Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 1:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 9:21 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
[quote="Janka":3pua82ev]Včera už jsem si tedy nedala ani sýr, ani zeleninu a cítím se fakt o dost líp \":)\"
Multivitamín? někde jsem četla, že umělá sladidla (nevím, jestli se dá sehnat multivitamín bez nich?) a syntetický vitamin C taky pomáhá růstu kvasinek \":(\" . No možná by se to dalo vydržet bez následků měsíc bez nich?
Každopádně moc děkuji za podporu a rychlé reakce možná bych to bez ní vzdala a to by byla škoda \":wink:\"[/quote:3pua82ev]
Naopak, větší dávku vitamínu C - kyseliny askorbové mají naopak schopnost množení candidy tlumit. Do toho céčko tlumí následky tvorby histaminu, který produkují některé dysbakterie a působí protizánětlivě. A záněty jsou to s čím se naprostá většina lidí se střevní dysbiozou potýká. Kladné účinky céčka při kandidoze tím nekončí, studie na tohle téma jsou rozsáhlé.

Jen krátce k tomu do čeho se nyní pouštíte. Můj názor je že nemusí být vhodné delší dobu v ketoze setrvávat. Je několik studií (posílal jsem je zde již myslím) které poukazují na úskalí tvorby ketonů v souvislosti s kandidou a mimo jiné konstatují, že při ketóze produkovaná kyselina acetoctová působí jako ochranný prostředek pro candidu a její likvidace je tímto velmi stížená (jeden z odkazů na toto téma: http://cvi.asm.org/content/5/5/740.full)

Prozatím nepříliš prozkoumaným předpokladem je, že se některé dysbakterie dokáží ketony za určitých okolností vyživovat. Je několik kapacit v oboru, které tohle tvrdí, zatím se mi však nepodařilo dostat k volně přístupné studii.

Je nutné také zmínit, že ketoza může být zatěžující pro

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 10:15 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Janka píše:
Taky od té doby co to držím, nechodím vůbec na záchod, proto mi ještě moc nesplasklo břicho, ačkoliv jím pravidelně Lepicol a Psylium.

Okamžitě vysaďte obojí - Lepicol a Psylium, pijte hodně vody, odšťavněte okurku nebo nějakou jinou nízkosacharidovou zeleninu, suplementujte hořčík nebo epsomskou sůl na hranici průjmu, dejte si olivový olej a klystýr nebo zajistěte jiným způsobem stolici aspoň 2x denně. Tohle je v prvních fázích přechodu na dietu naprosto klíčové. Můžete být ucpaná právě kvůli ketoze. Nepoužívejte však žádná chemická projímadla.
Suplementujete molybden a béčka? Jak jste na tom se železem? Udělala jste před nájezdem na dietu nějaká přípravná opatření? Pročištění střev a jater? Co děláte pro hladší průběh zpracování acetaldehydu a dalších toxinů z těla? (sauna, horké koupele, pocení se, ostropestřec?).
Nemyslím si také, že je dobré při takto rychlém nájezdu bez přípravy dávat hned z počátku jakékoli fungicidy. To co nyní berete je poměrně silná sada fungicidních látek, která může mít za následek masivní vymírání plísní .Mám pocit, že si zaděláváte na zbytečné problémy. Nastudujte trochu více o tom, co se při dieoff odehrává v těle nebo mi zavolejte. Zajímejte se, čtěte a srovnávejte co vám kdo radí, než to sama začnete aplikovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 6:01 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Zdravím,
chci si občas dát tuňáka v konzervě-do teď jsem se všech věcí z konzervy vyhýbal,můžete doporučit nějakou značku běžně prodávanou v obchodech,nebo je to jedno?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 7:30 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Janka píše:
Včera už jsem si tedy nedala ani sýr, ani zeleninu a cítím se fakt o dost líp \":)\"
Multivitamín? někde jsem četla, že umělá sladidla (nevím, jestli se dá sehnat multivitamín bez nich?) a syntetický vitamin C taky pomáhá růstu kvasinek \":(\" . No možná by se to dalo vydržet bez následků měsíc bez nich?
Každopádně moc děkuji za podporu a rychlé reakce možná bych to bez ní vzdala a to by byla škoda \":wink:\"

Dá se sehnat i vitamín C bez umělých sladidel. V lékárně si určitě vybereš.
Jestli se cítíš dobře, pokračuj v tom co děláš a nenech se odradit. Ketogenní dieta se používá v medicíně
i u malých dětí a není na ní nic, čeho by ses měla strachovat...
Pokud se dodržuje dlouhodobě, jediné co je třeba doplňovat krom vitamínu C je citran draselný, kvůli riziku
ledvinových kamenů. Ale to je vzhledem ke krátké době, po kterou ji budeš aplikovat, zcela bez rizika.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 7:32 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
[quote="TomasV":2cvlz23v]Zdravím,
chci si občas dát tuňáka v konzervě-do teď jsem se všech věcí z konzervy vyhýbal,můžete doporučit nějakou značku běžně prodávanou v obchodech,nebo je to jedno?[/quote:2cvlz23v]
to je úplně jedno, rio mare samozřejmě chutná líp než drcené sračky za pár korun... osobně kupuju ještě sardinky, makrely, tresčí

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 7:34 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
Okamžitě vysaďte obojí - Lepicol a Psylium, pijte hodně vody, odšťavněte okurku nebo nějakou jinou nízkosacharidovou zeleninu, suplementujte hořčík nebo epsomskou sůl na hranici průjmu, dejte si olivový olej a klystýr nebo zajistěte jiným způsobem stolici aspoň 2x denně. Tohle je v prvních fázích přechodu na dietu naprosto klíčové. Můžete být ucpaná právě kvůli ketoze. Nepoužívejte však žádná chemická projímadla.
Suplementujete molybden a béčka? Jak jste na tom se železem? Udělala jste před nájezdem na dietu nějaká přípravná opatření? Pročištění střev a jater? Co děláte pro hladší průběh zpracování acetaldehydu a dalších toxinů z těla? (sauna, horké koupele, pocení se, ostropestřec?).
Nemyslím si také, že je dobré při takto rychlém nájezdu bez přípravy dávat hned z počátku jakékoli fungicidy. To co nyní berete je poměrně silná sada fungicidních látek, která může mít za následek masivní vymírání plísní .Mám pocit, že si zaděláváte na zbytečné problémy. Nastudujte trochu více o tom, co se při dieoff odehrává v těle nebo mi zavolejte. Zajímejte se, čtěte a srovnávejte co vám kdo radí, než to sama začnete aplikovat.

zavolejte Sakulovi, on Vás zachrání. Nic Vám sice není, ale pro jistotu \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"
příznaky vymírání candidy necítíte, ale radši vysaďte všechny antimykotika, protože Vás čekají bezesné noci, prostěradlo od krve, myšlenky na sebevraždu a odpadávající kusy masa. \":roll:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 7:35 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Smajlissi žiješ? \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 8:31 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Tohle téma jsme řešili poměrně nedávno, kdo bude mít zájem, vyhledá si tady o pár desítek stran zpět. Nebudu se k tomu více nyní vracet

Fakta o dieoff, účincích neurotoxinů a dalších látek, princip rozkladu acetaldehydu na kyselinu octovou a připravenosti orgánů na tohle zátěžové období jsem si nevyčetl z křišťálové koule a není to zjevení, které bych dostal z vyšších sfér jako jediný na této planetě. Popisy, studie, zkušenosti a příběhy lidí jsou takřka k dispozici bez omezení, především v zahraničních materiálech a na zahraničních forech pro toho, kdo se zajímá a chce vědět. To že ty se nezajímáš a nechceš vědět nebo nemůžeš kvůli jazykové bariéře je věc jiná, pak ti ale zbývá jako jediný nástroj argumentace ironie a poznámky tohoto typu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 8:41 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
TomasV píše:
Zdravím,
chci si občas dát tuňáka v konzervě-do teď jsem se všech věcí z konzervy vyhýbal,můžete doporučit nějakou značku běžně prodávanou v obchodech,nebo je to jedno?

Pokud se budeme bavit o problémech s plísněmi, spíše bych konzervy vynechal nebo velmi omezil. V tescu, sparu či alebrtu se občas dá koupit tuňák jako chlazený filet, což je mnohem lepší volba.

V roce 2011 vyšel v dtest velký test tuňáků v konzervě. Nebudu zde kopírovat celý článek, podmínky dtestu to nedovolují, nicméně jen ve zkratce

Dobře si vedl tuńák Atlantik, Aro, Vier a slušně i Rio Mare a kupodivu docela uspěl i levný kauflandovský Vitaedoro. U drcených tuňáků zvítězil Lídlovský drcený ve slunečnicovém oleji. Zcela propadla Giana, velmi špatně také Albert Quality tuňák v oleji. Testy ale nehodnotily případný obsah plísní nebo těžkých kovů. Je také otázkou, jestli by není dopadly podobně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 9:19 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
Tohle téma jsme řešili poměrně nedávno, kdo bude mít zájem, vyhledá si tady o pár desítek stran zpět. Nebudu se k tomu více nyní vracet

Fakta o dieoff, účincích neurotoxinů a dalších látek, princip rozkladu acetaldehydu na kyselinu octovou a připravenosti orgánů na tohle zátěžové období jsem si nevyčetl z křišťálové koule a není to zjevení, které bych dostal z vyšších sfér jako jediný na této planetě. Popisy, studie, zkušenosti a příběhy lidí jsou takřka k dispozici bez omezení, především v zahraničních materiálech a na zahraničních forech pro toho, kdo se zajímá a chce vědět. To že ty se nezajímáš a nechceš vědět nebo nemůžeš kvůli jazykové bariéře je věc jiná, pak ti ale zbývá jako jediný nástroj argumentace ironie a poznámky tohoto typu.

Sakule,
Janka napsala, že vůbec žádné příznaky vymírání necítí, což jak jsem vyrozumněl, jí mrzí, protože má dojem, že něco dělá špatně. A ty vyrukuješ s tím, ať toho okamžitě nechá,
protože jí čekají vážné problémy z vymírání kvasinek.
Dává ti tvoje reakce nějaký smysl? Možná máš problém s jazykovou bariérou ty a nerozumíš česky.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 9:25 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
Pokud se budeme bavit o problémech s plísněmi, spíše bych konzervy vynechal nebo velmi omezil. V tescu, sparu či alebrtu se občas dá koupit tuňák jako chlazený filet, což je mnohem lepší volba.

V roce 2011 vyšel v dtest velký test tuňáků v konzervě. Nebudu zde kopírovat celý článek, podmínky dtestu to nedovolují, nicméně jen ve zkratce

Dobře si vedl tuńák Atlantik, Aro, Vier a slušně i Rio Mare a kupodivu docela uspěl i levný kauflandovský Vitaedoro. U drcených tuňáků zvítězil Lídlovský drcený ve slunečnicovém oleji. Zcela propadla Giana, velmi špatně také Albert Quality tuňák v oleji. Testy ale nehodnotily případný obsah plísní nebo těžkých kovů. Je také otázkou, jestli by není dopadly podobně.

Když půjde vše jak má, bude stačit tuhle dietu držet cca měsíc, což může potvrdit i Smajliss. Pak se může začít s přidáváním sacharidů.
Za měsíc nikomu neublíží ani ketóza, ani tuňák z plechovky. Ale jestli má někdo na tuňáka za 400-600 korun za kilo, samozřejmě v tom nevidím problém.
Jinak tuňák se dá koupit i ve skle nebo v papíru...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 10:59 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
Sakule,
Janka napsala, že vůbec žádné příznaky vymírání necítí, což jak jsem vyrozumněl, jí mrzí, protože má dojem, že něco dělá špatně. A ty vyrukuješ s tím, ať toho okamžitě nechá,
protože jí čekají vážné problémy z vymírání kvasinek.
Dává ti tvoje reakce nějaký smysl? Možná máš problém s jazykovou bariérou ty a nerozumíš česky.

Chci jen pro lidi, kteří jsou to noví opět poukázat na tvoji taktiku vyvolávání konfrontace a konfliktů, pokusů zesměšňovat druhé a používání ironie v případě, že hrozí nabourání tvého ega. Je možné, že za tvým demonstrovaným vysokým sebevědomím a agresivní rétorikou se schovává strach. Psychologie tento mechanismus maskování nízkého sebevědomí a strachu dávno popsala. Jsi ale takový jaký jsi to je v pohodě, to není problém.

Trochu problémem ale je to co maskuješ za svojí silnou sebeprezentací. Tedy mezery ve znalostech, které systematicky odmítáš vyplnit a omezený náhled na tuhle problematiku, který jsi nerozšířil tím, že bys ses zajímal co se v rámci tohoto tématu odehrává ve výzkumu a co funguje a projevuje se tisícům lidem po světe (nepočítám prosím nyní tvé kámoše na nystatinu z posilky). Díky sebevědomé sebeprezentaci kterou používáš však můžeš u lidí budit opačný dojem a pokud má někdo tendenci nezkoumat v souvislostech a neudělat si vlastní názor, může být tímto nějak dotčen.

Proto tu často odkazuji na fakta a dávám lidem názory ke srovnání, které ty nechceš nebo neumíš přijmout z nějakých důvodů, jako třeba že při vymírání kvaisnky se produkuje větší množství acetladehydu, nebo ohledně účinků domácího kefíru, jehož zapálenou diskuzi jsi vedl na základě přečtení etikety na prázdné flašce. aniž bys byl ochotný si nastudovat více. To jen z poměrně nedávné doby.

Chci také poukázat na to, že přestože jsi velmi dobrý v dohledávání a pamatování si toho kdo co řekl a napsal, tak to používáš jen k účelu, který se ti zrovna hodí. Záměrně si možná nepamatuješ nebo spíše nechceš zmiňovat fakta, která se ti do krámu nehodí. Nebudu si dělat práci s tím, že ti to budu opět vyhledávat a postovat, jako už se vícekrát stalo. V tomto konkrétním případě víš moc dobře, že oba lidé se kterými teď řešíš ketozu zmiňují poměrně důležité informace a příznaky týkající se dieoff. Víš to moc dobře, protože máš obrou paměť, akorát je součástí vzorce tvého chování jednat jinak. To že rizika ironizuješ a zlehčuješ je pak výsledkem tvé neinformovanosti a omezené zkušenosti.

V rámci určité oblasti odvedeš užitečnou práci, občas kývnu na to co píšeš , že to má hlavu a patu, ale tvoje působení na ostatní má svá úskalí. Je dobré si jich všimnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 11:09 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Sakule, když jsme se spolu naposledy "konfrontovali" ohledně laktózy, stáhl jsi ocas mezi nohy a tři měsíce o tobě nebylo slyšet \":roll:\"
Ještě jednou se tě zeptám: Janka napsala, že nic necítí, tys jí poradil, aby okamžitě všechno co užívá přestala užívat, nebo si vážně
poškodí zdraví.
Jebe ti nebo se mi to zdá? Myslím, že všechny ty psychologické rozbory okolo jsou naprosto zbytečné...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 11:11 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
inkriminovaný příspěvek je zde, kdyby ses k tomu chtěl vyjádřit ještě dodatečně \":wink:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
qd6idpye


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 11:32 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
Sakule, když jsme se spolu naposledy "konfrontovali" ohledně laktózy, stáhl jsi ocas mezi nohy a tři měsíce o tobě nebylo slyšet \":roll:\"
Ještě jednou se tě zeptám: Janka napsala, že nic necítí, tys jí poradil, aby okamžitě všechno co užívá přestala užívat, nebo si vážně
poškodí zdraví.
Jebe ti nebo se mi to zdá? Myslím, že všechny ty psychologické rozbory okolo jsou naprosto zbytečné...

Chápu, že se ti může zdát že mi "jebe" ať už to v tvém podání znamená cokoli. Rozumět a všimnout si taktik v jednání druhého a jeho případných poruch může být zbytečné do doby, kdy od něj přijímáš rady a děláš na jejich základě rozhodnutí týkající se vlastního zdraví a také do doby, kdy člověk má člověk tak dobrý přesvědčivý sebemarketing jako ty.
Můj čas je pro mě stále cennější, nehodlám tu s tebou soutěžit o množství příspěvků. Jsi v tomhle ohledu tuším o mnoho napřed a vítězství v tvé soutěži je tvoje. Forma toho jak přispívám se mění a možná se měnit ještě bude v závislosti na okolnostech. Ty jsi zvyklý soutěžit a prosazovat se, proto si takto věci interpretuješ. To je tvoje věc, se stavem mého ocasu to nemá nic společného
Moje chuť investovat čas do debat s tebou je už malá, nyní v podstatě vyčerpaná. Budu se zapojovat jen v případech kdy budu mít pocit, že je to vhodné vzhledem k tomu, jak se diskuze vyvíjí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz