Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 8:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned bře 10, 2013 12:45 pm 
Offline

Registrován: ned bře 10, 2013 12:37 pm
Příspěvky: 1
Bydliště: Kafkova 8, Praha 6
Někdo z Prahy, kdo má tibetskou houbičku? Koupím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 11:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
Vcera som robila domaci jogur v dvoch 7dl poharoch, dnes rano po otvoreni som vsak zistila, ze na povrchu je nieco, co vyzera akoby biela plesen, ale nie som si ista, je to mozne, ze mi to na druhy den po vyrobe splesnivelo, alebo su to nejake kyslomliecne kultury? ako je to mozne overit?
Dakujem.

Tak jak píše členka prokera, toho bych se nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv bře 14, 2013 11:25 pm 
Offline

Registrován: pát bře 01, 2013 10:50 am
Příspěvky: 3
Dobrý den,
nemá někdo Kefirovou houbičku z Č. Budějovic? Kdo by daroval za symbolickou cenu doprava+mleko z jiného českého městečka?
Kaparzooo@email.cz
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2013 12:09 pm 
Offline

Registrován: úte pro 04, 2012 11:30 am
Příspěvky: 10
kdyby někdo chtěl houbičku v Táboře a okolí milerád poskytnu jen si jí musí vyzvednout \":-)\" je mi líto to vyhazovat a nebo dávat psům


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 6:07 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 6:37 am
Příspěvky: 1
DOBRÝ DEN MĚL BYCH ZÁJEM O KEFÍROVOU HOUBU.BYDLÍM V BLANSKU NEBO
PŘÍPADNĚ BY BYLO MOŽNÉ MI JI POSLAT NA DOBÍRKU NA ADRESU.EMAIL vzavodnik@centrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 11:29 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 3:44 pm
Příspěvky: 3
Chtěl bych se zeptat. Mám kefírovou houbu už dlouho, ale v zimě jsem ji nechal v půllitru mléka ve sklepě a zapomněl na ni... dost dlouho. Tak jsem pak vzal tu příšernou divnou tekutinu, co vznikla... vylil ji a probral houbičky. Zbylo jich malinko a ty se snažím nyní nějak vzkřísit. Vypadá to, že už dva týdny se snaží vytvářet kefír. Krásný hustý a krémový, ale nějak mám obavy ho pít, jelikož houbičky samy vypadají hrozně... nedrží tvar a když je člověk moc bere do ruky, tak se rozpadají na malinké kousky. Myslíte, že se ještě vzchopí a zase se zvětší?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 10:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Marty04 píše:
Chtěl bych se zeptat. Mám kefírovou houbu už dlouho, ale v zimě jsem ji nechal v půllitru mléka ve sklepě a zapomněl na ni... dost dlouho. Tak jsem pak vzal tu příšernou divnou tekutinu, co vznikla... vylil ji a probral houbičky. Zbylo jich malinko a ty se snažím nyní nějak vzkřísit. Vypadá to, že už dva týdny se snaží vytvářet kefír. Krásný hustý a krémový, ale nějak mám obavy ho pít, jelikož houbičky samy vypadají hrozně... nedrží tvar a když je člověk moc bere do ruky, tak se rozpadají na malinké kousky. Myslíte, že se ještě vzchopí a zase se zvětší?

To je divné, ale pokud dělají kefír, tak by jim nic být nemělo, myslím, že zase pojedou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2013 10:38 pm 
Offline

Registrován: stř úno 06, 2013 9:29 pm
Příspěvky: 3
Daruji kefírové houby. Možno osobně předat - Brno, Ostrava. Pište do zpráv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 10:09 am 
Offline

Registrován: úte dub 30, 2013 10:01 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, koupím houbičku. Jsem z Brna
. Ozvěte se mi na e- mail. Děkuji mnohokrát
Dajinka.k@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 6:42 pm 
Offline

Registrován: pon dub 15, 2013 10:52 pm
Příspěvky: 6
esterticha píše:
Někdo z Prahy, kdo má tibetskou houbičku? Koupím.

Houbička se mi docela dost namnožila , mohla bych Vám dát tak jednu polévkovou lžíci a to je tak na čtvrt litru kefíru - jeden hrníček.Až se vám to namnoží tak za 14 dní, bude toho víc. Jestli jste z Prahy napište mi na LukesovaJaroslava@seznam.cz a domluvíme se. Na lžíci se to ale dát nesmí, nesmí přijít s kovem do styku jinak by houbička zčernala. Je to jako živočich je tuhá a slizská a právě vypouští takovou tu charakteristickou kefírovou kyselost, když už je jí hodně, je kefír dost kyselý. Já je mám ty houbičky ráda jako domácí mazlíčky ,dávám denně čerstvé mlíčko, ze kterého žijí a dávám je do čisté sklenice, na nový kefír vždy do čisté sklenice. Někdo je také proplachuje, ale to nedělám pořád se koupat nemusí, ale jinak jsou dost odolné ,můžete s nimi dělat všechno možné třeba je dát do mrazáku když jedete na dovolenou. Zkrátka, je to dobrá věc.Jenom by mě zajímalo, jestli je kefír dobrý také pro muže se zbytnělou prostatou, prý nemají jíst nic mléčného,nebo u kefíru to neplatí? Lukešová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 8:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jára píše:
Houbička se mi docela dost namnožila , mohla bych Vám dát tak jednu polévkovou lžíci a to je tak na čtvrt litru kefíru - jeden hrníček.Až se vám to namnoží tak za 14 dní, bude toho víc. Jestli jste z Prahy napište mi na LukesovaJaroslava@seznam.cz a domluvíme se. Na lžíci se to ale dát nesmí, nesmí přijít s kovem do styku jinak by houbička zčernala. Je to jako živočich je tuhá a slizská a právě vypouští takovou tu charakteristickou kefírovou kyselost, když už je jí hodně, je kefír dost kyselý. Já je mám ty houbičky ráda jako domácí mazlíčky ,dávám denně čerstvé mlíčko, ze kterého žijí a dávám je do čisté sklenice, na nový kefír vždy do čisté sklenice. Někdo je také proplachuje, ale to nedělám pořád se koupat nemusí, ale jinak jsou dost odolné ,můžete s nimi dělat všechno možné třeba je dát do mrazáku když jedete na dovolenou. Zkrátka, je to dobrá věc.Jenom by mě zajímalo, jestli je kefír dobrý také pro muže se zbytnělou prostatou, prý nemají jíst nic mléčného,nebo u kefíru to neplatí? Lukešová

Tam je to otázka, prostata je zvětšená od špatné funkce střeva a pokud zlepšíte stav střeva, většinou se zlepší prostata, čili zde je otázkou pro koho kefír vhodný bude a pro koho ne, to je třeba vysledovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 12:48 am 
Offline

Registrován: ned dub 07, 2013 3:38 pm
Příspěvky: 10
Moc ráda bych koupila kefírovou houbičku \":-)\" bydlím v Olomouci, ale ani poštou by nevadila \":-)\" předem díky
e-mail: Musilova-Terez@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv kvě 16, 2013 9:48 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dobry den. Mal by niekto kefirovu hubu? Bratislava. Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2013 1:35 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Mohl by mi někdo houbu poslat poštou? Případně někdo z Kladna? Pošťovné a balné zaplatím, díky.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 9:11 pm 
Offline

Registrován: pon dub 15, 2013 10:52 pm
Příspěvky: 6
Jindra píše:
Pěstuji kefírku, takže už i já mohu čas od času nabídnout. V případě zájmu mi dejte info přes SZ. Rád pomohu, platí trvale.

Nabízím tibetské houbičky na výborný kefír LukesovaJaroslava@seznam.cz.Už se hodně namnožily a kefír je kyselejší musela bych ho dělat víc a nám stačí 2 hrnky denně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz