Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob lis 23, 2024 12:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28398
Bydliště: Poděbrady
Lenulek píše:
díky moc za odpověď! Také jsem to četla, proto jsme vysadili lepek. Je to týden, ale glykemie se zdají být ještě horší:(. Může se zhoršit před následným zlepšením? Už jako kojené miminko stále plakal, všechna vyšetření byla negativní - laktoza, lepek. Cetla jsem ale, ze muzou byt falesne negativni. Proto jsem se rozhodla zaplatit Honzikovi geneticke testy na tyto potraviny. V kakani ma takove jakoby hleny - takova zluta ryma, coz mi neprijde normalni. Ale ve stolici se zadne bakterie nenasly....\":(\"

Ono je otázka, zda to řešíte ze správného konce, já osobně bych zase tolik neřešil cukrovku jako imunitu a ta vychází ze střeva. Pokud se zamyslíte nad tím, co píšete ve svém příspěvku, tak zde určitě bude problém. Minimálně bych dodal opravdu velké dávky laktobacilů a vyzkoušel zbavit střeva drobných šmejdů, což pořídí mnohdy i obyčejný Endiaron dávkovaný po deset dní, to jsem zde již mnohokrát popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28398
Bydliště: Poděbrady
Jan Stihomam píše:
Chronicka renalni insuficience stfedne tezkeho stupne, CKD 4

- na podk1ade diabeticke nefropatie + prerenalni slozka pfi diureticke

1ecbe kardialniho selhavani

Anamn. polekova hyperkalemie 30.1.2013 (K+ 6.6 mmol/1)

Diabetes mellitus 1.typu na inzulinu od r.1981

- diabeticka neuropatie a retinopatie, porucha zraku

Arterialni hypertenze

Smisena hyperlipidemie

Akutni respiracni insuficience kombinovane etiologie 9/2012

- v pocatku nutnost neinvazivni plicni ventilace

Pravostranna komunitni pneumonie

- bez zachytu etiologickeho agens

Chronicka obstrukcni plicni nemoc, nove dg.

- nyni exacerbace infekcni etiologie

- spirometricky tezka obstrukce

Ischemicka choroba srdecni - algicka forma

- sekundarni myokardialni leze (pfi hypoxii) 9/12

- stav po netransmuralnim infarktu myokardu (NSTEMI/nonQ) komplikovan

levostrannyro srdecnim selhanim (2/12) - vstupne LBBB

- subtotalni uzaver RC, vfznamna sten6sa RD1, vfznamne postizeni

periferie ACD (KG 2/12)

- tezka hypo az prakticky akineza zadnich segmentu (obraz jizvy),

mirna hypokineza pfednich segmentu, celk systol fee LK snizena

Chronieke onemoeneni ledvin/ stadium 4

pravostranna komunitni pneumonie

ischemieka ehoroba srdecni - algieka forma

- sekundarni myokardialni leze (pri hypoxii) 9/12

- stav po netransmuralnim infarktu myokardu (NSTEMI/nonQ) komplikovany

levostrann9ID srdecnim selhanim (2/12) - vstupne LBBB

- subtotalni uzaver RC 1 vyznamna sten6sa RD1 1 vyznamne postizeni

periferie ACD (KG 2/12)

- tezka hypo az prakticky akineza zadnieh segmentu (obraz jizvy)/

mirna hypokineza prednieh segmentu 1 eelk systol fee LK snizena

EFLK cea (35)-40%1 susp diastol. dysfee LK. Norm systol fee PK.

(UZ 10/2012)

nitralni insufieienee stredne vyznamna (3/4) (UZ 10/2012)

rikuspidalni insufieienee mene vyznamna(2/4) (UZ 10/2012)

sehemieka ehoroba dolnieh koncetin



Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli je vůbec nějaká šance na uzdravení, když je tělo v takovém stavu. Děkuji

Jak vám správně píše člen Ram, šance je vždy, ale při takto rozsáhlém souboru zdravotních potíží to chce dost trpělivosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cukrovka typu 1
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 10:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28398
Bydliště: Poděbrady
pecador píše:
Je třeba rozlišovat jakého typu diabetes je. Pisatelka hovoří o I. typu, kdy činnost Langerhansových můstků ve slinivce většinou už definitivně vymizela a kdy inzulín se podávat musí. Sacharidy ze stravy zcela vyřadit nejde a stejně tak nejde bez inzulínu udržet hladinu cukru v krvi (mmol/l). Dietetická kázeň je samozřejmě nutná. Zda-li razantními metodami se někdy někomu podařilo obnovit činnost slinivky - by mne docela zajímalo. Mám na mysli třeba dlouhodobý půst, při kterém se v těle dějí věci zcela neuvěřitelné.

I u tohoto typu cukrovky je možné docílit zásadního zlepšení i když vyléčení je opravdu obtížné. Mám několik klientů, kde se daří razantně snížit dávky inzulínu a obecně docílit významného zlepšení stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: sob lis 30, 2013 8:35 pm 
Offline

Registrován: ned říj 06, 2013 8:04 am
Příspěvky: 17
Mohla bych se zeptat na názor na Enterosgel? Má vyčistit střevo, které může být zanesené. Dále máte prosím zkušensot s kozím kolostrem. Četla jsem, že může pozitivně ovlivnit imunitu. Syn ještě nemá zničeny všechny ostrůvky. Zatím si po většinu dne je schopen udržet cukr sám. Většinou pícháme pouze ráno a večer. Když má hodnoty vyšší, tak na oběd. Bojujeme totiž s velkými hypoglykemiemi i když pícháme opravdu jen homeopatické dávky inzulinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: sob lis 30, 2013 11:45 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Lenulek píše:
Mohla bych se zeptat na názor na Enterosgel? Má vyčistit střevo, které může být zanesené. Dále máte prosím zkušensot s kozím kolostrem. Četla jsem, že může pozitivně ovlivnit imunitu. Syn ještě nemá zničeny všechny ostrůvky. Zatím si po většinu dne je schopen udržet cukr sám. Většinou pícháme pouze ráno a večer. Když má hodnoty vyšší, tak na oběd. Bojujeme totiž s velkými hypoglykemiemi i když pícháme opravdu jen homeopatické dávky inzulinu.

Tak mě osobně enteros gel neudělal žádné zázraky, ve výsledku ho používám kosmeticky, prý má působit také " po opici " ,ale nemám možnost na nikom vyzkoušet - naštěstí.
Odstraňuje alkohol z krve, střev a dýchacího ústrojí. Díky speciální molekulární struktuře absorbuje jen škodlivé látky a prospěšné látky zůstávají bez ovlivnění. Užívá se dvěma způsoby. Buď aplikací třech až čtyřech lžic před, nebo minimálně pět lžic po požití alkoholu. Lze užívat i při kocovině. Buď se rozžvýká, nebo rozmíchá ve sklenici vody. http://www.kocovina.enterosgel.eu

Co se týká kozího colostra, jako kozařka mám k němu přístup, ale zase nemůžu posoudit, protože u nás se nemarodí, kluk se o mlezivo dělil s kůzlátky, protože mu chutnalo. Dříve se tradovalo, že se nemá mlezivo pít tak do 7mého dne od porodu, tak jsme ho lili slípkám, no ted už jsme chytřejší a máme ho za poklad. I cena za něj je docela šílená. No vzhledem k tomu, že kozí a kobylí mlíko je velikostí molekul nejblíže lidskému mléku, tak předpokládám, že by mělo být skutečně spíše přínosem. Můj syn byl odchovanej na kozím mlíku. Jen Mudrcka tehdy měla názor, že kozí mlíko neobsahuje železo, tak jsme museli pridávat železo v kapičkách,ale kluk měl potom nějaké žaludeční problémky, tak jsme se na to vykašlali a byl v poho i tak. Jenomže sehnat mlezivo asi nebude lehké, kdo má, těžko dá, protože co se nevypije mezi kůzlaty a rodinou, to si kozaři zamrazují, kdyby byl nějaký problém v budoucnu s krmením kůzlátek.

Možná by nebylo od věci zkusit chia semínka:

Tradiční potravina Aztéků je v současné době stále populárnější jako skvělý zdroj energie při fyzické námaze. Je přezdívána jako "runner food", protože má schopnost dodat výdrž a vitalitu při extrémně dlouhých běžeckých výkonech. Díky své hydrofilní schopnosti průběžně dodává tělu tekutiny. Je vyjímečně bohatým zdrojem nenas. mastných kyselin omega 3 a také vápníku, jenž díky přítomnosti bóru dokáže velmi dobře metabolizovat a zapracovat jej do organismu. Je rovněž ideální potravinou pro diabetiky.

Energie a výdrž při fyzické námaze
Nenasycené mastné kyseliny omega 3
Bohatý zdroj vápníku
Vhodná pro diabetiky
Podrobný popis

Chia bývala jednou ze základních potravin Aztéků. V posledních letech však kvůli svým unikátním nutričním vlastnostem dobývá i Evropský kontinent. Má mimořádnou hydrofilní schopnost (vázat vodu v množství až 12x větším než je hmotnost semínek) a tím schopnost průběžně doplňovat tekutiny do našeho organismu. Tím chia dodává výdrž; je známá jako jídlo indiánských běžců, kterým dodávala energii pro náročné fyzické výkony.

Semínka jsou nesmírně bohatá na nenasycené mastné kyseliny Ω 3. Ty jsou často chybějící složkou naší potravy, přestože mají celou řadu důležitých funkcí: snižují hladinu (škodlivého) LDL cholesterolu a triglyceridů, působí proti srdeční arytmii, chrání proti rakovině prsu, potlačují účinky prostaglandinů, jež oslabují imunitní systém, ulevují při lupence, redukují příznaky migrény, chrání před arteriosklerózou, udržují v dobrém stavu kůži, vlasy a nehty a zmírňují symptomy revmatické artritidy.

Chia je přímo ideální potravinou pro diabetiky, protože gel, jenž se vytváří v žaludku po jejím požití, snižuje hladinu cukrů v krvi tím, že zpomaluje přeměnu sacharidů na glukózu a tak méně zatěžuje slinivku břišní.

Z minerálů semínka obsahují vysoké množství železa, draslíku, zinku, hořčíku a zejména vápníku (více než mléko!). Zde je důležité, že chia obsahuje rovněž bór, který se právě podílí na metabolismu vápníku a jeho účinného zapracování do organismu.

Chia se podobá lněnému semínku, ale řada jejich vlastností se liší. Chia obsahuje přibližně o 10 % více kalorií než len. Na druhou stranu obsahuje méně tuku a více vlákniny než len. Nejvíce se ale liší v obsahu vápníku – chia ho obsahuje 600 mg ve 100 g, zatímco len pouze 200 mg. Další významný rozdíl se týká obsahu antioxidantů. Len neobsahuje žádné, zatímco chia je obsahuje v podobě kyseliny kaffeicové, chlorogenikové a látek jako je myricetin, quercetin a kaempferol.
Neobsahuje lepek!

Způsob použití
Chia je ve své domovině v Mexiku konzumována mimo jiné jako nápoj zvaný “chia fresca”. Jde o osvěžující energetický drink, který je vhodné pít před nebo během náročného fyzického výkonu. Připraví se smícháním 2-3 lžiček semínek s 250 ml vody. Po odstátí cca 15 min. se přidá sirup z agáve, limetka, event. lístek máty a všechny ingredience se promíchají. Další tradiční použití semínek chia je v cereálních kaších, jogurtu či pečivu (chléb, krekry, apod.).

Upozornění: Chia se nedoporučuje lidem, kteří mají nízký tlak a dále těm, kteří berou léky na ředění krve a vitamín B17.
Chia semínka jsou jednou z účinných, funkčních a výživných potravin, známou po celém světě. Semínka Chia jsou vynikajícím zdrojem vlákniny, jsou plné antioxidantů a bílkovin, obsahují velké množství vitamínů a minerálů a jsou nejbohatším známým rostlinným zdrojem esenciálních mastných kyselin. Chia semínka obsahují 32 % tuku, z toho je 60 % omega-3 alfa-linolenové kyseliny.

Chia semínka se vyznačují:
více omega-3 než losos
více antioxidantů než čerstvé borůvky
více vlákniny než ovesné vločky
více vápníku než mléko
více bílkovin, vlákniny a vápníku než lněné semínko
5 hlavních důvodů, proč jíst Chia semínka:

Chia semínka jsou plnohodnotnou komplexní potravinou
Nejenom, že Chia semínka mají více omega-3 mastných kyselin, než jakékoli jiné přírodní zdroje, ale jsou i plná antioxidantů, vápníku, bílkovin, vlákniny a mnoha dalších vitamínů a minerálů.
Chia semínka dodávají energii
Chia vám poskytnou dávku energie, která Vás bude doprovázet několik hodin. Také vám dodají odolnost, vytrvalost a sílu, podobně jako aztéckým bojovníkům, které jediná lžíce udržela aktivní a ve střehu po celý den.
Chia semínka zabraňují přejídání a pomáhají snížit váhu
Vzhledem k tomu, že Chia semínka absorbují poměrně velké množství vody a současně mají hodně rozpustné vlákniny, pomáhají velice pozvolna uvolňovat energii z nerafinovaných sacharidů do krevního oběhu. Mají tedy antidiabetický efekt, udržují tkáně delší dobu hydratované a poskytují pocit plného žaludku.
Chia semínka jsou lehce stravitelná
Lidské tělo může trávit Chia semínka velice snadno. Semínka pomáhají i k trávení dalších potravin tím, že obsahují velké množství vlákniny (asi 7 g v porci).
Chia semínka se snadno připravují i skladují
Chia semínka se dají používat do koktejlů, polévek, kaší, krekrů a dezertů. Jsou také skvělým zahušťovadlem. Nejsou náročné na skladování a vydrží v suchu dlouhou dobu, aniž by se kazila.

Historie
Chia semínka (Salvia hispanica L.) byla hlavním zdrojem potravy pro americké domorodce po celá staletí. Používali gel ze semínek na rány, při nachlazení, bolesti v krku, k uklidnění žaludku, na odstranění tělesných pachů, při problémech s prostatou a při zácpě.

Aztéčtí válečníci jedli Chia při válečných výpravách. Indiáni z jihozápadu Severní Ameriky, kteří putovali za obchodem od řeky Colorado až k Tichému oceánu, jedli Chia semínka smíchaná s vodou.

Použití Chia semínek

Semínka lze namočit a už po pěti minutách se vytvoří hutný želatinový gel. Semínka lze přidat i bez namočení přímo do koktejlu. Můžete je také pomlít na jemný prášek a ten používat jako pojivovou a zahušťovací ingredienci. Chia najdou široké uplatnění i při přípravě mnoha dalších pokrmů.

100 g semínek Chia obsahuje (% denní doporučené dávky)
Energie 490 kcal (2052 kJ) (24 %)
Bílkoviny 15,6 g (31 %)
Celkové množství tuku 3,8 g (47 %)
Nasycené tuky 3,2 g
Mononenasycené tuky 2,1 g
Polynenasycené tuky 23,3 g
Celkem omega-3 mastné kyseliny 17,6 g
Celkem omega-6 mastné kyseliny 5,8 g
Celkem 43,8 g sacharidů (15 %)
Vláknina 37,7 g (151 %)
Vápník 631 mg (63 %)
Draslík 160 mg (5 %)
Fosfor 948 mg (95 %)
Zinek 3,5 mg (23 %)
Mangan 2,2 mg (108 %)
Sodík 19 mg (1 %)

Tato semínka jsou:
tepelně neupravená
bezlepková
geneticky nemodifikovaná
Doporučené dávkování:
Jedna lžíce denně.

http://www.fitkolila.cz/vyziva-fitness/ ... -chia.html

http://www.aida-organic.cz/Eshop/Aida_S ... a_seminka/

http://www.chiaoriginal.cz/seminka-chia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: ned pro 01, 2013 3:48 pm 
Offline

Registrován: ned říj 06, 2013 8:04 am
Příspěvky: 17
Moc díky! Chia určitě vyzkoušíme!!! Začala jsem teď experimentovat se zdravými potravinami a musím říct, že některé jsou opravdu zázrak na snižování cukru. Tak třeba bude Chia další!! Díky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2013 12:12 am 
Offline

Registrován: ned říj 06, 2013 8:04 am
Příspěvky: 17
Jarda píše:
Ono je otázka, zda to řešíte ze správného konce, já osobně bych zase tolik neřešil cukrovku jako imunitu a ta vychází ze střeva. Pokud se zamyslíte nad tím, co píšete ve svém příspěvku, tak zde určitě bude problém. Minimálně bych dodal opravdu velké dávky laktobacilů a vyzkoušel zbavit střeva drobných šmejdů, což pořídí mnohdy i obyčejný Endiaron dávkovaný po deset dní, to jsem zde již mnohokrát popisoval.

A můžu se prosím zeptat, jak dávkovat u dvouletého dítěte? Můžu mu to rozdrtit do jídla? Kolik asi za den? Díky!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: sob pro 14, 2013 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28398
Bydliště: Poděbrady
Lenulek píše:
Mohla bych se zeptat na názor na Enterosgel? Má vyčistit střevo, které může být zanesené. Dále máte prosím zkušensot s kozím kolostrem. Četla jsem, že může pozitivně ovlivnit imunitu. Syn ještě nemá zničeny všechny ostrůvky. Zatím si po většinu dne je schopen udržet cukr sám. Většinou pícháme pouze ráno a večer. Když má hodnoty vyšší, tak na oběd. Bojujeme totiž s velkými hypoglykemiemi i když pícháme opravdu jen homeopatické dávky inzulinu.

Tak Enterosgel, nebo Sanogel udělá slušný kus práce, ale zázraky nečekejte, já bych nasadil klyzmata, to není problém ani u dítěte a opravdu dodal hodně laktíků na vyladění funkce střeva. S kolostrem mám zkušenost pouze s kravským a řeknu na rovinu, dle mého názoru za ty prachy nic moc. Opravdu bych se spíše pokusil stabilizovat stav jinak než tím inzulínem, vyzkoušejte následující věci, ale dávkování je na dospělého jedince a na dítě bych to asi přepočetl na konkrétní váhu. Velké dávky hořčíku potíráním roztokem chloridu hořečnatého, cejlonská skořice 2 x 3 g denně, kyselina alfa lipoová až 1 g denně, kyselina HCA – Hydroxycitronová 3 g denně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 14, 2013 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28398
Bydliště: Poděbrady
Lenulek píše:
A můžu se prosím zeptat, jak dávkovat u dvouletého dítěte? Můžu mu to rozdrtit do jídla? Kolik asi za den? Díky!!!!!

Na to by odpověděl pediatr, ale předpokládám, že by neměl být problém dávku prostě přepočítat dle váhy dítěte a dospělého uvažovat cca 70-80 kg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv črc 03, 2014 7:50 am 
Offline

Registrován: ned čer 10, 2012 3:57 pm
Příspěvky: 16
Prosím, má zde někdo zkušenosti s diabetickou neuropatií? Příteli s lehčí formou diabetes 2.stupně a neuropatií/plosky nohou/ byla nitrožilně podána Thiogamma 600 Injekt, mírné zlepšení. Nevíme jestli je to přímo thiogammou, jelikož přítel přešel před půl rokem na částečnou vitariánskou stravu, vyloučení alkoholu, denaturované potraviny, atd. Očista jater, doplňky Podhorná, Joalis, ostropestřec a pod. Ošetřující lékař příteli včera předepsal Thiogamma 600 v tabletách s doporučením, že je pro jeho dobro, aby léčivo užíval s vyjádřením, že jde o unikátní kombinaci béček a kyseliny tioktové. Z mé zkušenosti vím, že většinou jsou takové léky značně předražené /na 1 měsíc asi 800kč/ a podobného účinku se dá dosáhnout jinými přírodními a dalece levnějšími prostředky.
Děkuji předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28398
Bydliště: Poděbrady
petes31 píše:
Prosím, má zde někdo zkušenosti s diabetickou neuropatií? Příteli s lehčí formou diabetes 2.stupně a neuropatií/plosky nohou/ byla nitrožilně podána Thiogamma 600 Injekt, mírné zlepšení. Nevíme jestli je to přímo thiogammou, jelikož přítel přešel před půl rokem na částečnou vitariánskou stravu, vyloučení alkoholu, denaturované potraviny, atd. Očista jater, doplňky Podhorná, Joalis, ostropestřec a pod. Ošetřující lékař příteli včera předepsal Thiogamma 600 v tabletách s doporučením, že je pro jeho dobro, aby léčivo užíval s vyjádřením, že jde o unikátní kombinaci béček a kyseliny tioktové. Z mé zkušenosti vím, že většinou jsou takové léky značně předražené /na 1 měsíc asi 800kč/ a podobného účinku se dá dosáhnout jinými přírodními a dalece levnějšími prostředky.
Děkuji předem za odpověď.

Vyzkoušel bych velké dávky B1, klidně až několik gramů denně a B3, ale zde asi pouze ve formě niacinamidu. Oboje bych vám mohl klidně dodat jako čistý vitamín v prášku odvážený dle přání a cena bych řekl velice zajímavá. Dávkování si musíte nějak vychytat, ale ani v jednom případě není nutno dávkovat nějak úzkostlivě přesně, předávkování je prakticky nemožné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: úte črc 28, 2015 11:35 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Pro zajimavost, tady https://www.youtube.com/watch?v=ZUC1qpGuBf4 je video s Andreasem Kalckerem, ceske titulky, o lecbe autismu, ale i dalsich problemu. Video by melo byt zajimave pro kazdeho, i kdyz nezna nikoho s autismem. Vysvetluje radu zdravotnich jevu podstatne jinak nez je bezne.

A v tom videu, je to v 21. minute, taky mluvi o tom, ze lecil i lidi s cukrovkou 1. Napriklad po absolvovani jeho protokolu se nejaka pani zbavila cukrovky 1. typu, nejaky ukazatel ji spadnul a 500 na 100 coz uz znamena, ze cukrovku nema. Ten protokol je predevsim zamereny proti parazitum a na uzivani ClO2, viz MMS, CDS a CDS2.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 1:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28398
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Pro zajimavost, tady https://www.youtube.com/watch?v=ZUC1qpGuBf4 je video s Andreasem Kalckerem, ceske titulky, o lecbe autismu, ale i dalsich problemu. Video by melo byt zajimave pro kazdeho, i kdyz nezna nikoho s autismem. Vysvetluje radu zdravotnich jevu podstatne jinak nez je bezne.

A v tom videu, je to v 21. minute, taky mluvi o tom, ze lecil i lidi s cukrovkou 1. Napriklad po absolvovani jeho protokolu se nejaka pani zbavila cukrovky 1. typu, nejaky ukazatel ji spadnul a 500 na 100 coz uz znamena, ze cukrovku nema. Ten protokol je predevsim zamereny proti parazitum a na uzivani ClO2, viz MMS, CDS a CDS2.

Poměrně majoritní množství zdravotních problémů souvisí se špatnou mikroflórou ve střevě a její srovnání většinou problém silně zlepší, nebo rovnou odstraní. Zpravidla nejde o nějaké viditelné parazity, ale malé šmejdy v obrovském množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: náhrada cukru při diabetu
PříspěvekNapsal: pát srp 26, 2016 4:47 pm 
Offline

Registrován: pát srp 26, 2016 4:19 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,nejdříve děkuji za možnost registrace na tomto foru.
Mám dotaz,maminka 72roků má diabetes.Stálá chuť na sladké ji dohání k tomu,že si kupuje tajně sušenky,čokoládu ap.Zvýšení hladiny cukru ji ale způsobuje zmatenost.Je nějaká alternativa sladkostí "bez cukru"?Dia potraviny jí nechutnají,cítí na jazyku nějakou pachuť.Zkoušeli jsme stévii,do tekutin dobré ale v potravině jí maminka jako sladké necítí.Děkuji za odpověď a za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhrada cukru při diabetu
PříspěvekNapsal: pát srp 26, 2016 5:20 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Dia potraviny se odjakživa pro diabetiky vůbec nehodily, jsou naopak horší, než ty normální. Nejen chuťově, spíše zdravotně. ...
Předpokládejme, že se jedná o diabetes II. typu, který není příliš rozvinut. S tím ale moc nekoresponduje pojem "zmatenost", to by musela mít hladiny glykemie trvale nad 20 a nárazově nad 30. Je ale fakt, že si tělo zvyká a zvyká a zvyká .... a pak už je pozdě ...
Nemohla by maminka prostě přestat jíst "doopravdy sladké" věci? Tedy ty, které dramaticky mění metabolismus? Jsou mraky sladkých věcí, které vůbec hladinu glykemie nemění ....
Diabetes I. typu je na to fajn, tam můžete jíst doslova všeho, tak je kompensace rozvinutá ... Ona to má asi trošku jiné (nepíšete podrobnosti).
Moje rada zní - ať vůbec nejí sušenky, čokoládu, tatranky, hranolky (některé jsou cukrované), marmeládu, limonády, džusy, dorty, knedlíky, rohlíky ... atd .... (já to třeba nejím vůbec nebo strašně málo, velmi vyjímečně).
Opravdu je to tak nemožné - jíst normálně, hezky? Chutné věci, které nemění dramaticky hladinu glykemie? Proč se zaměřovat na tu menšinu potravin, které jsou "nanic", a proč nejíst tu absolutní většinu potravin, které jsou chutné, krásnéé na pohled, zdravé .... osvěžující tělo i ducha.
Asi jsem vám neporadil - to, co je přirozeně sladké a je hodně fajn, zřejmě maminka nejí (a možná nezná), to, co je hnusné skoro po všech stránkách, oblibuje a vyhledává.
Knížky s tabulkami glykemického indexu potravin jsou běžně dostupné a jsou tam tisíce položek. Nevěřím, že nesestavíte jídelníček. Problém je u maminky, nikoliv v dostupnosti informací či potravin.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz