Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 4:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2014 11:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Dušanbe píše:
Kúpil so vit.D a na letáku je napísané,že počas užívania sa neodporúča podávať lieky s obsahom horčíka.Tak a ja užívam už mesiac horčík aj vit.D,ako je to správne.vit.D užívam pred obedom, horčík popíjam celý deň.

Tím se trochu snižuje přísun vápníku, ale jinak v tom nehledejte zásadní problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2014 11:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Dobrý den,beru Jardou doporučené dávky vitamínů B,mám hodně nepřrozeně žlutou moč-je to normální? Nebyly by lepší nižší dávky aby se tolik nevylučovalo močí-není to plýtvání? Ještě k tomu beru vit D,lugol,zinek,solanku,selen.Vitaminy B se berou před,při,nebo po jídle? Děkuji

Tu barvu moče dělá B2, ten je kanárkově žlutý a moč barví i malé dávky. Jinak to ostatní jsem zde již mnohokrát zodpověděl, tak vlákna projděte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 11, 2014 9:12 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jarda píše:
Tu barvu moče dělá B2, ten je kanárkově žlutý a moč barví i malé dávky. Jinak to ostatní jsem zde již mnohokrát zodpověděl, tak vlákna projděte.

Bohužel jsem nikde nenašla,jestli se béčka a vit d berou současně a jestli před,při,nebo po jídle,už to beru tři týdny a mám obavu,aby to nebylo vyhazování peněz-mohl byste mi prosím v kostce stručně odpovědět? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 11, 2014 11:34 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Jarda píše:
Tím se trochu snižuje přísun vápníku, ale jinak v tom nehledejte zásadní problém.

Moje matka ma ledvinovy kamen, kouri, ji sladke atd.. Tak jsem ji koupil D3 dava 2000mg denne spolu s B6 25mg denne a mycham ji chlorid horecnaty, ted je na davce tusim 400/500mg denne. Predpokladam, ze vapniku ma plno z bezne stravy, takze není potřeba dodavat. Muze tohle brat dlouhodobe? Ja beru to same, jen mensi davku Horciku..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2014 11:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dodman píše:
Dobrý den p.Zajíčku, mám syna ktorého schopnosť učenia a pamäte je veľmi kolísavá. Od jari a skoro až do jesene sa malý učí a zvláda stres vcelku v pohode ale čo sa týka zimy jeho psychika riadne klesá dokonca si nepamätá ani základné informácie ako napr. že na ruke sú prsty, proste jeho pamäť vypne... a práve v zimnom období má neuveriteľne čierne kruhy pod očami až ho z toho bolia....Mohli by tieto stavy spôsobovať nadobličky a zvýšený kortizol a to aj napriek tomu že dodávame B5 a všetky Béčka, morské riasy, vit.C, a zinok ? a ak áno prečo sa mu to stane iba v danom období? nerozumiem tomu a je mi z tej bezmocnosti pomôcť mu mizerne... Neviem či ešte mám nejaký minerál dodávať alebo ubrať.... Mohol by aj sedem ročný chlapec robiť očistu nadobličiek alebo je to čisto vec pre dospelého.... Podľa krvného obrazu má veľa medi ale podla vás by mal ten zinok med stiahnuť. Ak si nájdete čas vopred dakujem za akúkoľvek odpoved

Tak 7 roků není zase tak malé dítě, to si již může dovolit docela dost, nicméně já bych jako první opatření vyzkoušel intenzivní nasvětlení místnosti, kde se v zimním období vyskytuje. Mnoho lidí má prostě problém s šerem a z toho mají docela festovní depky. Většinou se opravdu jedná o rozhozený kortizol, což se dá zjistit testem kortizolu ze slin a pak nasadit adekvátní opatření. Pokud má hodně mědi, tu sundá opravdu ten zinek, nebo i velké dávky céčka. Každopádně bývá dost nízký hořčík, který se určitě musí dodávat a o něm nic nepíšete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2014 11:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
propackout píše:
Práškový vitamín C:

Dobrý deň,
Chcel by som sa len spýtať, že či je dobré tento vit. vo forme prášku miešať napr. z pradajkovou 100% štavou alebo z jablkovou kašou a medom, lebo takto mi aj lepšie chutí a aj znesiem väčšiu dávku vdaka tomu že to nie je až tak kyslé. vopred dakujem za rady.

Určitě ano, to dokonce v mnoha případech zásadně zvýší jeho využitelnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2014 11:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Bohužel jsem nikde nenašla,jestli se béčka a vit d berou současně a jestli před,při,nebo po jídle,už to beru tři týdny a mám obavu,aby to nebylo vyhazování peněz-mohl byste mi prosím v kostce stručně odpovědět? děkuji

Klidně společně a asi nejlépe po jídle a rozdělit dávku na celý den pro lepší využitelnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2014 11:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Moje matka ma ledvinovy kamen, kouri, ji sladke atd.. Tak jsem ji koupil D3 dava 2000mg denne spolu s B6 25mg denne a mycham ji chlorid horecnaty, ted je na davce tusim 400/500mg denne. Predpokladam, ze vapniku ma plno z bezne stravy, takze není potřeba dodavat. Muze tohle brat dlouhodobe? Ja beru to same, jen mensi davku Horciku..

Tak brát to může v tom není problém, ovšem i tak toho déčka je patrně málo, nicméně to si bez laboratorního vyšetření nemůžete dovolit zvyšovat. Jinak ledvinové kameny nejde vždy takto rozpustit, jsou z více druhů materiálu a rozpustit se dají pouze některé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2014 7:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Pane Jardo prosim vas muzete mi rict, ktery horcik je podle vas lepsi? Ziji v zahranici a jsem z toho trochu jelen. Dekuji!

http://www.vitacost.com/vitacost-magnes ... rSrching=0

a nebo tento???
http://www.vitacost.com/alta-health-pro ... m-chloride


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 23, 2014 12:17 pm 
Offline

Registrován: ned úno 23, 2014 12:01 pm
Příspěvky: 1
Toto sú anorganické formy horčíka s horšou vstrebateľnosťou do organizmu, treba si nájsť organické soli horčíka nap. laktát (mliečnan). Najlepšie vyhľadávať lieky, ktoré majú vyššiu kvalitu, čistotu oproti výživovým doplnokm.

_________________
Akcie no voľnopredajné lieky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 27, 2014 12:12 pm 
Offline

Registrován: stř led 01, 2014 8:53 pm
Příspěvky: 2
Pred dvomi dňami som dokončil svoj malý pokus s vitamínom D, tak som sa rozhodol, že sa s vami o výsledky podelím.

Chcel som vedieť, ako sa zvýši hladina D vitamínu v krvi, keď budem brať každý deň 3000 IU (75 mcg). 9. decembra som si nechal spraviť prvý test hladiny D vitamínu (25-hydroxy-vitamín D3) s výsledkom 51,13 ng/ml. 78 dní som bral 3000 IU a nechal si urobiť test znovu. Výsledok bol 62,03 ng/ml. To znamená, že za toto obdobie sa mi hladina zvýšila len o 10,9 ng/ml.

Avšak ešte viac ma zaujalo to, keď som si vypočítal, ako dlho by som túto dennú dávku (3000 IU) musel brať, keby som mal výrazný deficit 10 ng/ml (ktorý ľudia bežne mávajú) a chcel by som sa dostať aspoň na spodnú hranicu optimálnej hodnoty, teda 60 ng/ml. Trvalo by mi to až 358 dní. Jeden celý rok! To je strašne dlho. A keď vezmem do úvahy oficiálnu odporúčanú dennú dávku 400 IU, tak začínam mať silný pocit, že niekto chce, aby sme mali D vitamínu nedostatok...

Ešte sa podelím o skúsenosť s mojou doktorkou a s laboratóriom, kde mi testy robili. Pár dní po tom, ako som si nechal spraviť prvý test na hladinu D vitamínu, som kvôli inej veci volal svojej doktorke. Tá mi okrem iného oznámila, že už prišli výsledky z D-čka (ja som o nich vtedy už vedel, pretože som volal priamo do laboratória a pýtal sa na výsledok) a povedala mi toto: "Máte to v poriadku. Zistená hodnota je v norme - 51,13.". Tak som sa jej spýtal, aká je norma, pretože som bol zvedavý, na normu toho laboratória, ktoré mi test robilo. Doktorka povedala: "Spodná hranica je 20 a horná hranica.... (chvíľka ticha)... horná hranica je 10 000 000.". Skoro mi padol telefón z ruky \":)\" Povedal som: "Koľko?? 10 000 000??". A doktorka odpovedala: "Áno, takže máte výsledok v norme, ale na jej spodnej hranici.". Videl som, že pani doktorka je v tomto smere veľmi vzdelaná a tak som sa radšej poďakoval za informácie a položil.

Hneď po tom, keďže som nechápal, odkiaľ nabrala číslo 10 000 000, som volal do laboratória, aby som to zistil. Zodvihla laborantka, ktorá mi spodnú hranicu povedala (20), ale nedokázala odpovedať, aká je horná referenčná hodnota. Zavolala k telefónu doktorku, ktorá má laboratórium na starosti. Tá mi ale na moje prekvapenie tiež nevedela povedať hornú hranicu a namiesto toho mi povedala niečo takéto: "Hornú hranicu nemáme určenú, pretože väčšinou majú ľudia opačný problém, že majú D vitamínu málo. Navyše vitamín D nie je toxický, takže vyššie hodnoty nevadia." To ma opäť prekvapilo, tak som jej odpovedal v tom zmysle, že vysoké hladiny D vitamínu sú toxické (nad 100ng/ml) a preto nerozumiem, akoto, že hornú referenčnú hodnotu nemajú definovanú. O toxicite D vitamínu nevedela a tak priamo počas telefonátu začala v počítači hľadať v nejakých dokumentoch nejakú zmienku o tom, čo som jej povedal. Po 10 minútovom rozhovore však nenašla nič. Pýtala sa, odkiaľ mám tieto informácie. Povedal som, že z rôznych zdrojov - knihy, internet. Potom sme rozhovor ukončili.

Takto som si teda overil, že tí, ktorí nás majú liečiť a ktorým mnohí ľudia zverujú svoje životy, sú neskutočne nevzdelaní a neinformovaní. Myslím si, že to, na čo som sa ich pýtal, patrí do úplných základov a preto by to vedieť mali. Ale ak mi lekárka povie, že horná referenčná hranica pre vitamín D je 10 000 000, tak je z toho jasné, že o tom nemá ani tie najzákladnejšie vedomosti.

Priložil som aj fotku prvého výsledku, kde je vidieť, že naozaj hornú hranicu neuvádzajú...


Přílohy:
vysledok2.jpg
vysledok2.jpg [ 25.47 KiB | Zobrazeno 11149 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř dub 09, 2014 6:22 pm 
Offline

Registrován: sob úno 22, 2014 11:14 am
Příspěvky: 7
Zdravím,
jak hořčík tak vit. C mě dost nadýmají, následně u vit. C průjem v poměrně malých dávkách (C- 1g rozložený na více dávek) znamená to, že ho mám dostatek?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 11, 2014 9:09 pm 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 1:18 pm
Příspěvky: 11
dobry večer chcem sa spýtať na svoju mamu,ma nadbytok železa v tele,čim to môže byť a ako sa ho zbaviť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Pane Jardo prosim vas muzete mi rict, ktery horcik je podle vas lepsi? Ziji v zahranici a jsem z toho trochu jelen. Dekuji!

http://www.vitacost.com/vitacost-magnes ... rSrching=0

a nebo tento???
http://www.vitacost.com/alta-health-pro ... m-chloride

Nedovedu posoudit u toho prvního není složení, ale chlorid je v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Limet1 píše:
Pred dvomi dňami som dokončil svoj malý pokus s vitamínom D, tak som sa rozhodol, že sa s vami o výsledky podelím.

Chcel som vedieť, ako sa zvýši hladina D vitamínu v krvi, keď budem brať každý deň 3000 IU (75 mcg). 9. decembra som si nechal spraviť prvý test hladiny D vitamínu (25-hydroxy-vitamín D3) s výsledkom 51,13 ng/ml. 78 dní som bral 3000 IU a nechal si urobiť test znovu. Výsledok bol 62,03 ng/ml. To znamená, že za toto obdobie sa mi hladina zvýšila len o 10,9 ng/ml.

Avšak ešte viac ma zaujalo to, keď som si vypočítal, ako dlho by som túto dennú dávku (3000 IU) musel brať, keby som mal výrazný deficit 10 ng/ml (ktorý ľudia bežne mávajú) a chcel by som sa dostať aspoň na spodnú hranicu optimálnej hodnoty, teda 60 ng/ml. Trvalo by mi to až 358 dní. Jeden celý rok! To je strašne dlho. A keď vezmem do úvahy oficiálnu odporúčanú dennú dávku 400 IU, tak začínam mať silný pocit, že niekto chce, aby sme mali D vitamínu nedostatok...

Ešte sa podelím o skúsenosť s mojou doktorkou a s laboratóriom, kde mi testy robili. Pár dní po tom, ako som si nechal spraviť prvý test na hladinu D vitamínu, som kvôli inej veci volal svojej doktorke. Tá mi okrem iného oznámila, že už prišli výsledky z D-čka (ja som o nich vtedy už vedel, pretože som volal priamo do laboratória a pýtal sa na výsledok) a povedala mi toto: "Máte to v poriadku. Zistená hodnota je v norme - 51,13.". Tak som sa jej spýtal, aká je norma, pretože som bol zvedavý, na normu toho laboratória, ktoré mi test robilo. Doktorka povedala: "Spodná hranica je 20 a horná hranica.... (chvíľka ticha)... horná hranica je 10 000 000.". Skoro mi padol telefón z ruky \":)\" Povedal som: "Koľko?? 10 000 000??". A doktorka odpovedala: "Áno, takže máte výsledok v norme, ale na jej spodnej hranici.". Videl som, že pani doktorka je v tomto smere veľmi vzdelaná a tak som sa radšej poďakoval za informácie a položil.

Hneď po tom, keďže som nechápal, odkiaľ nabrala číslo 10 000 000, som volal do laboratória, aby som to zistil. Zodvihla laborantka, ktorá mi spodnú hranicu povedala (20), ale nedokázala odpovedať, aká je horná referenčná hodnota. Zavolala k telefónu doktorku, ktorá má laboratórium na starosti. Tá mi ale na moje prekvapenie tiež nevedela povedať hornú hranicu a namiesto toho mi povedala niečo takéto: "Hornú hranicu nemáme určenú, pretože väčšinou majú ľudia opačný problém, že majú D vitamínu málo. Navyše vitamín D nie je toxický, takže vyššie hodnoty nevadia." To ma opäť prekvapilo, tak som jej odpovedal v tom zmysle, že vysoké hladiny D vitamínu sú toxické (nad 100ng/ml) a preto nerozumiem, akoto, že hornú referenčnú hodnotu nemajú definovanú. O toxicite D vitamínu nevedela a tak priamo počas telefonátu začala v počítači hľadať v nejakých dokumentoch nejakú zmienku o tom, čo som jej povedal. Po 10 minútovom rozhovore však nenašla nič. Pýtala sa, odkiaľ mám tieto informácie. Povedal som, že z rôznych zdrojov - knihy, internet. Potom sme rozhovor ukončili.

Takto som si teda overil, že tí, ktorí nás majú liečiť a ktorým mnohí ľudia zverujú svoje životy, sú neskutočne nevzdelaní a neinformovaní. Myslím si, že to, na čo som sa ich pýtal, patrí do úplných základov a preto by to vedieť mali. Ale ak mi lekárka povie, že horná referenčná hranica pre vitamín D je 10 000 000, tak je z toho jasné, že o tom nemá ani tie najzákladnejšie vedomosti.

Priložil som aj fotku prvého výsledku, kde je vidieť, že naozaj hornú hranicu neuvádzajú...

Velice zajímavá zkušenost i když na rovinu řeknu, že bohužel není ojedinělá. Nenazval bych to asi nevzdělaností, ale spíše nezájmem a ignoranstvím, ovšem není to tak všude, většina laboratoří referenční hodnoty uvádí i když se údaje jednotlivých laboratoří mnohdy značně liší, ale plus mínus jsou v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz