Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 6:03 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 3:21 pm
Příspěvky: 36
julo24 píše:
Myslim ze moj poznatok ako majitela pristroja bude pre mnohych viac, ako keby som pisal - vraj, pocul som, dakde som cital... \":-)\"
Proste pociatocnu euforiu vystriedala realita \":-)\"

Uvažuji o koupi nového odšťavňovače a tvoje recenze mi docela pomohla.díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 8:31 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 15, 2013 12:22 pm
Příspěvky: 7
opice píše:
Uvažuji o koupi nového odšťavňovače a tvoje recenze mi docela pomohla.díky.

Ak to chces zo zdravotnych dovodov a prioritou je stava z korenovej zeleniny, potom ti Omegu odporucam,
inak by to bolo na uvazenie.
Dnes som skusil taku vec, ze to co vyslo ako odpad z korenovej zeleniny som supol znovu zo lisu a to co
vyslo bolo uz fakt skoro suche. Cize na takuto zeleninu je tento lis vyborny.
Robil som stavu z mrkvy aj s vnatou, zeleru, cvikly, zemiakov, ciernej redkovky a brokolice.
Stava mala vybornu chut aj konzistenciu. Dnes som mal z pristroja opat radost.
Zacinam robit aj Breussove stavy, ktora stoji v lekarni pollitrovka 5€ a maju podla vsetkeho liecive ucinky.
Vsetko co na tu stavu treba dostat bezne v ochodoch a liter a pol stavy ma v prepocte na zeleninu stoji 1€, tak sa do toho pustam \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 1:42 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
Julo uvazujem podobne ako ty. Cena, vykon, spotreba...

Na Omegu som, ale zanevrel po diskusií s odborníkom z oblasti Raw food stravy, ktorý štaví denne aj 20litrov štavi.

Opisoval mi, ako sa mu zlomila násadka na sítko na cedenie v troch prípadoch musel kupovať nové. Potom ho to prestalo baviť a kúpil si Samsona. Výkon,využiteľnosť,spotreba,čistenie identické akurát Samson nemá také jemné sýtko na dužinu ako Omega, čo lahko vyriešil cedítkom.

Tiez som si ho objednal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 2:11 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
ivko píše:
Julo uvazujem podobne ako ty. Cena, vykon, spotreba...

Na Omegu som, ale zanevrel po diskusií s odborníkom z oblasti Raw food stravy, ktorý štaví denne aj 20litrov štavi.

Opisoval mi, ako sa mu zlomila násadka na sítko na cedenie v troch prípadoch musel kupovať nové. Potom ho to prestalo baviť a kúpil si Samsona. Výkon,využiteľnosť,spotreba,čistenie identické akurát Samson nemá také jemné sýtko na dužinu ako Omega, čo lahko vyriešil cedítkom.

Tiez som si ho objednal.

Odstavnuje taky Samson stejne dobre listy? Treba zeli? To dela Omega velmi dobre.
Kdybych chtel 20 litru denne tak bych asi premyslel nad Championem. Omega muze jet jen pul hodiny v kuse, Champion cely den. Co Samson, nemusi se vypinat jako Omega?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 3:42 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 15, 2013 12:22 pm
Příspěvky: 7
ivko píše:
Opisoval mi, ako sa mu zlomila násadka na sítko na cedenie v troch prípadoch musel kupovať nové.

To som z toho jelen, rozmyslal som aka nasadka, ale na nic som neprisiel. Mozno si ten pan pomylil Omegu s inym odstavovacom,
lebo ja mam k nemu jedine sitko, to ale nema nijaku nasadku ktora by sa mohla zlomit, dokonca to sitko ani nieje podstatne.
Zena mi kazala aby som ho dal uplne prec, lebo malo iba tu funkciu, ze zadrziavalo nieco malo duziny ktora by sa do stavy
mohla dostat a ona tam chce aj tu trosku duziny (to sitko nieje ani sucastou pristroja, kladie sa na nadobku na stavu). Je to ale take male mnozstvo, ze to ani len nezmeni konzistenciu stavy.
Tak som ho dal prec a uz ho nepouzivam. Ziadne ine sitko sa na Omege nema ako poskodit.
Je este ta moznost, ze myslel sice Omegu, ale iny typ, napriklad vertikalnu, tam sa tusim ludom nejako poskodzovali sitka
co som cital.
Ja mam ale tuto:
http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/odstavovace/domacnosti/snekove-odstavovace/odstavovac-omega-8004-biela


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 11:58 am 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
pv33 píše:
Odstavnuje taky Samson stejne dobre listy? Treba zeli? To dela Omega velmi dobre.
Kdybych chtel 20 litru denne tak bych asi premyslel nad Championem. Omega muze jet jen pul hodiny v kuse, Champion cely den. Co Samson, nemusi se vypinat jako Omega?

Samson je lacnejsi a plnohodnotny variant Omegy. Akurat ze vnutorny a vonkajsi dizajn je mierne pozmeneny. Tlacitka na ovladanie a spätný chod ma na vrchnom panely, je k nim lahsi pristup ako u Omegy.
Odstavuje velmi dobre plody aj listovu zeleninu, znami dokonca robieva aj stavu z Lopuchu,petrzlenu listu,vnate a samo. listova zelenina.

Samson ma myslim tiez pohotovostnu dobu do 30 minut, neviem presne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 12:04 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
julo24 píše:
To som z toho jelen, rozmyslal som aka nasadka, ale na nic som neprisiel. Mozno si ten pan pomylil Omegu s inym odstavovacom,
lebo ja mam k nemu jedine sitko, to ale nema nijaku nasadku ktora by sa mohla zlomit, dokonca to sitko ani nieje podstatne.
Zena mi kazala aby som ho dal uplne prec, lebo malo iba tu funkciu, ze zadrziavalo nieco malo duziny ktora by sa do stavy
mohla dostat a ona tam chce aj tu trosku duziny (to sitko nieje ani sucastou pristroja, kladie sa na nadobku na stavu). Je to ale take male mnozstvo, ze to ani len nezmeni konzistenciu stavy.
Tak som ho dal prec a uz ho nepouzivam. Ziadne ine sitko sa na Omege nema ako poskodit.
Je este ta moznost, ze myslel sice Omegu, ale iny typ, napriklad vertikalnu, tam sa tusim ludom nejako poskodzovali sitka
co som cital.
Ja mam ale tuto:
http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/odst ... 8004-biela

Z omegy som myslel tuto cast http://www.eujuicers.sk/upload/images-c ... 55/800.jpg .
To malicke ceditko na vrchu sa zvyklo lamat.

Samson ma tento diel navrhnuty takto http://westerngreen.ie/120-160-thickbox ... n-mesh.jpg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 7:22 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
A ten Samson sa kde predáva? Nikde u nás ho nevidím.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 2:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Stále som nepochopil prečo všetko odšťavujete, to nemôžete to ovocie zjesť celé? Mne by bolo ľúto odšťavovať a zbytok vyhodiť.
Niečo iné je ako pán Jardo píše že odšťavuje bylinky napr. lucerku a zamrazí na zimu. Jablká, rýbezle, čučoriedky, ananás, ..... to všetko nepotrebujem odšťavovať, celé zjem. A mrkvu postrúhanú tiež.

A nebylo by dobré si to trochu načíst, možná by k pochopení došlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 2:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Ja nemám toľko času aby som stále hľadal v rôznych knihách, tie múdrosti si často odporujú, jeden tvrdí to, iný niečo iné. Keďže som veriaci tak by som si dovolil citovať z knihy Genesis:
Potom Boh povedal: "Hľa, dávam vám všetky rastliny s plodom semena na povrchu celej zeme a všetky stromy, majúce plody, v ktorých je ich semeno: nech sú vám za pokrm!
a k tým knihám ešte z knihy Kazateľ 12-tej kapitoly:
11 Slová učencov sú ako (zaostrené) ostne a klince, vhlobené do listov knižnej zbierky -, ktoré potom odovzdal jeden pastier.
12 Okrem (uvedeného) treba dodať: Maj sa na pozore, syn môj! Písaniu kníh nieto konca-kraja, ale mnohé premýšľanie, vyčerpáva telo až priveľmi.

Vy si protiřečíte, jak vidno tak i čtete, ale pouze to co se vám číst chce. Dokonce i v té citované knize je napsána pravda o úpadku lidstva a zničení potravních zdrojů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 5:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Saurah píše:
Ahoj, prosím o radu: sice jsem pročetla toto vlákno, i mluvila s panem Jardou, ale... na Angela prostě zatím nemám. Začínám, zkouším... máme obrovskou zahradu, přestěhovala jsem se už před asi 8mi lety z města do čisté přírody na polosamotu, kde to mojí rozhárané duši romantika dělá moc dobře; mám prostě blízko zem i oblohu, které potřebuji, abych byla alespoň trochu vyrovnaná. Zjistila jsem, že zelený nápoj ( dnes smetanka i s kořenem, hořčice, popenec, bršlice, jitrocel, kopřiva, divoká pažitka atd.) mně moc chutná, jen pomocí ponorného mixéru jím vymaluji celou kuchyň. Co je dobrý kompromis ( na zelené bejlí ), aby se dobře čistil a rozmixoval bylinky co nejvydatněji? A byl malý a cenově přijatelný... nejsem ani moc důsledná a cena za bydlení dál od civilizace je dojíždění do práce, kde často i přespím, tedy bývám i unavená... Ale chci vydržet a zase nesklouznout ke chroupání brambůrků, sušenek a čokolády za volantem... Moc děkuji \":-)\" za tip. Dag.

Sice jsem to četl několikrát, ale stejně možná nepochopil. Předpokládám, že vám jde o zelený nápoj a na ten vám stačí jakýkoliv normální mixér, což zase není tolik peněz.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 5:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="ozzanko":2j0mzlz7]Zdravim Vas pani a damy mam na Vas prosbu pri vybere odstavovaca aky je vhodny popripade aky mate a pouzivate vy. Zaujal ma tento konkretny kus od Zelmeru JP 1500

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 3:31 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
Deane píše:
A ten Samson sa kde predáva? Nikde u nás ho nevidím.

Samson sa u nás nedá zohnať, predpokladám že ani v Čechách.

Ja som ho zohnal cez známich na zahraničnom internetovom obchode, ale môžes si ho objednať aj tu.
Kód:
http://www.ukjuicers.com/samson-advanced-juicer-gb-9006-chrome

Inak mám ho víkend doma a som nadmieru spokojný s jeho chodom, čistením, výslednou štavou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 4:02 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
Jarda píše:
To je otázka finančních možností, určitě se dá koupit lepší, ale asi ne za tu cenu

Ja by som ešte dodál k pánovy Zájičkovy, že tento odštavovač som používam skoro rok.
Štavil priemerne, problémy mu robil z ovocia hlavne ananás,pieskovejšie jablčka a hrušky ktoré ucpávali celý stroj, alebo prepustili markantné množstvo dužiny.
Zelenina išla v nôm iba koreňová, listy a stopkový celer zapchával taktiež stroj.

Chod bol hlučnejší ako u bežných "šnekových" a hriadeľových zariadeniach.
Čistenie bývalo zdĺhavejšie, lebo si musel čistiť každú súčasť samostatne a gumička, ktorá (bránila) v prepúštaní dužiny do štavy sa mi zdala neefektívna.

Jp 1500 by som ale odporúčal ľudom, ktorý neplánujú invenstovať do odštavnovaču viac ako 150€ a zároveň pochopili, že odstredivky môžu zničiť cenné vitamíny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 8:12 am 
Offline

Registrován: pon kvě 13, 2013 9:33 pm
Příspěvky: 3
Bydliště: Svit
Zdravim Vas vsetkych \":)\"

Po precitani celeho tohto vlakna a po konzultacii s predajcom na eujuicers som sa odhodlal ku kupe Omega 8004 aj ked bola o nieco drahsia ako spominana JP1500.
Predsa len je to investicia na dlhsiu dobu, stavy robime kazdy den
V pondelok som ho objednal a uz v utorok som odstavoval \":)\"
Ako prva zelenina do neho siel cerveny melon \":)\"
Stava je velmi chutna a s minimalnym odpadom.
Skusali sme dat aj supku ale ta dost zmenila chut tak zatial odstavujeme bez supky \"8)\"
Dalej sme skusali mrkvu - vytaznost nie je nejaka velka ale oproti centrifuge je to o poznanie lepsie \":)\"

Na ranajky uz druhy den stavim grep s dvoma pomaranci vyde to na 250ml pohar co je myslim dobre.

Spociatku sa mi zdalo umyvanie zdlhave ale den co den to ide lepsie a lepsie.
Zatial tolko moje prve skusenosti ak mate otazky pytajte sa \":)\"
Prajem vsetkym prijemny vikend \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz