Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 9:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 ... 270  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Teri píše:
(Omlouvám se, nejde mi to vložit do sekce "Očista jater"...)

Dobrý den,

měla bych spíše technický dotaz. Nijak zvlášť mne neláká přehrabování se ve stolici, zkoumání a počítáni případných kamenů...
Je možné normálně záchod spláchnout nebo je to vybírání kamenů potřebné i z toho důvodu, že by třeba mohly ucpat záchod?

Děkuji
Tereza

Pokud vás výsledek očisty nebaví prohlížet, tak bez obav spláchnout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 11:43 pm 
Offline

Registrován: pát čer 28, 2013 6:12 pm
Příspěvky: 3
Děkuji moc! Doma mne pořád děsí, že WC se ucpe i toaletním papírem a že pak zůstaneme bez záchoda.

Jinak, dnes jsem poprvé zkusila proceduru, příjemně mne překvapila "snesitelnost" pitiva (jak sůl, tak grepovo-olivový olej), ovšem zatím mám pocit, že to se mnou vůbec nic nedělá. Krom děsného hladu. Asi jsem měla těm kamenům na těch dvacet minut pustit Radetzky Marsch...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 6:56 am 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
Pekne rano prajem

Vo stvrtok som absolvoval svoju prvu pečenovu kuru.
Streda striktne iba ovocie. Štvrtok do 14 jablckova stava cerstvo lidovana. Od 14-18 vela vody a potom zaciatok ocisty.
Pocas uzitia 1-2x epsomky nedoslo u mna ani raz k vyprazdneniu ci uz na 60ml ani na zvysenej davke. Bral som to ako nedostatok horciku v tele a nasadil som radsej vecerny klistir. Defakto isla zomna hlavne voda a zopar melonovych kostok zo stredy.
O 22:00 oil-grep a ulahnutie na pravy bok. Spravil som zrejme chybu v tom ze som sa zpociatku velmi mrvil lebo mi tato pozicia nebola prijemna. Nejak som to ale 30m vydrzal a siel si lahnut bez stolice ci vyprazdnenia. Spal som celkom dobre a o 2:15 ma zobudilo prudké skvrkanie, prelievanie tekutin v žaludku ale tak hlucne ze to zobudilo aj naseho psa. Nebol som uz schopny zaspat a tak som sa len prevaloval a cakal netrpezlivo do 6:00 na epsomku. Ani o 6:00-8:00 po vypiti nedoslo k vyprazdneniu tsk som pouzil dalsie 3 klistiry. Vyslo zomna zopar 1mm kamienkov a 1cm zeleny mazglavy "shrek" a potom mnoho zltej tekutiny a zopar kôstok z melonu.
Myslim ze mi to nevyslo podla prectav lebo 27.6 ked som zacal s kurou koncil "Void curce mesiaca" co bol priam nevhodny termin na ocistu. Kedze islo ale o 1x tak som sa s tym netrapil ako vravel pan Zajicek a dufam ze so spravnym nacasovanim budem uspesnejsi.
Problem ale je stale v tom zaludku. V piatok som pil do 12 jablcnu stavu a do 17 jedol iba melon a na veceru este zopar bananov. Zaludok ale nie a nie prestat hrat rockovu muziku.
Dnes som sa znovu zobudil na silne fanfary o 1:15 a mal problem so spankom.
Teraz je 6:50 a stale mi muzikanti hraju o zavod. Nemyslim si ze je to hladom, ten necitim. Ani ma nenafukuje. Schudol som 2kg pocas kury, citim sa relativne dobre. Plny elanu no ten zaludok nie a nie stichnut. Obzvlast ked pijem vodu.
Poradte mi prosim ako sa zbavim tej hudby ktora ma uz dost iriguje :-/
Mozno daky caj alebo mam jest iba ryzu,zemiaky? Snazim sa byt na surovej strave ale pre pokoj spravim vynimku.

Dakujem za radu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 8:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Teri píše:
Děkuji moc! Doma mne pořád děsí, že WC se ucpe i toaletním papírem a že pak zůstaneme bez záchoda.

Jinak, dnes jsem poprvé zkusila proceduru, příjemně mne překvapila "snesitelnost" pitiva (jak sůl, tak grepovo-olivový olej), ovšem zatím mám pocit, že to se mnou vůbec nic nedělá. Krom děsného hladu. Asi jsem měla těm kamenům na těch dvacet minut pustit Radetzky Marsch...

Tak, zda to něco dělá uvodíte v záchodě, pokud tam budou voskovité kuličky, tak to něco dělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 8:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ladyzaba píše:
Tak jsem zrovna realizovala druhé kolo, a skutečně se něco našlo. Sice jenom nějaké dva nebo tři kamínky, ale zdá se, že nějakej vývoj to má. Ještě víc by se mně ale líbilo, kdyby se i zmírnily problémy, kvůli kterým to dělám - věčná únava, bolesti kloubů, "bezdůvodně" zvýšené teploty. Tak třeba tentokrát... nebo příště...

Tak patrně jste si ty problémy nepořídila za dva dny, čili určitá trpělivost bude nutná, běžně se uvádí, že na opravu je potřebný stejně dlouhý čas jako na poškození..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
bubinko83 píše:
všade čitam že už vzniknute kamienky sa nedaju ničim rozpustit a ludia ktory skušali aj tuto kuru im kamienky v žlčniku aj tak zostali a operacii sa nevyhli aj tak \":(\" aky mate na to nazor?

Rozpustit se pochopitelně dají, ale trvá to dost dlouho a je potřeba značná trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 8:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
luicidum píše:
Dobrý den, mohla by se namísto klystýru při očistě jater použít sankha? Obzvlášť ten den po vypití oleje ráno - já dosud dělala klystýr, ale napadlo mě, že by se to tam i tak mohlo někde pocestě uchytit.. Dělám tak 3-4klystýry, ale stejně pak ještě v první stolici poté nacházím kamínky. Jinak malý tip - do soli si druhý den ráno liju jablečný koncentrát, už tak je to výkon to pozřít touhle dobou.. Děkuju, Lucka

Určitě střeva můžete vypláchnout kompletně, v tom není problém a dokonce se to zde již psalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 8:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="roberts":5wg5p3j3]Tak jsem v sobotu dělal svojí první očistu...nedělal jsem žádný klystýry, akorát se čistil Enterosgelem pár dní předtím, tak doufám, že to vyjde nastejno..

Většinu neděle jsem strávil na záchodě a vyšla ze mě tak uhelka písku a pár zelenejch kamenů plavajících na vodě o velikosti pecky od třešně + stovky mini zelenejch. Moc jsem tomu nevěřil, ale fakt že jo..takový množství písku, no chudáci

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 9:15 am 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 34
Včera a dnes mám za sebou první očistu, ale nevím, zda úspěšnou nebo ne. První stolice u mě nastala až v sobotu v 6:30, v noci jsem měl pohyby ve střevě, ale nic nevylezlo, dost jsem močil. V noci mi to nedalo a s ranní várkou epsomky jsem začal už ve 4:00, pak jsem měl dávky v 6, 7 a 8 hodin, protože jsem měl strach, že k výplachu bordelu vůbec nedojde. Ráno jsem dal tedy 4 dávky epsomky. Jinak jsem postupoval dle návodu od Jardy, včetně stravování ve čtvrtek a pátek. V noci mě pořád chytaly křeče do lýtka, nevím, čím to a k ránu mě bolela hlava.

Jak postupovat, když v pátek večer ani v noci nedojde ke stolici? Dát si raději ještě ve 22:00 epsomku a olej posunout až na 23-24:00? Nebo dát více soli než 60ml? Může být problém, když jsem se ještě v 117:30 pořádně napil vody a v 18:00 dal první epsomku?

Moc toho ze mě nevyšlo, zahlédl jsem pár kamínků velikosti máku až pepře a pak jen zeleno-žlutá voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
halluz píše:
Dnes som robil svoju prvú očistu presne podla návodu a všetko išlo hladko. Jediný problém čo som mal, že som nevedel, či sa môžem napiť vody. Tak som radšej nepil až do poslednej 4 dávky epsomskej soli, aby som náhodou nejak neprerušil ten proces alebo nezoslabil. Niekde tu v diskusii sa píše, že po 18.00 by sa už nemala piť ani voda. Tak som radšej nepil, ale okolo 2 - 3 hodiny v noci som sa zobudil na smäd a myslel som si že skapem od smädu do rána. Viete poradiť ako to je? Môžem už v noci piť vodu? Ak áno od kedy po dávke oleja? Alebo je to jedno?

Pití opravdu není vhodné, pokud to nejde vydržet, tak jenom minimálně loknout, ale raději vydržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
gio píše:
Dobrý den, prosím o radu, právě provádím očistu jater, vše jsem provedl dle návodu (pouze než jsem se dočetl, že po 18:00 se už nemá pít voda, jsem se asi v 19:00 napil, možná deci). A právě mezi tímto napitím a epsomkou ve 20:00 jsem už pociťoval tlak-bolest žaludku, která neustává, naopak mě bolest vzbudila v 01:00, bolest přechází až do zad, ani spát nemůžu a to mě ráno čekají ještě zbylé epsomky. Může tato bolest být způsobena, tím napitím vody? Mám z té bolesti nahnáno, děkuji Jiří

Nemyslím si že by bolest mohlo vyvolat to napití, té vody bylo celkem málo, ale spíše asi nejste zvyklý hladovět a to pak cítit je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
renatachv píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné bez nějakých komplikací vyloučit (jaterní očistou) kamínky ze žlučníku o průměru (ze 3 větších jsou dva 1,5 a 1,3 cm, třetí asi 0,5 cm).
Myslím tím, jestli se nemůže něco ucpat ve žlučovodech nebo ve střevech. Na sonu jsem kvůli zánětu žlučníku byla v únoru (zjistili mi tyto větší 3 kameny ve žlučníku).
Děkuji předem za odpověď.

Většinou s tím není problém, ale stejně bych je nějakou dobu raději rozpouštěl, většinou se dají minimálně zmenšit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pve píše:
Dnes hodlám poprvé zkusit očistu jater a není mi jasné, zda v pátek mohu společně s jablečnou šťávou také jíst jablka? Zatím to provádím takto:

- ve čtvrtek jím pouze jablka a piju vodu
- v pátek nejím vůbec nic, do 14hod piju jablečnou šťávu a vodu, od 14 do 18hod pak čistou vodu

Možná jsem zvolil moc striktní režim a ve čtvrtek bych mohl jíst i něco jiného než jablka a v pátek bych mohl také něco zobnout (jablka)?

Já bych to neměnil a jedno jablko ten druhý den nic nepokazí, ale je to zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 9:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ivko píše:
Pekne rano prajem

Vo stvrtok som absolvoval svoju prvu pečenovu kuru.
Streda striktne iba ovocie. Štvrtok do 14 jablckova stava cerstvo lidovana. Od 14-18 vela vody a potom zaciatok ocisty.
Pocas uzitia 1-2x epsomky nedoslo u mna ani raz k vyprazdneniu ci uz na 60ml ani na zvysenej davke. Bral som to ako nedostatok horciku v tele a nasadil som radsej vecerny klistir. Defakto isla zomna hlavne voda a zopar melonovych kostok zo stredy.
O 22:00 oil-grep a ulahnutie na pravy bok. Spravil som zrejme chybu v tom ze som sa zpociatku velmi mrvil lebo mi tato pozicia nebola prijemna. Nejak som to ale 30m vydrzal a siel si lahnut bez stolice ci vyprazdnenia. Spal som celkom dobre a o 2:15 ma zobudilo prudké skvrkanie, prelievanie tekutin v žaludku ale tak hlucne ze to zobudilo aj naseho psa. Nebol som uz schopny zaspat a tak som sa len prevaloval a cakal netrpezlivo do 6:00 na epsomku. Ani o 6:00-8:00 po vypiti nedoslo k vyprazdneniu tsk som pouzil dalsie 3 klistiry. Vyslo zomna zopar 1mm kamienkov a 1cm zeleny mazglavy "shrek" a potom mnoho zltej tekutiny a zopar kôstok z melonu.
Myslim ze mi to nevyslo podla prectav lebo 27.6 ked som zacal s kurou koncil "Void curce mesiaca" co bol priam nevhodny termin na ocistu. Kedze islo ale o 1x tak som sa s tym netrapil ako vravel pan Zajicek a dufam ze so spravnym nacasovanim budem uspesnejsi.
Problem ale je stale v tom zaludku. V piatok som pil do 12 jablcnu stavu a do 17 jedol iba melon a na veceru este zopar bananov. Zaludok ale nie a nie prestat hrat rockovu muziku.
Dnes som sa znovu zobudil na silne fanfary o 1:15 a mal problem so spankom.
Teraz je 6:50 a stale mi muzikanti hraju o zavod. Nemyslim si ze je to hladom, ten necitim. Ani ma nenafukuje. Schudol som 2kg pocas kury, citim sa relativne dobre. Plny elanu no ten zaludok nie a nie stichnut. Obzvlast ked pijem vodu.
Poradte mi prosim ako sa zbavim tej hudby ktora ma uz dost iriguje :-/
Mozno daky caj alebo mam jest iba ryzu,zemiaky? Snazim sa byt na surovej strave ale pre pokoj spravim vynimku.

Dakujem za radu

Zřejmě došlo k dočasnému omezení tvorby HCl v žaludku, to se může stát, zvláště pokud je člověk z nového postupu vystresovaný, nyní zajistit buď co nejlepší klid a pohodu, nebo dodat HCl, případně betain a mělo by to ustat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pve píše:
Včera a dnes mám za sebou první očistu, ale nevím, zda úspěšnou nebo ne. První stolice u mě nastala až v sobotu v 6:30, v noci jsem měl pohyby ve střevě, ale nic nevylezlo, dost jsem močil. V noci mi to nedalo a s ranní várkou epsomky jsem začal už ve 4:00, pak jsem měl dávky v 6, 7 a 8 hodin, protože jsem měl strach, že k výplachu bordelu vůbec nedojde. Ráno jsem dal tedy 4 dávky epsomky. Jinak jsem postupoval dle návodu od Jardy, včetně stravování ve čtvrtek a pátek. V noci mě pořád chytaly křeče do lýtka, nevím, čím to a k ránu mě bolela hlava.

Jak postupovat, když v pátek večer ani v noci nedojde ke stolici? Dát si raději ještě ve 22:00 epsomku a olej posunout až na 23-24:00? Nebo dát více soli než 60ml? Může být problém, když jsem se ještě v 117:30 pořádně napil vody a v 18:00 dal první epsomku?

Moc toho ze mě nevyšlo, zahlédl jsem pár kamínků velikosti máku až pepře a pak jen zeleno-žlutá voda.

Já myslím, že vše je správně a není důvod k znepokojování. Ke stolici večer nutně dojít nemusí, ale ráno je důležité vyloučený bordel ze sebe celkem rychle dostat, jinak se zase začne vracet do jater. Bolest hlavy po ránu je již od toho bordelu, čili toho se co nejrychleji zbavit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz