[quote="ravima"3v465rtg]... Během půstu se to mění, zhruba kolem 7. dne je první acidotická krize a pak kolem 20. dne druhá, kdy člověku může být fakt hodně špatně, ale pak se to zase stabilizuje a když člověk nesedí doma u PC, ale pořádně se hýbe na čerstvém vzduchu, ani nepozná že je v půstu, to mám několikrát vyzkoušené. Např. podle Partykové nebo ruských půstovních klinik jsou právě ty acidotické krize strašně důležité pro léčebný účinek.
[quote="[u3v465rtg]citace z Dr. Partykové[/u3v465rtg] k acidotickým krizím"3v465rtg]
[u3v465rtg]Co jsou acidotické krize[/u3v465rtg]
První 1– 2 dny hladovění,....Snižují se alkalické rezervy a to se začíná odrážet na pocitech hladovějícího. Může se objevit bolest hlavy, nevolnost, pocit slabosti apod. K těmto projevům dochází 6.– 10. dne hladovění.
Tento kritický stav se nazývá acidotická krize. Je důsledkem nahromadění jedovatých látek v krvi. Je [b3v465rtg]důležité napomoci jejich vyloučení [u3v465rtg]dlouhou procházkou, masáží, koupelí, očistným klystýrem[/u3v465rtg]; pak se stav upraví. Náhle během několika minut až hodiny potíže zmizí[/b3v465rtg], odezní bolesti a nepříjemné pocity a hladovějící se začíná cítit dobře.
Organismus, vystavený tvrdým podmínkám, v době kolem první acidotické krize přechází na vnitřní (endogenní) výživu. Začíná vytvářet cukr z vlastního tuku a bílkovin. Za přítomnosti cukru se utilizují beze zbytku tuky. Acidotická krize ustupuje, zvyšuje se množství cukru v krvi. Hladovějící snáší tento stav lehce tak dlouho, dokud má zásobu tuků a bílkovin a pokud trvá možnost jich využívat. V organismu dochází k unikátní přestavbě enzymatického systému k zaměření na ničení patologických ložisek, nádorových tkání, jizev a srůstů.
[b3v465rtg]Acidotická krize doprovázející řízené hladovění je jednou z hlavních hybných sil ozdravení.[/b3v465rtg]
[b3v465rtg]Acidóza je však u celé řady nemocí škodlivá, nebezpečná a patologická.[/b3v465rtg](např. hyperkapnie, diabetu, thyreotoxikóze, u jaterních onemocnění, při poškození ledvin, při průjmech, ileozních stavech – ucpání střeva, pankreatických píštělích, otravách morfiem, salicyláty, Acylpyrinem, alkoholem, aj.)
Úplný přechod organismu na endogenní výživu nastane pouze tehdy, jestliže se nepřipustí žádný, ani sebemenší příjem potravy a hladovějící je pouze o vodě. Nesmí ani pít sladké nápoje a čaje.
[b3v465rtg][u3v465rtg]První acidotická krize (6.-10. den)[/u3v465rtg] odstraňuje příčiny nemoci, [u3v465rtg]druhá acidotická krize (17.-23. den) [/u3v465rtg]odstraňuje nemoc samotnou.[/b3v465rtg] U zastaralých onemocnění je zapotřebí, aby léčebné hladovění bylo pod stálým lékařským dohledem ve specializovaném léčebném zařízení.
Období hladovění má tři stádia
1. stádium potravinové excitace trvá 3–4 dny dochází k nadměrnému vylučování soli a vody z organismu, normalizuje se bílkovinná výměna, mizí otoky.
2. stádium narůstající acidózy začíná 3.–4. dnem a končí první acidotickou krizi. Mizí pocit hladu, objevuje se žízeň, sníží se sekrece slin, kyseliny solné.
Žaludeční sliznice produkuje nenasycené mastné kyseliny a bílkoviny. Nenasycené mastné kyseliny aktivují tkáňový neurohormon cholecystokinin tlumící hlad, zvyšují sekreci žluče, čistí
Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0 |
1 |