Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 20, 2024 8:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob srp 03, 2013 7:27 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 11, 2013 12:46 pm
Příspěvky: 17
Je u lneneho oleje bezne, ze je v sirne patlanici lehce stiplave citit na "patre"? Aktualne pouzivam olej z Agro-el, predtim sem mel od jinud (take cerstvy) a takto citit nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon srp 05, 2013 3:41 pm 
Offline

Registrován: sob led 21, 2012 12:54 pm
Příspěvky: 6
TomasV píše:
Těžko říct,hlavně bych se orientoval podle chuti,pokud jde cítit rybinou,tak nebrat.

Hmm, tak ja som si myslel ze ta "rybina" je znakom pritomnosti omega kyselin... dik za info
Nemozes mi prosim dat aj nejaky zdroj, kde by som si mohol o tom precitat viac?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plesnivy lneny olej od AGRO-EL?
PříspěvekNapsal: úte srp 06, 2013 10:22 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Nečasová píše:
Poslední várku lněného oleje z Agro-el jsem vylila do záchodu, protože plíseň z ní byla cítit velmi silně. Len, ze kterého olej vylisovali musel být totálně plesnivý. S firmou AGRO-EL končím.

Potvrzuji, že olej z AGRO-EL je silně cítit po plísni. Pozor, plíseň je silně rakovinotvorná, a to i ve velmi malém množství !!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte srp 06, 2013 2:39 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Teda ak z Agro-el posielali takýto olej tak si to riadne pos..li.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2013 9:46 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Mám bohužel taky tu smutnou zkušenost s poslední várkou:(....Bohužel jsem to zjistila, až když jsem olej rozlila a zamrazila:(...teď přemýšlím, zda to risknout a používat nebo ho rovnou vyhodit....

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2013 4:46 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
[quote="prokera":q21trioe]Mám bohužel taky tu smutnou zkušenost s poslední várkou:(....Bohužel jsem to zjistila, až když jsem olej rozlila a zamrazila:(...teď přemýšlím, zda to risknout a používat nebo ho rovnou vyhodit....[/quote:q21trioe]
Určitě ten olej vylej do záchodu, protože plíseň je jedovatá i ve velmi nízké koncentraci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nenič si

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 7:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
[quote="Ates":29ualxzo]Určitě ten olej vylej do záchodu, protože plíseň je jedovatá i ve velmi nízké koncentraci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nenič si

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 12:10 pm 
Offline

Registrován: úte dub 30, 2013 11:04 am
Příspěvky: 13
Z jaké konkrétní uzávěrky vám přišel špatný olej? Ja si objednavala poprvé z uzávěrky 30.7. a nejsem si jistá, jestli poznám, zda je zkažený nebo ne \":-(\"

Doplňuji:

Tak vzhledem k posledním velmi znepokojujícím příspěvkům, jsem se jala analyzovat svůj lněný olej z AGRO-EL - zrovna včera mi dorazil.
Voní hezky - slabě po oříškách, chutná slabě po oříškách a slabě po rybím oleji a je trošku nahořklý
Mám tu shodou okolností v lednici i jeden lněný olej ve skle, koupený ve zdravé výživě, tak ten chutná podobně, akorát je mnohem více hořký


Naposledy upravil Hakunamatata dne čtv srp 08, 2013 1:29 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 12:25 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Deane píše:
Teda ak z Agro-el posielali takýto olej tak si to riadne pos..li.

Keby to bol obchodnik na urovni, tak peniaze vrati, alebo posle novu varku poskodenim zakaznikom, aby si uchovali dobre meno.


Inak ma niekto skusenosti s tymto lanovym olejom?
http://www.centrumkrmiv.cz/product/lneny-olej-3-l-1071/

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát srp 09, 2013 6:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Hakunamatata píše:
Z jaké konkrétní uzávěrky vám přišel špatný olej? Ja si objednavala poprvé z uzávěrky 30.7. a nejsem si jistá, jestli poznám, zda je zkažený nebo ne \":-(\"

Doplňuji:

Tak vzhledem k posledním velmi znepokojujícím příspěvkům, jsem se jala analyzovat svůj lněný olej z AGRO-EL - zrovna včera mi dorazil.
Voní hezky - slabě po oříškách, chutná slabě po oříškách a slabě po rybím oleji a je trošku nahořklý
Mám tu shodou okolností v lednici i jeden lněný olej ve skle, koupený ve zdravé výživě, tak ten chutná podobně, akorát je mnohem více hořký

Přesně Vám nepovím:( - je to zhruba měsíc....? Doklady jsem bohužel vyhodila \":oops:\" . Předchozí várky byly vždy v pořádku. Toto je poprvé, kdy už trochu pochybuji o kvalitě.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát srp 09, 2013 11:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
[quote="Hakunamatata":5zwx8kpf]Tak vzhledem k posledním velmi znepokojujícím příspěvkům, jsem se jala analyzovat svůj lněný olej z AGRO-EL - zrovna včera mi dorazil.
Voní hezky - slabě po oříškách, chutná slabě po oříškách a slabě po rybím oleji a je trošku nahořklý
Mám tu shodou okolností v lednici i jeden lněný olej ve skle, koupený ve zdravé výživě, tak ten chutná podobně, akorát je mnohem více hořký[/quote:5zwx8kpf]
nechci nijak brojit proti agro-el, asi jsem měl štěstí a olej od nich byl vždy OK, ale už dříve tu byly v diskusi zmínky, že sem tam byla nějaká "várka" oleje od nich hořká, nekvalitní (subjektivně)

ten hořký olej ze zdravěnky být Vámi použiji jakkoli jinak než v kuchyni, asi už bude žluklý a to je těžká zátěž pro Vaše

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 6:08 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 08, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 15
Taky jsem si koupila lněný olej-Solio (0,5 l za 125,-Kč) původem z Maďarska,je jemně nahořklý,po chvilce hořkost přestává a má jemnou konzistenci,při rozlévání do lékovek má krásnou zlatou barvu.
Po rozmixování s lněným semínkem a tvarohem žadná hořkost, naopak má lahodnou oříškovou jemnou chuť,příjemně mě to překvapilo,jak to dobře chutná i bez jaké-koli příchutě.Dnes jsem si dala SP s višněma.To byla mňamka a těším se na další kombinace různých příchutí s dalším ovocem nebo kořením.Ze zeleninou se dá SP taky jíst?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2013 5:59 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 08, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 15
hezký den všem,
dočetla jsem se,zde na tomto vláknu,že někdo zkoušel lněný olej prodávaný jako krmivo pro koně.(také jsem se na ty stránky dívala).Zajímalo by mě jaké s ním máte zkušenosti,zda je kvalitní ke konzumaci nebo není vhodný pro užívání,jako součást SP.

děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv srp 15, 2013 7:15 am 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
Lazarka píše:
Taky jsem si koupila lněný olej-Solio (0,5 l za 125,-Kč) původem z Maďarska,je jemně nahořklý,po chvilce hořkost přestává a má jemnou konzistenci,při rozlévání do lékovek má krásnou zlatou barvu.
Po rozmixování s lněným semínkem a tvarohem žadná hořkost, naopak má lahodnou oříškovou jemnou chuť,příjemně mě to překvapilo,jak to dobře chutná i bez jaké-koli příchutě.Dnes jsem si dala SP s višněma.To byla mňamka a těším se na další kombinace různých příchutí s dalším ovocem nebo kořením.Ze zeleninou se dá SP taky jíst?

Důležité pro onkologickou léčbu nebo prevenci je, zda je certifikovaný na omega3. Je-li to olej hodně světlý, jak říkáš "krásnou zlatavou barvu", mohl by to být olej tz. zlatý nebo míchaný a ten má vysoké omega6 a nízké, pro nás potřebné, omega3.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv srp 15, 2013 7:38 am 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
[quote="Jindra":lt62afu2]nechci nijak brojit proti agro-el, asi jsem měl štěstí a olej od nich byl vždy OK, ale už dříve tu byly v diskusi zmínky, že sem tam byla nějaká "várka" oleje od nich hořká, nekvalitní (subjektivně)

ten hořký olej ze zdravěnky být Vámi použiji jakkoli jinak než v kuchyni, asi už bude žluklý a to je těžká zátěž pro Vaše

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz