Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 7:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 2:42 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 07, 2013 1:59 pm
Příspěvky: 1
dobry den,
zkousel jsem vcera poprve sanku a zafungovala mi dobre, brzy to zopakuju. piju zeleninove a ovocne stavy, chtel bych se zeptat zda je vhodne je vzajemne kombinovat napr. jablka a cerv.repu, ale hlavne bych se chtel zminit, ze jsem pred lety zkousel klystyry podle cingrose a k tomu stavy a celozrnne pecivo plus i normalni jidlo a po velmi kratke dobe jsem vubec nemohl na velkou bez klystyru a citil jsem se velmi spatne, az jsem dal na znamou co mela podobne potize a doporucila mi okamzite s klystyry prestat a zacit brat ze zacatku zvysene mnozstvi laktobacilu. prekvapuje me, jak se vsude pise jak je klystyr neskodny..musel jsem dat tehdy zapravdu lekarum a lekarnikum, kteri pred nim varuji. dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 7:14 pm 
Offline

Registrován: ned led 13, 2013 6:59 pm
Příspěvky: 9
ROMANB píše:
dobry den,
zkousel jsem vcera poprve sanku a zafungovala mi dobre, brzy to zopakuju. piju zeleninove a ovocne stavy, chtel bych se zeptat zda je vhodne je vzajemne kombinovat napr. jablka a cerv.repu, ale hlavne bych se chtel zminit, ze jsem pred lety zkousel klystyry podle cingrose a k tomu stavy a celozrnne pecivo plus i normalni jidlo a po velmi kratke dobe jsem vubec nemohl na velkou bez klystyru a citil jsem se velmi spatne, az jsem dal na znamou co mela podobne potize a doporucila mi okamzite s klystyry prestat a zacit brat ze zacatku zvysene mnozstvi laktobacilu. prekvapuje me, jak se vsude pise jak je klystyr neskodny..musel jsem dat tehdy zapravdu lekarum a lekarnikum, kteri pred nim varuji. dekuji

Z mojí zkušenosti nebyl problém v klystýru, ale v pečivu. Pečivo ikdyž (celozrnné) jelikož je to vysušená potravina odebírá ze střeva vodu a i z celého organismu. Co jím jen ovoce a zeleninu problém s vyprázdněním nemám. Hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 9:26 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
prokera píše:
Nevím jaký nástavec máte na mysli? Já používám irrigátor s červenou hadičkou na konci, která je bez problémů a zavádím cca 6 cm - víc nepotřebuji. Tekutinu domanévruji cviky. Jestli se toto stalo, tak mě napadá jedině podtlak, který vzniknul nějakým způsobem v hadičce a ta se pak přisála k střevní stěně - jinak si nedovedu věc vysvětlit \":shock:\" . Ale to nejlíp víte vy sám, jak to probíhalo a jestli něco takového mohlo vůbec nastat....? V každém případě jsem tohle nikdy nezažila...

Mám irigátor, stejný jako je na obrázku na stránkách v sekci 3 - Klystýr a mikroklyzma http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_03.php , jen nádoba je plastová. Jsou k němu 3 nástavce (jako na obrázku), hadička se žlutou koncovkou, která se nasadí na kohoutek a má na konci 2 otvory. Tu jsem právě používal. Dále jsou tam 2 nástavce z tvrdého bílého plastu, jeden z nich, ten, který je na obrázku napojen na hadici teď používám. Podtlak mě taky napadá, proto jsem hned jak k tomu došlo hadičku odpojil, aby se tlak vyrovnal, ale nepomohlo to. Taky mně napadlo, že pokud vzniknul podtlak, mohlo dojít ke vcucnutí nějakého polypu, který pak v otvoru zůstal zaklíněn. Nevím, vyřešil jsem to používáním jiného, doufám že bezpečnějšího nástavce, jen jsem chtěl vědět, jestli se to stalo i někomu jinému. Klystýry kvůli tomu rozhodně dělat nepřestanu \":-)\"

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 10:01 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Radmila píše:
Z mojí zkušenosti nebyl problém v klystýru, ale v pečivu. Pečivo ikdyž (celozrnné) jelikož je to vysušená potravina odebírá ze střeva vodu a i z celého organismu. Co jím jen ovoce a zeleninu problém s vyprázdněním nemám. Hezký den.

Samozrejme, problem moze byt v klystire!
Tiez som bola takmer rok na zivej strave a mala som problemy po klystiroch, teraz jem denne okrem surovej zeleniny aj celozrnny chlieb a ziadne problemy nemam, klystiry uz nerobim.
Treba si dat pozor, niekomu klystir prospieva, niekomu ublizi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 4:51 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 30, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 5
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či možem použiť urina aj v prípade, ak užívam lieky. Konkrétne antihistaminiká, užívam ich denne a k tomu všetkému raz týždenne chodím aj na injekcie polyoxidonium. Chcela by som použiť urinu na klystýr. Bola by som rada, ak by vyjadril svoj názor aj pán Jarda, nechcela by som si ešte viac poškodiť tou urinou. Nestihla som si prečítať celé toto vlákno, asi len do polovice, ale nikto sa nezmieňoval, že by užíval nejaké lieky a používal pritom urinu na klystýri. ďakujem za pripomienky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 5:10 pm 
Offline

Registrován: ned led 13, 2013 6:59 pm
Příspěvky: 9
ovekyska píše:
Samozrejme, problem moze byt v klystire!
Tiez som bola takmer rok na zivej strave a mala som problemy po klystiroch, teraz jem denne okrem surovej zeleniny aj celozrnny chlieb a ziadne problemy nemam, klystiry uz nerobim.
Treba si dat pozor, niekomu klystir prospieva, niekomu ublizi.

Ted jsem poprvé provedla klystýr z uriny a je moc fajn. Citila jsem se skvěle, žádne bolesti ve střevech jako po vodě. Plet se projasnila a cítím se čistá ve střevě. Budu pokračovat v urina klystýrech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 6:12 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 07, 2013 1:13 pm
Příspěvky: 6
ROMANB píše:
dobry den,
zkousel jsem vcera poprve sanku a zafungovala mi dobre, brzy to zopakuju. piju zeleninove a ovocne stavy, chtel bych se zeptat zda je vhodne je vzajemne kombinovat napr. jablka a cerv.repu, ale hlavne bych se chtel zminit, ze jsem pred lety zkousel klystyry podle cingrose a k tomu stavy a celozrnne pecivo plus i normalni jidlo a po velmi kratke dobe jsem vubec nemohl na velkou bez klystyru a citil jsem se velmi spatne, az jsem dal na znamou co mela podobne potize a doporucila mi okamzite s klystyry prestat a zacit brat ze zacatku zvysene mnozstvi laktobacilu. prekvapuje me, jak se vsude pise jak je klystyr neskodny..musel jsem dat tehdy zapravdu lekarum a lekarnikum, kteri pred nim varuji. dekuji

Já jsem zkusila klystýr hlavně kvůli zácpě a nebylo to nic moc, bolelo mě po něm břicho, šla jsem na záchod až za týden, zácpa ještě horší, myslím si že to byla disbakterioza, protože jsem v té době jedla hodně pečiva, když jsem dělala další klystýr, koupila jsem si laktobacily a bylo to mnohem lepší. Ale zácpu jsem nevyřešila klystýrem, po dvaceti letech jsem ji snad zdolala tím, že jsem radikálně omezila pečivo i bezlepkové a každé ráno si dávám na lačno kokosový olej, nejdřív lžici teď spíš lžičku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob úno 23, 2013 10:14 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
ROMANB píše:
dobry den,
zkousel jsem vcera poprve sanku a zafungovala mi dobre, brzy to zopakuju. piju zeleninove a ovocne stavy, chtel bych se zeptat zda je vhodne je vzajemne kombinovat napr. jablka a cerv.repu, ale hlavne bych se chtel zminit, ze jsem pred lety zkousel klystyry podle cingrose a k tomu stavy a celozrnne pecivo plus i normalni jidlo a po velmi kratke dobe jsem vubec nemohl na velkou bez klystyru a citil jsem se velmi spatne, az jsem dal na znamou co mela podobne potize a doporucila mi okamzite s klystyry prestat a zacit brat ze zacatku zvysene mnozstvi laktobacilu. prekvapuje me, jak se vsude pise jak je klystyr neskodny..musel jsem dat tehdy zapravdu lekarum a lekarnikum, kteri pred nim varuji. dekuji

Tak já osobně nedám na klystýr dopustit. Pomohl mi a stále pomáhá téměř při jakýchkoliv potížích. Když jsem s ním začínala, měla jsem první cca 2 měsíce sem tam podobné problémy, jaké popisujete, ale vytrvala jsem a teď je běžné, že si večer udělám klystýr a hned ráno jdu normálně na stolici, takže se vše srovnalo do normálu a rozhodující je opravdu strava. Pokud jím špatně - mám se stolicí problém, pokud se stravuji dobře, problém není naprosto žádný. Klystýru bych se tedy zas tak neobávala. Podle mě je to nejjednodušší způsob, jak efektivně vyčistit střevo a ještě si na závěr miniklystýrem dodat třeba laktobacily.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2013 12:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Helfish píše:
Tak jsem prošla dalším půstem a musím říci, že tentokrát to bylo o poznání lepší. Jako minule jsem začala urinovým klystýrem, ale tentokrát jsem po něm pila opravdu velké množství přemražené vody. Dočetla jsem se, že je to při aplikaci uriny nutné. V sobotu ráno jsem už nepociťovala vůbec žádné obtíže. Jediné co mě pořád provází je častější pocit chladu. Dříve mi bylo pořád horko, měla jsem stále teplotu kolem 37,2°C krevní testy, ale žádný problém neukázaly. Teď je moje teplota na obvyklých 36.5,navíc jsem shodila téměř 15kg, tak to k tomu taky asi přispívá. Nevím jestli se do pálivých koření počítá i česnek, ten jím denně, jinak pálivá jídla zrovna nemusím, ale v zájmu lepšího zdraví se budu snažit. Děkuji za Vaši radu.

Tak snížení váhy teplotu těla pochopitelně ovlivní, ale pokud jde o ranní teplotu těsně po probuzení, tak máte ideální hodnotu. Česnek není prohřívající koření, to je pálivá paprika, zázvor, dlouhý pepř, asafoetida a další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2013 12:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Radmila píše:
Jardo, jakou stravu doporučuješ? Syrová celoročně?

Nikoliv, člověk musí ctít mnoho zákonitostí a hlavně místo kde se vyskytuje, čili dle mého názoru není možné aplikovat v místních podmínkách stravovací směry z teplých krajin a podobné nesmysly, což si člověk vždy uvědomí, pokud autory těchto knih čte i po mnoha letech, kdy již kupodivu mají jiné názory. V letním období jednoznačně na syrové stravě, ale v zimním období je to dost individuální, záleží zda je člověk váta, kapa, nebo pita a to by měl ctít, ne se přemáhat a ničit si tím své zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2013 12:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Koupil jsem sadu na domácí hydrocolon, ale nevím jak správně aplikovat. Poradil by někdo prosím postup? S klystýrem umím.

Na netu je jak foto, tak postup uvedený, trochu pohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2013 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ROMANB píše:
dobry den,
zkousel jsem vcera poprve sanku a zafungovala mi dobre, brzy to zopakuju. piju zeleninove a ovocne stavy, chtel bych se zeptat zda je vhodne je vzajemne kombinovat napr. jablka a cerv.repu, ale hlavne bych se chtel zminit, ze jsem pred lety zkousel klystyry podle cingrose a k tomu stavy a celozrnne pecivo plus i normalni jidlo a po velmi kratke dobe jsem vubec nemohl na velkou bez klystyru a citil jsem se velmi spatne, az jsem dal na znamou co mela podobne potize a doporucila mi okamzite s klystyry prestat a zacit brat ze zacatku zvysene mnozstvi laktobacilu. prekvapuje me, jak se vsude pise jak je klystyr neskodny..musel jsem dat tehdy zapravdu lekarum a lekarnikum, kteri pred nim varuji. dekuji

Lékaři naprosto netuší o čem je řeč a vy asi také ne, správně vám to píše členka Radmila, problém je v tom plesnivém obilí a lepku. Jinak kombinovat ovoce a zeleninu je krajně nevhodné, jediná výjimka je jablko s mrkví. Samozřejmě nic se nemá přehánět a nepíšete jak často a jak dlouho jste klystýry dělal, čili i zde vše s rozumem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2013 1:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Danny_70 píše:
Mám irigátor, stejný jako je na obrázku na stránkách v sekci 3 - Klystýr a mikroklyzma http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_03.php , jen nádoba je plastová. Jsou k němu 3 nástavce (jako na obrázku), hadička se žlutou koncovkou, která se nasadí na kohoutek a má na konci 2 otvory. Tu jsem právě používal. Dále jsou tam 2 nástavce z tvrdého bílého plastu, jeden z nich, ten, který je na obrázku napojen na hadici teď používám. Podtlak mě taky napadá, proto jsem hned jak k tomu došlo hadičku odpojil, aby se tlak vyrovnal, ale nepomohlo to. Taky mně napadlo, že pokud vzniknul podtlak, mohlo dojít ke vcucnutí nějakého polypu, který pak v otvoru zůstal zaklíněn. Nevím, vyřešil jsem to používáním jiného, doufám že bezpečnějšího nástavce, jen jsem chtěl vědět, jestli se to stalo i někomu jinému. Klystýry kvůli tomu rozhodně dělat nepřestanu \":-)\"

Obrázek

Naprosto nechápu co se vám tam povedlo vyčarovat, nicméně za dané situace by asi nejvhodnější bylo hadičkou pomalu otáčet, a lehce táhnout, což by mělo sevření uvolnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2013 1:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sarita píše:
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či možem použiť urina aj v prípade, ak užívam lieky. Konkrétne antihistaminiká, užívam ich denne a k tomu všetkému raz týždenne chodím aj na injekcie polyoxidonium. Chcela by som použiť urinu na klystýr. Bola by som rada, ak by vyjadril svoj názor aj pán Jarda, nechcela by som si ešte viac poškodiť tou urinou. Nestihla som si prečítať celé toto vlákno, asi len do polovice, ale nikto sa nezmieňoval, že by užíval nejaké lieky a používal pritom urinu na klystýri. ďakujem za pripomienky

V tom není problém, pouze se může trochu zvednout účinnost léčiv, protože jich část vracíte zpět do oběhu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2013 1:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
petra j. píše:
Já jsem zkusila klystýr hlavně kvůli zácpě a nebylo to nic moc, bolelo mě po něm břicho, šla jsem na záchod až za týden, zácpa ještě horší, myslím si že to byla disbakterioza, protože jsem v té době jedla hodně pečiva, když jsem dělala další klystýr, koupila jsem si laktobacily a bylo to mnohem lepší. Ale zácpu jsem nevyřešila klystýrem, po dvaceti letech jsem ji snad zdolala tím, že jsem radikálně omezila pečivo i bezlepkové a každé ráno si dávám na lačno kokosový olej, nejdřív lžici teď spíš lžičku.

Tak tím potvrzujete to, co zde píšu stále, vynechat obilí je návrat ke zdraví a více tuku ve stravě nikdy neškodí, spíše naopak, čili přesně obráceně proti momentálním oficiálním doporučením. Jinak klystýr je pouze prostředek, nikoliv způsob jak se zácpy zbavit, to je především o funkčnosti štítné žlázy, dostatku hořčíku a tuku ve stravě, přičemž velice důležitý je i pitný režim.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz