Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 20, 2024 11:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv srp 15, 2013 8:34 am 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
pinkerere píše:
Hmm, tak ja som si myslel ze ta "rybina" je znakom pritomnosti omega kyselin... dik za info
Nemozes mi prosim dat aj nejaky zdroj, kde by som si mohol o tom precitat viac?

Myslím si, že všichni, kdož berou olej z AgroEl, by zde měli vyjádřit zkušenost, já , jak jsem výše psal, beru opakovaně a bez problémů; je potřeba se naučit , jak má vypadat dobrý olej, např. tmavá sedlina není na závadu(zbytek z lisovaných semen) a není to plísenˇ. Nemyslím si, že by byla celá várka špatná, to by bylo postižených na stovky, ale někdo mohl dostat starší olej ,
který zbyl, no nevím, já jsem bral už 4x po 5 litrech a dobrý a nemívám takové obzvláštní štěstí.
Dále jen úvaha, nikoho nepodezírám, ale jistě tu byla a nebo bude snaha konkurenčních firem, distribujících lněný olej a další, poškodit AgroEl a tím přetáhnout zákazníky. Už jsem to nedávno zažil; uplacený p.Vaněk na Streamu odstřelil dobrý výrobek i firmou polopravdou a lží za asistence rozdurněné maminky - takto ženy z konkurenční firmy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv srp 15, 2013 10:40 am 
Offline

Registrován: čtv lis 08, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 15
30miro píše:
Důležité pro onkologickou léčbu nebo prevenci je, zda je certifikovaný na omega3. Je-li to olej hodně světlý, jak říkáš "krásnou zlatavou barvu", mohl by to být olej tz. zlatý nebo míchaný a ten má vysoké omega6 a nízké, pro nás potřebné, omega3.

Děkuji za info. o jednotlivých odrůdách lnu.Takže jestli to dobře chápu,hodně záleží na různých odrůdách lnu a poměru mezi Omega-3 nenasycenými mastnými kyselinami a Omega 6 NM kyseilnami.
Tedy zlaté odrůdy lnu mají méně Omega 3 NM kyselin než hnědé odrůdy lnu a ta znojemská firma,od které berete ten olej,bude lisovaný z té hnědé odrudy lnu s vyššim obsahem omega -3 NM
kyselin.
Na zkoužku bych si zatím mohla objednat menší balení lnu od té firmy a podle spokojenosti s kvalitou oleje,případně pak to 5-litrové maxi balení \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv srp 15, 2013 10:47 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Zkusenosti s olejem lisovanym na lisu na olej.

Pokud ochutnam olej vylisovany primo z lisu, tak chutna, jak se tady pise po oriskach.
Pokud jsem tento olej ponechal tyden v pokojove teplote, tak chutnal stale stejne.
Pokud jsem olej uskladnil v mrazaku, tak uz druhy den uz ziskal tu rybi prichut.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát srp 16, 2013 8:08 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
To je zajímavé a co ty máš za lis ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 11:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Hlásím, že reklamace oleje s pachutí u Agro - El dopadla úspěšně:). Pošlou další várku 5ti litrů.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 12:50 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Lazarka píše:
Tedy zlaté odrůdy lnu mají méně Omega 3 NM kyselin než hnědé odrůdy lnu a ta znojemská firma,od které berete ten olej,bude lisovaný z té hnědé odrudy lnu s vyššim obsahem omega -3 NM
kyselin.

Agro-el predáva aj ľanové semienko z ktorého má byť aj ten olej a semienko je zlaté.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon srp 26, 2013 5:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
inzenyr píše:
Zkusenosti s olejem lisovanym na lisu na olej.

Pokud ochutnam olej vylisovany primo z lisu, tak chutna, jak se tady pise po oriskach.
Pokud jsem tento olej ponechal tyden v pokojove teplote, tak chutnal stale stejne.
Pokud jsem olej uskladnil v mrazaku, tak uz druhy den uz ziskal tu rybi prichut.

Inzenyr

hmmm, to je zajímavé, ano. U té pokojové teploty (na světle?) bych asi čekal hořknutí naznačující žluknutí. Naopak mne překvapuje rybí příchuť u mrazáku, ale jsem rád, že vím "čím to je", na kvalitu oleje to vliv určitě nemá.

Deane píše:
Agro-el predáva aj ľanové semienko z ktorého má byť aj ten olej a semienko je zlaté.

určitě lisujou z téhož, tedy ze zlatého? to bych bral jako mínus, zlatý len není nutričně tak cenný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon srp 26, 2013 8:06 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Niečo z ich stránky:
Lněný olej se získává lisováním lnu žlutého. Jedná se o 100 % jednodruhový jedlý rostlinný olej lisovaný za studena a sedimentovaný. Lněný olej je v čistě přírodním stavu, bez přidaných látek, a není rafinován. Lněný olej dodáváme ihned po vylisování, neskladujeme jej.
Obsah omega 3 nenasycených mastných kyselin
.................................................
Vysoce ceněnou vlastností lněného oleje je jeho obsah omega 3 nenasycených mastných kyselin (kyselina alfa-linolenová). Lněný olej je proto lisován z takových odrůd lnu setého, které vysoký obsah těchto látek zaručují. Standardní obsah omega 3 nenasycených mastných kyselin v námi dodávaném lněném oleji se pohybuje v rozmezí 50 - 70 %.
http://www.agro-el.cz/eshop/lneny-olej/

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 3:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
pinkerere píše:
Zdravim,
uz sa tu riesilo skazenie oleja, prosim teda tiez o nazory.
Obrazok: http://imgur.com/YJpXCjD
Olej mam z Agra, asi pol roka stary. 5l drzim v mraznicke, podla potreby som vyberal a plnil 1 velku liekovku.
Vlaknita struktura je tam asi od 3 mesiaca (je v tej velkj plastovej nadobe, vidno uz pri prelievani).
Najprv som myslel ze to moze byt vplyvom zmrazenia a zmenou struktury, ale vlaknita "snet zostava aj u oleja v chladnicke"
Jedna sa teda o plesen?
Dakujem

Na to nedovedu odpovědět, nikdy jsem ve lněném oleji nic podobného neviděl, ale plíseň by jste cítil v chuti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 3:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Hakunamatata píše:
Z jaké konkrétní uzávěrky vám přišel špatný olej? Ja si objednavala poprvé z uzávěrky 30.7. a nejsem si jistá, jestli poznám, zda je zkažený nebo ne \":-(\"

Doplňuji:

Tak vzhledem k posledním velmi znepokojujícím příspěvkům, jsem se jala analyzovat svůj lněný olej z AGRO-EL - zrovna včera mi dorazil.
Voní hezky - slabě po oříškách, chutná slabě po oříškách a slabě po rybím oleji a je trošku nahořklý
Mám tu shodou okolností v lednici i jeden lněný olej ve skle, koupený ve zdravé výživě, tak ten chutná podobně, akorát je mnohem více hořký

Patrně máte várku již kvalitní, to by jste poznala ihned.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 3:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Lazarka píše:
Taky jsem si koupila lněný olej-Solio (0,5 l za 125,-Kč) původem z Maďarska,je jemně nahořklý,po chvilce hořkost přestává a má jemnou konzistenci,při rozlévání do lékovek má krásnou zlatou barvu.
Po rozmixování s lněným semínkem a tvarohem žadná hořkost, naopak má lahodnou oříškovou jemnou chuť,příjemně mě to překvapilo,jak to dobře chutná i bez jaké-koli příchutě.Dnes jsem si dala SP s višněma.To byla mňamka a těším se na další kombinace různých příchutí s dalším ovocem nebo kořením.Ze zeleninou se dá SP taky jíst?

Ano, se zeleninou také v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte zář 03, 2013 9:34 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ahoj,

ako tu tak citam posledne prispevky ohladne neistoty lan.oleja clenou tohto fora aj ja sam zacinam mat neistotu.
mam varku z AGRO EL z minulych vianoc. kedze som bol 7 mesiacov pracovne mimo, olej cakal v mrazaku uskladneny v 0,5 l fl. zacal som opat vyrobu patlaniny a zapojil som samozrejme deti a tehotnu manzelku.

ako som uz pisal som si akysi neisty s kvalitou oleja.
je peknej zlatistej farby bez extra silneho zapachu, nieco ako oriesky a ryby, neviem !
ale ta horkasta chut ma riadne znepokojuje. priznam sa !
ked chcem aby to moje deti zjedli musim pouzit med a potom sa horkost vytrati.

predsa len, ako si byt isty ci ta horkost je v norme a ci davam rodine LIEK a nie JED !!!!

dakujem za reakciu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř zář 04, 2013 2:26 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
hořkost tam nemí být .. ta rybina je rozporuplná, ale teoreticky nevadí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř zář 04, 2013 7:27 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Olej z agro-el jsem nikdy neměl, ale Fichema má dobrý, mnohem levnější (500ml - 89Kč vs 150Kč, 5l - 699Kč vs 875Kč, navíc má Fichema ještě další varianty, např. nejlevnější 10l), a hlavně se tam dá zároveň koupit spousta dalších velmi zajímavých věcí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon zář 16, 2013 7:16 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ahoj,
tak ako som vyssie pisal zial u mna ani varka od Agro El este z minulej zimy uskladnena v mrazaku v 0,5 l. pet fl. nedopadla dobre. bol som pracovne 6 mesiacov v zahranici, takze som z toho odjedol iba 0,5 l z 5 litrov. teraz je to proste horke a vazne tam citim nabeh fermeze. tak som konzumaciu stopol a natriem s nim bednu na naradie na zahradke. to bude zrejme naistejsie a najefektivnejsie.

vazne uvazujem ze najrozumnejsie riesenie je ten olej si robit doma. ale s cim ???

tymto srdecne ziadam vsetkych majitelov Piteba aka je pravda, ake maju skusenosti a proste ci kupit alebi nie ????
hlavne ten lanovy olej, prosim vas.

v mene nas, ktorych nebavi kupovat macky vo vreciach, dakujem.
dushan.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz