Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 9:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 04, 2013 11:08 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Zkoušel někdo klystýr s jedlou sodou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 04, 2013 1:47 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
qup píše:
Zkoušel někdo klystýr s jedlou sodou?

Ano, klystýr s jednou sodou je jeden z nejúčinnějších a nejrychlejších způsobů alkalizace organismu, protože většina kyselin je právě ve střevech. Používám celý sáček sody rozpuštěný ve třech litrech vody, podržím aspoň 5 minut a vypustím. Jednoduché, ale velice účinné. Samozřejmě je dobré alkalický klystýr se sodou kombinovat i s alkalickou stravou (zejména syrová zelenina), pak je účinek maximální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 04, 2013 4:15 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Ates píše:
Ano, klystýr s jednou sodou je jeden z nejúčinnějších a nejrychlejších způsobů alkalizace organismu, protože většina kyselin je právě ve střevech. Používám celý sáček sody rozpuštěný ve třech litrech vody, podržím aspoň 5 minut a vypustím. Jednoduché, ale velice účinné. Samozřejmě je dobré alkalický klystýr se sodou kombinovat i s alkalickou stravou (zejména syrová zelenina), pak je účinek maximální.

Není to moc sodíku najednou? Jestli jsou zásadité klystýry dobré, mohlo by být hodně účinné použít živou vodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 11:46 am 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
Prajem pekný deň. Mám doma 14 dňovú odstátu urinu, ktorá bola uložená v chladnej pivnici. Môžem ju ešte použiť na klystýr, alebo ju už radšej vyliať? Zajtra mám naplánovanú očistu pečene, a potrebujem poradiť, či takto dlho odstátu urinu je možné použiť. Prechádzam forum, ale som našla info len o 7 dňovej. Ďakujem za odpoveď. Ehanas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 2:07 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
ehanas píše:
Prajem pekný deň. Mám doma 14 dňovú odstátu urinu, ktorá bola uložená v chladnej pivnici. Môžem ju ešte použiť na klystýr, alebo ju už radšej vyliať? Zajtra mám naplánovanú očistu pečene, a potrebujem poradiť, či takto dlho odstátu urinu je možné použiť. Prechádzam forum, ale som našla info len o 7 dňovej. Ďakujem za odpoveď. Ehanas

Na klystýr se může používat i měsíc stará urina. Její čistící schopnosti jsou stářím ještě vylepšeny. Jediný rozdíl při použití mezi starou urinou a mladou je ten, že po aplikaci staré bys měl střevo následně vypláchnout ještě vodu, aby v něm nezůstaly zbytky uriny a nepůsobily dráždivě. Jednoduše, dáš si klystýr měsíc odstátou močí a po vypuštění do záchodu dáš ihned klystýr s čistou vodu o stejném objemu, aby ve střech nezůstaly dráždivé zbytky. Pokud se používá moč mladá, tedy do jednoho týdne, tak není nutné střevo následně vyplachovat vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 11:20 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
Ates píše:
Na klystýr se může používat i měsíc stará urina. Její čistící schopnosti jsou stářím ještě vylepšeny. Jediný rozdíl při použití mezi starou urinou a mladou je ten, že po aplikaci staré bys měl střevo následně vypláchnout ještě vodu, aby v něm nezůstaly zbytky uriny a nepůsobily dráždivě. Jednoduše, dáš si klystýr měsíc odstátou močí a po vypuštění do záchodu dáš ihned klystýr s čistou vodu o stejném objemu, aby ve střech nezůstaly dráždivé zbytky. Pokud se používá moč mladá, tedy do jednoho týdne, tak není nutné střevo následně vyplachovat vodou.

Ďakujem za odpoveď. Je to pre mňa nová informácia. Ehanas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 11, 2013 8:33 pm 
Offline

Registrován: pon bře 11, 2013 7:53 pm
Příspěvky: 4
Zdravím, mám stejný problém jako psal ROMANB na předešlé stránce, a to ten, že se bez klystýru nevyprázdnim ( před tím, něž jsem začal klystýrovat, tento problém nebyl ). Cítím, že už toho je ve mě dost ( třeba 2.den ), ale prostě se mi nechce na WC. Může to být tím, že bych nějak špatně praktikoval klystýr? Dělám ho 2x-4x za sebou ( někdy mě to už po 2 klystýrech nechce vůbec pustit, tak skončím ) přiměřeně teplou vodou z kohoutku,párkrát jsem přidal i trochu čerstvé uriny, 2-3 hodiny po jídle a po dokončení mě většinou bolí břicho. Vodu držím asi 2-5 min., někdy chce ven okamžitě ( což mi příjde divné, protože klystýruju zhruba 1 - 1 a půl měsice, 2x-3x týdně ). Bolest ustoupí, když si třeba dřepnu a zmizí úplně, když si lehnu na záda. Jinak jsem necelé 2 měsíce tak na 90% syrové stravě. Teď mě napadlo, že od té doby, co jsem na syrové stravě, velice málo piju ( třeba i jen 2 hrnky vody denně ), mohl by být problém s vyprazdňováním způsoben nedostatkem vody?
Předem díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 12, 2013 1:34 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Již přes rok si dělám pravidelně klystýry a celkem s úspěchem, někdy ze mě vycházejí kousky předpokládám kvasinky. Když si dělám nálev s citronem, moc dlouho to ale neudržím, asi se to kvasince nelíbí a nálev jde brzy ven. Slaný nálev udržím poměrně déle, v tom není problém, ale zase nevyjde tolik kvasinky. Co se mi ale stalo nedávno ke konci chřipky poprvé, když jsem se jí chtěl rychleji zbavit, že po asi třetí dávce mi bylo silně na zvracení. Stává se toto někomu? Chtěl jsem pročistit střevo, ať si tělo lépe s nemocí poradí. Jinak si dělám klystýry hlavně před a teď už i po jaterce, ať je střevo co nejrychleji čisté. Zaujal mě klystýr se sodou, to by taky mohlo být fajn na kvasinku, že? Jen ta dávka se mi zdá vysoká. Jaká by byla optimální?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 12, 2013 9:05 pm 
Offline

Registrován: ned bře 10, 2013 12:02 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
klystýry si dělám cca 2 roky. Řídím se dle rad Malachova (toho jsem "objevila před rokem), takže je provádím v určité lunární fázi (konec 2. a 4.). Zajímalo by mě, zda je to opravdu tak důležité. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 12:14 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
derewi píše:
Dobrý den,
klystýry si dělám cca 2 roky. Řídím se dle rad Malachova (toho jsem "objevila před rokem), takže je provádím v určité lunární fázi (konec 2. a 4.). Zajímalo by mě, zda je to opravdu tak důležité. Děkuji.

Z mého pohledu důležité ani ne, ono to funguje tak jako tak, ale při dodržování měsíčních fází může být určitě zcela lepší účinnost. Já jsem se kdysi držela měsíčních fází a stříhala si vlasy, prala, zahradničila apod. podle kalendáře s fázemi, ale pak mě to nějak časově zmáhalo, člověk to pořád musí hlídat a je v zajetí času, taktéž jsem jela podle tatvických hodin, což je ještě větší časový zápich.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 2:57 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Foto ze včerejšího klystýru ... pěkné že?


Přílohy:
klystyr.jpg
klystyr.jpg [ 90.99 KiB | Zobrazeno 7201 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 4:23 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 9:40 pm
Příspěvky: 23
Petr96 píše:
Zdravím, mám stejný problém jako psal ROMANB na předešlé stránce, a to ten, že se bez klystýru nevyprázdnim ( před tím, něž jsem začal klystýrovat, tento problém nebyl ). Cítím, že už toho je ve mě dost ( třeba 2.den ), ale prostě se mi nechce na WC. Může to být tím, že bych nějak špatně praktikoval klystýr? Dělám ho 2x-4x za sebou ( někdy mě to už po 2 klystýrech nechce vůbec pustit, tak skončím ) přiměřeně teplou vodou z kohoutku,párkrát jsem přidal i trochu čerstvé uriny, 2-3 hodiny po jídle a po dokončení mě většinou bolí břicho. Vodu držím asi 2-5 min., někdy chce ven okamžitě ( což mi příjde divné, protože klystýruju zhruba 1 - 1 a půl měsice, 2x-3x týdně ). Bolest ustoupí, když si třeba dřepnu a zmizí úplně, když si lehnu na záda. Jinak jsem necelé 2 měsíce tak na 90% syrové stravě. Teď mě napadlo, že od té doby, co jsem na syrové stravě, velice málo piju ( třeba i jen 2 hrnky vody denně ), mohl by být problém s vyprazdňováním způsoben nedostatkem vody?
Předem díky za odpověď.

Na tohle je dobré používat klystýr s chladnou vodou, někdo si ji chladí i v ledničce. pomáhá to při tonizaci střev, střevo získává zase zpátky svoje správné, zdravé napětí, ochablé i spastické střevo se tím uzdravuje a obnovuje se peristaltika. Taky je dobré provádět speciální masáž břicha pro tonizaci střev (ale i žaludku a prospívá to i játrům) a to jak ráno na lačno tak i když má člověk klystýr v sobě. Funguje to bezvadně.
Masáž se provádí v leže s pokrčenými koleny, břicho je zcela uvolněné. Pravou ruku dáme doprostřed nad pupek pod hrudní kost a sjedeme mírným tlakem až pod pupek a vystřídáme levou rukou, cca 2 minuty (tonizujeme žaludek). Tlak je spíše mírnější než větší. Potom další dvě minuty ve směru hodinových ručiček děláme na břiše oblouk, kdy středem je pupík (masírujeme tenké střevo). Opět jenom mírný tlak. Nakonec další dvě minuty děláme ve směru hod. ručiček oblouk, středem je opět pupek, ale oblouk je vyšší (masírujeme tlusté střevo) - můžeme více přitlačit.

Samozřejmě nedostatek tekutin je na zácpu jako dělaný, to je asi problém vyřešen...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 7:17 pm 
Offline

Registrován: pon bře 18, 2013 8:46 pm
Příspěvky: 1
Tak sem poprvé zkusila klystýr a upřímně sem čekala víc ,dala sem si ráno na lačno 2l držela asi 10 minut a
šla na wc a jen žlutá voda,ruhej den to samé a to už byl spíš průjem ale jinak nic zvláštního,
trpím zácpama tak sem si od toho slibovala úlevu a konec nafouklého břicha a nic \":-(\"
Měřím 172cm a 73kg...voda byla vteplá...nevím v čem byla chyba že se nedostavilo to
co tu jiní popisuji \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 9:02 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
TomIn píše:
Foto ze včerejšího klystýru ... pěkné že?

Aký klystýr ste použili?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2013 10:40 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
janin píše:
Aký klystýr ste použili?

Jak píšu o kousek víš, používám hlavně vodu s citrónem. A ta se kvasince teda vůbec nelíbí, na 99% to bude ona. Ale toto je výsledek po více než roce klystýrů!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz