Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 11:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:16 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
tak to je mi jasne ze neudelam par klystyru a dalsich let budu zdravy \":D\"

v mc donaldu jsem byl jednou a nikdy vice \":D\"

no uvidim, nejake veci mam od Jardy objednane tak uvidim jak to bude pokracovat

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:31 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="gorol":22ozaj3d]tak to je mi jasne ze neudelam par klystyru a dalsich let budu zdravy \":D\"

v mc donaldu jsem byl jednou a nikdy vice \":D\"

no uvidim, nejake veci mam od Jardy objednane tak uvidim jak to bude pokracovat[/quote:22ozaj3d]
doporučuju zkusit pro začátek pročíst vlákno o jaterní očistě (skvělá mj. i na snížení únavy a vyčerpanosti!), pak jakmile se oteplí i vlákno o očistě ledvin (atd., různé očisty na sebe navazují... třeba Dr.Partyková uvádí před delšími půsty jako potřebné (ale možno dělat i neustále na střídačku během roku jako máme pravid.údržbu auta, tak se o své tělo málokdo stará, zatímco o svojí káru daleko lépe pečuje \":mrgreen:\" ), tyto očisty:

[u:22ozaj3d]7 základních očist dle Partykové:[/u:22ozaj3d]
[b:22ozaj3d]1. Krok první: očista střev (klystýry)[/b:22ozaj3d]....
[b:22ozaj3d]2. Krok druhý: boj s dysbakteriemií [/b:22ozaj3d]
Pro boj s dysbakteriemií pouzijeme česnek. Po dobu jednoho aţ dvou týdnů sníme denně ráno nalačno jeden strouţek česneku hodinu před jídlem a jeden dvě hodiny po večeři, ničím nezajídáme ani nezapíjíme. Pří znakem vyhojení bude vymizení nadýmání po jídle. V průběhu léčení ob zvlášť zanedbaných případů vyvolává česneková šťáva pálení v jícnu a ţaludku. Vše je v pořádku. Po česnekem usmrcených mikroorganismech se totiţ obnaţují ranky, které při styku s česnekovou šťávou pálí. Můţe se objevit i bušení srdce.
Česnek je jediná potravina obsahující rozpuštěné germanium. Tento prvek upevňuje „pružinový― systém všech chlopní v organismu.
[b:22ozaj3d]3. Krok třetí: očista kloubů [/b:22ozaj3d]
Očistu kloubů provádíme aţ po důkladné očistě střev, coţ zabezpečí její provedení bez alergie. V opačném případě se totiţ nánosy ve střevě rozpustí dříve neţ usazeniny solí v kloubech a jsou příčinou svědivky a ekzému
. Na jednu kůru je zapotřebí 15 g bobkového listu. Pět gramů bobkového listu vaříme ve 300 ml vody 5 minut. Vše nalijeme do termosky a necháme 3—4 hodiny odstát. Roztok slijeme a po malých doušcích pijeme během 12 hodin. Pozor! Není moţné vypít všechno najednou vzhledem k nebezpečí vyprovokování krvácení! Proceduru provádíme 3 dny. Roztok připravujeme kaţdý den čerstvý. Za týden je moţné proceduru zopakovat. Strava má být vegetariánská — bez zivočišných bílkovin. V prvním roce provedeme 4 očistné kúry, v kaţdém čtvrtletí jednu. V dalších letech stačí jedenkrát za rok. Musí jí vţdy předcházet očista střev. Tato kúra vám pomůţe zbavit se usazenin solí v kloubech, bolesti při změnách počasí a kloubní únavy.
[b:22ozaj3d]4. Krok čtvrtý: očista jater [/b:22ozaj3d]- viz vlákno na disk.foru
Před očistou jater, stejně jako před kteroukoli ze všech ostatních na sebe navazujících procedur, musí být provedena očista tlustého střeva. Očista jater se musí provádět pravidelně za dodrţování těchto podmínek:
• Střevo musí být čisté, bez nánosů a zácpy, aby černá stagnující ţluč, oloupané cholesterolové nánosy ţlučových cest a bilirubinové kameny mohly bez zadrţení ve střevě volně odejít konečníkem. Jinak by se mohly stát zdrojem sekundární intoxikace ze střeva.
• Několik dnů před očistou je nutno pečlivě připravit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:33 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Co takhle klystýr s odvarem z mydlice a levandule ?...
(mnoho saponinů, a dalších "mýdlových" účinků na střevo.... \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 10:40 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
muflon píše:
Co takhle klystýr s odvarem z mydlice a levandule ?...
(mnoho saponinů, a dalších "mýdlových" účinků na střevo.... \":-)\"

Klystýr s odvarem mydlice lékařské se údajně dělá v některých detoxikačních sanatoriích po světě, jeho účinek je prý mimořádně dobrý. Zkoušel jsem do klystýru odvar z mýdlových ořechů, které mají taky saponiny. Výsledek byl výborný, ale pak jsem se dozvěděl, že mýdlové ořechy jsou toxické a klystýr by mohl teoreticky způsobit lehčí otravu. Mydlice je však bezpečná, takže ji mám v plánu zkusit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 1:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
jeste k tomu klystyru

kdybych to chtel vyzkouset s urinou staci pouzit ranni z toho stejneho dne nebo to musi byt nejake odstate?

myslim tak ze rano kdyz vstanu tak ji chytim do nadoby, prileju vodu a klystyr muze zacit?

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 11:09 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
gorol píše:
jeste k tomu klystyru

kdybych to chtel vyzkouset s urinou staci pouzit ranni z toho stejneho dne nebo to musi byt nejake odstate?

myslim tak ze rano kdyz vstanu tak ji chytim do nadoby, prileju vodu a klystyr muze zacit?

použít lze jakákoli z průběhu dne, pan Jarda radí raději čerstvou z večera předchozího dne doplněná na cca 1L ranní močí druhý den ráno a následně ji ihned použít, moč zahřát na teplotu těla ......nepřevařovat s odpařováním (to se musí nastudovat a měla by moc razantní účinky)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:52 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Tak mě napadlo, co klystýr s dračí krví?

Citace:
Už samotný magický název Dračí krev naznačuje, že půjde o něco výjimečného. Samozřejmě nejde o krev z draka, dračí krev je míza ze stromu Croton lechleri. Až dvacetimetrového velikána amazonských deštných pralesů využívali a využívají po staletí pro jeho léčebné vlastnosti Inkové, amazonské kmeny i současní obyvatelé Mexika, Peru či Ekvádoru. A léků vyrobených z něj pak celý svět. Po naříznutí kůry začne strom krvácet - pouští červenou mízu - latex, která se pak sbírá.

Název dračí krev této červené látce dali Španělé, když mu začali říkat Sangre de drago. Ti ji objevili již v šestnáctém století a také ji hned začali používat. Stejně jako domorodci dračí krví zastavovali krvácení, dezinfikovali rány a taky je s ní hojili. A protože dračí krev má i analgetické účinky - používala se pro zmírnění bolestí. Velkých, ale i třeba malých, jako je kousnutí hmyzem. Dračí krev se používala a používá na nejrůznější neduhy. Léčí se jí úplavice, střevní horečka a vůbec střevní potíže, žaludeční vředy, ale i třeba zlomeniny, kloubní i kožní problémy (akné, ekzémy), chřipka, angína, tuberkulóza, záněty hrtanu, záněty mandlí, záněty dásní, cukrovka, anémie, pásový opar, hemeroidy, dokonce i Crohnova nemoc. No a značně posiluje imunitní systém. Sangre de drago se často používá i jako prevence proti různým nemocem a posilňovač imunity pro sportovce a starších lidí. Používá se i při antiseptických vaginálních koupelích.

Dračí krev je středem zájmu celých vědeckých týmů a universit, které zkoumají její léčivé látky. Tyto výzkumy odhalují nejrůznější léčivé přírodní chemikálie, které pryskyřice obsahuje. Dračí krev má významné antibakteriální, antivirové a antiseptické účinky. Dračí krev je dokonce údajně silnějším antibiotikem než penicilin. A tak do něj lékaři vkládají naději, že nahradí některé léky, které mutacemi některých virů, již postupem doby ztrácejí účinek. Samozřejmě i dračí krev nemusí být u vnitřního použití vhodná pro každého. Výjimečně se může objevit alergie a nedoporučuje se jí vnitřně používat tomu, kdo má větší problémy s ledvinami či játry.

Čerstvá pryskyřice pro konzervaci se míchá v obvyklém poměru na 760 gr. pryskyřice 50 ml. konzervantu. Čistá pryskyřice je nerozpustná ve vodě a organických rozpouštědlech. Dračí krev není jen šamanskou záležitostí. Skupují ji a využívají i některé farmaceutické giganty. Vyrábějí z něj např. Provir a Virend. A přestože byla provedena řada výzkumů pro objasnění vlastností této látky, většina z nich zůstává utajena před veřejností. Částečně tu hrají svou roli i peníze. Protože jde o opravdu účinnou látku, farmaceutické firmy se pak chovají dost komerčně. Aktivní látky zahrnují proanthokyanidiny (antioxydanty), taniny a lignan zvaný dimetylcedrusin a alkaloid zvaný taspin. Další výzkumy taspinu z roku 1977 ukázaly jeho schopnost inhibovat RNA - DNA polymerázu v myeloblastozním viru, Rauscherově leukemickém viru a Simianově sarkomviru. Alkaloid taspin byl poprvé zdokumentován antiflogistickou aktivitou v roce 1979. V roce 1985 byl opět zdokumentován účinek protizánětlivý, proti rozvoji sarkomu a antivirální. Rány hojící a zajizvující efekt na otevřených poraněních Sangre de Drago byl připsán též alkaloidu taspinu v roce 1989. Několik pozdějších studií z let 1991 a 1993 bylo zaměřeno na hojivé a protitumorální vlastnosti taspinu. Lignan dimethylcedrusin izolovaný vědci v roce 1993 vykázal také významnou roli (vedle taspinu) při léčebném procesu hojení ran a jizev. Belgická studie dokázala účinky mízy při stimulaci kontrakcí jizev (ran), pomáhá vytvořit formaci nové pokožky a asistuje při vytváření kolagenu. Porovnávací studie ukázala schopnost surové mízy hojit rány a formovat tvorbu kolagenu čtyřikrát efektivněji než samotné izolované složky dimethylcedrusin nebo alkaloid taspin. Belgičtí vědci také zjistili antivirální schopnost taspinu a dimethylcedrusinu proti herpetoviru. V roce 1994 byly objeveny ostatní fytochemické složky, zahrnující fenoly, proanthokyanadiny a diterpeny, které prokázaly jistou antibakteriální aktivitu.

Výzkumy tak jenom potvrdily oprávněnost dlouholetého tradičního užití domorodou medicínou. Nedávno zjistili severoameričtí odborníci efektivní účinek při žaludečních vředech, vředových kolitidách, Crohnově chorobě při vnitřním použití. Vnitřní použití je zdokumentováno jihoamerickými lékaři při denní dávce 10 - 20 kapek 2x denně. Některé zdroje uvádí účinek až 1.000 silnější než Penicilin V. Obsahové látky: α-calacoren, α-copaen, α-pinen, α-thujen, α-caryofylen, α-elemen, α-pinen, betain, borneol, calamenen, camfen, coparofenol, D-limonen, dimethylcedrusin, dipenten, eugenol, eufarofenol, α-terpinen, α-terpineol, hydrochlortaspin, korberin A, korberin B, lignin, linalol, methylthymol, myrcen, para-cymen, kys. benzoová, kys. eugenolová, kys. pektická, proantokyanidiny, resin, salutaridin, sinoakutin, sparsiflorin, taniny, taspin, terpinen-4-ol, vanilin.

No a jako perlička na závěr - dračí krev samozřejmě musela proniknout i do lidové magie. A tak prý podle ní dračí krev smíchaná s červeným inkoustem pomáhá přivolat peníze a lásku, když se tímto dračím inkoustem napíše patřičný dopis.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon dub 08, 2013 12:17 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Práve si čítam čas.Receptář ,je tam článok o J.Zentrichovi.ktorý doporučoval klystýr čagovým macerátom,v niektorých prípadoch veľmi účinnou formou terapie.
pozn.ľudovo nazývaná čaga je rezavec šikmý,druh choroša,rastúceho hlavne na breze


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 9:10 am 
Offline

Registrován: stř dub 17, 2013 8:54 am
Příspěvky: 1
chcem sa informovať aká je správna teplota moču uvádzaju 37 niekde 43
chcem začať s klystírom,mám problém s vyraškami,aká ja vhodna strava a či môžem používať aj bežnú stravu,alebo kedy môžem prejsť na klasicku.
má nejaký účinok opakovaného klýstíru pri bežnej strave..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 12:11 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Jardo, momentálně držím Vševědovu ketogenní dietu a i přesto, že jím pravidelně vlákninu a dost piju, trpím zácpou.
Zkoušela jsem dle Vašeho návodu klystýr a moc to pomohlo. Jenomže dieta trvá měsíc a mám trochu strach, že za měsíc si získám na klystýr závislost. Lze té závislosti nějak zabránit? Předem díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 1:05 pm 
Offline

Registrován: stř dub 17, 2013 11:59 am
Příspěvky: 1
Krásný den.
Včera jsem poprvé v životě absolvovala hydrocolon terapii. Nemám v tomto směru žádné zkušenosti, jediný klystýr, který jsem předtím absolvovala, souvisel s porodem… Včera vše proběhlo v pohodě, ale dnes mám křeče v břiše (jako když jsou „zaražené větry“), které jdou až k žaludku. Je to normální nebo je něco v nepořádku?
Také chci poprosit o radu, jaké zařízení zakoupit na domácí klystýry. Chtěla bych si další dělat doma sama. V lékárně jsem viděla irigátor s gumovou nádobkou o objemu 1,2l (není to málo?), ale na netu jsou i jiná provedení. Vím, že každému vyhovuje něco jiného. Ale kdo již danou věc používá, zná různé „vychytávky“ a „úskalí“, kterých je dobré se při nákupu vyvarovat… Jsem v tomto směru naprostý začátečník. Zatím sbírám informace. Protože ale dlouhodobě trpím na zácpy a vůbec mám s vyprazdňováním problémy, postupně jsem přes alternativní metody léčení zdraví, úplné vysazení všech léků, zdravější stravování apod. dospěla až sem. Děkuji předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2013 3:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Leník22 píše:
jaké zařízení zakoupit na domácí klystýry. Chtěla bych si další dělat doma sama. V lékárně jsem viděla irigátor s gumovou nádobkou o objemu 1,2l (není to málo?)

především, neřešte klystýrem dlouhodobé vyprazdňovací problémy - je potřeba jít po příčině, to jistě víte,

já mám na klystýrování tuhle soupravičku a je moc fajn, ovšem ten vak je dvoulitrový a totéž Vám doporučuji také, protože Vámi uvedená varianta 1,2 litru mi přijde málo. Jo, pro začátek stačí, ale s postupným pročištěním střeva v pohodě aplikujete dvoulitrový klystýr a podle mne je takové množství dobře, protože dva litry náplně více napruží stěny střeva a od nich se tak snáze odlepí sedimenty.
Je ale taky možné použít i jen litrový zásobník, pak bych ale bral toto provedení, které jsem zmínil (vak je shora otevřený, dá se snadno doplnit další vodou), protože jej mohu během klystýru snadno a rychle dolít tak, abych do střeva aplikoval (s kratičkou pauzou právě na dolití klystýrky) dva litry. Tedy, podle mne je irigátor 1,2 litru malý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2013 7:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Tak třeba já mám také vak s menší objemem a úplně mi to vyhovuje. Nikdy nedávám víc než litr na 1 nálev a spíše je opakuji. Mám naopak obavy z roztahování střeva, proto nechci přeplňovat \":oops:\" .

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2013 8:59 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Janka píše:
Jardo, momentálně držím Vševědovu ketogenní dietu a i přesto, že jím pravidelně vlákninu a dost piju, trpím zácpou.
Zkoušela jsem dle Vašeho návodu klystýr a moc to pomohlo. Jenomže dieta trvá měsíc a mám trochu strach, že za měsíc si získám na klystýr závislost. Lze té závislosti nějak zabránit? Předem díky za odpověď.

Prvé dva týždne môžeš mať problém s vyprázdňovaním.... To píše aj Kwasniewski.......... A je to "vraj" daň za to, že človek predtým bol na vysokosacharidovej strave (ber to s humorom, hoci je na tom dosť pravdy).... \":)\"
Ja s vyprázdňovaním nemám problém.... Chodím na WC denne.... A to som tiež na ketogénnej diéte, ale nie Vševědovej, ale MOJEJ (tým vôbec nechcem povedať, že Ti zle poradil).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2013 9:01 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
prokera píše:
Tak třeba já mám také vak s menší objemem a úplně mi to vyhovuje. Nikdy nedávám víc než litr na 1 nálev a spíše je opakuji. Mám naopak obavy z roztahování střeva, proto nechci přeplňovat \":oops:\" .

S týmto súhlasím, robím tak isto... Pred pár dňami som použil 6 dňovú urinu (5dcl), pochvaľujem si to, mal som ju v sebe 20 minút... Ide totiž veľmi aj o zloženie (stará urina), ktoré môže predčiť veľký objem bežnej uriny...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz