Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv lis 21, 2024 8:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 203 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte črc 09, 2013 10:38 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Dalimil píše:
... Ještě jsem se chtěl zeptat jaký je tvůj jídelníček, co jíš když netrénuješ co před tréninkem po tréninku před a po závodě. Týdně tak 2-3 běhám 60 - 90 minut o víkendu delší běh v horách tak cca 40-50km s převýšením 2500m.n.m.m. hlavně při tomhle dlouhém a náročném běhu nevím co mám jíst tělo spaluje jako blázen a sušené ovoce a tyčinky se sušeného ovoce a ořechů a semínek jsou málo. Vody mám tak 1,5l a doplňuji z horských studánek. Asi není moc vhodné při běhu jíst ořechy a semínka? Co by jsi mi doporučil při takovém výdeji energie? Co nepražené kakaové boby mají hodně minerálů hodně hořčíku,tuků a cenných látek. Při nízkosacharidové dietě se musí omezit i některé druhy sladšího ovoce?
Díky za odpovědi.

Teď jedu na měsíc pryč, tak nebudu "na příjmu"...

S jídlem to taky ještě nemám 100% vychytané (Scott Jurek to vychytal až po 20ti letech...ale snad nám to bude trvat méně, když je tolik dostupných info a zkušeností, chce to jen nebát se experimentovat a NASLOUCHAT svému(!) tělu..., a nadřadit to co zjistíme že je pro nás prospěšné (necítíme únavu po jídle , ani 6h po jídle ani druhý den) a funguje pro sportování i zdraví, nad jiné potraviny to co nám jen chutnají ale cítíme po tom malátnost nebo těžké trávení...

...já běhám většinou "jen" cca 1,5h, víc jen vyjímečně při závodech (a ani při 2h závodu NIC nepotřebuju jíst, ani nabízené pomeranče a banány na občerstvovačkách \":-)\", stačí mi dobrý pitný režim, pokud by to byla celodenní horská tůra nebo výkon trvající víc jak cca 3h, už bych to musel nějak "řešit" - má to vychytané ve své knize (pro inspiraci) třeba D.Dryer:Chi running, nebo Scott Jurek: Jez a běhej, ale pokud mohu soudit tak to NENÍ žádná low carb...nečekej že v nějaké knize najdeš 100% návod pro sebe, musíš stejně dál zkoušet a hledat co ti bude fungovat za kombinace potravin a jaké jídla případně jejich úpravy ti budou dělat dobře pro tvůj účel a tvé tělo. Můžeš zkusit i v tomto vlákně něco z toho co píše třeba Pavel Veselý).

... jen prostě mám v jídelníčku o dost víc tuků než dříve (tělo si postupně navyká, nejde to lámat přes noc za 1den), a hlavně si hlídám abych na svou váhu a míru aktivity měl dost proteinů za den (cca okolo 100g dle Jágrovy kalkulačky, což jsem dřív absolutně neměl ani náhodou..., a hlídám si abych těch proteinů zas neměl moc, to zdraví taky škodí!).

Já taky hledám, jako ty, nečekejme že to co funguje jednomu bude fungovat druhému...tělu je jedno odkud energii získá, hlavně aby ji z dané stravy (z jaké nejlépe - to je potřeba si indiv.DLOUHODOBĚ vychytat), přijímalo bez potíží (je to hlavně o dobrém trávení, o tom je na fóru taky mraky info, HCL, zeměžlučové kapky dědka kořenáře, ajurvédská směs k jídlu na trávení (umleté koření římský kmín cumin+fenykl+koriandr),výplachy žaludku co restartují trávení, postní dny (stačí pravidelně i 1den v týdnu jen na čisté vodě, nejlépe z osmózy...), atd atd (stačí pohledat na fóru téma trávení).

Jíst při běhu můžeš cokoli pokud ti to bere žaludek,...ale při delších bězích nebo obecně při běhu, není žaludek v klidu, takže potřebuje ulehčit - tedy pokud možno snadno stravitelná jídla...(což ořechy nejsou)...zkus brát sebou třeba ten kokos.tuk nebo ghí v nějaké vhodné flaštičce a upíjet....(a zajíst něčím vhodným na co tělo bude mít chuť a snadnio to tráví...tuk zpomalí trávení a energie vystačí nadlouho (ale pokud se 1-3h před během pořádně najíš s velkým množstvím tuků, nevidím důvod proč by ti to hodně hodin nevystačilo s energií (ono totiž ale tělo se POSTUPNĚ musí naučit přehodit vyhybku, a nebrat energii ze snadno dostupných sachrů, ale právě z tuků uložených v těle (těch má hromadu okolo vnitřních orgánů KAŽDÝ, i hubeňour !!, špetka (v gramech) tuků v těle vystačí na mnoho mnoho mnoho km (na rozdíl od tun sachrů \":-)\"

Nepražené kak.boby jsou výborné, ale spíš do toho ořechového mléka...na cesty sebou bych viděl spíš něco co není moc suché a dobře se polyká i tráví.

Kup si třeba knihu Scotta Jureka: "Jez a běhej" (nemusíš ale hned být vegan \":-)\" ), viz recenze v podvláknu9, poslední příspěvek, ten má za ta leta ultramaratonů v horách jídelníček určitě (pro něj) funkční, tak NĚCO od něj možná se inspiruješ, ale nejspíš budeš muset prostě dál hledat i jinde.

\":mrgreen:\" Já to tolik nepotřebuju když neběhám tak dlouhé tratě, ale občas sem uvažoval si udělat nějakou "pastu" dobře polykatelné konzistence ze semínek chia+konopné+slunečnice (nebo prostě namletou drť) ze semínek, ale oxidace tuků je svinstvo a tělu by to spíš než prospělo spíš uškodilo. A třeba tachini se blbě polyká (sezamová pasta).
Když už tak leda možná slunečn.semínka sebou (teď mají řecký týden v Lídlu a mají tam neloupaná pruhovaná slun.semena (solená a pražená). Zkus i nepražená jak ti to ústa budou brát (to vyplivování šlupek \":mrgreen:\" ), nebo v "nejhoršim" i ta loupaná semena (ať už konopná či slunečnice...

\":idea:\" Pokud (jakákoli semena) nejsou namočená pár hodin, špatně se tráví...

Lecos najdeš taky na: http://www.behej.com/topic/8438-nizko-s ... rvalost/14

Hlavně ale asi tady: http://www.mercola.com/nutritionplan/ad ... oteins.htm

PS: ...průběžně můžeš tady informovat, jaké potraviny jsi časem zjistil že ti dělají na takové výkony dobře...


Naposledy upravil muflon dne čtv črc 11, 2013 6:59 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 10, 2013 9:23 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
M.Škorpil o stravě - PROČ NEZANEDBÁVAT TUKY !!! (pod 35% tuků celkem za den v jídelníčku, může oslabovat imunitu !... \":roll:\"

Citace:
http://www.bezeckaskola.cz/clanek-1178- ... tyden.html
Nové pohledy na sportovní výživu by se daly přirovnat k novým pohledům na to, v čem běhat. Do nedávna byla úloha bílkovin a tuků ve sportovní výživě silně podceňována ve prospěch sacharidů. Dalo by se bez nadsázky říci, že se stalo přímo dogmatem: jezte sacharidy, je to zdravé a dodá vám to energii pro váš výkon, ovšem zapomnělo se na to, že po stránce fungování těla si jen se sacharidy nevystačíme.

Podíváme-li se do historie člověka, ta-k zjistíme, že před tím, než se z lovce stal pastevec a začal si pěstovat obilí, tak se k sacharidům dostával velmi omezeně, podle toho, co zrovna našel v přírodě (nějakou hlízu, ovoce, semínka). Proto je lidský metabolizmus (látková výměna) nastavena optimálně tak, aby vystačila s omezeným přísunem sacharidů a v případě nouze je schopná si potřebu sacharidů pokrýt z bílkovin. V mnoha bílkovinných potravinách je obsaženo také slušné množství sacharidů. Ono by vás to mohlo přímo trknout, už když se podíváte například na složení mléka (uvádíme zrovna to, co máme v lednici, tedy Bio mléko plnotučné 3,5% tuku: bílkoviny 3,2 g, sacharidy 4,6 g) – a to my bereme jako potravinu s převahou bílkovin.

Revoluční pohledy na stravování
Jak to dělají hvězdy stříbrného plátna

Pamatuje si ještě na oplácanou Renée Zellweger z Deníku Bridget Jonesové? Když přijela do Karlových Varů na festival, málo kdo ji poznal, neboť byla poloviční. Na druhý díl se musela zase „vyžrat" a na to se zase během krátké doby scvrkla na původní velikost. Podobně Heidi Klum velmi krátce po porodu už stála na pódiu a předváděla prádlo Victoria´s Secret. Abychom nebyli jen u bab, tak pro pány například Robert de Niro dokáže také v krátké době do role „dorůst" a během krátké doby být zase ve formě.

Jak to teda dělají? Odpověď většinou zní „Low Carb“, což přeloženo do češtiny znamená nízkosacharidová strava + tvrdý trénink! Tento způsob stravování však není vhodný jen pro ty, co chtějí nebo potřebují rychle shodit, ale i pro ty, co chtějí být při závodech na bedně.

Po požití jídla bohatého na sacharidy stoupne v krátké chvíli hladina inzulínu v krvi. Tento hormon potřebujeme, aby se z krve rychle vyloučila glukóza a dostala se do buňky. Vhodné v případě, že potřebujete rychlý přísun energie. Ale co s glukózou, když zůstanete sedět na zadku? Vaše tělo ji momentálně nepotřebuje, zásobníky cukru ve svalových buňkách jsou plné, a tak tělo, protože ctí zákon o zachování energie, přemění cukr na tuk a ten uloží do vašich špekových zásob – tukové pneumatiky kolem vašeho pasu.

Glukóza je super palivo, ale…

Glukóza je super palivo, je používána jako dodavatel energie pro mozek a měla by vám umožňovat podat krátkodobě špičkový výkon. Vzpomeňte si na Turbosnack, jak mě vzpružil ve Vídni. Když je cukru v krvi příliš, tak energii z něho tělo používá i pro běžný výkon, který by ale zrovna tak mohlo pokrýt z tukových zásob. Problém je však v tom, že dokud vám v krvi koluje inzulín, blokuje spalování tuků (neumožní tělu sáhnout si do tukových rezerv, jede stále na to, co mu dodáváte zvenčí, neboť je to pro něj lehčí).

Problém způsobuje i to, že strava bohatá na sacharidy iniciuje častější pocit hladu. Především ve formě lehce stravitelných jídel jako je bílý chléb, rýže, těstoviny, brambory, o sladkostech ani nemluvě. Po požití těchto jídel vám rychle stoupne v krvi hladina cukru, tím se nastartuje vylučování inzulínu, dojde k přeměně cukrů na glukózu, která je rychle z krve odvedena do buněk, hladina cukru v krvi drasticky klesne a váš mozek zavelí HLAD – CHCI JÍST!

Při výživě, která není až tak orientovaná na přísun sacharidů, se pocit hladu nedostavuje tak často, a proto vám stačí i menší příjem kalorií, bez toho, abyste trpěli hladem a podvýživou.

Donuťte své enzymy, aby pracovaly pro vás

Donuťte své enzymy, aby pracovaly pro vás. Je to velmi jednoduché. Kdo běhá, trénuje své tělo, aby se naučilo šetřit s glykogenem a místo toho se naučilo získávat energii z tuků. To je také jeden z důvodů, proč trénovaní jedinci vydrží déle vzdorovat únavě při zatíženi než netrénovaní: zásoby energie z tuků máme v těle mnohem více než ve formě glykogenu. Tréninkem jsou stimulovány potřebné enzymy pro transport tuků do metabolického systému a zlepšuje se schopnost organizmu využívat kyslík – zvyšuje se vaše anaerobní kapacita. S tím vším souvisí i vitální kapacita plic a to, že na začátku každého tréninku je třeba umožnit organizmu, aby se prodýchal, doslova nasytil kyslíkem.

Místo nevzhledných pneumatik kolem vašeho pasu se tuk přesune do blízkosti vašich svalů, abyste ho v případě potřeby měli co nejdříve k dispozici. Toto se ví sice již dlouho, ale až poslední výzkumy dokazují, že tohoto efektu je možno docílit stravou s redukovaným přísunem sacharidů.

Kde není špeku, nejsou výkony

Vzpomeňte na písničku Pavla Dobeše kože z hyeny: … na šachtě totiž platí také zákony, že kde není špeku, nejsou výkony …

Nenabádáme vás nyní k vykoupení řezníků a uzenářů, v potravinovém koši totiž existují lepší zdroje tuků – např. olivový olej, ale je pravdou, že zvláště u vytrvalostních sportovců je dostatečný přísun energie z tuků velmi důležitý. Je to proto, že v podstatě není možné při výkonech, které trvají extrémně dlouho a jsou mnohdy i ve vysoké intenzitě, „nafutrovat" se takovým množstvím sacharidů, abyste se z toho nepo… a energie z nich vám vystačila až do cíle. Znám mnoho případů lidí, kteří vsadili v těchto závodech pouze na sacharidy a doslova a do písmene jim to otočilo střeva. Na konci je v cíli první vždy ten, který naučí své tělo, svou látkovou výměnu (metabolizmus), aby si energii bralo co nejvíce z tuků a šetřilo glykogen pro chvíle, kdy bude v nebezpečí, kdy budete finišovat.


Jak se to má se sacharidovou dietou před závody?

Má se to tak, že pokud se naučíte přijímat vyváženou stravu, vyváženou na příjem sacharidů, tuků a bílkovin (jak já říkám, tělo si řekne, na co má chuť), tak pak není problém a dokonce je to žádoucí, přejít před závody do režimu zvýšeného příjmu energie ze sacharidů na úkor bílkovin a tuků.

Předzávodní vysokosacharidová dieta funguje optimálně tehdy, když držíte tělo z hlediska sacharidů dlouhodobě na uzdě! Ne tak, že jsou neustále pro vás hlavním zdrojem energie, vy šest dní před závodem omezíte jejich přísun a pak dva až tři dny jimi začnete tělo krmit ještě víc, než „normálně“!


Úloha bílkovin ve fázi regenerace (po závodě, po těžkém tréninku)

Kombinace bílkovin a sacharidů je ideální kombinací po závodě. Měly by být konzumovány co nejdříve po zátěži. Bílkoviny jsou hlavním stavebním kamenem pro svaly, proto je tak důležité je po těžkém tréninku či závodě doplnit, fungují jako opraváři drobných poškození svalových vláken.

Sacharidy je důležité doplnit zejména tehdy, pokud se chystáte hned druhý den intenzivně trénovat nebo vás čeká hned druhý den zase velká fyzická zátěž.

Proč má většina výkonnostních a vrcholových sportovců oslabenou imunitu

Je to mj. proto, že se snaží stravovat „zdravě“, to znamená bez příjmu tuků – light. Nové výzkumy dokazují, že když klesne denní podíl příjmu energie z tuků pod 35%, tak to má vliv na váš imunitní systém a mnohem více pak trpíte na své „oblíbené" rýmičky a podobně. Když tato hodnota klesne pod 20%, tak se snižuje schopnost těla produkovat dostatek testosteronu pro stavbu svalů. Takže to nejsou jen bílkoviny a sacharidy, které vás a vaše svaly dělají silné pro závod a pro život!

A jestliže máte po přečtení článku pocit, že ve vaší stravě bílkoviny chybí, můžete je doplnit např. ve formě syrovátkového proteinového nápoje ...

\":?:\" Máte nějaké postřehy nebo podrobnější odkazy k výše uvedenému?


Naposledy upravil muflon dne čtv črc 11, 2013 5:54 pm, celkově upraveno 6

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2013 1:13 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
NOWOCAYN_2 píše:
Dám ti radu nad zlato........... Keď už chceš ostať na vysokosacharidovej strave (obilniny), zabudni na každú obilninu s výnimkou BIELEJ (guľatozrná, klasická) RYŽE, alebo PARBOILED RYŽE. Všetky ostatné obilniny bez dostatočného kvasenia obsahujú KOPU FYTÁTOV, ktoré ti uberajú minerály ako železo, vápnik, zinok, atď...

to Dalimil:

I v rýži se dost často vyskytují nebezpečné aflatoxiny a spory plísní, podobně jako u ostatních obilovin, takže obiloviny opravdu jen vyjímečně...

Rýže s nadlimitním obsahem aflatoxinů
11.7.2013:
SZPI při svých kontrolách zjistila překročení maximálního limitu pro obsah aflatoxinů a pro aflatoxin B1 v rýži Natural a v rýži Basmati natural.
Odkaz na článek
RÝŽE NATURAL arax
Místo kontroly: Kaufland Česká republika v.o.s., Nový Jičín (Bohuslava Martinů 2097/30, 74101 Nový Jičín)
Nevyhovující parametr: aflatoxin B1, suma aflatoxiny
Ve výrobku byl dvojnásobně překročen maximální limit pro obsah aflatoxinů a 3,7krát limit pro aflatoxin B1.

Šarže: DMT 06/03/2014
Datum minimální trvanlivosti: 06/03/2014
Obal: potravinářská folie
Množství výrobku v balení: 500 g
Výrobce: FOODISH s.r.o. K Vypichu, Rudná u Prahy
Distributor: DC Olomouc
Země původu: Pákistán
Země výroby: ČR
Datum odběru vzorku: 27.5.2013
Více: Potraviny na pranýři


RÝŽE BASMATI NATURAL
Místo kontroly: VEGA PROVITA s.r.o. , Sviadnov (Ostravská 278, 73925 Sviadnov)
Nevyhovující parametr: aflatoxin B1, suma aflatoxiny
Ve výrobku byl 2,5krát překročen maximální limit pro obsah aflatoxinů a téměř 5krát limit pro aflatoxin B1.

Šarže: DMT 11.01.2014
Datum minimální trvanlivosti: 11.01.2014
Obal: potravinářská folie
Množství výrobku v balení: 500 g
Země původu: Pákistán
Země výroby: ČR
Datum odběru vzorku: 27.5.2013
Více: Potraviny na pranýři

Zdroj: SZPI, Potraviny na pranýři

(podnětné je shlédnout i dokument CT o spolupráci SZPI s webem Potravin na pranýři:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... zi-uspech/

PS: Málokdo pořád bude sledovat hlášení kontroly SZPI a webu potravin na pranýři (ale lze si na mail nechat posílat to o co konkrétně máte zájem - proto mi výše uvedené ohledně rýže dnes přišlo na mail... \":-)\" ). Nelze však spoléhat že kontroly vše chytí...bezpečnější je změnit jídelníček co nejvíc jak pan Jarda radí, a kdo má potíže se zařazením aspoň nad 50% syrové stravy, zařadí více nějaký způsob úptŕavy potravin a jídel, co jeho tělo bere...
--------------
PPS: to Nowocayn...jak vidět z čerstvé zprávy o mase z Belgie, netýká se kontaminace antibiotiky a jinými látkami, jen Polska...


Naposledy upravil muflon dne čtv črc 11, 2013 1:17 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2013 5:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
PS: kdo sleduje jak jedou koloběžky Tour de France, tak mají za sebou už 2000km, a čeká je ještě 1500km..., Pyreneje už zvládli, teď je čekají Alpy..., je tam i kopec dlouhý 22km...
TADY: http://www.kickfrance2013.com/cs/blog - můžete sledovat kde právě jsou, ale i co vše a jak trénovali než se vydali na Tour de France s koloběžkama (jedou s náskokem jen 1den - tu etapu před tím než tam následující den pojede oficiální závod cyklistů ....)
VIDEA: http://www.kickfrance2013.com/cs/video#!prettyPhoto/1/

Historie a současnost koloběžkového sportu dospělých: http://www.kickfrance2013.com/cs/kolobezkovy-sport
(speciální velké koloběžky, taky mám a doporučuju každému jako skvělou zábavnou formu pohybu jako doplněk tréninku, nebo relax, nebo i jako prevenci bolestí zad a posílení ale i uvolnění určitých svalových partiií \":-)\"

martina72 píše:
Koloběžky jsme si v osmdesátých letech svařovali sami (rámy), dostupná kola byla z minikár (duralový masiv a bubnové brzdy), řídítka z prvních BMX. Jezdily se i 24-hodinové závody týmů jako v Le Mans. I Na okruhu F1.
Jen do toho!

Dneska už je to někde jinde... \":-)\" , vybavení je převzato od dnešních "lepších" kol...komplet Shimano (u modelů Kostka, renomovaného českého výrobce....).
Pláště jedou sami...., PRŮMĚR RÁFKU je daleko větší než u nějaké dětské koloběžky (přední kolo může mít dokonce stejný průměr kola jako silniční závodní kolo...), váha kolobky se nedá srovnat s tím co kdysi bylo \":-)\"
...ale jasně vše muselo nějak nejdřív začít. \":mrgreen:\" (na tu dobu obdivuhodný zápal pro věc, gratuluju dodatečně...).

Kde doporučuju koupit:
http://www.kolobezky-plzen.cz/
nebo
http://cz.kostka-kolobka.eu/

...pomáhá odstranit bolesti zad, zpevňuje boční břišní a boční zádové svalstvo, tedy partie při ostatních pohybech nepoužívané...
pomáhá formovat hýžďové svaly a u žen odstraňovat celulitidu...

Já na tom jezdím i do práce a přestali mne bolet záda ze sezení u PC...a ve velkých městech dělali pokus (v Praze) a koloběžka byla na druhém konci Prahy rychleji než autem...
Už se běžně jezdí s kolobkama i závody...


Naposledy upravil muflon dne čtv črc 11, 2013 6:22 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2013 5:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Dlouhé běhy....

[quote="martina72":1i0yk5o1]No vidíš, že to jde!!! \":)\"
Moje Michalka je jen o 20 km horší, odpustíme jí to?
Začínala se mnou, ovšem to jsme těch 24 hodin jeli na koloběžkách, jako tým, obdoba Le Mans. Dnes běhá sama.
Tak šup, potřebujeme vědět, jak se ti lidé stravují!!!![/quote:1i0yk5o1]
Že jde jako co??? Myslíš jako bez masa sportovat? (nikdy sem netvrdil že to nejde, zvlášť když člověk jí dost vajec, já nyní hodně kozí mlíko a kefír či tvaroh (vše domácí), případně CFM protein syrovátkový...a hodně fytonutrientů, zeleniny a kvalitních tuků...

Tu knihu Scott Jurek: Jez a běhej, jsem ještě nekoupil, takže nemůžu sloužit..., to co má za jídelníček v knize D.Dryer - Chi running, jsem už popisoval. D.Dryer taky běhá ultramaratony.

PS: ...když jsi ten učitel sportu(?), tak nám tady nastiň svou představu vhodného jídelníčku, případně doplňků, pro vytrvalostní sporty...když máš spojení s tou Michalkou jak píšeš...)

...jinak k jídelníčkům - stejně co funguje jednomu, nemusí fungovat u každého, je to vždy o hledání a nalézání co komu bude fungovat, NEEXISTUJE podle mně žádné univerzální pravidlo co jíst, platné pro každého.
(přesto je dobré vědět jak na to jdou různí borci a co jim zrovna funguje...a zkoušet a hledat "to své").

Zaujalo mne: Dr. Mercola Interviews Dr. Stephanie Seneff

Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 65535
1i0yk5o1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2013 6:53 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Kliká se u následujícího odkazu na šipky dole, pro pokračování další stránky nutričního plánu pro pokročilé od Dr.Mercoly:

http://www.mercola.com/nutritionplan/ad ... oteins.htm

+ co doporučuje ohledně sportu a cvičení:
http://fitness.mercola.com/sites/fitness/exercises.aspx

+ nutriční fakta o 25-ti důležitých potravinách:
http://www.mercola.com/nutritionplan/foodalert.htm

+ které potraviny doporučuje a které naopak ne:
http://articles.mercola.com/sites/artic ... -list.aspx

Dr.Mercola Důrazně doporučuje:
Zelenina:
Chřest Čekanka
Avokádo (i když je to de facto vlastně ovoce, obsahuje mnoho tuku)
Fenykl
Zelené a červené zelí
Bok Choy Kale
Brokolice Kedluben
Růžičková kapusta Salát: římský, červený list, zelená listová
Květák Hořčice
Celer Cibule
Cikorka Petržel
Čínské zelí Peppers: červená, zelená, žlutá a pálivé
Pažitka Rajčata
Collard greeny Vodnice
Okurky Špenát
Pampeliška greeny Cuketa
Endivie

Používat střídmě vzhledem k vysokým obsahem sacharidů:
Řepa
Mrkev Zimní Tykve
Lilek

Je třeba se vyvarovat:
Brambory (pan Jarda když už, tak říká jedině syrovou bramboru \":-)\"


Naposledy upravil muflon dne čtv črc 11, 2013 6:58 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak zdravě přibrat a cvičit
PříspěvekNapsal: sob srp 03, 2013 2:12 pm 
Offline

Registrován: sob srp 03, 2013 1:59 pm
Příspěvky: 16
Zdravím všechny kolegy zdravého života, po brouzdání celého fóra jsem nenašel odpověď na můj menší problém, přešel jsem už zhruba roka na zdravou stravu a opravdu je mi mnohem lépe, ale velice jsem zhubnul , mám 192 cm a vážím 69 kilo věk 28 let, podle body indexu sem na hraně podvýživy, stravuju se 4 denně, příklad mého jidelníčku ráno buď ovoce nebo bezlepkové vločky(amarant, quinoa , pohanka) s domácím kozím jogurtem nebo kozím kefírem, k obědu vařenou nebo napařenou zeleninu s ořechama a semeny, svačina jako ráno (tím myslím že buď si ráno dám ovoce a odpoledne vločky s jogurtem nebo obráceně) a k večeři syrovou zeleninu,maso, lepek, potravinářské výrobky a kravské výrobky nejim, sním toho poměrně dost za celý den tak se divím kolik vážím, tuto váhu teda mám zhruba půl roku, dolů to uź nejde ale vypadám jak z koncentráku a začíná mi to velice vadit, chtěl bych začít sportovat pravidelně, cvičit a posilovat , co byste mi doporučili zdravého na přibrání a naplnění svalů při tom sportování, byl jsem na krvi pŕed mésícem na celkem velkém vyšetření a žádný problém nebo nedostatek nějaké látky, celkově jak sem psal cítím se fajn až na tu váhu , a občas mě to psychicky ničí , chtěl vypadat lépe sportovněji \":D\" , prosím tedy o vaše rady diky všem, užívejte slunce \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat a cvičit
PříspěvekNapsal: sob srp 03, 2013 3:15 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
Uz se to tu celkem obsirne probiralo.Jednak bych nakoukal do tohoto tema:
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=6&t=370
pak take zde,vytrvalostni sporty:
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=10&t=3531
a snad i tady o ajurvede:
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=6&t=2143


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat a cvičit
PříspěvekNapsal: sob srp 03, 2013 7:09 pm 
Offline

Registrován: sob srp 03, 2013 1:59 pm
Příspěvky: 16
to vlákno s posilováním sem nějak přehlédl pardon, díky za ten odkaz nastuduji \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 04, 2013 4:05 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Novak Djokovic od r.2010 je na bezlepkové stravě, SNÍŽIL OBSAH SACHARIDŮ ve stravě... (a pije vodu pokojové teploty, jí hodně avokád atd.) :
http://www.sport.cz/ostatni/tenis/clane ... tml#hp-sez

....a jí hodně manukového medu (antiseptický, obsahuje speciální enzym, který produkuje peroxid vodíku, který je prokazatelně antiseptikum, je velmi bohatý na bílkoviny, vitamíny a minerály...: http://www.schellex.cz/bio-manukovy-med-15-250g#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat a cvičit
PříspěvekNapsal: ned srp 04, 2013 5:38 pm 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
Dave píše:
Uz se to tu celkem obsirne probiralo.Jednak bych nakoukal do tohoto tema:
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=6&t=370
pak take zde,vytrvalostni sporty:
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=10&t=3531
a snad i tady o ajurvede:
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=6&t=2143

vytrvalostní sporty jsou fajn, ale nic moc na přibrání


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 05, 2013 9:59 am 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
muflon píše:
Novak Djokovic od r.2010 je na bezlepkové stravě, SNÍŽIL OBSAH SACHARIDŮ ve stravě... (a pije vodu pokojové teploty, jí hodně avokád atd.) :
http://www.sport.cz/ostatni/tenis/clane ... tml#hp-sez

....a jí hodně manukového medu (antiseptický, obsahuje speciální enzym, který produkuje peroxid vodíku, který je prokazatelně antiseptikum, je velmi bohatý na bílkoviny, vitamíny a minerály...: http://www.schellex.cz/bio-manukovy-med-15-250g#

někde jsem četl, že o tom napsal i knížku

zajímalo by mě, kde (běžnej) člověk má brát energii, když sníží příjem sacharidů a přitom nekonzumuje mlíko a výrobky z něj, napadají mě jen ořechy, ale ty jsou pro člověka ve větším množství těžko stravitelný


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 05, 2013 4:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:26 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Český Brod
Ja energii beru z :
- oleju - dynovy a olivovy v zeleninovych salatech (vecer),
- kefiru vyrobeneho pomoci tibetske houby v domacim mleku (rano nebo vecer),
- orechoveho mleka, ktere piji kazde rano se stavou z mrkve,
Staci mi to na cely den a nemam s energii zadny problem.

_________________
Trpělivost přináší růže, netrpělivost věnce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2013 4:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="kobra23":2i15fr1v]Ja energii beru z :
- oleju - dynovy a olivovy v zeleninovych salatech (vecer),
- kefiru vyrobeneho pomoci tibetske houby v domacim mleku (rano nebo vecer),
- orechoveho mleka, ktere piji kazde rano se stavou z mrkve,
Staci mi to na cely den a nemam s energii zadny problem.[/quote:2i15fr1v]
Přesně tak, 1gram tuků v těle vydá co se týče dostatku energie o mnoho více, než "tuny" sacharidů....

Pouze je dobré mít na mysli pár věcí...např.jak píše sakul (ve vševědově vláknu Ketogenní dieta a kandidoza....)
[quote:2i15fr1v]Ohledně vysokotukové stravy Sakul píše vševědovi:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 569
1375887408


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2013 7:30 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Já četla NANUKOVÝ med:))) Ale prostuduji to, líbí se mi ten obchod, co tam mají.
Je to tak, jak je psáno výše, bez špeku nejsou výkony.
Zhubla jsem 18 kilo na low carb a tuky neřeším. Jím jak rostlinné, tak živočišné.
Zvláště děti potřebují kvalitní tuky. U ženy se většinou nedostatek tuků projeví poruchami plodnosti a hodně je to znát i v obličeji - vrásky, nepružná pleť, atd.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 203 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz