Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 3:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 11:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 01, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Košice
ano, zabudol som povedať že do ovocnej šťavy si pridávam vit. C z DM drogerie. tá šťava chutí snáď ešte lepšie \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 11:40 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
U nás sa odšťavuje denne. Zelenina aj ovocie.
Nakupujeme len v ramci dostupnosti- Lidl a Tesco, žiaľ.
Snažíme sa vyberať krajinu pôvodu Sk, Cz ak je možné.
Ovocie a zeleninu umývame pomocou kefky pod tečúcou vodou.
Šúpeme jedine pomaranče a Cviklu. Mrkva,uhorka,,... v celku
v dúfani že Angel odstráni neželané a škodlivé látky.
Šťava sa u nás vypije ihneď do 15min. Žiadne odkladanie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob led 26, 2013 2:11 pm 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
S řepou (cviklou) se neloupu, jenom odkrojím vršek a spodek, kde se může držet písek, a trochu přejedu kartáčkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob led 26, 2013 4:17 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
... Mám otázku.... Po vypití jablkovej šťavy NALACNO ma úplne hned preháňa...... Idem si práve robiť ôsmu očistu pečene (teda zajtra, ale pijem jablkovú šťavu 4 dni pred tým ako "predraňajky"), ale.... ked pijem doma urobenú jablkovú šťavu (so škoricou a práškovým vit. C), tak.... IDE VON nejaká časť.... A tak rýchlo, že to snád ani možné nie je.... Normálne ju pijem pomaličky... a o minútu už cítim, ako sa mi leje do hrubého čreva.... PRECO ? Pri pití zeleninovej šťavy ten problém vôbec nemám, ani pri pití grepovej šťavy (tú pijem najradšej len v lete...)...
Máte to niekto tak isto ?
Díky za odpoved.


Naposledy upravil NOWOCAYN_2 dne čtv úno 14, 2013 8:57 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2013 5:11 pm 
Offline

Registrován: pon úno 11, 2013 4:57 pm
Příspěvky: 4
Dobrý deň,
prečítali sme s manželom všetkých 5 kníh od dr. Walkera, veľmi nás oslovili, aj keď zatiaľ je to len 2 týždne čo pijeme šťavy. Viem že dr. Walker nepíše o pridávaní oleja do zelninových štiav, len ja som toľko už čítala o zdravej výžive a všade sa píše o pridávaní oleja do zeleniny... Je to iné, do šťavy nie je treba pridávať kvalitný olej? Ďakujem, s pozdravom Maša.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2013 5:29 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Maša píše:
Dobrý deň,
prečítali sme s manželom všetkých 5 kníh od dr. Walkera, veľmi nás oslovili, aj keď zatiaľ je to len 2 týždne čo pijeme šťavy. Viem že dr. Walker nepíše o pridávaní oleja do zelninových štiav, len ja som toľko už čítala o zdravej výžive a všade sa píše o pridávaní oleja do zeleniny... Je to iné, do šťavy nie je treba pridávať kvalitný olej? Ďakujem, s pozdravom Maša.

Myslím,že lepší nápad je míchat štávy s ořechovým mlékem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2013 5:43 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
TomasV píše:
Myslím,že lepší nápad je míchat štávy s ořechovým mlékem.

Cetl jsem radu knih od lidi, kteri stavami leceji a nikdo do stav olej nedava. Ani je nemicha s orechovym mlekem.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2013 11:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 01, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Košice
prvy krat pocujem ze by trebalo pridavat olej alebo mlieko...
naco vylepsovat nieco co je jednoduche a dokonale ???

maximalne mozte riedit vodou ak je stava silna ci horka
mne chuti stava este s vitaminom C a takisto sa mi zda ze mi robi dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 6:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
Práve som objednal knihu od Walkera pre lepšie pochopenie a informácie ohladne pitia štiav.
Viete mi poradiť či sa tam dočítam- Šťavy v tehotenstve !
Resp. viete mi poradiť ideálny recept pre manželku ?
Ďakujem.

Tak konkrétní postupy pro těhotné tam patrně nejsou, nebo jsem si nevšiml, ovšem ono je to skoro jedno, jakákoliv šťáva mimo těch agresivních a z petržele je vhodná. Petržel opravdu nebrat, ta by mohla teoreticky vyvolat i potrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 6:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
... Mám otázku.... Po vypití jablkovej šťavy NALACNO ma úplne hned preháňa...... Idem si práve robiť ôsmu očistu pečene (teda zajtra, ale pijem jablkovú šťavu 4 dni pred tým ako "predraňajky"), ale.... ked pijem doma urobenú jablkovú šťavu (so škoricou a práškovým vit. C), tak.... IDE VON nejaká časť.... A tak rýchlo, že to snád ani možné nie je.... Normálne ju pijem pomaličky... a o minútu už cítim, ako sa mi leje do hrubého čreva.... PRECO ? Pri pití zeleninovej šťavy ten problém vôbec nemám, ani pri pití grepovej šťavy (tú pijem najradšej len v lete...)...
Máte to niekto tak isto ?
Díky za odpoved.

Tak jablka obecně dost projímají a šťáva ještě více, čili asi to je v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 6:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Maša píše:
Dobrý deň,
prečítali sme s manželom všetkých 5 kníh od dr. Walkera, veľmi nás oslovili, aj keď zatiaľ je to len 2 týždne čo pijeme šťavy. Viem že dr. Walker nepíše o pridávaní oleja do zelninových štiav, len ja som toľko už čítala o zdravej výžive a všade sa píše o pridávaní oleja do zeleniny... Je to iné, do šťavy nie je treba pridávať kvalitný olej? Ďakujem, s pozdravom Maša.

Tak přidávat se tam určitě olej nemusí i když pokud by vám to vyloženě chutnalo, asi v tom nebude zásadní problém a lépe vytěžíte v tuku rozpustné vitamíny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 3:31 pm 
Offline

Registrován: úte pro 04, 2012 11:30 am
Příspěvky: 10
dobrý den při pravidelném pití grepové šťávy se mi asi po týdnu zvedl tlak ikdyž před touto kůrou jsem sním problémy neměl neporadíte někdo co stím? Snížil jsem si dávku ze 3 grepů na 2 a dodávám k tomu pomeranče a problémy se zmírnili ale zase to asi nebude tak účiné na rozpouštění vápníku ve vazivech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 2:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
rimar77 píše:
dobrý den při pravidelném pití grepové šťávy se mi asi po týdnu zvedl tlak ikdyž před touto kůrou jsem sním problémy neměl neporadíte někdo co stím? Snížil jsem si dávku ze 3 grepů na 2 a dodávám k tomu pomeranče a problémy se zmírnili ale zase to asi nebude tak účiné na rozpouštění vápníku ve vazivech

Tak ono nemá cenu vápník honit v těle z místa na místo, lepší je ho dostat tam, kde má být a na to slouží D3 a K2. Udělejte si vyšetření na 25-OH vitamín D3 a uvidíte jak si stojíte, jinak si tím lze i uškodit a přijít zbytečně třeba o zuby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2013 1:34 pm 
Offline

Registrován: sob dub 27, 2013 1:26 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, před 3 týdny jsem začal pít mrkvovou šťávu od RIO Fresh. Vypiju jí 1 - 2 litry denně. Není to příliš mnoho?

Šťávu piji:
- 1 litr v práci (obrábění frézkou - fyzicky namáhavá činnost)
- 0.5 litr na tréninku (stolní tenis)
- 0.5 litr před spaním

Mrkvovou šťávu mám rád, snažím se pomocí ní taky zhubnout. Jím již více zeleniny a za poslední 2 měsíce jsem zhubl 6 kg. Měřím 181 cm, vážím cca. 100 kg, věk 27. \"8)\"
Taky jsem slyšel něco o tom, že se může pleť za čas zbarvit více do oranžova.

Na závěr bych Vám chtěl poděkovat za Váš zájem, že pomáháte ostatním nelézt správné řešení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 10:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jirib píše:
Dobrý den, před 3 týdny jsem začal pít mrkvovou šťávu od RIO Fresh. Vypiju jí 1 - 2 litry denně. Není to příliš mnoho?

Šťávu piji:
- 1 litr v práci (obrábění frézkou - fyzicky namáhavá činnost)
- 0.5 litr na tréninku (stolní tenis)
- 0.5 litr před spaním

Mrkvovou šťávu mám rád, snažím se pomocí ní taky zhubnout. Jím již více zeleniny a za poslední 2 měsíce jsem zhubl 6 kg. Měřím 181 cm, vážím cca. 100 kg, věk 27. \"8)\"
Taky jsem slyšel něco o tom, že se může pleť za čas zbarvit více do oranžova.

Na závěr bych Vám chtěl poděkovat za Váš zájem, že pomáháte ostatním nelézt správné řešení.

Pokud by šlo o čerstvou šťávu, asi by v tom problém nebyl, ale uvedený produkt nedovedu vyhodnotit. Krátkodobě to vadit nebude, ale z dlouhodobého pohledu jde o velký příjem sacharidů, což vadit může a také vitamín A se dá za určitých podmínek předávkovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz