Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 12:40 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
lucie7 píše:
Přeji hezký den.
Chtěl bych si udělat proplach střev vodou a solí-nevadí že mám po operaci slepého střeva(1.rok)
a občas mívám krev na toaletním papíru(hemeroidy)?
děkuji
J.K

Nevadi, naopak to bude prospesne. Taky jsem kdysi udelal tu blbost ze jsem si nechal uriznout apendix, v 7 letech jsem jeste doktorum veril \":(\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 2:49 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 1:45 pm
Příspěvky: 2
Ještě jednou hezký den.
Dr.Walker uvádí při detoxifikaci 1/4litru osolené vody-poté vypít 4.l-ovocné štávy-vody.
Tato metoda mi přijde šetrnější(upřímně sté Sankhapraksalany)mám vcelku obavy ale určitě bude zřejmě efektivnější
Šlo by napoprvé začít stím menším množstvím?
Je mi 46.let zdravě jsem moc nežil cose týká stravy.
Děkuji
J.K


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 4:02 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
lucie7 píše:
Ještě jednou hezký den.
Dr.Walker uvádí při detoxifikaci 1/4litru osolené vody-poté vypít 4.l-ovocné štávy-vody.
Tato metoda mi přijde šetrnější(upřímně sté Sankhapraksalany)mám vcelku obavy ale určitě bude zřejmě efektivnější
Šlo by napoprvé začít stím menším množstvím?
Je mi 46.let zdravě jsem moc nežil cose týká stravy.
Děkuji
J.K

Tak to zkus podle Walkera a uvidis. Tedy cekal bych ze neuvidis, ale budes to mit odskrtnuty. A dej vedet jak se to povedlo.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 9:39 pm 
Offline

Registrován: pát čer 14, 2013 9:20 pm
Příspěvky: 6
Zdravím a děkuji za skvělé stránky, čtu pravidelně již půl roku a jsem nadšená z pozitivních změn, které mi přinášejí.
Mám za sebou více méně neúspěšný pokus o šanku.
Chtěla jsem vás poprosit o radu, kde jsem udělala chybu.
Postupovala jsem přesně podle vašeho návodu, po prvním 1,5l slané vody nevyšlo nic, prováděla jsem
i cviky, které jsem si vyhledala, ale stále nic, tak jsem použila irigátor a pak vypila další 1,5l, ale ani potom se sifonový efekt nedostavil, tak jsem zase cvičila a pořád nic - tak jsem znovu použila irigátor (1 l), ale vyšlo ze mě jen to co jsem do sebe napustila, ne to co jsem vypila - sifon pořád nikde.
Břicho už jsem měla jak v osmém měsíci těhotenství \":D\", tak další slanou vodu už jsem neměla odvahu pít, vypila jsem tedy vodu bez soli - necelý litr a strčila si prsty do krku a vyzvracela se.
Potom jsem vypila heřmánek a teprve ze mě začala vycházet i nějaká vypitá voda, ale poměrně málo.
Nevím, kde se stala chyba.
Chtěla bych se proto zeptat, co byste doporučoval jíst den nebo dva před šankou?
Já jsem jedla předcházející den, ráno banány, v poledně borůvku, odpoledne papáju a večer cuketu s olivami.
Není lepší si dát den před šankou půst?
Jinak po šance jsem jedla, jak doporučujete, jen rýži, ale mé problémy (říhání na lačno, zejména v noci a ráno) to nevyřešilo.
Masivně jsem zase v noci říhala i když jsem jedla jen dopoledne a odpoledne rýži, večer už nic \":)\"
Moc děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv srp 01, 2013 11:32 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 01, 2013 11:30 pm
Příspěvky: 1
Dobry den zelam vsetkym. S manzelom chceme vyskusat ocistu hrubeho creva. Chcem sa ale opytat, ci je mozne tuto ocistu prevadzat ak sme obaja po operacii zlcnika. Mne ho odstranili pred troma rokmi, manzelovi pred siestimi. A este by som sa chcela opytat, ci mate niekto skusenosti s vredmi na tele. Manzel ma s nimi stale problemy, tak dufa, ze by mu mohli taketo ocisty pomoct. Su to vredy, ktore su velkosti pingpongovej lopticky, ktore sa vytvaraju pod kozou. Je to ako velka tukova uzlina. Vopred dakujem za odpoved. Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát srp 02, 2013 3:22 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
[quote="zuzana84":1surn7i8]Dobry den zelam vsetkym. S manzelom chceme vyskusat ocistu hrubeho creva. Chcem sa ale opytat, ci je mozne tuto ocistu prevadzat ak sme obaja po operacii zlcnika. Mne ho odstranili pred troma rokmi, manzelovi pred siestimi. A este by som sa chcela opytat, ci mate niekto skusenosti s vredmi na tele. Manzel ma s nimi stale problemy, tak dufa, ze by mu mohli taketo ocisty pomoct. Su to vredy, ktore su velkosti pingpongovej lopticky, ktore sa vytvaraju pod kozou. Je to ako velka tukova uzlina. Vopred dakujem za odpoved. Zuzana[/quote:1surn7i8]
Ohľadne cýst je tu už diskusia,skúste prečítať:


Naposledy upravil janin dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned srp 04, 2013 11:29 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Využila jsem dovolné a toho,že bude nov a nastolila očisty-středa-ledviny-meloun-poprvé-téměř vůbec jsem nemočila,kadila červeně ještě dva dny-podle rozborů mám draslík OK,dále pak jaterku-pátek,sobota-po šesté-nevyšlo vůbec nic a nakonec šanku-dnes v neděli-po druhé-ta se také vůbec nepovedla-vratník se ne ane otevřít.Jinak ještě klystýruju.Nevím,kde se stala chyba,že se mi tak nedařilo,všechny návody jsem dodržela správně Co vy na to???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned srp 04, 2013 11:41 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
[quote="lucie5":3jgk6ghq]Pro ty kdo nesnesou velké dávky solné vody, doporučuju podle tohoto odkazu. Dělám to tak, a šanka je naprosto pohodová. Ale už flákám cvičení, to jen tak odcvičím, aby se mi hýblo střevo a posunulo to dál. Nedovedu si představit, že bych vypila 1,5l naráz. Sklenku, cvičení, sklenku cvičení, tak 6x, pak WC, pak sklenku, cvičení (či uklízení a jiné pohybové činnosti po bytě) a WC a tak do té doby, než vychází čistá voda.



Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 65535
3jgk6ghq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát srp 09, 2013 12:39 pm 
Offline

Registrován: pát srp 09, 2013 12:22 pm
Příspěvky: 1
Dobry deň. Po prvej neuspešnej SP, mám už druhú, úspešnú, za sebou. Chcem sa spýtať, či je to v poriadku, nestretla som sa tu s riešením takéhoto problému. Pri oboch SP sa mi chcelo neuveriteľne spať po vypití prveho pohára slanej vody. (predtým žiadne žúrky a pod) Trvalo to až do doby vypitia harmančekového čaju. Po druhom poháry som mala neuveriteľné krče, dlho mi trvalo kým som mala potrebu ísť na wc. ale to všetko potom pominulo. Celá procedúra podľa Vašich pokynov, mi trvala od 7.3O, jedla som až 12.3O. Mám 35r., cca 5kg nadváhu, zatial žiadne extra zdr.problémy. Je ten náhly pocit nedostatku spánku v poriadku alebo mám upraviť dávkovanie soli resp.vody? Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 10, 2013 8:29 pm 
Offline

Registrován: sob srp 10, 2013 8:22 pm
Příspěvky: 1
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda-li vás napadá jiné jídlo než je rýže a máslo, které by se dalo sníst po proceduře? Jsem raw vegan a upřímně se mi do toho moc nechce, protože mi nedává smysl očista s následným zahleněním vařeného jídla, takhle to na mne funguje po každém nepatrném vařeném jídle co jsem si na vitariánské stravě dala jako např. trochu tofu, jeden vařený brambor, dokonce mne po tom druhý den bolela hlava a mám hned horší náladu. Kdyby byla možnost jiného jídla po šankaprakšaláně, bylo by to dokonalé, jako např. rozmixované lněné semínko a olivovým olejem? Ale už samotný len má v sobě dost tuku. Nevím, nic jiného mne nenapadá.
Děkuji za Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 10:51 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 14, 2013 11:13 am
Příspěvky: 9
Anežka píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda-li vás napadá jiné jídlo než je rýže a máslo, které by se dalo sníst po proceduře? Jsem raw vegan a upřímně se mi do toho moc nechce, protože mi nedává smysl očista s následným zahleněním vařeného jídla, takhle to na mne funguje po každém nepatrném vařeném jídle co jsem si na vitariánské stravě dala jako např. trochu tofu, jeden vařený brambor, dokonce mne po tom druhý den bolela hlava a mám hned horší náladu. Kdyby byla možnost jiného jídla po šankaprakšaláně, bylo by to dokonalé, jako např. rozmixované lněné semínko a olivovým olejem? Ale už samotný len má v sobě dost tuku. Nevím, nic jiného mne nenapadá.
Děkuji za Váš čas.

jím taky banány rozmixovaný s mandlovým olejem, nebo tu rýži s řepkovým olejem ( máslo taky nepoužívám) jednou jsem snědl jenom banány bez oleje a pak mě trochu píchalo ve střevech tak to už dělat nebudu \":-)\" ale s olejem je to podle mě nejlepší raw možnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2013 9:11 am 
Offline

Registrován: čtv dub 04, 2013 2:18 pm
Příspěvky: 2
Tak mám za sebou první Šanku, ze začátku to šlo dobře, vše podle plánu, ale při vypité čtvrté petce jsem měl stolici takovou žlutou jak moč. Řekl jsem si, že asi uplně čistý ještě nebudu a narval jsem do sebe pátou petku, voda už tolik slaná nebyla a vlažnost vody vlažnější. Párkrát ještě záchod navalil jsem do sebe heřmánek, který taky už nebyl nejvlažnější a nějak se to ve mně bloklo a už to spodem nešlo, no tak to šlo samo vrchem, celý heřmánek i snad trochu poslední petky. Pro jistotu jsem si teda vypláchnul střeva spodem , abych něco nepokazil. Tak mám teda otázku, co to mohlo být ta čirá žlutá voda při té čtvrté petce, ví někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2013 6:54 am 
Offline

Registrován: pát čer 14, 2013 9:20 pm
Příspěvky: 6
Mohu po neúspěšném pokusu, opakovat šanku hned další týden?


Naposledy upravil jak dne stř srp 14, 2013 7:08 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2013 7:01 am 
Offline

Registrován: pát čer 14, 2013 9:20 pm
Příspěvky: 6
[quote="lucie5":2bawomqp]Pro ty kdo nesnesou velké dávky solné vody, doporučuju podle tohoto odkazu. Dělám to tak, a šanka je naprosto pohodová. Ale už flákám cvičení, to jen tak odcvičím, aby se mi hýblo střevo a posunulo to dál. Nedovedu si představit, že bych vypila 1,5l naráz. Sklenku, cvičení, sklenku cvičení, tak 6x, pak WC, pak sklenku, cvičení (či uklízení a jiné pohybové činnosti po bytě) a WC a tak do té doby, než vychází čistá voda.



Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2bawomqp


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2013 10:04 am 
Offline

Registrován: stř srp 14, 2013 10:00 am
Příspěvky: 1
Dobrý den.

Může tuto proceduru absolvovat člověk s Crohnovou chorobou?

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz