Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 4:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 10:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Ďakujem .Ja som mala v mrazáku tiež vojtešku,tá sa už minula,teraz ešte fungujem na domácom mrazenom špenáte.Zisťujem,že to chce naozaj väčšie zásoby na zimu \":)\" .Rozhodne lepšia voľba ako zimné nákupy v supermarketoch.

To máte pravdu, my máme každý rok zásoby jak na světovou válku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 10:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Perfekni vyteznost, jeste to chce prepocitat na penize, pokud vite kolik utratite za mesic za produkty, ktere odstavujete, a prepoctem na par let zjistite, ze ten Angel je vlaste nejlevnejsi odstavovac na trhu, ktery si muzete koupit. Navic je v zakladu skoro neznicitelny, protoze by jste s nim klidne mohli vykolejit vlak. Nejslabsi casti je elektronika, i motor prezije roky, pokud ho obcas nechate namazat.
Uz za rok se Vam muzou vracet tisice Kc zpatky na tech procentech co Angel odstavi navic.
Za dobu zivotnosti se Vam ten Angel zaplati, na tech odstavenych procentech navic, nekolikrat.

Inzenyr

To ano, zde jednoznačně platí židovské úsloví "Nemám tolik peněz, abych si mohl dovolit kupovat levné věci".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2013 1:02 pm 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
Srovnání odšťavňovačů Norwalk a Angel http://www.youtube.com/watch?v=-roFYa1wPpk doporučuji i komentáře pod videem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2013 2:04 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
kos píše:
Srovnání odšťavňovačů Norwalk a Angel http://www.youtube.com/watch?v=-roFYa1wPpk doporučuji i komentáře pod videem.

Mel jsem moznost osobne porovnat oba, Angela mam a Norwalk mi zapujcili z EUJ.

Jedinou nevyhodou Angela je, ze se s nim podstatne vic nadrete, protoze tu zeleninu a ovoce musite nacpat mazi ty dva hridele.

U Norwalku zase potrebujete podstatne vic prostoru na baleni pomlete suroviny a okladani odpadu. Kdyz to vidite ve videich na Youtube, tak k tomu potrebujete jeste americkou kuchyni, ktera je velka jak obyvaci pokoj.

Z Norwalku dostanete tu stavu podstatne cistsi, protoze se protlacuje pres pleny, nez z Angela, z nej stava spis vypada jako z mixeru, je tam podstatne vic duzniny.

Pokud mate kvalitni suroviny, tak je Angelem muzete prohnat jeste jednou, to uz na zadne videu nezkousi a jeste dostanete minimalne polevkovou lzici stavy navic.

Angel Vam navic umozni lisovat i semena a orechy, to jsem na Norwalku jeste nevidel. Navic Angel velice snadno lisuje jakekoliv stonky a lodyhy.
U toho se uz nenadrete, ty si bere Angel sam, staci je pouze zastrcit koncem mezi hridele.

To uz u Norwalku tak jednoduche asi nebude, to jsem nemel moznost vyzkouset. Pomlyt asi ano, ale s lisovanim si moc jisty nejsem, co se v Norwalku vylisuje.

Inzenyr


Naposledy upravil inzenyr dne sob bře 02, 2013 9:06 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 15, 2013 8:17 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
jirimx píše:
dobry vecer, poridil jsem angel juicer 5500, jsem nadseny, koupil jsem ho nepouzity jen za 8000:) je uzasny, ale obcas hodne piska, myslim ze to delaji ty silonove inserty ve kterych se otaceji hridele, dela vam to nekomu tez?
premyslel jsem ze bych to pokazde strikl olivovym olejem, rano to vyzkousim..

predem diky za odpovedi

Jiří

Ze rachoti hridele to asi ano, ale piskat by Angel urcite neme. Umelohmotna loziska s kovem urcite piskat nemuzou, dokonce ani kov s mosazi nepiska, to bude jiny problem.

Spis bych to videl na loziska u motoru nebo neco podobneho, urcite bych zjistil puvod piskani, aby Vas nakonec nestal vic jak novy od EUJ.

Zkuste se tam dotazat, servis EUJ by urcite duvod piskani mel vedet.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 6:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
kos píše:
Srovnání odšťavňovačů Norwalk a Angel http://www.youtube.com/watch?v=-roFYa1wPpk doporučuji i komentáře pod videem.

Opravdu zajímavé porovnání.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 14, 2013 8:26 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Premýšľam nad Omegou, mohol by som k nemu dokúpiť aj lis na olej keď ho pán "Inženýr" dotiahne a bude sa dať kúpiť. Tá haraburda z Lidlu je už v garáži, asi pôjde do smetiaka ak ho žena niekomu nedá, však ho ona kúpila.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 2:24 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Premýšľam nad Omegou, mohol by som k nemu dokúpiť aj lis na olej keď ho pán "Inženýr" dotiahne a bude sa dať kúpiť. Tá haraburda z Lidlu je už v garáži, asi pôjde do smetiaka ak ho žena niekomu nedá, však ho ona kúpila.

Lis na olej jsem testoval cely tento tyden na ruznych vzorcich lnenych seminek.
Samozrejme, ze se naslo jedno lnene seminko, ktere na video verzi lisu neproslo testama a lis si s nim neporadil.

Dukladne mne to nastvalo a stalo mne to nekolik dvanacti az ctrnacti hodinovych pracovnich sichet, ale posledni verze, kterou jsem dnes dokoncil, je uz dokonale blbovzdorna a semele jakekoliv lnene seminko, pokud to OMEGA utahne. Pro jistotu tam jeste doplnim mechanickou regulaci vytoku oleje, pokud by vykon OMEGY na lisovani nestacil. Bohuzel pak bude vic oleje v odpadu.

Je jenom potreba pocitat s jednou veci. Vykon OMEGY neni pro lisovani seminka uplne optimalni. Motor ma pouze 150W, chtelo by to na lisovani alespon 300W, optimalne tak 800W a prihrev na vystupu lisu. Lis musi na zacatku lisovani dosahnout provozni teploty alespon 60°C. Uvazuji jeste o male nadrzce na horkou vodu, aby se lis pred lisovanim nahral horkou vodou a pak uz bude drzet teplotu samovolne. Bez prihrevu se zezacatu OMEGA dost namaha.
Takze pokud chcete lisovat olej DOCISTA DO CISTA, tak se musi provezt dvoji lisovani. Na jeden lisovaci pruchod to OMEGA nezvladne svym vykonem. Poprve to se seminkem bezi uplne samo, podruhe se uz odpadu musi pomoci do lisu pechovanim.
Prubezne jsem meril teplotu odpadu pri lisovani a neprekrocila 40°C ani pri prvnim, ani pri druhem lisovani.
Nesmite ale cekat, ze je olej hned vylisovany, to jde pomalu, tak 3 kapky za vterinu. Ono ani z profesionalnich lisu s velkym vykonem netece ten olej velkym proudem.
Olej neni cisty, ale obsahuje namlete seminko. V oleji ale chutove nevadi a stejne si clovek do sirne patlaniny seminko pridava.
Vylisovany olej neztraci ani po trech dnech v normalni teplote na vzduchu svou oriskovou chut.
Netusim tedy, jak to tedy profesionalne lisuji, ze olej neni obcas dobry.
Pokusy jsem zjistil, ze ta rybi pachut vznika az po ulozeni oleje do mrazaku.

Vyroba lisu uz vypada nadejne, na zakladni casti jsme uz dostali dobrou vyrobni cenu. Ted uz ta vyroba nezavisi na mne, ale na investorovi.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 8:05 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Inženýre, zkoušel jsi lisovat semínko chia? Má taky výborné složení a navíc je měkčí, takže by se nemuselo lisovat pod tak vysokým tlakem, jako lněné. Čím vyšší tlak, tím vyšší teplota.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 8:35 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Je jenom potreba pocitat s jednou veci. Vykon OMEGY neni pro lisovani seminka uplne optimalni. Motor ma pouze 150W, chtelo by to na lisovani alespon 300W, optimalne tak 800W a prihrev na vystupu lisu.

Takže by bolo asi lepšie vziať tú verziu na ručný pohon (keď bude v predaji) a doplniť lepším motorom a šnekovou prevodovkou? Mám takú v garáži, chcel som použiť na mäsový mlynček na výrobu klobás, no potom som mäso a hlavne údené dosť obmedzil, takže na tých pár čo za rok urobím sa mi nevyplatí s tým babrať.
Omegu zrejme kúpim na šťavy, myslím že pre moju potrebu bude stačiť. A dík za informácie, výrobu lisu očakávame určite viacerí.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 12:10 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Ates píše:
Inženýre, zkoušel jsi lisovat semínko chia? Má taky výborné složení a navíc je měkčí, takže by se nemuselo lisovat pod tak vysokým tlakem, jako lněné. Čím vyšší tlak, tím vyšší teplota.

Chia seminko je male, jako treba mak, tam bych mel spis obavu, ze se to seminko zacne pri lisovani palit jako to dela mak.
No zkusit to mohu, ale mezi lnenym seminkem a chia seminkem je dost velky cenovy nepomer.
Kilo lneneho seminka se da poridit i za cenu kolem 25,- Kc, kilo chia seminka stoji 365,- Kc. \":-(\"

To radeji budu pridavat chia seminko do sirne patlaniny s lnenym seminkem.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 12:19 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Takže by bolo asi lepšie vziať tú verziu na ručný pohon (keď bude v predaji) a doplniť lepším motorom a šnekovou prevodovkou? Mám takú v garáži, chcel som použiť na mäsový mlynček na výrobu klobás, no potom som mäso a hlavne údené dosť obmedzil, takže na tých pár čo za rok urobím sa mi nevyplatí s tým babrať.
Omegu zrejme kúpim na šťavy, myslím že pre moju potrebu bude stačiť. A dík za informácie, výrobu lisu očakávame určite viacerí.

Ona po dohode vznikne pouze jedna verze pro OMEGU a pro OMEGU navic vznikne rucni pohon, do ktereho bude mozne nasazovat vsechny dily od OMEGY.

Tim vznikne odstavovac na rucni pohon a lis na olej pro rucni pohon.

Pro predstavu jak to bude asi vypadat:

http://www.zstarjuicer.com/index.asp

Sice ne tak elegantni, ale za to podstatne kvalitnejsi. Ten odstriknuty hlinik se dost v zavitech zadira.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 2:11 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Ona po dohode vznikne pouze jedna verze pro OMEGU a pro OMEGU navic vznikne rucni pohon, do ktereho bude mozne nasazovat vsechny dily od OMEGY.

Tim vznikne odstavovac na rucni pohon a lis na olej pro rucni pohon.

Ešte keby sa dali kúpiť diely na omegu, či sa dajú?

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 4:28 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Ešte keby sa dali kúpiť diely na omegu, či sa dajú?

Urcite se daji, to uz mame vyresene s EUJUICERS. Urcite nevyvijim neco, co by se nedalo pouzit. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 7:42 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Urcite se daji, to uz mame vyresene s EUJUICERS. Urcite nevyvijim neco, co by se nedalo pouzit. \":-)\"

Tak o lis obavy nemám keď sledujem ako na tom svedomite pracujete. Ide mi o to, že jestli by som kúpil aj odšťavovač z omegy k Vašemu ručnému pohonu. To by som mal dva v jednom. Po pripojení mojej šnekovej prevodovky by to mohlo šlapať. A na tom lise by odšťavovať nešlo?

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz