděla jsem přednášky že tuk škodí, ale právě zmíněné vitamíny jsou rozpustné v tucích. Rybí maso neobsahuje železo, navíc rybičky obsahují těžké kovy...jsou vůbec ryby zdravé? Vždyť nepoznám, zdali právě daná ryba v pytlíku, i když ulovená v moři, za svůj život v sobě nahromadila olovo, rtuť... díky za Vaše názory.

Tak existují certifikované zdroje, pochopitelně s jinou cenou a ono je otázkou kolik masa by měl jíst člověk, někdo mnoho, jiný nic, to je otázka nátury a přístupu, určitě nejde věc pojmout jako nutnost. Zmíněné látky se pochopitelně vyskytují i v neživočišných zdrojích a dobře se stravující člověk jejich nedostatek mít patrně nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 5:41 pm 
Offline

Registrován: stř úno 06, 2013 5:44 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, zjistili mi nedostatek vitaminu D, nebo jeho špatné vstřebávání, takže chodím každých 14 dní na injekce kalciferolu. Na letáčku se píše, že se nemá užívat zároveň s hořčíkem, jenže já mám pocit, že bych měl hořčík doplňovat, tak jak doporučuje Jarda. To D budu asi brát dlouhodobě, tak se mi nechce s tím hořčíkem čekat. Máte s tím někdo zkušenosti?
Ještě bych rád věděl, jaké jsou zkušenosti s objednáváním Swansonu přímo z USA. Poštovná je tam dost vysoké, ale při 5 přípravcích by se to už vyplatilo. Nevím ale jak je to se clem.
Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 12:18 am 
Offline

Registrován: úte bře 26, 2013 10:11 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den Jardo
Mohu do zeleného nápoje denně přidávat po jedné rostlince přesličky rolní kvůli organickému křemíku? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 2:12 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Mám otázku... Čo je príčinou toho, keď trojročné dieťa nevie vstrebávať D vitamín (a preto má problémy) ? Túto otázku som dostal od mamy, asi sa jej na to spýtala jej kolegyňa.... Tak ju pokladám tu, možno mi niekto odpovie, napr. pán Jarda.
Ďakujem. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 4:06 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
K vstřebání vitD je zapotřebí cholesterol a po opalování by se člověk neměl mýt vodou, protože nějakou dobu trvá, než se vstřeba přes kůži do těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 7:55 am 
Offline

Registrován: stř led 23, 2013 11:56 am
Příspěvky: 10
Dobrý den, udělala jsem si testy v synlabu a toto mi vyšlo:
Na 141
K 4,25
Cl 103
Ca 2,26
P 1,1
Mg 0,82
Cu 10,6
Zn 13,40
Celková bílkovina 71,2
Fe 20
Homocystein 11,8
Dle laboratoře vše v prostřední hodnotě jen měď je po normou. Prosím o radu jak Cu zvýšit, a jestli ještě něco zvýšit. Beru hořčík a vaj.skořápky, B5, B1 a lugol. K tomu Lugolu mám ještě dotaz. Jsem léčena pro štítnou žlázu , ale vždy hormony v normě. Jen tam mám ložisko. Teď mám FT4 volný jen 11,6 což je pod normou. Tak nevím, jest-li to souvisí s Lugolem nebo s něčím jiným. Skvrna nevydrží ani 4 hod. Teplota po ránu tak 35,4.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
George7 píše:
Dobrý den, zjistili mi nedostatek vitaminu D, nebo jeho špatné vstřebávání, takže chodím každých 14 dní na injekce kalciferolu. Na letáčku se píše, že se nemá užívat zároveň s hořčíkem, jenže já mám pocit, že bych měl hořčík doplňovat, tak jak doporučuje Jarda. To D budu asi brát dlouhodobě, tak se mi nechce s tím hořčíkem čekat. Máte s tím někdo zkušenosti?
Ještě bych rád věděl, jaké jsou zkušenosti s objednáváním Swansonu přímo z USA. Poštovná je tam dost vysoké, ale při 5 přípravcích by se to už vyplatilo. Nevím ale jak je to se clem.
Díky za odpověď.

Hořčík rozpouští vápník z měkkých tkání a ten pak D3 ukládá do kostí a zubů. V USA není problém a zatím není ani zde, do 150 eur platíte pouze DPH a teprve z vyšší čásky i clo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
allice67 píše:
Dobrý den Jardo
Mohu do zeleného nápoje denně přidávat po jedné rostlince přesličky rolní kvůli organickému křemíku? Děkuji

Sice netuším kde ji nyní seženete, ale neměl by v tom být problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Mám otázku... Čo je príčinou toho, keď trojročné dieťa nevie vstrebávať D vitamín (a preto má problémy) ? Túto otázku som dostal od mamy, asi sa jej na to spýtala jej kolegyňa.... Tak ju pokladám tu, možno mi niekto odpovie, napr. pán Jarda.
Ďakujem. \":)\"

To je asi skoro nemožné, dodaný ve stravě se vstřebá prakticky vždy a při opalování také, je spíše otázkou, zda ho opravdu jí, nebo se opaluje. Jinak vám dobře odpovídá člen smajliss, ale nedovedu si představit jak se u dítěte navodí ty možnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jitka69 píše:
Dobrý den, udělala jsem si testy v synlabu a toto mi vyšlo:
Na 141
K 4,25
Cl 103
Ca 2,26
P 1,1
Mg 0,82
Cu 10,6
Zn 13,40
Celková bílkovina 71,2
Fe 20
Homocystein 11,8
Dle laboratoře vše v prostřední hodnotě jen měď je po normou. Prosím o radu jak Cu zvýšit, a jestli ještě něco zvýšit. Beru hořčík a vaj.skořápky, B5, B1 a lugol. K tomu Lugolu mám ještě dotaz. Jsem léčena pro štítnou žlázu , ale vždy hormony v normě. Jen tam mám ložisko. Teď mám FT4 volný jen 11,6 což je pod normou. Tak nevím, jest-li to souvisí s Lugolem nebo s něčím jiným. Skvrna nevydrží ani 4 hod. Teplota po ránu tak 35,4.
Děkuji

Tak zvedl bych hořčík chloridem hořčíku, pak tu měď chloridem měďnatým, celkovou bílkovinu dostaňte minimálně na 75, ideálně na 80, homocystein sundat ideálně na 6 a jód pomalu rovnat i se selenem. Klidně mě zavolejte a dotazy zodpovím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz