Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 1:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 6:04 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
TomasV píše:
Takhle to asi užívá většina lidí,nedokážu si představit někoho,kdo by to pil čisté,já místo citronu dávám stevii.

ja to pil ciste \":D\"

ale dal sem lzicku a pul na litr a pul vody a bylo to asi trosku moc , bylo to teda jizda na zachode \":oops:\"

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 7:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
gorol píše:
ja to pil ciste \":D\"

ale dal sem lzicku a pul na litr a pul vody a bylo to asi trosku moc , bylo to teda jizda na zachode \":oops:\"

Já to taky piji čisté - při dobrém ředění to má chuť jako mlíko \":D\" .

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 1:07 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 12, 2012 12:12 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
přestěhovali jsme se do Anglie a potřebovali bychom nutně doplnit hořčík. Bohužel veškerou medicínu mám v ČR a budu proto muset koupit MgCl2 zde. Chtěla jsem se zeptat zda by byl tento vhodný na vnitřní užití, i když v popisu píší že není. Musí být farmaceutické kvality?
http://mistralni.co.uk/products/magnesi ... exahydrate

ještě jsem objevila jeden na ebay, ale tam je zase uvedeno jen 46%, tak nevím:


Naposledy upravil Yuichan dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Lenka Jirásková píše:
Dobrý den Jardo,

předevčírem jsem si vzala víc hořčíku než jsem měla a dostala jsem dvoudenní průjem a ke konci druhého dne jsem se cítila divně. Motání, slabost apod. Asi dehydratace nebo tak něco. Udělala jsem si rýži s banánem abych průjem zastavila, což se podařilo. Od té doby mě ale bolí ledviny a teď i v levém podžebří. Může to mít souvislost? Mám kromě zvýšeného pitného režimu ještě něco udělat? Předpokládám, že takovýto průjem není moc vhodný pro tělo. Díky za odpověď

Tak nic jiného bych asi nedělal, ale ledviny a hořčík to spolu moc asi nesouvisí. Možná došlo k vypláchnutí laktobacilů a pak ty problémy mohou být i od střeva, čili vyzkoušejte laktobacily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 10:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
[quote="Yuichan":3ukeplo4]Dobrý den,
přestěhovali jsme se do Anglie a potřebovali bychom nutně doplnit hořčík. Bohužel veškerou medicínu mám v ČR a budu proto muset koupit MgCl2 zde. Chtěla jsem se zeptat zda by byl tento vhodný na vnitřní užití, i když v popisu píší že není. Musí být farmaceutické kvality?
http://mistralni.co.uk/products/magnesi ... exahydrate

ještě jsem objevila jeden na ebay, ale tam je zase uvedeno jen 46%, tak nevím:


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 11:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
kolik horciku je v davce 1,5 kavove lzicky ?

co sem bral sumive tablety tak tam bylo treba psane 300 mg , ale zajima me kolik je v te kavove lzicce a jestli k tomu mam brat i B6 pro vstrebavani ?

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak nejlip dodavat telu horcik
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 7:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
je treba k tomu chlroidu horecnatemu brat i B6 pro lepsi vstrebavani nebo u tohodle to neni treba ?

Ano i k němu berte B6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 12:36 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Napadá mě otázka, jestli tělu nevadí při popíjení chloridu hořečnatém to kvantum chlóru? Zvlášť ještě pokud člověk užívá ještě jiné chloridy nebo třeba MMS. Koupil jsem teď hořčík v potravinářské kvalitě, můžu ho bez obav pít? Vždycky předtím jsem kupoval přímo od Vás(Jardy) ve pharma kvalitě, tak nevím. Děkuji.
upraveno: Koupil jsem ho ve Fichemě a osobně vyzvedl(abych právě ušetřil za poštovné, protože žádné jiné doplňky zrovna nepotřebuju), na stránkách měli napsané, že je pharma kvalitě, ale skladník mi podal ten v potravinářské kvalitě, když jsem mu říkal, že jsem si objednal ve pharma, tak řekl, že jinej nemají a že to ničemu nevadí, tak nevím..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 9:58 am 
Offline

Registrován: stř úno 06, 2013 3:09 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den

Chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo nezkoušel vytvořit dávkování hořčíku stejné jak jsem se dočetl o manganu nebo zinku, čili v tekuté podobě. Mám chlorid hořečnatý a ten se prostě neustále navlhčuje, nepomáhají moc ani ty zipovací sáčky, po pár dnech se to vždy začne lepit. Proto by mě zajímalo řešení v podobě roztoku, nehledě na to, že by se to rozhodně lépe dávkovalo a vysledovala se potřebná dávka, takhle nikdy není dávka úplně stejná. Pomocí lahvičky s kapátkem by to bylo ideální.Jak tedy vyrobit koncetrát, kde by jedna kapka představovala 25 nebo 50 mg a jestli je to vůbec možné?

Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Napadá mě otázka, jestli tělu nevadí při popíjení chloridu hořečnatém to kvantum chlóru? Zvlášť ještě pokud člověk užívá ještě jiné chloridy nebo třeba MMS. Koupil jsem teď hořčík v potravinářské kvalitě, můžu ho bez obav pít? Vždycky předtím jsem kupoval přímo od Vás(Jardy) ve pharma kvalitě, tak nevím. Děkuji.
upraveno: Koupil jsem ho ve Fichemě a osobně vyzvedl(abych právě ušetřil za poštovné, protože žádné jiné doplňky zrovna nepotřebuju), na stránkách měli napsané, že je pharma kvalitě, ale skladník mi podal ten v potravinářské kvalitě, když jsem mu říkal, že jsem si objednal ve pharma, tak řekl, že jinej nemají a že to ničemu nevadí, tak nevím..

Tak chlór je základní obranný prvek těla, toho se zase tolik bát nemusíte a na orální aplikace je vždy vhodná co nejvyšší čistota, ale potravinářská kvalita by měla pochopitelně stačit, pokud to tak opravdu je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
TOM Clancy píše:
Dobrý den

Chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo nezkoušel vytvořit dávkování hořčíku stejné jak jsem se dočetl o manganu nebo zinku, čili v tekuté podobě. Mám chlorid hořečnatý a ten se prostě neustále navlhčuje, nepomáhají moc ani ty zipovací sáčky, po pár dnech se to vždy začne lepit. Proto by mě zajímalo řešení v podobě roztoku, nehledě na to, že by se to rozhodně lépe dávkovalo a vysledovala se potřebná dávka, takhle nikdy není dávka úplně stejná. Pomocí lahvičky s kapátkem by to bylo ideální.Jak tedy vyrobit koncetrát, kde by jedna kapka představovala 25 nebo 50 mg a jestli je to vůbec možné?

Tom

Výborná možnost je popíjení malých panáků 0,2 dcl hořkosladkého „fernetu“ vyrobeného z chloridu hořečnatého a Sladíku, tedy extraktu ze stévie. Do půllitrové PET lahve nasypeme 50 g práškového chloridu hořečnatého a přidáme Sladík, tak cca deset přiložených odměrek. Dolijeme vodou na půllitr a protřepeme. Vzniklý roztok aplikujeme tak, že si dáme několikrát za den malého panáka 0,2 dcl roztoku a zapijeme alespoň 2 dcl čisté vody, jinak koncentrát vyvolává průjem. Počet panáků průběžně zvyšujeme až do stavu průjmu a pak se vrátíme o jednu až dvě dávky zpět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 12:21 pm 
Offline

Registrován: stř úno 06, 2013 3:09 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Výborná možnost je popíjení malých panáků 0,2 dcl hořkosladkého „fernetu“ vyrobeného z chloridu hořečnatého a Sladíku, tedy extraktu ze stévie. Do půllitrové PET lahve nasypeme 50 g práškového chloridu hořečnatého a přidáme Sladík, tak cca deset přiložených odměrek. Dolijeme vodou na půllitr a protřepeme. Vzniklý roztok aplikujeme tak, že si dáme několikrát za den malého panáka 0,2 dcl roztoku a zapijeme alespoň 2 dcl čisté vody, jinak koncentrát vyvolává průjem. Počet panáků průběžně zvyšujeme až do stavu průjmu a pak se vrátíme o jednu až dvě dávky zpět.

Děkuji za odpověď, toto jsem již četl a ptal jsem se dále proto, že tady stejně nevím, jakou dávku do sebe tímto dostanu.
A jaký je dobrý odstup v podávání další dávky hořčíku? Přeci jen je lepší než lítat na záchod si to přerozdělit.
těch 50 g v sobě skrývá kolem 6 g čistého hořčíku, jestli se nepletu že? Ale kolik to je na tu jednu dávku ?

Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 5:07 pm 
Offline

Registrován: stř úno 06, 2013 3:09 pm
Příspěvky: 6
tak už jsem to vyřešil, kdyby to někdo chtěl použít

80 g na 100 ml vody by mělo dát na jednu metrickou kapku + -5 mg čistého hořčíku.
80 g chloridu by v sobě mělo mít 10 g čistého hořčíku. takže ve 100 ml by bylo těch 10 g čistého hořčíku, 1 ccm 100 mg a je to 20 metrických kapek, takže 5 mg. Pokud uvažuji správně.

S pozdravem

Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 7:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
co se porad pocita ?

nestaci vzit sklenku , nalit tam kapku vody, sypnout lzicku chloridu horecnateho , rozmichat a vypit ? dam si dve davky denne a hotovo ne

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 8:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
TOM Clancy píše:
tak už jsem to vyřešil, kdyby to někdo chtěl použít

80 g na 100 ml vody by mělo dát na jednu metrickou kapku + -5 mg čistého hořčíku.
80 g chloridu by v sobě mělo mít 10 g čistého hořčíku. takže ve 100 ml by bylo těch 10 g čistého hořčíku, 1 ccm 100 mg a je to 20 metrických kapek, takže 5 mg. Pokud uvažuji správně.

S pozdravem

Tom

Jdete na to moc vědecky, prostě ho berte v takovém množství, ať stále nemusíte hlídat záchod a je to. Jinak chlorid hořečnatý hexahydrát MgCl2.6H2O má v sobě cca 12 % hořčíku, ale to je stejně přibližně, protože je silně hygroskopický a to procento je plovoucí, dle nasycení soli vodou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz