Xion píše:
Jarda, dostal som dokument, v ktorom bolo ako uzivat Himalajsku sol na rozne druhy ocisty, a ku kupelu v soli tam bolo toto:
Soľný kúpeľ
Z hľadiska efektu čistenia organizmu sa 30 minútový soľný kúpeľ rovná 3 dňovej hladovke. Na kúpeľ musí byť minimálne 1% soľný roztok. Pri bežnej veľkosti vane 80-100 litrov je nutné použiť aspoň 1kg soli. Čím väčšia koncentrácia roztoku tým väčší detoxikačný účinok. Soľ nasypte do vane a napustite menšie množstvo horúcej vody aby sa soľ rozpustila. Potom doplňte vaňu vodou. Teplota vody by mala byť presne 37°C aby sa telo nemuselo vyrovnávať s teplotnými rozdielmi. Nepoužívajte žiadnu penu do kúpeľa, mydlo, šampón, .... ani žiadne iné prostriedky. Relaxujte vo vode min. 20 minút. Po kúpeli sa nesprchujte, nechajte soľ pôsobiť na tele naďalej. Telo osušte jemným prikladaním osušky nie šúchaním a oddýchnite si ďalších 30 minút. Pri soľnom kúpeli sa vďaka soli koža nevysuší pretože vo vrchnej časti kože zadrží vodu. Tým koža získa vlastnú ochrannú nepoškodenú vrstvu. Soľný kúpeľ môžete hoci kedy a hoci koľko krát absolvovať. Zo soľného kúpeľa telo absorbuje najviac potrebných minerálov pri splne mesiaca a najviac škodlivých látok sa vylúči pri nove mesiaca.
1kg soli vs 90 ml? Nieco mi asi unika, ale ten rozdiel v koncentracii je priam astronomicky.
To je jednoduché vysvětlení, já se bavím o remineralizaci, čili chci docílit, aby tělo tekutinu nasávalo a v tomto článku se řeší detoxikace, čili je třeba, aby tělo tekutiny vypuzovalo. Všechno v těle běhá na principu osmotické reakce a logicky se v přesoleném roztoku tělo chová jako při šankaprakšaláně a vylučuje toxiny, přičemž na závěr si něco málo i vezme, jak dokáže obrátit osmózu.