Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 7:56 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
ivko píše:
Ja som ho zohnal cez známich na zahraničnom internetovom obchode, ale môžes si ho objednať aj tu.
Kód:
http://www.ukjuicers.com/samson-advanced-juicer-gb-9006-chrome

Inak mám ho víkend doma a som nadmieru spokojný s jeho chodom, čistením, výslednou štavou.

Dík za tip, takže som sa tam dočítal že Samson, Mastone aj L'Equip Omni Juicer vyrába stejná firma a aj diely sú stejné, drahšia verzia je z Ultemu, čo je kvalitnejší plast, my ho do firmy dovážame z USA. Vyrábané sú v Kórei čo bude aj príčinou nižšej ceny, myslím že pre mňa by docela vyhovoval. Keďže by som odšťavoval hlavne z vlastnej produkcie tak by mi až tak nevadilo že výťažnosť nebude ako u Angela.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 9:30 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Vim, ze je dobry Angel, mam zkusenosti s Omegou, ale shanim tip na nejaky levny a je jedno ze nebude snekovy. Znam pripad kdy mel nekdo odstavnovac do 1000,- Kc a velice mu pomohl.

Takze pokud o tom mate nekdo poneti, idealne vlastni zkusenost, a sestoupili byste z vysin typu Angel, dejte vedet. I mezi tema levnyma je asi podstatny rozdil. Pripadne jestli znate nejaky dobry, ktery je zrovna nekde na Aukru nebo na Bazosi....

Chtel bych, aby aspon zvladal cervenou repu, mrkev, jablka. idealne do tisicovky (nebo do dvou).
Pripadne jeste navic neco levnyho jen listovou zeleninu, oboji zrejme ty levne neumeji. Vim, ze jsou i nejake rucni, ale nemam o tom poneti...

Pokud o tom mate nekdo poneti, tak prosim rychle. Chci pomoct nekomu, kdo je na tom dost blbe.

Dik za pripadny tip, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 11:30 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Ruční odšťavňovač na listy je k mání - sama jsem o něm kdysi uvažovala - že bych koupila ten + levný na ovozel. Nakonec jsem ale raději našetřila na Angel a jsem za to ráda. Pokud jde tomu člověku hlavně o listy, tak si myslím, že ten ruční nemusí být špatný a nemusí být ani namáhavý (když jsou to jen listry), ale nevím - vyzkoušeno nemám \":oops:\" . Než nemít nic, určitě bych raději měla aspoň tento.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 3:34 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
pv33 píše:
Pokud o tom mate nekdo poneti, tak prosim rychle. Chci pomoct nekomu, kdo je na tom dost blbe.
Dik za pripadny tip, Pavel

Pavle, mrkni se do letáku Lidlu, příští čtvrtek bude v prodeji odstředivý SilverCrest za osm stovek (je to asi průměrný krám, ale určitě není horší než "značkové" odstředivky).
Ruční (šnekový) na byliny stačí tenhle za třináct stovek http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odst ... uicer-bila
Ten ruční mám doma (používám ho příležitostně na cestách), úplně stačí na odšťavení zelených listů a kořenové zeleniny (ta se ale musí dost najemno nakrájet). Od stejného prodejce třikrát dražší ruční model Z-Star je sice o něco lepší, ale v případě finanční tísně není nutný, HealthyJuicer úplně dostačuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 4:10 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Pekná haluz, v českom obchode píšu že je z nerezu a v slovenskom zo šedej liatiny.
A keď som si dal preložiť z nemeckého obchodu popis lisu na olej tak som sa nasmial.:
Čerstvo lisované, domáce olej obsahuje oveľa viac živín a chuti oveľa lepšie ako predaj ropy. A okrem toho, že neobsahuje žiadne konzervačné látky ani umelé prísady.


Přílohy:
02.jpg
02.jpg [ 37.04 KiB | Zobrazeno 7625 krát ]
01.jpg
01.jpg [ 46.88 KiB | Zobrazeno 7625 krát ]

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Naposledy upravil Deane dne sob čer 08, 2013 4:39 pm, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 4:29 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Dik vsem za rady. Asi by to mohl vyresit ten SilverCrest z Lidlu a k tomu nejaky rucni na travu a listy. Nicmene Lidl to bude mit az ve ctvrtek, takze "vyberove rizeni" jeste nekonci a i dalsi rady jsou vitane. A i obecne by se mi libilo, kdyby se tu psalo i o levnych vyrobcich. Protoze kdyz je nekdo dlouhodobe nemocny, tak casto na Angela nema \":x\" . A jedne zname velice pomohl i nejaky obycejny odstredivy.

Dosavadni diskuze je pro mnoho lidi co nejvic potrebuji pomoc dost mimo. A i pro ty, co by na to tak trochu meli, ale neni jiste jestli je to opravdu zaujme, muze byt treba nejky ten lepsi odstredivy dobry test jestli se tim vazneji zabyvat.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 5:05 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
pv33 píše:
Dik vsem za rady. Asi by to mohl vyresit ten SilverCrest z Lidlu a k tomu nejaky rucni na travu a listy. Nicmene Lidl to bude mit az ve ctvrtek, takze "vyberove rizeni" jeste nekonci a i dalsi rady jsou vitane. A i obecne by se mi libilo, kdyby se tu psalo i o levnych vyrobcich. Protoze kdyz je nekdo dlouhodobe nemocny, tak casto na Angela nema \":x\" . A jedne zname velice pomohl i nejaky obycejny odstredivy.

Dosavadni diskuze je pro mnoho lidi co nejvic potrebuji pomoc dost mimo. A i pro ty, co by na to tak trochu meli, ale neni jiste jestli je to opravdu zaujme, muze byt treba nejky ten lepsi odstredivy dobry test jestli se tim vazneji zabyvat.

Ja som ten z Lidlu vyhodil. Najskôr prestal fungovať tak som ho dal na reklamáciu, dúfal som že mi ho neopravia a vrátia €, ale oni ho stihli opraviť. Odšťavoval síce dobre ale to hrozné čistenie, mohol z toho šľak trafiť.
Ale videl som niekde inzerát (v ČR) myslím že Mastone, použitý, cena dohodou, skús pogoogliť
tu je:
http://elektro.hyperinzerce.cz/odstavov ... dka-praha/

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 5:20 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
ivko píše:
Ja som ho zohnal cez známich na zahraničnom internetovom obchode, ale môžes si ho objednať aj tu.
Kód:
http://www.ukjuicers.com/samson-advanced-juicer-gb-9006-chrome


Vie mi niekto poradiť ako je to s platbou keď si ho tu objednám? Z GB? Cena je v librách, ako budem platiť? Píšu že na Sk je poštovné 15 libier ale do ČR doprava zdarma. Do ČR to mám cca 16 km, takže nemám problém si objednať do ČR. Nikdy som ešte neobjednával zo zahraničia okrem ČR. Chcel by som ten z Ultemu
http://www.ukjuicers.com/samson-advance ... 9004-white

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 10:46 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Deane píše:
Vie mi niekto poradiť ako je to s platbou keď si ho tu objednám? Z GB? Cena je v librách, ako budem platiť? Píšu že na Sk je poštovné 15 libier ale do ČR doprava zdarma. Do ČR to mám cca 16 km, takže nemám problém si objednať do ČR. Nikdy som ešte neobjednával zo zahraničia okrem ČR. Chcel by som ten z Ultemu
http://www.ukjuicers.com/samson-advance ... 9004-white

Platba je urcite kreditkou pres e-shop, maji Visa a MasterCard. Vyplnis udaje z kreditky a tobe to pak strhnou v Eurech. Je jedno, ze platba je v Librach. A pokud to objednas do CR, tak platis jen tech 209 liber nebo kolik tam je. Jeste bych jim nekam napsal do poznamky ze chci adapter, viz
http://www.ukjuicers.com/Index.aspx?Pag ... tomer-faqs
Citace:
In cases where we don’t have a product available with the Schuko type plug, we send a plug adapter free of charge, so that you can use it without changing the power cord.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 9:32 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja som vždy platil prevodom z účtu a keď som chcel platiť kartou mi to nešlo. Teraz som zistil že mám na karte platbu síce povolenú ale limit som mal 0€. Takže v tom bol problém.

Tak som objednal z GB potvrdili mi odoslanie, len malý problémik sa mi vyskytol, keďže angličtinu neovládam okrem známych počítačových slov tak som si nevšimol že doručujú službou GLS. Ja som si ho ale objednal na poštu v ČR, keďže do ČR majú dopravu zdarma a na SK za 15 libier.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2013 10:23 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Samson je doma. Zatiaľ som ho len rozbalil a ponáhľal do práce. Teraz už len vygoogliť manuál a potom niečo odšťaviť.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2013 10:59 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Deane píše:
Samson je doma. Zatiaľ som ho len rozbalil a ponáhľal do práce. Teraz už len vygoogliť manuál a potom niečo odšťaviť.

Deane, gratuluju, ze jsi zvladnul nakup. Doufam, ze ho rychle otestujes. Znamy mi psal o Matstone, asi je funkcne stejny jako Samson,
Citace:
....Pri odšťavovaní mrkvy priamo z koreňa mám pocit, že je to na neho dosť, a výsledný výlisok obsahuje hodne neodšťavených "granuliek". Preto to robíme tak, že mrkvu odšťavíme na rotačnom stroji až potom na Matstone. Tak je mrkva zbavená šťavy veľmi dobre....

Muzes mi k tomu neco napsat, az to vyzkousis na Samsonu? Idelane komentar k myti Samsona a jak zpracuje jablka, mrkev, cervenou repu, salat a zeli. Tedy predevsim mrkev a pak cokoliv zkusis. Cim driv tim lip, chce na mne doporuceni svagrova a z nejakeho duvodu nechce Angela ani Omegu \":lol:\" . Tedy zatim zvazuje Rohnson R 450, pokud to nekdo znate, tak me zajima hodnoceni.
Dik, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 6:34 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
pv33 píše:
Deane, gratuluju, ze jsi zvladnul nakup. Doufam, ze ho rychle otestujes. Znamy mi psal o Matstone, asi je funkcne stejny jako Samson,
Citace:
....Pri odšťavovaní mrkvy priamo z koreňa mám pocit, že je to na neho dosť, a výsledný výlisok obsahuje hodne neodšťavených "granuliek". Preto to robíme tak, že mrkvu odšťavíme na rotačnom stroji až potom na Matstone. Tak je mrkva zbavená šťavy veľmi dobre....

Muzes mi k tomu neco napsat, az to vyzkousis na Samsonu? Idelane komentar k myti Samsona a jak zpracuje jablka, mrkev, cervenou repu, salat a zeli. Tedy predevsim mrkev a pak cokoliv zkusis. Cim driv tim lip, chce na mne doporuceni svagrova a z nejakeho duvodu nechce Angela ani Omegu \":lol:\" . Tedy zatim zvazuje Rohnson R 450, pokud to nekdo znate, tak me zajima hodnoceni.
Dik, Pavel

Mrkvu tlacievam temprom do Samsonu o malicko viac ako pri ostatnej zelenine.
Akonáhle si ju lis chytí zacne ju pomaly chrumkat sam.
Stava byva ale vacsinou cista, ak nie tak ju este prelejem jednym plastovym sytom.
Jablcka kupujem hlavne tie ktore nemaju "maslovu" konzistenciu, ale vacsinou Golden delicious, Pink Lady, Granny Smith atp... su najlepsie.

Repa ma v sebe tiez vela vlakniny a preto ju kombinujem s niecim vodnatejsim, a ak ju skombinujes s maslovym jablckom vysledny efekt bude skor smoothie.

Listova zelenina ide velmi dobre.

Ak si ale neni spokojny s vyslednou stavou staci ak si dokupis jemnejsie sytko za par supov v Tescome.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 6:55 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
ivko píše:
.....Mrkvu tlacievam temprom do Samsonu o malicko viac ako pri ostatnej zelenine.
Akonáhle si ju lis chytí zacne ju pomaly chrumkat sam.
Stava byva ale vacsinou cista, ak nie tak ju este prelejem jednym plastovym sytom.
Jablcka kupujem hlavne tie ktore nemaju "maslovu" konzistenciu, ale vacsinou Golden delicious, Pink Lady, Granny Smith atp... su najlepsie.

Repa ma v sebe tiez vela vlakniny a preto ju kombinujem s niecim vodnatejsim, a ak ju skombinujes s maslovym jablckom vysledny efekt bude skor smoothie.

Listova zelenina ide velmi dobre.

Ak si ale neni spokojny s vyslednou stavou staci ak si dokupis jemnejsie sytko za par supov v Tescome.

Dik moc ivko, takze zrejme doporucujes? Videl jsi v realu Omega 8004/6? pokud ano, lze porovnat, aspon nejaky dojem?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 8:04 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Dnes som ráno pripravil pre rodinu šťavu z červeného melóna a broskýň. Celkom dobrá. Keďže manuál mám iba v angličtine a z tej rozumiem iba počítačové erory tak sa pozerám iba na obrázky. Tam majú mrkvu nakrájanú na malé kocky. Dnes ju vyskúšam.

Mrkvu som vyskúšal, pridal som trochu melóna pre chuť, teda poháre boli veľké a mrkvu som už nemal tak som pridal melón, večer som urobil asi 7 deci šťavy z nakradnutej družstevnej ďateliny. Rodinu som presvedčil že je to zdravé, tak som im nalial trochu do pohára a dolial osmotickou vodou. Netvrdím že to bolo chutné ale vypili sme to. Ešte mi pol litra zostalo v chladničke.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz