SemTamTuPrídem píše:
Viem, že dotyčný "Pavel_Franta" už asi reagovať nebude (predsa len je to už vyše trojročný príspevok...), ale... napísal si TOTÁLNU BLBOSŤ.... Nájdi mi jediného živočíšna v prírode (napr. vlk), čo hladuje celé týždne (ak sa mu niečo také nepríjemné stane), a potom keď nájde potravu, tak si miesto nej dá "návratovku", čiže prvý deň si mäsa len lízne, druhý deň ho požuje a vypluje, tretí deň si dá 10g, štvrtý deň 15g, atď......
NESKUTOĆNÝ BLUD... človeka zabijú SACHARIDY, keď sa po dlhotýždňovej hladovke nimi napraská (taniere špagiet, atď...). Nie jedlo ako také, ale SACHARIDY. Našťastie sa taký vlk po X týždňoch bez potravy sacharidmi rozhodne neprežerie, pretože telá životíčov žiadne sacharidy neobsahujú, ak, tak len ich pečeň, a aj to malé množstvo na to, aby to vlka po X týždňov trvajúcej hladovke zabilo... A človek je TIEŽ živočích, ktorému sa najlepšie žije na nízkosacharidovej, vysokotukovej a strednebielkovinnej strave.
Vlk to musi zozrat z toho dovodu, ze mu to pozeru ini vlci a kazdym dalsim dnom riskuje, ze zoslabne tak, ze nebude moct ulovit dalsiu potravu. Preto musi riskovat, a nabachat sa. A jeho telo s tym rata. Je tak postavene. Telo zvierat masozravcov sa to tak naucilo, ale oni maju ine tela, ine zaludky, ine traviace stavy a ine metabolizmi. A platia za to mozno kratkovekostou. Aj krokodil robi to iste. Kludne mesiace hladuje a potom zozere nieco velke. A vie to travit dlhu dobu a zit z toho. To iste had, ten vie zhltnut nieco rovnako velke ako je on sam, a stravit to. Takze ich metabolizmi v hladovke s tym asi rataju, ze v krutej prirode sa treba nabachat aj po hladovke, inak to zozere niekto iny, a nova prilezitost uz mozno nebude, a zoslabne tak, ze nebude vediet lovit.
Inak keby mu to neponahlalo, a potravu si vedel bezpecne uskadlnit, masko zmrazit alebo dat do ladnicky, tak ver tomu, ze navratovku by si dal. A dozil by sa nie 10 rokov ale 35 alebo 40. Alebo mozno 70. Ktovie. Ale to nieje zmysel zvierata tak dlho zit, ale udrzovat prirodny kolobeh, aby tu mohol byt clovek. Takze zmysel clovka je iny, nez zvierata. Ale to je tak, ked clovek rozmysla na urovni, ze robi s cloveka opicu, zivocicha, ktory by sa mal riadit presne tymi istymi zvieracimi zakonmi, ako vlk, alebo pes. Clovek nieje zviera. Ma iny energeticky system. Ine cakry. A ovela vyssie veci. Inak mu funguje travenie. Pocitalo sa s tym, ze clovek sa vymani s zivocisnych a primitivnych zakonov a bude si vediet urobit do zasoby. Preto si navratovku po hladovke da a je to tak lepsie.
A este nieco, preco porovnavas masozravcov s clovekom? Ked uz tak, sleduj, co robia napriklad opice, ked hladuju dlho. Aj oni sa nabachaju, ked po mesiaci najdu vydatny zdroj potravy? Mozno ano, nesledoval som to, ale bolo by to zaujimave sledovat. Problem asi bude, ze je tazke vo volnej prirode najst taku skupinu opic, alebo opicu. Len prosim ta nedavaj za priklad vlka, tigra, psa, alebo take nieco. Maju ine travenie. Iny zaludok a ine zaludocne stavy, aj pH. Ine creva. Cloveku v dlhej traviacej sustave, zacnu bielkoviny zahnivat. Ale masozravcom s ich kratkym minicrevom asi nie, a stihne to so seba vypudit.