Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 7:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 3:13 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 11, 2013 3:49 pm
Příspěvky: 2
Dobrý deň,

očistná kura pečene sa začína v 14hod. ide o letných či zimných 14 hod. ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 4:37 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
3331 píše:
Dobrý deň,

očistná kura pečene sa začína v 14hod. ide o letných či zimných 14 hod. ?


Očista začína v letnom čase o 15.00 ...od tejto hodiny nejesť a nepiť...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 9:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
pv33 píše:
Super Nso ci. Gratuluju.

Veľká vďaka pv33 \":D\".
Ja gratulujem aj janin za výsledky dosiahnuté napriek liekom vyhodeným do koša, čo je pointou aj môjho vyššie uvedeného príspevku a to po prvé v tom, že napriek absencii liekov je možné zlepšiť zdravotné výsledky nie len tie subjektívne, ale aj tie z lekárskych vyšetrení a to práve v závislosti na očistách pečene. Po druhé, z mojich skúseností je úplne evidentné, že aj za tak málo snahy sa dostavili priaznivé výsledky, hoci som ich ani nečakala, pretože nerestí mi zostalo stále viac ako dosť a preto je podľa mňa úplne irelevantné polemizovať o priaznivých účinkoch očíst pečene. Totiž náprava k lepšiemu sama od seba v mojom prípade podľa mojej lekárky nebola možná.
Som už dosť veľká, napriek tomu neberiem pravidelne žiadne lieky, ako spústa ľudí z môjho okolia (ťukám na drevo \":D\"). Pozornému čitateľovi isto tá pointa neunikla, ja ju však radšej dávam znovu do pozornosti a prajem úspešný návrat zdravia \":D\" .

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2013 8:54 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
Myslíte si že si môžem spraviť očistu žlčníka už túto sobotu (6.7 - 2dni pred čiernym mesiacom) ak som predošlú absolvoval 27.6 ?
Vtedajšia znalosť pôsobenia Luny bola veľmi chabá, spravil som si ju keď som mal volno.

Je to len 10 dní, môže mi to uškodiť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 10:15 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Myslím, že jsem někde četla, že nemůže. Já jdu do očisty také, touto cestou děkuji panu Jardovi za zaslání epsomské soli, dnes vyzvednu a zítra použiji. V předešlé očistě jsem neřešila letní čas, nyní nejspíš budu. Vše o hodinu posunu, je-li to podstatné. Je?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 12:50 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
ivko píše:
Myslíte si že si môžem spraviť očistu žlčníka už túto sobotu (6.7 - 2dni pred čiernym mesiacom) ak som predošlú absolvoval 27.6 ?
Vtedajšia znalosť pôsobenia Luny bola veľmi chabá, spravil som si ju keď som mal volno.

Je to len 10 dní, môže mi to uškodiť?

10 dní čehokoliv nemůže ničemu a nikomu uškodit. Co kdybyste prostě deset dnů pil kopřivové výluhy, dal si dvě plné vany denně a pak si nahý lehl do zarosené trávy?
Na Lunu se vykašlete, ta planetka je neživá a nemá žádný smysl, jen odráží Sluneční světlo. Živá je Gaia. Hlavní působení Luny jest gravitační (velmi výrazné). Ostatní oučinky nemohou být příliš důležité. Nijak zvlášť se vůči Zemi nepohybuje (ani lineárně ani rotačně), tedy elektromagnetické oučinky jsou zanedbatelné. A nejsou tam žádné živé bytosti, tedy duše. Luna působí hlauně tak, že je blízko, velmi blízko. Ale oučinky si koleduje Země sama, neb rotuje a pohybuje se, fest. Země se různě kýve, osciluje, stěhuje si magnetické póly, rotuje rychleji či pomaleji, pohybuje si zemskými deskami, mydlí si nějaké víry ve žhavém jádře.
Myslete na Gaiu, ne na Lunu, vy Luníku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 8:16 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
martina72 píše:
10 dní čehokoliv nemůže ničemu a nikomu uškodit. Co kdybyste prostě deset dnů pil kopřivové výluhy, dal si dvě plné vany denně a pak si nahý lehl do zarosené trávy?
Na Lunu se vykašlete, ta planetka je neživá a nemá žádný smysl, jen odráží Sluneční světlo. Živá je Gaia. Hlavní působení Luny jest gravitační (velmi výrazné). Ostatní oučinky nemohou být příliš důležité. Nijak zvlášť se vůči Zemi nepohybuje (ani lineárně ani rotačně), tedy elektromagnetické oučinky jsou zanedbatelné. A nejsou tam žádné živé bytosti, tedy duše. Luna působí hlauně tak, že je blízko, velmi blízko. Ale oučinky si koleduje Země sama, neb rotuje a pohybuje se, fest. Země se různě kýve, osciluje, stěhuje si magnetické póly, rotuje rychleji či pomaleji, pohybuje si zemskými deskami, mydlí si nějaké víry ve žhavém jádře.
Myslete na Gaiu, ne na Lunu, vy Luníku.

Ďakujem za obšírny výklad \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát črc 05, 2013 8:48 pm 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
Tak sa musim pochvalit, konecne
Som sa na ocistu pecene odhodlal.
Na sone zisteny piesok a nejaká lezia velkosti 7mm v peceni v. s. hemangiomu detritus v cholecyste pankreatopathia. Posledne tri dni klystir urinou, super skúsenosť. Začalo mi byt zle ale klystiry to hneď spravili. Zatial mam za sebou druhu davku epsomky
Ta chuť nie je až taká hrozna. Verím ze to dopadne dobre. Dost som začal hnackovat po jablcnej stave, ktorú som vypil asi v množstve 2800ml. Možno nabudúce nechám väčšiu pauzu medzi Stavou a vodou. Bál som sa ze som to celé pokazil ale uvidíme.
Chcem sa opýtať či by malo význam pokračovať v očistenie pečene keď by som epsomkou neudržal ani minútu? Stihla by znecitliviet zlcovody? Asi by to bolelo.
Verím ze mi to pomôže aj s mojimi plesnami na koži
Aspoň trochu:)
Ďakujem za odpovede


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát črc 05, 2013 8:59 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
dzinak píše:
Tak sa musim pochvalit, konecne
Som sa na ocistu pecene odhodlal.
Na sone zisteny piesok a nejaká lezia velkosti 7mm v peceni v. s. hemangiomu detritus v cholecyste pankreatopathia. Posledne tri dni klystir urinou, super skúsenosť. Začalo mi byt zle ale klystiry to hneď spravili. Zatial mam za sebou druhu davku epsomky
Ta chuť nie je až taká hrozna. Verím ze to dopadne dobre. Dost som začal hnackovat po jablcnej stave, ktorú som vypil asi v množstve 2800ml. Možno nabudúce nechám väčšiu pauzu medzi Stavou a vodou. Bál som sa ze som to celé pokazil ale uvidíme.
Chcem sa opýtať či by malo význam pokračovať v očistenie pečene keď by som epsomkou neudržal ani minútu? Stihla by znecitliviet zlcovody? Asi by to bolelo.
Verím ze mi to pomôže aj s mojimi plesnami na koži
Aspoň trochu:)
Ďakujem za odpovede

...ahoj....ja tiez teraz robim ocistu pecene...uz 15...uz mas druhu epsomku za sebou?....ved 1.davka je o 19.00 a druha 21.00...olej+grep o 23.00....mame letny cas, tak sa to o hodinu posuva....a neboj sa tiez som mala velky strach pri prvej ociste (kamienok 12 mm) a nic som necitila...len take lahke prudenie - pohyby v zlcniku...mne to prislo prijemne....no ale strach bol, to vies z neznama....tak nech ti to vyjde v pohode....aj vsetkym, ktorí teraz robia ocistu...myslim ze babanci robi tiez....tak ta pozdravujem a myslim na teba....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 6:36 am 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
Silvia píše:
...ahoj....ja tiez teraz robim ocistu pecene...uz 15...uz mas druhu epsomku za sebou?....ved 1.davka je o 19.00 a druha 21.00...olej+grep o 23.00....mame letny cas, tak sa to o hodinu posuva....a neboj sa tiez som mala velky strach pri prvej ociste (kamienok 12 mm) a nic som necitila...len take lahke prudenie - pohyby v zlcniku...mne to prislo prijemne....no ale strach bol, to vies z neznama....tak nech ti to vyjde v pohode....aj vsetkym, ktorí teraz robia ocistu...myslim ze babanci robi tiez....tak ta pozdravujem a myslim na teba....

ahoj,
tak dakujem za podporu. nesprajclo sa nic ale zatial ani nic nevyslo. zaujimave cakal som ze to bude brutal a nic. mozno mi tie zmesy velmi chutili:)
mozno som zle lezal. uvidime, mozno este urobim nejake klystiry. pripraveny som, pocas vcerajska som toho nazbieral. cas som neposuval, robil som to podla Jardovho planu v uvode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 7:44 am 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Peto píše:
Je možné štartovať stravu na druhý deň očisty namiesto bielej ryže s banánmi, použiť čiernu ryžu alebo quinou s postrúhanou mrkvou alebo jablkami?

Tak je, ale můžete to dost dráždit střeva, to si musíte vyzkoušet.

ahoj,
ja by som asi odporucil bielu ryzu ktora ktora uz viac necisti a teda len vytvori akoby ochranny film ale to si len takto zjednodusene vysvetlujem
chcel by som sa opytat rovnako na prve jedlo
pri sanke je dolezite prve jedlo biela ryza s maslom riziko zrastov
pri ociste pecene stavy a potom krupkova kasa s medom
co by teda bolo vhodne jest pri jatrasankalane(mzslim tak to to tu niekto pekne nazval)
dik pekne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 9:08 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Silvia píše:
...ahoj....ja tiez teraz robim ocistu pecene...uz 15...uz mas druhu epsomku za sebou?....ved 1.davka je o 19.00 a druha 21.00...olej+grep o 23.00....mame letny cas, tak sa to o hodinu posuva....a neboj sa tiez som mala velky strach pri prvej ociste (kamienok 12 mm) a nic som necitila...len take lahke prudenie - pohyby v zlcniku...mne to prislo prijemne....no ale strach bol, to vies z neznama....tak nech ti to vyjde v pohode....aj vsetkym, ktorí teraz robia ocistu...myslim ze babanci robi tiez....tak ta pozdravujem a myslim na teba....

Tak, dnes si dám očistu pečene aj ja, ak sa nemýlim, tak 11-tu. Predvčerom a včera som si dal 2 + 2 kávové klystíry, dám si ešte aj dnes pred očistou pečene (oliv. olejom a grep. šťavou + epsom....veď to poznáte...), a potom si kávový nasadím aj zajtra asi 2 hodky po prvom jedle (prakticky asi o 14tej hodine). Teším sa, už asi dva mesiace som tú očistu nerobil, ale už je čas, lebo ani sa nenazdám (teoreticky) a bude zima - nevhodné obdobie na očistu pečene... \":)\"

to all : Mám otázku.... Je vhodné urobiť si výplach žalúdka pred očistou pečene (na lačno samozrejme, ešte pred pitím jablkovej šťavy - ktorú si ja ale odpustím, som na nutričnej ketóze) ??? Predsa len, výplach žalúdka pohne žlčou, nie ? A to by mohlo byť fajn, že ? Vlastne...dnes je sobota, načo sa pýtam, každú sobotu si predsa robím výplach žalúdka, tak hor sa do toho.. \":)\" ...Ale aj tak mi niekto môže zodpovedať na túto moju otázku, díky... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 9:23 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Silvia píše:
Očista začína v letnom čase o 15.00 ...od tejto hodiny nejesť a nepiť...

Sorry, ale to je čo za drísť ??? Sám Jarda píše, že od 14-tej do 18-tej hodiny (v tomto prípade teda od 15-tej do 19-tej hodiny) nemáme jesť už nič, ale PIŤ máme čím viac, tým lepšie... Takže o akom nepití vody hovoríš ??? .... No neviem, u niekoho môže byť rizikové sa "nezavodniť", a potom sa odvodňovať nezavodnený epsomskou soľou, a normálne piť až na druhý deň..... Ja som doteraz pil v uvedený čas vždy asi 2-2,5 litra vody, a vždy mi očista fungovala, a som si istý že keby som to "zavodnenie" vynechal, tak by mi bolo ZLE, nakoľko už ráno aj po takom zavodnení som dosť smädný........ Takže neviem, odkiaľ si zobrala to odporúčanie, o ktorom tu píšeš, Silvia...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 11:14 am 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
dik Jardo a vsetkym,
vyzera to ze trochu slavit asi budem. este som to neporatal ale celkom dost zltozelenych kamienkov teda tych cholesterolovych ked to teda nie je nieco ine. super pocit ze sa to rozbehlo.
vcera pri prvom sedeni po vypiti super zmesy v mise ziaďen poklad, pri druhom pokuse rano po oboch davkach epsomky sa tie drahokami ukazali.
len co si dame teraz papinkat:)
mam nejake spaldove krupy, zeby ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 8:21 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Tak už jsem taky po očistě, dnes do toho jde i ten můj /tvrdil, že jsem šílenec a on do toho nikdy nepůjde/. V noci mi už nebylo tak zle jako jindy, kolem třetí v noci je mi obvykle těžko, na dnešek to šlo. Ráno mi pobolívala hlava a cítila jsem se jako při chřipce, taková malátná. Jak jsem ale začala vylučovat, bylo to lepší a lepší a po prvním jídle už úplně fajn. Sice exploze energie se nedostavila, ale už mi je celkem normálně. Mělo by se asi odpočívat, já umyla všechna okna. \":)\" Jsem zvědavá na toho mého, už teď lítá každou chvíli na WC a nadává, že ho pálí ...víte co. \":roll:\" Jinak - jím kombinaci homeopatických léků na

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz