Klystýr s kokosovým olejm přináší všechno pozitivní co kokosový olej má. Dodává energii, působí proti bakteriím likviduje parazity. Díky kyselině laurové má tento olej mnoho zdraví prospěšných výhod. V těle je kyselina laurová konvertovaná na monolaurin, sloučeninu, která je prudce jedovatá pro viry, bakterie, houby (plísně) a jiné organismy (parazity) tím, že naruší jejich lipidové membrány a prakticky je zničí.
Monolaurin také účinně léčí kvasinku bílou (Kandidu), plísňové infekce.Olej z kokosu je bohatý na antioxidanty, přírodní mikrobiální a antibakteriální činitele caphrylic a kyselinu kaprinovou.Navíc olej obsahuje vitamin E, další antioxidant který urychluje obnovení pleti.
Ztráta hmotnosti- středně dlouhé řetězce mastných kyselin zrychlují metabolismus mnohem rychleji, než dlouhé řetězce, jelikož jsou snadno stravitelné a převedeny do energie. Krátké řetězce jsou 3 krát více účinné při zvýšení metabolismu než řetězce dlouhé, což má značnou efektivitu při ztrátě hmotnosti.
Jeden z postupů: Pomocí injekční stříkačky, nebo balonku aplikujeme do konečníku asi 200ml kokosového oleje, teplotu je nutné udržet nad 22 stupňů, aby zůstal olej tekutý. Pak použijeme irigační soupravu k aplikaci asi dvou litrů vody o teplotě 38 stupňů. Minimálně teploty těla.
Po vyprázdnění je vhodné udělat ještě jeden výplach a to olivovým mýdlem. Tento nálev připravíme tak, že vložíme do irigační soupravy olivové mýdlo a když je voda napuštěná, mýdlo vyjmem. Tento výplach se dělá proto, aby po kokosovém klystýru nevytékal zbytek oleje z konečníku.
Jako před každým klystýrem je důležitá hydratace organismu! Na stránkách
http://www.drlwilson.com kde je také rozsáhlé pojednání o kávovém klystýru, se vžádném případě nedoporučuje pít vodu upravenou reverzní osmózou. Jak ukázal poslední výzkum tato voda není vhodá k hydrataci
organismu. I po jejím pití zůstává tělo dehydrované. Zrovna tak není vhodná voda destilovaná. Ta nasaje všechny minerály a stopové prky, které při destilaci stratila. Což je v dneší době, kdy většina lidí trpí nedostatkem minerálů nežádoucí.
Josef
Velice zajímavý postup, myslím, že opravdu vhodný k vyzkoušení. Pokud jde o tu demineralizovanou vody, ono to je asi trochu jinak. Prostě záleží na tom jak vlastně člověk žije a pokud je již vyrabovaný, tak asi opravdu nic moc, ale u zdravého jedince tím žádné problémy nevznikají, Uvědomte si, že existují oblasti, kde lidé jinou vodu k pití prostě nemají a život tam funguje naprosto normálně.