Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 24, 2024 6:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 10:00 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Dúfam, že aj v bryndzi je mliečna bielkovina rozložená baktériami... či nie ? Ďakujem za odpoveď. O také dva týždne budem mať možnosť robiť si aj kefír, no v kumbále mimo bytu... teplota tam môže byť asi takých 10-12 stupňov ( možno 13, neviem...overím ), ako dlho by kefír "zrel" pri takej teplote ? Máte s tým niekto skúsenosti ? V byte to nebudem môcť robiť - jedine vo svojej izbe ( kde spím ) by som mohol, ale to by nebolo vhodné... určite mi dáte za pravdu \":)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 10:39 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Veverka píše:
Sirnou patlanici jsem začala dělat před týdnem. Pokaždé s jinou příchutí a je to ňamňa. Zatím mám pocit, že se mi nepřejí. Už mi jí i ujídají ostatní, tak dělám větší množství. \":D\"
Jo jo. Nenásilně se naučíme jíst všichni co je zdravé a prospěšné. Ještě že máme danou zvědavost z poznání nového. \":D\"

Tiež sa teším na sirnou patlanici. Musím si ešte chvíľku počkať, včera mi telefonovali, že čerstvý ľanový olej sa bude robiť najskôr o 14dní, tak už toľko vydržím. Tibetská huba má príšť stredu-štvrtok tak sa teším aj na kefír. Dnes konečne po piatich dňoch od šankaprakšalany je ekzem na ústupe a to paradoxne včera na služobke som mal po 2 týždnoch pečivo ( na obed bagetu s masom) a na večeru vyprážaný rezeň so zemiakmi. Dnes ráno som sa zobudil a ekzem o 50% lepší ako včera, dúfam, že to neni tou zlou staravou \":)\" Ešte čakám aj na epsonkú soľ a ide sa čistiť pečeň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 11:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
NOWOCAYN píše:
O také dva týždne budem mať možnosť robiť si aj kefír, no v kumbále mimo bytu... teplota tam môže byť asi takých 10-12 stupňov ( možno 13, neviem...overím ), ako dlho by kefír "zrel" pri takej teplote ? Máte s tým niekto skúsenosti?
Než jsem začal s kefírem, přečetl jsem si k tomu tento článek a ještě taky toto pokračování, to mi dalo důležitý základ informací, doporučuji \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 3:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Dúfam, že aj v bryndzi je mliečna bielkovina rozložená baktériami... či nie ? Ďakujem za odpoveď. O také dva týždne budem mať možnosť robiť si aj kefír, no v kumbále mimo bytu... teplota tam môže byť asi takých 10-12 stupňov ( možno 13, neviem...overím ), ako dlho by kefír "zrel" pri takej teplote ? Máte s tým niekto skúsenosti ? V byte to nebudem môcť robiť - jedine vo svojej izbe ( kde spím ) by som mohol, ale to by nebolo vhodné... určite mi dáte za pravdu \":)\"

Ano je to rozložené bakteriemi, jak dlouho to bude trvat neodhadnu, ale při takto nízké teplotě možná i týden, jako v lednici, kde je cca +7. Nechápu, proč by to nešlo dělat v té vaší místnosti, třeba ve skříni, kde to nikdo neuvidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 3:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Tiež sa teším na sirnou patlanici. Musím si ešte chvíľku počkať, včera mi telefonovali, že čerstvý ľanový olej sa bude robiť najskôr o 14dní, tak už toľko vydržím. Tibetská huba má príšť stredu-štvrtok tak sa teším aj na kefír. Dnes konečne po piatich dňoch od šankaprakšalany je ekzem na ústupe a to paradoxne včera na služobke som mal po 2 týždnoch pečivo ( na obed bagetu s masom) a na večeru vyprážaný rezeň so zemiakmi. Dnes ráno som sa zobudil a ekzem o 50% lepší ako včera, dúfam, že to neni tou zlou staravou \":)\" Ešte čakám aj na epsonkú soľ a ide sa čistiť pečeň.

Ekzémy mají značný časový skluz a od vynechání špatné stravy reagují tak za týden, až 14 dní, přičemž zpátky to zvládnou i mnohem rychleji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 3:47 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Zdravím,
napadlo mě jestli by nešla sirná patlanina z avokáda s česnekem, co myslíte?
Zkusím si ten tvaroh naředit kefírem, třeba to nebude tak těžké, ale jinak mi chutnala s česnekem dobrá \":-)\"
Ještě se chci zeptat kolik stojí poštovné, když si objednáte 5l olej od Agro-El?
Nemáte někdo kefírovou houbu na prodej? Psala jsem jedné paní co jí prodává, ale psala mi, že bude až tak za 3 měsíce \":(\"

Jardo, píšete, že od Agro-El kupujete i dýňová semínka, já to na těch jejich stránkách nemůžu najít. Po kolika za kolik?

Díky.


Naposledy upravil Maybes dne pát bře 12, 2010 7:11 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 6:55 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : V mojej izbe v skrini som jednu dobu nechával "odstať" urinu, aby sa z nej stala stará... a pri dverách ( po vstupe do izby ) to bolo cítiť. Dobre, skúsim to s tým kefírom, dám ho do skryne, z ktorej ale všetky šaty na vešiaku premiestnim niekde inde... \":D\" . Už sa teším na ten kefír.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Zdravím,
napadlo mě jestli by nešla sirná patlanina z avokáda s česnekem, co myslíte?
Zkusím si ten tvaroh naředit kefírem, třeba to nebude tak těžké, ale jinak mi chutnala s česnekem dobrá \":-)\"
Ještě se chci zeptat kolik stojí poštovné, když si objednáte 5l olej od Agro-El?
Nemáte někdo kefírovou houbu na prodej? Psala jsem jedné paní co jí prodává, ale psala mi, že bude až tak za 3 měsíce \":(\"

Jardo, píšete, že od Agro-El kupujete i dýňová semínka, já to na těch jejich stránkách nemůžu najít. Po kolika za kolik?

Díky.

Avokádo má poměrně malý obsah síry a podle mého názoru by se tam neměla omega 3 mastná kyselina na co chemicky navázat. Použijte pouze kefír, bez tvarohu, ten tam nutný není. To záleží na objemu balíku, já kupuji vždy rovných 15 kg a v přepočtu na kilogram to vyjde nejlevněji. Na stránkách je nemají, ale pokud je budete chtít tak vám je prodají, tuším za 85,-Kč/kg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob bře 13, 2010 2:42 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jindra píše:
Než jsem začal s kefírem, přečetl jsem si k tomu tento článek a ještě taky toto pokračování, to mi dalo důležitý základ informací, doporučuji \":wink:\"

Super clanok, diky.
Najviac ma potesila tato cast:
Jediné, co se doporučuje čas od času udělat (jednou za několik týdnů), je naordinovat kefíru půst v čisté vodě. Chrchlíky se dají do sklenice převařené nebo filtrované vody a nechají se tam 12 až 24 hodin. Pak se zase naloží obvyklým způsobem. Je to dobré pro jejich čištění a zdraví. Použitou vodu (které se říká kefiraride) by bylo škoda jen tak vylít, dá se použít na kosmetické účely – nalít do koupele, k oplachování obličeje, na různé kožní problémy – nebo třeba vylít na kompost.

Este aj kefirkam post prospeje, z toho vidno, aky je post ucinny, a mali by ho praktizovat aj ludia. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 9:18 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Avokádo má poměrně malý obsah síry a podle mého názoru by se tam neměla omega 3 mastná kyselina na co chemicky navázat. Použijte pouze kefír, bez tvarohu, ten tam nutný není. To záleží na objemu balíku, já kupuji vždy rovných 15 kg a v přepočtu na kilogram to vyjde nejlevněji. Na stránkách je nemají, ale pokud je budete chtít tak vám je prodají, tuším za 85,-Kč/kg.

Ktorá varianta SP je vhodnejšia z dlhodobého pohladu?
Tá s mliečnym produktom alebo varianta s orechmi?
Tá prvá sa robí lahšie(mne), no tá druhá mi chutí viac.
Napadlo ma to v súvislosi s tým, že mliečny výrobok mám vždy čerstvý, no orechy možu teoreticky(v prípade alfatoxínov apod.) devastovat pečen.
Je teda takéto dlhodobé konzumovanie orechov vhodné(v domácom prostredí človek nemá ako laik možnost si overit prítomnost alfatoxínov apod.)?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ktorá varianta SP je vhodnejšia z dlhodobého pohladu?
Tá s mliečnym produktom alebo varianta s orechmi?
Tá prvá sa robí lahšie(mne), no tá druhá mi chutí viac.
Napadlo ma to v súvislosi s tým, že mliečny výrobok mám vždy čerstvý, no orechy možu teoreticky(v prípade alfatoxínov apod.) devastovat pečen.
Je teda takéto dlhodobé konzumovanie orechov vhodné(v domácom prostredí človek nemá ako laik možnost si overit prítomnost alfatoxínov apod.)?
Ďakujem

Jednoznačně kefírová, ale v případě nesnášenlivosti laktózy na takovém stupni, že člověk nemůže ani kefír, je nutné ho nahradit ořechy, což jsem vám již kdysi psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 11:59 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mat píše:
Ktorá varianta SP je vhodnejšia z dlhodobého pohladu?
Tá s mliečnym produktom alebo varianta s orechmi?
Tá prvá sa robí lahšie(mne), no tá druhá mi chutí viac.
Napadlo ma to v súvislosi s tým, že mliečny výrobok mám vždy čerstvý, no orechy možu teoreticky(v prípade alfatoxínov apod.) devastovat pečen.
Je teda takéto dlhodobé konzumovanie orechov vhodné(v domácom prostredí človek nemá ako laik možnost si overit prítomnost alfatoxínov apod.)?
Ďakujem

Mat, ako si robis tu verziu s orechmi?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 11:59 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Jednoznačně kefírová, ale v případě nesnášenlivosti laktózy na takovém stupni, že člověk nemůže ani kefír, je nutné ho nahradit ořechy, což jsem vám již kdysi psal.

Toto ma práve zaujímalo.
S tým mliečnym výrobkom to chutovo nie je také skvelé, no ked je to vhodnejšie tak budiš.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2010 11:04 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
Pět minut přípravy do pudinkové hutnosti má za následek, že necítíte žádnou chuť oleje a na nádobě mixéru by neměl být viditelný žádný mastný prstenec, až ji budete vyplachovat.

Tak som ten ľanový olej hneď spracoval, ako ste mi dnes poradili, spojilo sa to vynikajúco do pudingovej konzistencie. Vrch patlanice bol lesklý, ale žiadny mastný prstenec na nádobe neostal. Keď som to však ochutnal, stále som cítil tu orieškovú chuť. Jemne nahorklá chuť sa vytratila úplne. Keď som si však znovu prečítal návod na prípravu sirnej patlanice, tak ma zaujali slová necítíte žádnou chuť oleje, čo som cítil. Pridal som pre istotu trošku vody, znovu poriadne rozmixoval ale oriešková chuť je tam stále. Je to s tou chuťou v poriadku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2010 11:15 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
mohy píše:
Tak som ten ľanový olej hneď spracoval, ako ste mi dnes poradili, spojilo sa to vynikajúco do pudingovej konzistencie. Vrch patlanice bol lesklý, ale žiadny mastný prstenec na nádobe neostal. Keď som to však ochutnal, stále som cítil tu orieškovú chuť. Jemne nahorklá chuť sa vytratila úplne. Keď som si však znovu prečítal návod na prípravu sirnej patlanice, tak ma zaujali slová necítíte žádnou chuť oleje, čo som cítil. Pridal som pre istotu trošku vody, znovu poriadne rozmixoval ale oriešková chuť je tam stále. Je to s tou chuťou v poriadku?

Tak toto bude na dialku asi tazko analyzovat, kazdy mame ine chute. \":-)\" Ja napriklad ziadnu chut oleja v SP necitim.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz