Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 12:47 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
pve píše:
Jsou nějaké potraviny, ke kterým se NEhodí pít kefír? Zatím jsem zkoušel kefír pít samotný, zapíjet jím zeleninový salát i ovocný salát. Samotný mi chutná, ale k těm salátům jsem měl jakési pochybnosti, zdálo se mi to neobvyklé. Jsou v tomto nějaké "zvyklosti" nebo čemu se v kombinaci s kefírem vyvarovat?

Myslím, že nejlepší je ho pít samostatně, pan Jarda říkal, že i třeba se syrovou okurkou to je dobrá kombinace. Určitě bych kefír nekombinoval s hcl, mms, možná radši ani ne s česnekem a podobnými věcmi co ničí bakterie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 12:50 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Chci se zeptat, když nemám přístup ke kozímu ani nepřevařenému mléku, jestli má smysl vyrábět si kefír z pasterizovaného mléka, z toho "čerstvého" polotučného v modré pet láhvi co stojí kolem 20kč za litr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon zář 16, 2013 7:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Igi píše:
Chci se zeptat, když nemám přístup ke kozímu ani nepřevařenému mléku, jestli má smysl vyrábět si kefír z pasterizovaného mléka, z toho "čerstvého" polotučného v modré pet láhvi co stojí kolem 20kč za litr.

Dělám si z mléka z chladícího pultu kefír téměř 2 roky a není problém. Důležité je, aby to bylo mléko s krátkou trvanlivostí. A používám plnotučné.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon zář 16, 2013 7:21 am 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 34
Igi píše:
Myslím, že nejlepší je ho pít samostatně, pan Jarda říkal, že i třeba se syrovou okurkou to je dobrá kombinace. Určitě bych kefír nekombinoval s hcl, mms, možná radši ani ne s česnekem a podobnými věcmi co ničí bakterie.

Když piju k jídlu kefír, HCl vynechávám. Když jsem si dal jednou ke snídani 2 x Betain HCl, zeleninový salát a hrnek kefíru, pálil mě hned po snídani neskutečně žaludek a pak mě ještě bolel snad 3 dny a pořád mi bylo na zvracení.

Takže například k ovocným a zeleninovým salátům od Jardy (příklad denního jídelníčku zde: http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_jedy_i_leky_07.php) hrnek kefíru mohu nebo je to fantasmagoria? Jsem na pochybách, po vyzkoušení se mi nic nestalo, ale byla to pro mě trošku nezvyklá kombinace, tak nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon lis 04, 2013 5:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sjuzin píše:
Mám přemnoženou candidu.
Dnes jsem vypila domácí kefír z houby, ale po jeho vypití mám sucho v puse a jazyk bělejší než jindy. Znamená to, že mám přestat s jeho pitím?

Dobře vám odpovídá člen sakul, tedy po jedné aplikaci nepoznáte nic. Musíte ho vyzkoušet minimálně týden a teprve pak máte nějakou šanci vidět objektivně co to vlastně dělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon lis 04, 2013 5:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pve píše:
Jsou nějaké potraviny, ke kterým se NEhodí pít kefír? Zatím jsem zkoušel kefír pít samotný, zapíjet jím zeleninový salát i ovocný salát. Samotný mi chutná, ale k těm salátům jsem měl jakési pochybnosti, zdálo se mi to neobvyklé. Jsou v tomto nějaké "zvyklosti" nebo čemu se v kombinaci s kefírem vyvarovat?

Kefír je jídlo, ne pití a měl by se raději užívat vždy samostatně. Mnohdy ho lidé vyřadí právě kvůli kombinování se vším možným a diví se jak po tom pěkně kvasí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon lis 04, 2013 5:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Chci se zeptat, když nemám přístup ke kozímu ani nepřevařenému mléku, jestli má smysl vyrábět si kefír z pasterizovaného mléka, z toho "čerstvého" polotučného v modré pet láhvi co stojí kolem 20kč za litr.

Z nouze je dobré každé mléko a kefírky dovedou po krátké adaptaci pracovat skoro ve všech druzích homogenizovaného i jinak upraveného mléka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon lis 04, 2013 5:53 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Jarda píše:
No já sice již knihu píšu, ale více píšu sem a tak mi to moc nepřibejvá. Snad se to zlepší a budu schopen to nějak vytvořit a vydat.

Už se na ní mooooc těším \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát lis 08, 2013 3:29 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Podarilo sa mi rozmnozit kefir na 400g. Kolko litrov mlieka mozem pridat na 400g kefirakov?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 1:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Peto píše:
Podarilo sa mi rozmnozit kefir na 400g. Kolko litrov mlieka mozem pridat na 400g kefirakov?

Na to nedovedu odpovědět v tak velkém množství jsem ho nikdy nedělal, ale obecně na litr mléka stačí polévková lžíce kefírek, čili bych si zvážil kolik se vám jich vejde na lžíci a pak již přepočítáte na kolik litrů to je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 5:57 pm 
Offline

Registrován: stř črc 03, 2013 6:54 pm
Příspěvky: 32
Mohu se prosím zeptat, každé ráno jím k snídani následující mix. Do misky nakrájím 1 až 2 kusy čerstvého ovoce, většinou jablko, přidám nejrůznější semínka a ořišky a to celé promíchám se selským bílým jogurtem - foto viz příloha. Dotaz je na ten jogurt, je na něm něco špatného? Dá se koupil lepší/zdravější bílý jogurt? Tento jogurt prospívá? Neutrální? Nebo spíš škodí? Díky, Petr


Přílohy:
hollandia_selsky_jogurt_bily.jpg
hollandia_selsky_jogurt_bily.jpg [ 6.88 KiB | Zobrazeno 11385 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 6:27 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Petr22 píše:
Mohu se prosím zeptat, každé ráno jím k snídani následující mix. Do misky nakrájím 1 až 2 kusy čerstvého ovoce, většinou jablko, přidám nejrůznější semínka a ořišky a to celé promíchám se selským bílým jogurtem - foto viz příloha. Dotaz je na ten jogurt, je na něm něco špatného? Dá se koupil lepší/zdravější bílý jogurt? Tento jogurt prospívá? Neutrální? Nebo spíš škodí? Díky, Petr

Já myslím, že brzy zemřete. Tento jogurt jsem začal jíst před dvaceti lety, bydlel jsem v kraji,kde ho vyrábějí, plácali jsme si do něj pampelišky a kopřivy ze zahrádky nebo borůvky, jahody a maliny z lesa. Po dvaceti letech mi šediví vlasy a vousy, vlasy padají a řídnou, roste mi bříško. O erekci ani nemluvím. Myslím, že tento jogurt je vrah.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 7:22 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Dle mě je zmíněný jogurt asi to nejlepší řešení v rámci řetězců (když pominu kozí/ovčí,ale tam je zase jinde cena). Dříve jsem také kupoval.
Ale případné následky asi poznáte po letech jak píše martina72 \":-)\")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 5:57 pm 
Offline

Registrován: stř črc 03, 2013 6:54 pm
Příspěvky: 32
martina72 píše:
Já myslím, že brzy zemřete. Tento jogurt jsem začal jíst před dvaceti lety, bydlel jsem v kraji,kde ho vyrábějí, plácali jsme si do něj pampelišky a kopřivy ze zahrádky nebo borůvky, jahody a maliny z lesa. Po dvaceti letech mi šediví vlasy a vousy, vlasy padají a řídnou, roste mi bříško. O erekci ani nemluvím. Myslím, že tento jogurt je vrah.

to martina72: raději bez komentáře
to Jarda: prosím o Vaši odpověď, přestal jsem pít zcela mléko, začal jsem pít kefír z tibetské houby, ale jogurtu se mi vzdát nechce, proto bych rád znal Váš názor, zda je možno tento bílý jogurt považovat za zdraví neškodný, díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát lis 29, 2013 10:35 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Petr22 píše:
to martina72: raději bez komentáře
to Jarda: prosím o Vaši odpověď, přestal jsem pít zcela mléko, začal jsem pít kefír z tibetské houby, ale jogurtu se mi vzdát nechce, proto bych rád znal Váš názor, zda je možno tento bílý jogurt považovat za zdraví neškodný, díky.

A co tak na aukru koupit jogurtovač cca za 150Kč a vyrábět si vlastní jogurt?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz