Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 8:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 80  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: praziquantel a albendazol
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 6:08 am 
Offline

Registrován: úte dub 12, 2011 8:22 pm
Příspěvky: 8
Zaujal ma tento protokol:
http://www.zapper.cz/cs/protiparazitarni-protokol

Tá kremelina, to asi nebude to isté ako biely íl, však?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 8:44 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 11, 2013 12:46 pm
Příspěvky: 17
PetrKa píše:
Protože cvičím a běhám, napadlo mě, jestli by to nemohlo být i nějakým vyčerpáním. Pro jistotu jsem vynechal i cvičení a koupil jsem koenzym Q10 a b-komplex. Do neděle chci odpočívat, uvidím jak se to vyvine a pak bych chtěl najet trojčátko znovu, popř. počkat až seženu lugol a dát se do toho natvrdo...
Pokud máte (kdokoliv) nějaký postřeh k tomuto vývoji situace, budu jedině rád za Váš názor.
Děkuji, Petr

Mám stejný problém, našel jsem jasnou spojitost s kreatinem (dá se dohledat několik případů, kde je kreatin "vyvolal", zahr. fóra), pokud bereš, zkus na chvíli vysadit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2013 1:40 pm 
Offline

Registrován: ned led 01, 2012 11:29 pm
Příspěvky: 1
je možné ořešákem odčervovat kočky? nebo máte návod na odčervení přírodní cestou koček a psů? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 23, 2013 8:31 am 
Offline

Registrován: úte lis 27, 2012 4:02 pm
Příspěvky: 9
Zdravím,
chtěl bych vás všechny poprosit o radu, mám po celém těle zvápenatělé cysty parazitů (tvrdé bouličky velikosti hrášku a fazolí). Podstoupil jsem již různé kůry jako trojčátko (pelyněk, hřebíček, lugolův roztok), dále 6 týdenní kůru s Albendazolem a Praziquantelem, dále 3 týdenní kůru s Praziquntalem a koňskou pastou (ivermectin). Zkoušel jsem již i MMS. Bohužel boule jsou pořád stejně velké. Nemá někdo z vás nějakou zkušenost s tímto problémem? Předem velice děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: praziquantel a albendazol
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 11:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
luxel píše:
Zaujal ma tento protokol:
http://www.zapper.cz/cs/protiparazitarni-protokol

Tá kremelina, to asi nebude to isté ako biely íl, však?

I ten jde použít, ale většinou je myšlen bentonit-aztécká hlína.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 11:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
cassiba píše:
je možné ořešákem odčervovat kočky? nebo máte návod na odčervení přírodní cestou koček a psů? děkuji

To bych raději nezkoušel, proč neužijete normální veterinární antihelmintika.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 11:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
drozva píše:
Zdravím,
chtěl bych vás všechny poprosit o radu, mám po celém těle zvápenatělé cysty parazitů (tvrdé bouličky velikosti hrášku a fazolí). Podstoupil jsem již různé kůry jako trojčátko (pelyněk, hřebíček, lugolův roztok), dále 6 týdenní kůru s Albendazolem a Praziquantelem, dále 3 týdenní kůru s Praziquntalem a koňskou pastou (ivermectin). Zkoušel jsem již i MMS. Bohužel boule jsou pořád stejně velké. Nemá někdo z vás nějakou zkušenost s tímto problémem? Předem velice děkuji!

Možná bude problém ten vápenatý obal, zjistěte si vápník a hořčík z krve a pokud bude hořčík méně než 1 mmol/l tak ho srovnejte a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mlety hrebicek
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 5:10 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Jarda píše:
Hřebíček je velice silná droga a jako taková je i nebezpečná při předávkování. Náhodné užívání rozhodně vhodné není a je nutné dodržovat přesné dávkování. Dá se užívat v kapslích podle přesného rozpisu, ale ne náhodná množství podle úvahy. Funguje i samotný, kombinace s pelyňkem není nutná. V mixéru rozdrtit na prášek, naplnit tobolky velikosti 00 a po základním dávkování, které trvá deset dní, se aplikují jednou týdně 3 x 3 tobolky. Prakticky se takto dá i začít a toto dávkování používat stále.

Mám dotaz, dnes jsem si koupila kapsle 0,4, pomlela jsem hřebíček v tříštivém mixéru (neuvěřitelně mi poškrábal víko, ale to nevadí), naplnila jsem kapsle, zítra jdu na očistu jater. Za jak dlouho můžu nasadit hřebíčkové kapsle po játrech? Není ta velikost 0.4 moc malá? Můžu užívat zároveň hřebíčkové kapsle, kurkumový čaj, zázvor a MgCl2?
Děkuji za odpověď.
P. S. Někde jsem četla, že paraziti jsou nezničitelní, že co můžou sníst lidé, můžou i paraziti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 25, 2013 8:28 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 25, 2013 8:16 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, můj dotaz je ohledně škrkavky, dcera měla nález a dostala na odčervení tablety Vermox. Očekávali jsme, že po užití tablet z těla budou škrkavky vypuzeny, ale ve stolici nic nebylo, tak nevím jestli to zabralo. Na toaletě byla třikrát za 10 dní a nic tam není. Je to možné ? Máte s tím někdo zkušenosti. Dcera trpí dlouhodobou bolestí hlavy a má za sebou všechna vyšetření, které jsou v pořádku. Je opravdu možná souvislost ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 25, 2013 10:07 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Mape píše:
Dobrý den, můj dotaz je ohledně škrkavky, dcera měla nález a dostala na odčervení tablety Vermox. Očekávali jsme, že po užití tablet z těla budou škrkavky vypuzeny, ale ve stolici nic nebylo, tak nevím jestli to zabralo. Na toaletě byla třikrát za 10 dní a nic tam není. Je to možné ? Máte s tím někdo zkušenosti. Dcera trpí dlouhodobou bolestí hlavy a má za sebou všechna vyšetření, které jsou v pořádku. Je opravdu možná souvislost ?

Muj oblibeny autor Andreas Moritz tvrdi, ze pokud se nevycistis, tak i kdyz ruzne potvory obcas vymlatis, treba Vermoxem, tak je to na nic jestlize se nevycistis a takto se dal neudrzujes. A jestlize se dokonale vycistis, tak se paraziti sami zredukujou na unosnou miru. Takze nic proti akcim proti parazitum, at uz bylinkama nebo chemii, ale bez zmeny jidla a ocisty od vnitrnich nanosu nemuzes problemy vyresit.

Jestli byla dcera opravdu jen 3x za 10 dni na toalete, tak je jasny proc ma parazity a proc ji boli hlava. Na velkou se ma chodit minimalne 1x denne, spis casteji. Jestlize to tak neni, je to treba INHED resit.
Takze jako ve vsech jinych pripadech, chce to zmenu stravy smerem k ovoci a syrove zelenine a co nejmene zpracovanym potravinam. A opakovane ocisty strev, jater, ...

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 9:44 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mape píše:
Dobrý den, můj dotaz je ohledně škrkavky, dcera měla nález a dostala na odčervení tablety Vermox. Očekávali jsme, že po užití tablet z těla budou škrkavky vypuzeny, ale ve stolici nic nebylo, tak nevím jestli to zabralo. Na toaletě byla třikrát za 10 dní a nic tam není. Je to možné ? Máte s tím někdo zkušenosti. Dcera trpí dlouhodobou bolestí hlavy a má za sebou všechna vyšetření, které jsou v pořádku. Je opravdu možná souvislost ?

Vermox malokedy vyriesi problem so skrkavkami. Dovody na to su:
- Nedostatocne uzivanie, teda male davky. To je kvoli neinformovanosti lekarov
- Nespravne uzivanie. Mebendazol sa musi uzivat rozpusteny na prasok v tuku. Opat lekari su neinformovani, a dokonca to nieje ani v navode na pouzite. Ak as neberie s tukom, jeho ucinnost klesa.
- Posobi len v crevach, ale skrkavky su casto aj v peceni, a rozlezene po celom tele.
- Skrkavky su mimoriadne odolne, nezlikviduje ich vsetky
- Mozu mat aj rezistenciu. Kedze ludia casto uzivaju lieky nespravne a v malych davkach, buduju tak rezistenciu. Co som cital, vyskytli sa mrle rezistentne na Vermox, a musia sa odstranovat inym liekom. Ten je ale uz stiahnuty z obehu. Pochopitelne, na parazitoch sa zaraba najlepsie. Ludski paraziti a hyeny parazituju na ludoch vdaka parazitom.

Suvislost je pochopitelne mozna, ba povedal by som, velmi predpokladana.

Este na zaver... lekarske testy na diagnostiku su absolutne nespolahlive, a sanca na odhalenie je menej nez 5%. Su to skusenosti tych, co problem parazitov brali vazne. Stavalo sa, ze niekedy odhalili vajicka az na 10-ty pokus. Teda az v 10tej vzorke stolici, ked sa stolica nosila kazdy treti den. Lekar ale vacsinou urobi len jedno vysetrenie. Ak sa pacient dozaduje vysetrit sa povedzme 5x po sebe, stretne sa vacsinou s odporom a nepochopenim. 5x previest test je este nedostatocne, neposkytne to ani 50% sancu na spravnu diagnostiku. Povedal by som, ze spolahlivost preukazania parazitov je az niekde pri testovani, ktore sa prevedie 10-15x pocas mesiaca , vtedy je sanca na odhalenie velmi slusna a pravdepodobne presiahne 95%. Parazity maju svoje cykly a nekladu vajicka kazdy den. Ale ako vidno, aj ked sa test urobi 10x, povedzme 1 z 20 infikovanych dostane taktiez negativne vysledky, napriek tomu, ze parazity v sebe este moze mat, vrati sa do bezneho zivota a roznasa vajicka nadalej.

Dalsim velkym problemom je reinfekcia. V tele mozu zostat zabludene larvy, ktore sa potom dostanu naspat do creva. Dalsim problemom su skrkavky v peceni, alebo tie, ktore sa skryju v zlcovodoch. A dalsia vec je, ze postihnuty sa pomerne lahko moze infikovat z okolia. Od rodinnych prislusnikov, od domacich zvierat, alebo proste z vlastneho bytu, v ktorom zil roky, kym roznasal vajicka. Vajicok su doslova desattisce v stolici, a vela z nich ostava v analnom otvore, na chlpoch a podobne. Postupne sa za roky roznesu vsade, po predmetoch, po koberci, atd. Vajicka skrkavky su najodolnejsie so vsetkych parazitov, a infekcne pri vhodnych podmienkach mozu vydrzat aj cele roky.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 29, 2013 6:41 pm 
Offline

Registrován: čtv led 12, 2012 11:36 am
Příspěvky: 4
Dobry den,
pred nejakou dobou se tu objevil odkaz na protiparazitalni balicek http://www.jukl.cz/protiparazitalni-balicek/d-70716/ ale nebyly na to zadne reakce.
Mate s tim nejake zkusenosti/predstavu o ucinnosti? Jak tu popisujete, jak dobre drzi hrebicek a pelinek na domacim nacini, asi by me s tim doma hnali:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 05, 2013 1:57 pm 
Offline

Registrován: stř čer 05, 2013 1:53 pm
Příspěvky: 1
Zdravim Jardu, mate prosim link internetovy na Ivermektin a ostatne lieky co ste popisovali? v SR sa nedaju najst a mam onchocerku, co je dost zle pre mna. Ta kombinacia liekov je dobra co ste spominali v septembri este??? napiste mi, dakujem tomas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mlety hrebicek
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 5:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
lucie5 píše:
Mám dotaz, dnes jsem si koupila kapsle 0,4, pomlela jsem hřebíček v tříštivém mixéru (neuvěřitelně mi poškrábal víko, ale to nevadí), naplnila jsem kapsle, zítra jdu na očistu jater. Za jak dlouho můžu nasadit hřebíčkové kapsle po játrech? Není ta velikost 0.4 moc malá? Můžu užívat zároveň hřebíčkové kapsle, kurkumový čaj, zázvor a MgCl2?
Děkuji za odpověď.
P. S. Někde jsem četla, že paraziti jsou nezničitelní, že co můžou sníst lidé, můžou i paraziti.

Jeho ničivé schopnosti zde zmiňuji často a mimo skleněné nádoby to nevydrží skoro nic. Určitý odstup po očistě jater bych viděl jako vhodný, ale nemusí být moc dlouhý, patrně stačí dva až tři dny. Velikost kapsle neřešte, musíte spolykat určenou váhu a kolik to bude kapslí to je jedno. Můžete vše, co vám tělo dovolí zkombinovat i když uvedená kombinace je docela silná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 5:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Mape píše:
Dobrý den, můj dotaz je ohledně škrkavky, dcera měla nález a dostala na odčervení tablety Vermox. Očekávali jsme, že po užití tablet z těla budou škrkavky vypuzeny, ale ve stolici nic nebylo, tak nevím jestli to zabralo. Na toaletě byla třikrát za 10 dní a nic tam není. Je to možné ? Máte s tím někdo zkušenosti. Dcera trpí dlouhodobou bolestí hlavy a má za sebou všechna vyšetření, které jsou v pořádku. Je opravdu možná souvislost ?

Myslím, že v obou odpovědích to máte vysvětlené docela jasně, navíc na pár pilulek a ještě dost nevhodných bych v tomto případě moc nespoléhal. Základ je zajistit pravidelnou defekaci, minimálně jednou denně, tedy celkově zlepšit stravu, dodat chybějící prvky a pokud chcete opravdu účinně na škrkavky, tak musíte nasadit silnější antihelmintika, což ovšem problém stejně řeší pouze dočasně pokud budou zachovány podmínky k jejich zdárnému vývoji. Vyšetření jsou vám evidentně k ničemu, problém bolestí hlavy je prakticky vždy od zaneseného střeva.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 80  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz