Jarda píše:
To by sice za určitých skoro nedosažitelných podmínek fungovat asi i mohlo, ale obávám se že jinak jde o demagogii jak vyšitou. Jak mě tedy vysvětlíte, že vesničané v oblasti Himálají, kde z hor stéká pouze voda ze sněhu, tedy prakticky destilka, žijí tak dlouho. Podle vaší minerální teorie se tam přeci přežít nedá, nebo určitě ne dlouhodobě. Je holým faktem, že horolezec, který tu čistou vodu začne pít, dostane většinou průjem a prostě se vyčistí, ale pak si to sedne a problém není. To co uvádíte může nastat u minerálně podvyživených lidí, třeba na bio stravě od Babiše, ale pokud si člověk dá občas i normální v přírodě rostoucí potraviny, nemůže nastat problém ani při celoživotní konzumaci demineralizované vody, to jsou všechno pouze kecy a strašení. Napište si třeba do nějaké nutriční kalkulačky kolik živin má v sobě obyčejná pampeliška, nebo jetel a budete v obraze kde je problém. Určitě není v té vodě, ale v nutričně hluché stravě, kterou produkuje chemicko-potravinářský průmysl a nějaké instituce to pak chtějí "vědecky" dohnat vodou, jejíž minerální obsah si v organizmu sedá stejně jako v rychlovarné konvici a vytváří kameny v ledvinách, játrech a ničí klouby a tkáně. Myslím že by bylo na čase pochopit, že zde vám asi pšenka nepokvete a jít se snažit jinam.
No porozhlíd jsem se po internetu, a docela mně překvapilo co lidé v Himalájích vlastně pijí. Možná vás to překvapí, ale dokonce i Coca-Colu, místní pivo... Horolezci raději dávaj přednost iontovým nápojům... Ale vážně, Himaláje jsou kraj celkem bohatý na řeky. Ve vesnicích není problém pro místní si vykopat studnu, přeci jen nežijí úplně na vrcholcích hor ale nějaký ten kilometr pod nimi. I když je problém s podzemními prameny, které občas zmizí a tečou o kus jinde. Takže asi tak, nebude to úplně o té destilce z Himalájských ledovců... Zvláštním příkladem je třeba voda z Gangy, dávní mořeplavci popisovali skutečnost že se jim voda z této řeky nekazila. Oproti vodě z jiných řek, dokonce na to existují vědecké studie o zvláštním složení této vody obohacené o minerály ze zdejších hor. Pochopitelně v nynější době a zvláště v nižších polohách to již dávno neplatí. Dnes se v této řece i pohřbívá... Takže bych řek že je docela rozdíl mezi tím co si pod pojmem život v Himalájích představujem, a jaká je skutečnost. A rozhodně bych nepodezíral vědce ze státního zdravotního ústavu z nějaké demagogie. A tajného spiknutí proti RO. Ale to musíte vědět sami, jestli vám voda z RO vyhovuje nebo ne. Jen si myslím, že dokupování minerálů se musí dost prodražit, například ty Schindeleho minerály. Mnozí lidé kromě jistého přívalu energie, také popisují určité zdravotní nepohodlí při čurání, jak ty minerály tečou z těla ven.
Nejsem vědec, ale myslím si že minerály obsažené v rostlinách dost přeceňujete. Když se odvolám na inženýry od nás z Nutrilite, tak o rostlinách a jejich nutričních hodnotách toho ví poměrně asi dost. Když potravinové doplňky z rostlin jsou od této firmy nejprodávanější na světě. Přesto, se v Amway neprodává Reverzní Osmóza, ale uhlíkový filtrační přístroj doplněný UV lampou. Zřejmě asi tedy se domnívám, že vědci v Amway dospěli k závěru. Že minerály v rostlinách nemohou doplnit chybějící minerály ve vodě.
Co se týče ledvinových kamenů, tak jejich příčinou je trvalá konzumace tvrdé vody a vody s bublinkami. Tedy přesný opak "destilované vody". A myslím si že termín sedimentace minerálů v organismu, asi taky nebude úplně ten nejpřesnější. A zničené klouby a tkáně jsou právě díky špatné stravě. Kde chybí o trošku víc látek než jen obsažené v té životodárné vodě. Ale ty by jste si mohli také doplnit v rámci doplňků stravy od Nutrilite. Jak říkám spojení vědy s přírodou dělá zdánlivě překvapující divy. Přičemž zdánlivě jen proto, že z našeho pohledu civíme na to co Bůh nám všechno dal. Ale jak říkám nechci nikomu nic vnucovat. Každý nechť si vybere dle svého gusta.