Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 10:36 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ahoj,
manzelka je tehotna, denne uziva, ovocie, ovocne a prevazne zel.stavy ( angel5500 u nas proste frci denne), vsetko je v pohode.
viete mi navyse poradit sikovne recepty pre dojciace matky.
stavy ktore podporuju hlavne tvorbu mlieka a su prinosom pre matku tak aj dieta. je mozne to ovplyvnit uz v tehotenstve,
myslim ako prevenciu a tak dostatocne pripravit manzelku aby mala dostatok mlieka po porode s dostatocne vyzivnym mliekom.
prip. nejake byliny, vitaminy a ine sikovne babske recepty.
dakujem, dushan.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 11:27 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
dushan74 píše:
ahoj,
manzelka je tehotna, denne uziva, ovocie, ovocne a prevazne zel.stavy ( angel5500 u nas proste frci denne), vsetko je v pohode.
viete mi navyse poradit sikovne recepty pre dojciace matky.
stavy ktore podporuju hlavne tvorbu mlieka a su prinosom pre matku tak aj dieta. je mozne to ovplyvnit uz v tehotenstve,
myslim ako prevenciu a tak dostatocne pripravit manzelku aby mala dostatok mlieka po porode s dostatocne vyzivnym mliekom.
prip. nejake byliny, vitaminy a ine sikovne babske recepty.
dakujem, dushan.

Já bych vyzkoušel makové mlíkohttp://www.varimezdrave.cz/makove-mleko/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2013 10:05 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
ahoj,
manzelka je tehotna, denne uziva, ovocie, ovocne a prevazne zel.stavy ( angel5500 u nas proste frci denne), vsetko je v pohode.
viete mi navyse poradit sikovne recepty pre dojciace matky.
stavy ktore podporuju hlavne tvorbu mlieka a su prinosom pre matku tak aj dieta. je mozne to ovplyvnit uz v tehotenstve,
myslim ako prevenciu a tak dostatocne pripravit manzelku aby mala dostatok mlieka po porode s dostatocne vyzivnym mliekom.
prip. nejake byliny, vitaminy a ine sikovne babske recepty.
dakujem, dushan.

Pokud mate Angela, tak ten namoceny mak odstavuji rovnou treba s mrkvi do stavy. Chutove to je vyborne.
Vetsinou je ale potreba prohnat tim Angelem alespon 3x, aby se vsechen dobre vylisoval.

Jediny soucasny problem je, ze prodavaji jeste lonsky mak a ten je naprosto nepouzitelny.
Tak zkazeny mak jsem uz dlouho nekoupil.
Nakupujeme mak primo z baliren, ktere zasobuji obchodni domy (Globus, Tesko, Makro, Billu, Alberta a pod.) a jak jsem ho dostal, tak sel rovnou do popelnice a cekam az na letosni mak.
A to byl pritom dle informace na obalu cesky mak.
Nejspolehlivejsi jsou v tomhle smeru mandle, konopne seminko a kesu orechy.
Nejlevneji prijde konopne seminko, to ale je treba nejdrive prohnat mixerem, precedit, a zbytek prohnat Angelem zase treba s mrkvi.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2013 3:44 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
inzenyr píše:
...Jediny soucasny problem je, ze prodavaji jeste lonsky mak a ten je naprosto nepouzitelny. Tak zkazeny mak jsem uz dlouho nekoupil....Inzenyr

prosím, jak se pozná, že je mák nepoužitelný ? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2013 5:35 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
fox píše:
prosím, jak se pozná, že je mák nepoužitelný ? děkuji

To se pozná tak, že má ouplně jinou chuť než čerstvý. Je taknějak hnusný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jirka 87 píše:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na Váš názor týkající se volby vhodných plodin pro odšťavňování při léčbě rakoviny tlustého střeva. Dle informací, které jsem získal z různých zdrojů, je důležité pít zeleninové šťávy a to zejména z kořenové zeleniny(mrkev, celer, červená řepa, zelí atd..). Ovocné šťávy prý obsahují velké množství cukrů, které pomáhá rychlému růstu rakovinových buněk či metastáz a zakyselení organizmu. Četl jsem už ledacos a začínám být zmatený. Co byste doporučoval Vy? Prosím i s argumentací.
PS: Nejsem odborník, proto prosím o shovívavost, co se týče mého podání.

Děkuji za Váš čas.
Jiří

Osobně bych se zaměřil hlavně na zelené druhy a zvláště špenát, nebo divoké druhy, třeba pampelišky, vojtěška a jiné byliny. Ty detoxikují velice silně a mají minimální podíl sacharidů, což se třeba o mrkvi tvrdit nedá, ale tím nechci říci, že je zcela nevhodná. Spíše si mimo ty šťávy nastudujte léčebné možnost vitamínu C ve velkých dávkách, nebo v liposomu, o tom je zde toho také napsáno dost. Případně mě klidně zavolejte a vše podstatné vám zodpovím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
ahoj,
manzelka je tehotna, denne uziva, ovocie, ovocne a prevazne zel.stavy ( angel5500 u nas proste frci denne), vsetko je v pohode.
viete mi navyse poradit sikovne recepty pre dojciace matky.
stavy ktore podporuju hlavne tvorbu mlieka a su prinosom pre matku tak aj dieta. je mozne to ovplyvnit uz v tehotenstve,
myslim ako prevenciu a tak dostatocne pripravit manzelku aby mala dostatok mlieka po porode s dostatocne vyzivnym mliekom.
prip. nejake byliny, vitaminy a ine sikovne babske recepty.
dakujem, dushan.

Zde vám velice dobře radí člen inzenyr, vhodná jsou právě ta různá mléka, z ořechů a semen, třeba s mrkví, nebo něčím jiným, to záleží na chutích manželky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát srp 23, 2013 7:37 am 
Offline

Registrován: pát srp 23, 2013 7:13 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
mám dotaz, zda lze pít šťávu z krmné řepy. Co jsem hledal informace, tak všude píší, že je jen pro zvířata a pro člověka není vhodná. Podle mně když jí můžou žrát zvířata, bude jedlá i pro člověka. Má s tím někdo zkušenost ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát srp 23, 2013 9:33 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Na něco jsem narazil:
http://www.celostnimedicina.cz/metanol-je-pro-cloveka-toxicky.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát srp 23, 2013 10:02 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:

Kachně, tu sa piju stavy hned vymackane, nie niekolko hodin odstate (pokial si niekto nerobi repny zakvas).... I ked kto vie, ako sa taka stava chova v organizme... Rozhodne by som to o stavami neprehanal. Na nizkosacharidovej strave ich uzivam aj tak minimum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát říj 04, 2013 2:00 pm 
Offline

Registrován: sob zář 14, 2013 9:11 am
Příspěvky: 15
Mám na skúsenejších jednu otázku. Ak by sa po odšťavení zeleniny vypestovanej na záhradke, alebo bylín zo zdravej lokality vylisovaná sušina zaliala osmotickou vodou a znova odšťavila, vytiahla by takáto hladná voda ešte nejaké minerály zo sušiny? Má to význam takto robiť? Alebo zostáva v sušine už len zanedbateľné množstvo užitočných látok pri použití dvojhriadelového odšťavovača?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát říj 04, 2013 2:26 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Madhu píše:
Dobrý den,
mám dotaz, zda lze pít šťávu z krmné řepy. Co jsem hledal informace, tak všude píší, že je jen pro zvířata a pro člověka není vhodná. Podle mně když jí můžou žrát zvířata, bude jedlá i pro člověka. Má s tím někdo zkušenost ?

Nepotřebujete zkušenost, věc je trivialita. Šťáva z řepy je naprosto v pohodě. Jiná věc je ta, že pokud tu šťávu v životě nepozřete, budete v pohodě také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát říj 04, 2013 2:28 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Bebe píše:
Mám na skúsenejších jednu otázku. Ak by sa po odšťavení zeleniny vypestovanej na záhradke, alebo bylín zo zdravej lokality vylisovaná sušina zaliala osmotickou vodou a znova odšťavila, vytiahla by takáto hladná voda ešte nejaké minerály zo sušiny? Má to význam takto robiť? Alebo zostáva v sušine už len zanedbateľné množstvo užitočných látok pri použití dvojhriadelového odšťavovača?

Proč recyklovat věci, které jsou v podstatě zadarmo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát říj 04, 2013 2:58 pm 
Offline

Registrován: sob zář 14, 2013 9:11 am
Příspěvky: 15
martina72 píše:
Proč recyklovat věci, které jsou v podstatě zadarmo?

Pretože som si až doteraz myslel, že nič nie je zadarmo. To vypestovanie, ako i zber divoko rastúcich rastlín si istú energiu žiada a táto recyklácia odpadu nie je až tak časovo, ani energetiky náročná. Otázka však znela, koľko minerálov tam ešte zostáva a možno i za aký čas to tá osmotická voda dokáže vytiahnuť. Zaujímalo by ma to i z hľadiska mojich budúcich experimentov, takže budem povďačný za fundovanú odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát říj 04, 2013 3:04 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Bebe píše:
Pretože som si až doteraz myslel, že nič nie je zadarmo. To vypestovanie, ako i zber divoko rastúcich rastlín si istú energiu žiada a táto recyklácia odpadu nie je až tak časovo, ani energetiky náročná. Otázka však znela, koľko minerálov tam ešte zostáva a možno i za aký čas to tá osmotická voda dokáže vytiahnuť. Zaujímalo by ma to i z hľadiska mojich budúcich experimentov, takže budem povďačný za fundovanú odpoveď.

Fundovaná odpověď je taková, že nemá cenu se tím zabývat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz