Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 10:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 80  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř črc 24, 2013 2:05 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
myslite ze by sa toto oplatilo kupit? http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Paraziti a česnek, chilli, hřebíček
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2013 10:12 pm 
Offline

Registrován: úte čer 18, 2013 9:11 am
Příspěvky: 23
Dobrý den,

slyšel jsem že proti většině parazitů je dobré jíst česnek, chilli, hřebíček, cibule si nejsem jistý.
Chci se zeptat jestli je to pravda a případně jaký vliv tyto potraviny mají na parazity, co to dělá s jejich těly? - Vaše zkušenosti

Jsou tyto látky účinné i ve střevě, nebo tam se již nedostanou a jsou neutralizovány v žaludku?
děkuji


Naposledy upravil postcd dne čtv srp 22, 2013 4:41 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 4:33 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tieto potraviny maju len maly ucinok na parazity, ucinkuju skor na mensie parazity a jednobunkovce, ale to iba tak, ze riedia ich populaciu. Niektore latky sa vstrebavaju do tela a krvi a posobia aj tam, no i tam je ucinok na parazity slaby. Da sa povedat, ze su skor takou prevenciou... ak ich jes casto, budes mat o nieco mensiu populaciu parazitov v tele, nez ked ich nebudes jest vobec. Je to sposobene tym, ze v potrave, ktora je premiesana s tymi vecami, sa nemozu zdrzovat tak dlho, ani z toho tak velmi vstrebavat ziviny. Preto, poklesnu vhodne podmienky na ich rozmnozovanie, a budu o nieco viac vyhladovane. Preto sa ani tolko nenamnozia, ako keby mohli hodovat kazdy den.

Ucinok sa postupne v crevach samozrejme straca, cize v hrubom creve, alebo v zadnej casti tenkeho creva uz ucinkuju menej. Ale samozrejme ako ktore, take dobre chilli pali 2-krat, ak vies, co pod tym myslim.
cesnak vacsina ludi nevie jest proti parazitom. ucinkuje len surovy cesnak, ktory je rozmliazdeny na vzduchu aspon 10 minut, a skonzumuje sa ho velke mnozstvo naraz, kym creva su prazdne. Inymi slovami, musi sa urobit kura, ktora navyse trva niekolko dni. Mnozstvo cesnaku musi byt tak pol hlavy, a je dobre vlnku zopakovat este raz po 3 hodinach. Tak vtedy cesnak vyzenie aj nejake mrle, ci hlisty. Urcite nie vsak vsetky. Pasomnicu nedokaze zabit.
Vacsina ludi vsak cesnaku je malo, navyse tepelne upraveny, navyse, nepomliazdia to na 10 minut na vzduchu, takze ucinok je maly. Navyse, cesnak musi byt dobre dopestovany, aby mal vela ucinnej latky, ten zo supermarketov je casto slaby.

Sumasumarum, u 90% ludi je to nanic, lebo to konzumuju zle, a nedostatocne, u tych rozumnejsich, co vedia, ako, a kolko toho jest, cize nalacno s prazdnymi crevami si obcas daju kuru, je to taka mensia prevencia na znizenie ich mnozstva.

Specialne ku klinceku, ten je vcelku ucinny, pomlety putuje celym crevom, samozrejme trochu slabne, no i tak ucinkuje v celom creve. nesmie sa vsak premiesat s velkym mnozstvom potravy. Ak sa prida HCL, tak sa i lepsie vstrebavaju jeho ucinne latky do tela. POtom sa vylucuju zlcou. Posobi teda aj v peceni a zlcovodoch. Ale opat, nie tak dostatocne, aby zlikvidoval vsetko. Z prirodnych veci je ale klincek najucinnejsi protiparazitalny prostriedok.
Opat, aby sa dosiahli ucinky, musi sa brat aspon 10 dni v pomerne vysokych davkach niekolko krat denne. Vtedy preriedi niektore parazity uz slusne, no nezlikviduje vsetky.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ivermectin dávkování
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
alonzo píše:
Dobrý den,
koupil jsem si pastu pro koně s ivermectinem.Jsem ale zmatený,jak ho dávkovat.Někde píšou jednu dávku týdně,tady se zase píše obden.
Mohl by jste mě někdo poradit jak pastu užívat?Vážím 90 kg.
Předem velice děkuji za odpovědˇ

Obvyklé dávkování je cca 10-20% nad vlastní váhu tedy na vás dávka na cca 100 kg a bere se skutečně ob den. Zpravidla se užívají dvě-čtyři tuby, dle závažnosti zamoření.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 11:45 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Stačilo by snížit sociální dávky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 1:40 pm 
Offline

Registrován: úte čer 18, 2013 9:11 am
Příspěvky: 23
Xion: klincek (hřebíček) nedoporučuji začít brát více jak polovinu a nebo celý. Máma jich snědla několik a bylo to na pohotovost (opuchlé tělo, neschopnost se soustředit, přemýšlet, nemožnost čurat). Já měl jeden na lačno a stačilo mi to. takže postupně, třeba polovinou denně začít, lepší pozvolna než pak litovat.
--
Pokud máte další k tématu zkušenosti, prosím podělte se..


Naposledy upravil postcd dne čtv srp 22, 2013 4:04 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 7:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jantar píše:
chci se zeptat jestli by zvýšilo účinnost trojčátka, to že by někdo bral třeba do tobolek ještě věci jako oregáno, skořice, chilli koření, kurkuma apod.

Zda zvýšilo to neodhadnu, ale vyzkoušet to určitě můžete v tom problém nevidím. Spíše se tak budete navíc zbavovat plísní, lépe pracovat se sacharidem v buňkách, omezíte záněty a mnoho dalších výhod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
[quote="Xion":grmkqdac]Diky. Inak tou tsunami sa cistia iba crevne parazity. Tie poskryvane v tele a krvi sa tomu iba zasmeju.
Takze nech si zase niekto nemysli, ze uplne vyhraje nad nimi tymto.

Jardu sa chcem opytat, aky ma nazor na dlhodobe branie klincekov pred spanim.
Jedna pani, ktora prednasala o parazitoch, je to aj na youtube ale meno si uz nepamatam, tam hovorila, ze pred spanim si dava rozomlete klinceky. Niekde som ale cital, ze su dost zaberak na pecen, a pecen sa ich dost tazko zbavuje, ze sa nedoporucuje brat ich dlhodobo a vo velkych mnozstvach.
Aky mate na to nazor, a popripade, ako prevenciu, ci ich doporucujete brat ako ta pani, na noc.
Ona to zdovodnila tak, ze vyliezaju v noci, a tak ako prve narazia na tie klinceky, co znie aj celkom rozumne.[/quote:grmkqdac]
Tak logické to je, ale dlouhodobě bych hřebíček asi opravdu nebral, je to hodně silná káva a

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 7:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
redbat píše:
Dakujem!

ja v podstate nechem riesit alergiu... ako pisem uz nemam takmer ziadne priznaky... ide mi len o to, ci ma ten pelynek "nezabije", ked si ho dam pocas tej kury trojcatko... mozno na bylinu ako taku nie som alergicka, mozno len na jej pel... ale to zistim asi az ked to vyskusam.... \":)\"

Bez pokusu to opravdu nezjistíte, ale většinou je opravdu problém s pylem a ne s léčivkou jako takovou. První dávky kůry jsou navíc dost nízké a těch bych se tedy tolik nebál, vždy můžete přestat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 7:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
redbat píše:
myslite ze by sa toto oplatilo kupit? http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/

Výraz vyplatilo, zde asi není správný, pokud jde o cenu určitě ty komponenty seženete za lepší cenu a léčivé vlastnosti se od trojčátka moc lišit nebudou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 8:16 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
postcd píše:
Xion: klincek (hřebíček) nedoporučuji začít brát více jak polovinu a nebo celý. Máma jich snědla několik a bylo to na pohotovost (opuchlé tělo, neschopnost se soustředit, přemýšlet, nemožnost čurat). Já měl jeden na lačno a stačilo mi to. takže postupně, třeba polovinou denně začít.
--
Pokud máte další k tématu zkušenosti, prosím podělte se..

To je pravdepodobne bud z prilis velkeho poctu mrtvych parazitov, alebo ma alergiu.

Ja berem klicenky preventivne 2-4 gramy denne, niekedy aj 5 dni vkuse, a nic mi z toho nieje.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 9:24 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
postcd píše:
Xion: klincek (hřebíček) nedoporučuji začít brát více jak polovinu a nebo celý. Máma jich snědla několik a bylo to na pohotovost (opuchlé tělo, neschopnost se soustředit, přemýšlet, nemožnost čurat). Já měl jeden na lačno a stačilo mi to. takže postupně, třeba polovinou denně začít.
--
Pokud máte další k tématu zkušenosti, prosím podělte se..

maximalne jeden denne? ja denne rozzujem aj 4 klinceky (len tak,lebo mi chutia) , nikdy ma nenapadlo, ze by to malo skodit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 9:59 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
mifa píše:
maximalne jeden denne? ja denne rozzujem aj 4 klinceky (len tak,lebo mi chutia) , nikdy ma nenapadlo, ze by to malo skodit.

Nedavno me hodne bolel zub. Bral jsem hrebicky tak po peti, i vic. Kolik za den nevim, ale urcite aspon 20. Mozna ma nekdo na hrebicky alergii, ja ji rozhodne nemam \":)\" . Pral jsem do sebe vsechno co jsem mel doma zdraveho, hrebicek, cesnek, zazvor, kajen, jablecny ocet..., cokoliv, abych nemusel k zubari. I diky hrebicku, ktery pomaha proti bolesti zubu, jsem to zvladnul \":)\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 11:28 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="Jarda":urv3yide]Tak logické to je, ale dlouhodobě bych hřebíček asi opravdu nebral, je to hodně silná káva a

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 11:31 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
mifa píše:
maximalne jeden denne? ja denne rozzujem aj 4 klinceky (len tak,lebo mi chutia) , nikdy ma nenapadlo, ze by to malo skodit.

Ja o skodlivosti klincekov hladam nejake hodnoverne informacie, nieco, coho by sa dalo chytit. Moze to byt len nejaka fama, co sa casto vypustia, to sa stava casto. Takzvany mytus.
Zatial je namieste opatrnost samozrejme, kym sa to nepotvrdi, ako to vlastne je.
Pytal som sa dedka korenara, ci jedna cajova lyzicka denne moze nejak poskodit pecen dlhodobo a o nicom nevedel. Pritom, mal som za to, ze tato informacia o skodlivosti klincekov isla prave od neho. Takze je mozne, ze niekto len nieco zle pochopil a vypustil to do sveta, pod jeho menom. To je vzdy nebezpecny pripad.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 80  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz