Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 5:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon dub 22, 2013 6:55 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Zdravím,

měl bych pár dotazů ohledně očisty jater. Již dlouhou dobu řeším své zdrav. problémy (únava a otupělost po jídle) i psychické (deprese, úzkosti, nesoustředěnost)... Před několika dny jsem nasadil ostropestřecovou kašičku a jaterní čaj z bylinkářství a mám pocit, jako by ty depresiví stavy a únava nabíraly na intenzitě. Z toho soudím, že u mne bude velký problém právě s játry. Asi před 2 roky mi dělali u doktora na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon dub 22, 2013 10:49 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="davidekMTB":2v5tyspf]Zdravím,

měl bych pár dotazů ohledně očisty jater. Již dlouhou dobu řeším své zdrav. problémy (únava a otupělost po jídle) i psychické (deprese, úzkosti, nesoustředěnost)... Před několika dny jsem nasadil ostropestřecovou kašičku a jaterní čaj z bylinkářství a mám pocit, jako by ty depresiví stavy a únava nabíraly na intenzitě. Z toho soudím, že u mne bude velký problém právě s játry. Asi před 2 roky mi dělali u doktora na

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 10:06 am 
Offline

Registrován: stř dub 24, 2013 10:02 am
Příspěvky: 3
ZLCNIKOVE KAMENE


Dobry den pan Jarda,


chcem vas poprosit o radu. Priatelova mamina lezi momentalne v nemocnici so zlcnikovymi kamenmi. Pred par dnami jej vycistili zlcovody cez usta a caka na operaciu - vyberanie zlcnika. Avsak stale operaciu odkladaju, lebo ma este nejake vnutorne krvacania z toho cistenia zlcovodov a tiez zrejme maju starch. Je to starsia osoba s umelou chlopnou na srdci. Kvoli tejto chlopni si umelo riedi krv, aby predisla infarktu. Co viem od priatela, tak zeleniny (hlavne listovej) sa snazi jest dost malo, aby neprijimala vitamin K. A ze vraj, ked zje viacej zeleniny, tak sa jej robia flaky po tele.


moje otazky na vas

- je podla vas mozne odstranit zlcnikove kamene aj pomocou diety? ak ano, tak aka dieta ja najvhodnejsia, co by mala uplne zakazane?

- z coho podla vas mozu byt tie flaky na tele, ked zje viacej zeleniny?

- myslite si, ze je nutne vyhybat sa vitaminu K, ked berie aj lieky na znizovanie zrazanlivosti? nemali by tieto lieky sami odburat vitamin K?

- moze nedostatok vitaminu K sposobit problem s pecenou a zlcnikom?


vopred dakujem za vsetky rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 12:07 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="lienka"19d24ww1]ZLCNIKOVE KAMENE
Dobry den pan Jarda,
chcem vas poprosit o radu. Priatelova mamina lezi momentalne v nemocnici so zlcnikovymi kamenmi. Pred par dnami jej vycistili zlcovody cez usta a caka na operaciu - vyberanie zlcnika. Avsak stale operaciu odkladaju, lebo ma este nejake vnutorne krvacania z toho cistenia zlcovodov a tiez zrejme maju starch. Je to starsia osoba s umelou chlopnou na srdci. Kvoli tejto chlopni si umelo riedi krv, aby predisla infarktu. Co viem od priatela, tak zeleniny (hlavne listovej) sa snazi jest dost malo, aby neprijimala vitamin K. A ze vraj, ked zje viacej zeleniny, tak sa jej robia flaky po tele.

moje otazky na vas

- je podla vas mozne odstranit zlcnikove kamene aj pomocou diety? ak ano, tak aka dieta ja najvhodnejsia, co by mala uplne zakazane?

- z coho podla vas mozu byt tie flaky na tele, ked zje viacej zeleniny?

- myslite si, ze je nutne vyhybat sa vitaminu K, ked berie aj lieky na znizovanie zrazanlivosti? nemali by tieto lieky sami odburat vitamin K?

- moze nedostatok vitaminu K sposobit problem s pecenou a zlcnikom?

vopred dakujem za vsetky rady[/quote19d24ww1]
Velice ti doporucuju procist si aspon cast diskuze o ociste jater. Pri nejmnesim od strany

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 3:27 pm 
Offline

Registrován: stř dub 24, 2013 10:02 am
Příspěvky: 3
na vasich strankach pan Jarda som nasla detailny popis ocisty zlcnika. Dakujem za tak podrobne spracovany popis. A tak by som svoju prvu otazku pozmenila:

- je mozne takuto ocisto pouzit aj na akutne stavy? ked nastupia horucky, bolesti, zachvaty?
- tiez som nasla akym jedlam sa nasledne vyhybat - vyprazane jedla, prilis mastne jedla. Doplnili by ste este nieco?
- na otazky ohladne vitaminu K, riedenia krvi a pripadnej spojitosti s pecenou/zlcnikom som zatial odpovede nikde nenasla..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 3:37 pm 
Offline

Registrován: stř dub 24, 2013 10:02 am
Příspěvky: 3
pv33 - dakujem za odpoved a za rady. Video tiez velmi dobre spravene. Precitala som aj cast diskusie. Jednoznacne sa priklanam na stranku ocisty, ale priatelova mamina je uz dost odhodlana podstupit operaciu. Neviem, ci ju dokazeme presvedcit.

ohladne spravneho vlakna - vlakno o ociste zlcnika som akosi prehliadla. kedze uz nemozem zmazat prispevok, tak nechcem vkladat to iste na viac miest..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 4:27 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
lienka píše:
pv33 - dakujem za odpoved a za rady. Video tiez velmi dobre spravene. Precitala som aj cast diskusie. Jednoznacne sa priklanam na stranku ocisty, ale priatelova mamina je uz dost odhodlana podstupit operaciu. Neviem, ci ju dokazeme presvedcit.

ohladne spravneho vlakna - vlakno o ociste zlcnika som akosi prehliadla. kedze uz nemozem zmazat prispevok, tak nechcem vkladat to iste na viac miest..

Tvoje vlakno se casem ztrati, protoze tam dal nebude nikdo prispivat. A jeste jednou, v hlavnim vlakne muze byt tvuj prispevek uzitecny. Ale je to na tobe, jestli chces prispet ostatnim. Starosti, ze to bude na 2 mistech povazuju za zbytecne.

lienka píše:
- z coho podla vas mozu byt tie flaky na tele, ked zje viacej zeleniny?

- myslite si, ze je nutne vyhybat sa vitaminu K, ked berie aj lieky na znizovanie zrazanlivosti? nemali by tieto lieky sami odburat vitamin K?

- moze nedostatok vitaminu K sposobit problem s pecenou a zlcnikom?

Ty fleky muzou byt ze spatneho traveni zpusobeneho ucpanymi zlucovody/zlucnikem/jatry. Rika se ze kuze je zrcadlem jater.

K vyhybani se vitaminu K, tedy zelenine. Kdysi jsem se tim zabyval kvuli nekomu kdo bral Warfarin, puvodem jed na krysy a velmi nebezpecny lek. U nas delaji drama z toho, ze listova zelenina obsahujici vitamin K, snizuje ucinnost Warfarinu. Nezakazuji zeleninu, ale ze by se ji melo brat stejne mnozstvi, na ktere lze uzpusobit davkovani Warfarinu. Kdyz si das do googlu napr warfarin a listova zelenina, tak se to dozvis. Ale pokud si pamatuju, na nejakych strankach v Nemecku to konstantni mnozstvi nebrali jako dulezite, ze to nema tak velky vliv jak se myslelo.

Na redeni krve je super Natto, ktere na rozdil od Warfarinu nema vedlejsi ucinky. Dela se kvasenim soji. V Japonsku a i jinde je to velmi rozsirene jidlo. Jak uz tak byva, u nas to zakazali. Stejne jako z Natta vyrabeny doplnek stravy Nattokinaze.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 8:40 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
lienka píše:
ZLCNIKOVE KAMENE


Dobry den pan Jarda,


chcem vas poprosit o radu. Priatelova mamina lezi momentalne v nemocnici so zlcnikovymi kamenmi. Pred par dnami jej vycistili zlcovody cez usta a caka na operaciu - vyberanie zlcnika. Avsak stale operaciu odkladaju, lebo ma este nejake vnutorne krvacania z toho cistenia zlcovodov a tiez zrejme maju starch. Je to starsia osoba s umelou chlopnou na srdci. Kvoli tejto chlopni si umelo riedi krv, aby predisla infarktu. Co viem od priatela, tak zeleniny (hlavne listovej) sa snazi jest dost malo, aby neprijimala vitamin K. A ze vraj, ked zje viacej zeleniny, tak sa jej robia flaky po tele.


moje otazky na vas

- je podla vas mozne odstranit zlcnikove kamene aj pomocou diety? ak ano, tak aka dieta ja najvhodnejsia, co by mala uplne zakazane?

- z coho podla vas mozu byt tie flaky na tele, ked zje viacej zeleniny?

- myslite si, ze je nutne vyhybat sa vitaminu K, ked berie aj lieky na znizovanie zrazanlivosti? nemali by tieto lieky sami odburat vitamin K?

- moze nedostatok vitaminu K sposobit problem s pecenou a zlcnikom?


vopred dakujem za vsetky rady

Velkýho kamene kterej neprojde se zbavit nedá. Menší kameny můžou ucpat žlučovod nebo i vývod ze slinivky a při tom už jde o život.

Ale je na každým pro co se rozhodne, každopádně je směšný že by v tom stavu dělala jaterní očistu která je tu popsaná. A otázka je jestli při té očistě opravdu k očistě žlučníku dochází.

Ta očista pravděpodobně není očista a jen se vytvořej kameny z přijatých surovin, ale ať si tomu věří kdo chce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 10:37 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Kachně":27e4koqf]Velkýho kamene kterej neprojde se zbavit nedá. Menší kameny můžou ucpat žlučovod nebo i vývod ze slinivky a při tom už jde o život.

Ale je na každým pro co se rozhodne, každopádně je směšný že by v tom stavu dělala jaterní očistu která je tu popsaná. A otázka je jestli při té očistě opravdu k očistě žlučníku dochází.

Ta očista pravděpodobně není očista a jen se vytvořej kameny z přijatých surovin, ale ať si tomu věří kdo chce.[/quote:27e4koqf]
Kachne, slovicko "muze" je mozne samozrejme pouzit na jekekoliv tvrzeni. Muzou priletet Martani, muze se ucpat zlucovod a jde o zivot, muze clovek umrit pri operaci.
Vsechno byt muze, ale neco je vic a neco min pravdepodobne.
Martany jsem nikdy priletet nevidel, sledoval jsem minimalne 100 ocist u lidi, kteri je pred tim se mnou konzultovali a take svoje vlastni a o zivot nikdy neslo a zalistoval jsem na hlavnim vlaknu o ociste jater o dve strany dozadu

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne ned led 04, 1970 5:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2013 12:17 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
[quote="pv33":100ajnsk]Kachne, slovicko "muze" je mozne samozrejme pouzit na jekekoliv tvrzeni. Muzou priletet Martani, muze se ucpat zlucovod a jde o zivot, muze clovek umrit pri operaci.
Vsechno byt muze, ale neco je vic a neco min pravdepodobne.
Martany jsem nikdy priletet nevidel, sledoval jsem minimalne 100 ocist u lidi, kteri je pred tim se mnou konzultovali a take svoje vlastni a o zivot nikdy neslo a zalistoval jsem na hlavnim vlaknu o ociste jater o dve strany dozadu

Naposledy upravil Kachně dne čtv led 01, 1970 2:01 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2013 12:19 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Ale opravdu by byl zajímavý pokus jestli je tu člověk co má problémy se žlučníkem, tak aby šel na sonograf, pak si udělal pár očist a pak šel na sonograf znovu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2013 12:23 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Jo a já to tušil, protože matce taky vyřízli žlučník, takže jsem k tomu měl sklony. I když tu někdo na dědičný dispozice nevěří, tak nepochybně jsou. Ale furt lepší než zdědit sklony k cukrovce nebo rakovině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2013 2:17 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Kachně píše:
Ale opravdu by byl zajímavý pokus jestli je tu člověk co má problémy se žlučníkem, tak aby šel na sonograf, pak si udělal pár očist a pak šel na sonograf znovu.

Sono je jen cast problemu. Videji zrejme jen ty zvapenatele. Ale je tam jeste spousta sajrajtu, ktery muze byt tou pravou pricinou problemu.
Jestli chces cloveka ktery to mel zrejme pred ocistou na sonu a po ni ne, zkus to vyrazit z mira, 30miro.
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=18&t=415&p=53563#p53563 píše:
za dva dny na to jsem si rozhodil žlučník s kamenem. Při zrušení dvou termínů operace žl. kamene mne následně 4 měs. na interně pro případný souběh operace ještě žaludku. Přerušení léčby patlaninou bylo velmi deprimující (PSA skok nahoru),že jsem vzal léčbu žlučníku do vlastních rukou. Půl litru olivového oleje + 3 citrony vypít během hodiny a v poloze na pravém boku čekat na signál vyprazňování. Opakovat za měsíc a sono v Motole ukázalo čistý žlučník a já dlouhý nos na "kudličkáře".

Ja jsem dal pokus zjistit, co videli na sonu pred ocistou, ale uplne presne mi Miro neodpovedel. On ma jako hlavni problem prostatu a jatra dal jen tak mimo.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2013 1:38 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 1:32 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, přečetla jsem si v knize Hladovění pro zdraví od MUDr. Vilmy Partykové návod na očistu jater, kde píše že se musí projít celá očista popořadě, tj očista střev, po ní očista kloubů, jater, ledvin lymfy... Je opravdu nutné dodržet postupy všech orgánů, když momentálně potřebuji vyčistit jen některé? Je mi jasné, že detoxikace se hodí všem orgánům, ale pročiš´tovat vše by potrvalo a já potřebuji řešit problémy hned.
Děkuji zaodpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2013 3:02 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
ivca001 píše:
Dobrý den, přečetla jsem si v knize Hladovění pro zdraví od MUDr. Vilmy Partykové návod na očistu jater, kde píše že se musí projít celá očista popořadě, tj očista střev, po ní očista kloubů, jater, ledvin lymfy... Je opravdu nutné dodržet postupy všech orgánů, když momentálně potřebuji vyčistit jen některé? Je mi jasné, že detoxikace se hodí všem orgánům, ale pročiš´tovat vše by potrvalo a já potřebuji řešit problémy hned.
Děkuji zaodpověď

Dobry den, viem, ze ocista celeho tela je na dlhu trat, ale pred ocistou pecene (jater) by bolo vhodne (nutne) urobit ocistu criev, aby sa ten bordel, ktory sa bude hojne vylucovat, vas nepriotravil a bolo by vam zbytocne blbo. Ak si precitate cele toto vlakno, je to tu vsetko napisane. Tiez sa s tym "morim" uz rok a dodrziavam vsetky postupy pri ociste pecene. Ked sa mi to podari, idem na ocistu klbov a lymfy. Ladviny som si precistila v lete - hojnym jedenim melonov - kazdy den aspon 2 kg a uz sa tesim na leto, ze to zopakujem. Tak nech sa dari. Silvia


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz