Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 3:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv pro 26, 2013 4:26 pm 
Offline

Registrován: sob led 05, 2013 12:46 pm
Příspěvky: 3
Krátký příspěvek. Dnes jsem si šanku vyzkoušel jako oddech po svátečním hodování (nebylo ho zase tak příliš) a hlavně po stresu z pracovního vypětí z předcházejících týdnů. Na začátku chvilku trvalo, než se se podařilo "vytáhnout špunt", tj. než naskočil sifon. Asi není třeba panikařit. Vypil jsem 4x 1litr, více už se do mně nedostalo. Vše v pohodě, výsledky dle návodu. Děkuji! Nutno dodat, že už jsem asi 4x v životě podstoupil jaterní očistu, takže mám s "vymetáním komína" zkušenosti.
Vzkaz: NIČEHO SE NEBOJTE!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát pro 27, 2013 12:52 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Tak mam první sankhu za sebou. Musel jsem si dat 4 klystyry a vypit kolem 4l slane vody nez to zacalo. Tak nejak jsem doufal, ze ze me poleze plno bordelu, ale celou dobu ze me sla jen takova lehce narezavela voda s mensima kouskama nestráveného jidla a to i po vypiti heřmánkového caje. Me to pripadalo, ze ten caj uz ani do toho streva nejde, takze snad ta slana voda mi neudela něco se strevama? Furt jsem cekal, kdy se to poradne odšpuntuje a vsechno ze me poradnym proudem vyleti a ono nic. Myslim, ze to tam mam poradne zaneseny a ta slana voda to sice zprůchodnila, ale na tech stenach toho bordelu bude plno. Po procedure jsem urcite nemel pocit prazdnych trubek, mohl bych to prolevat celej den a furt by tekla ta zakalena voda s mensima kouskama nestravene potravy.. Uvidim, ted zadny maso, jen syrova strava a za 14 dni repete...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát pro 27, 2013 5:30 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Ÿura píše:
Tak mam první sankhu za sebou. Musel jsem si dat 4 klystyry a vypit kolem 4l slane vody nez to zacalo. Tak nejak jsem doufal, ze ze me poleze plno bordelu, ale celou dobu ze me sla jen takova lehce narezavela voda s mensima kouskama nestráveného jidla a to i po vypiti heřmánkového caje. Me to pripadalo, ze ten caj uz ani do toho streva nejde, takze snad ta slana voda mi neudela něco se strevama? Furt jsem cekal, kdy se to poradne odšpuntuje a vsechno ze me poradnym proudem vyleti a ono nic. Myslim, ze to tam mam poradne zaneseny a ta slana voda to sice zprůchodnila, ale na tech stenach toho bordelu bude plno. Po procedure jsem urcite nemel pocit prazdnych trubek, mohl bych to prolevat celej den a furt by tekla ta zakalena voda s mensima kouskama nestravene potravy.. Uvidim, ted zadny maso, jen syrova strava a za 14 dni repete...

Po cca 45minutove procházce do obchodu a zpet jsem si chtěl odstavnit okurky, ale zacala na me lezt slusna hypoglykemie. Tak jsem byl rad, ze jsem si sedl a dojedl zbytek ryze s kokos olejem. Jinak po prichodu jsem si meril teplotu pod jazykem a teplomer ukazoval 34,5 slusnej mazec...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 03, 2014 4:08 pm 
Offline

Registrován: pát led 03, 2014 3:57 pm
Příspěvky: 3
dobrý den! Mám prosím dotaz začátečníka, před první šankprakšalánou. Je nutné si všechnu slanou vodu předem nachystat k WC? nebo bude možné vždy před "dalším pitím" vstát a nachystat? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 03, 2014 4:43 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
blida píše:
dobrý den! Mám prosím dotaz začátečníka, před první šankprakšalánou. Je nutné si všechnu slanou vodu předem nachystat k WC? nebo bude možné vždy před "dalším pitím" vstát a nachystat? děkuji

Tak tady není důvod proc si to nenachystat předem. Proste vem 3-4 1,5l petky do nich napust vodu do kazde požadovanou davku soli a nachystej si to k WC a nemusíš pak resit to jestli si nahodou nepo... kuchyn při chystani osolene vody. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 03, 2014 4:47 pm 
Offline

Registrován: pát led 03, 2014 3:57 pm
Příspěvky: 3
díky! \":)\" raději tedy nachystám nějak vymyslím napustím teplejší (máme totiž na záchodě velikou zimu a voda tam rychle vystydne)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 03, 2014 5:34 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
blida píše:
díky! \":)\" raději tedy nachystám nějak vymyslím napustím teplejší (máme totiž na záchodě velikou zimu a voda tam rychle vystydne)

Hlavne to nevzdávat a když to nepujde, tak klystyrovat. Ja musel dat 4 klystyry a vypit 3l slane vody nez se to spustilo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 03, 2014 7:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Zkoušel někdo do slaný vody pro šanku nakapat pár kapek KS? Jestli to bude mít třeba podobnou funkci jako u klystýru, že to napomůže k vyhubení parazitů.. Jestli jo, kolik kapek při 10 ppm?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 03, 2014 11:31 pm 
Offline

Registrován: pát led 03, 2014 11:09 pm
Příspěvky: 5
Možná trochu hloupý dotaz, ale nemůže dojít k poškození ledvin takovým množstvím soli? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 04, 2014 1:50 pm 
Offline

Registrován: pát led 03, 2014 3:57 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den! Jardo, jdu především poděkovat za skvělé stránky, informace, pěkně vedenou diskusi. Nic lepšího jsem na internetu nenašla. Dnes jsem po své první SP, s otázkou.
Celá operace proběhla vklidu, ikdyž ne bez obtíží. Po vypití první 1,5l slané vody mi bylo zle na zvracení, slabo, voda ne a ne spodem ven, ani po cvičení. Udělala jsem si tedy malý klystýr a když i po něm nic, rozhodla jsem se to celé vzdát a vyzvracela část obsahu žaludku. Hned po vyzvracení se žaludek otevřel střevům a nakonec šlo vše asi jak má. Vypila jsem 3x 1,5 l slané vody a nakonec heřmánkový čaj. Překvapilo mě ale, že ze mě šla vlastně po celou dobu jen nejdříve hnědá a poté světlá a nakonec čistá voda. Žádné ošklivé překvapení. Samozřejmě zopakuji, ale zajímá mě, jestli to může znamenat že očista proběhla jen nějak částečně?
Děkuji


Naposledy upravil blida dne ned led 05, 2014 11:40 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 04, 2014 6:21 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Zajimalo by me jaky je vhodny odstup od sankhy a ocsity jater? Svou první Sankhu jsem provadel asi 3 dny po ociste jater. Asi bude lepsi napred vyčistit streva sankhou a pote ocistu jater ze? Muzu teda zase udelat s odstupem 14 dni dalsi sankhu a par dni nato ocistu jater?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 04, 2014 6:52 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Ÿura píše:
Zajimalo by me jaky je vhodny odstup od sankhy a ocsity jater? Svou první Sankhu jsem provadel asi 3 dny po ociste jater. Asi bude lepsi napred vyčistit streva sankhou a pote ocistu jater ze? Muzu teda zase udelat s odstupem 14 dni dalsi sankhu a par dni nato ocistu jater?

střeva se doporučují čistit jako první je to tady někde uvedené jaké očisty je vhodné po sobě provádět

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 06, 2014 5:47 pm 
Offline

Registrován: pát led 03, 2014 11:09 pm
Příspěvky: 5
Na můj dotaz ohledně ledvin a soli mi asi nikdo neodpoví, že?..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 06, 2014 8:33 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Baboon píše:
Možná trochu hloupý dotaz, ale nemůže dojít k poškození ledvin takovým množstvím soli? Děkuji...
Na můj dotaz ohledně ledvin a soli mi asi nikdo neodpoví, že?..

Kdyz se ptas jestli MUZE dojit k poskozeni ledvin, tak je asi spravna odpoved, ze muze. Mozna v pripade, ze mas jen jednu ledvinu a funguje ti jen z casti....
Stejne kdyby ses zeptal, jestli se muze stat, ze na tebe zitra spadne letadlo, tak se to asi stat taky muze.
Ale oba pripady jsou velmi malo pravdepodobne.
Toto vlakno sleduju uz par let a nikdo nepsal, ze mu sanka ledviny poskodila. A predpokladam, ze stovky az tisice lidi tu sanku absolvovali. A kdyz si das maximalne lzicku a pul soli na litr vody, tak jak to delam ja, tak riziko problemu jeste podstatne snizis. Urcite je pak mnohem vetsi riziko nejakych vedlejsich ucinku u vetsiny leku nebo ze se neco stane kdyz se hodne opijes nebo prejis. A temi riziky se asi nezabyvas.
Jestli ti tato odpoved nestaci, tak si procti par set prispevku a zvazis si to sam.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 08, 2014 2:55 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Pouziva tu někdo do prvního jidla místo masla kokosovy olej? Me to prijde jako idealni. Když si vemu, ze te rejzi s tukem po sankhce nic nikde neprekazi a pekne proleze od ust az po konecnik. To se musí potkat se vsema kvasinkama a pekne jim dat přes zadek ne? \":D\" Nebo aspoň v prvním jidle maslo kokos. olej pul napul a v druhem uz jen olej..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz