Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 4:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 4:23 pm 
Offline

Registrován: ned bře 23, 2014 9:43 am
Příspěvky: 11
inzenyr píše:
Vymenit GUFERO neni tak jednoducha zalezitost. Za GUFEREM je jeste v krytu nalisovane lozisko, takze pokud chcete menit GUFERO, tak nejdriv musite sundat lozicko. Do toho bych se bez pripravku rozhodne nepoustel, protoze lozisko se musi vysunout tlakem nebo tahel, aby se neposkodilo loze. Na to musite mit nejaky pripravek.

O-krouzek vymenite bez problemu, k vymene nic rozdelavat nemusite. Vetsinou to resim spendlikem nebo necim podobnym ostrym, i kdyz O-krouzek pripadne napichnete tak stejne jeste tesni, jenom ho nesmite natrhnout. To pouzdro je silonove, to se jen tak poskodit neda, pokud pres nej neco nepacite.
S EUJ jsem ten O-krouzek jeste neresil, pouze jsem je upozornil na to, ze v baleni zadny nahradni O-krouzek neni, a ze na tuto moznost vazne poruchy a pravidelnou vymenu O-krouzku, nikde neupozornuji.
Zatim jsem tam dal krouzek k vodovodnim bateriim, co jsem koupil v Bauhausu.
O-krouzky pak musim objednat u firmy DIMER.
http://www.dimer.cz/tesneni/praha_PH.html

Jeste uvazuji o tom, ze do silonove pouzdra udelam jeste jeden zapich s vetsim prumerem a do nej dam jeste jeden O-krouzek, ktery bude tesnit proti ozubene hrideli.

Inzenyr

Nešlo by ložisko stáhnout třírameným šroubovým stahovákem na ložiska? Ale stejně nemám lis na nalisování zpět na hřídel a zatím jsem to ve vnitř neviděl. Ten O-kroužek je natrhnuty a část je ho stržená. Dřív jsem si tho nevšml. Pokud budu dávat nový O-kroužek půjde ho jednoduše vtlačit zpět na místo nějakým tupým předmětem? Před vtlačením tam dám ještě ten silikon, po zatuhnutí by to mělo snad těsnit dobře. Ještě jednou díky za info, škoda že jsem to nevěděl dřív asi bych ten kroužek raději pravidelně měnil.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 5:16 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
mkrabot píše:
Nešlo by ložisko stáhnout třírameným šroubovým stahovákem na ložiska? Ale stejně nemám lis na nalisování zpět na hřídel a zatím jsem to ve vnitř neviděl. Ten O-kroužek je natrhnuty a část je ho stržená. Dřív jsem si tho nevšml. Pokud budu dávat nový O-kroužek půjde ho jednoduše vtlačit zpět na místo nějakým tupým předmětem? Před vtlačením tam dám ještě ten silikon, po zatuhnutí by to mělo snad těsnit dobře. Ještě jednou díky za info, škoda že jsem to nevěděl dřív asi bych ten kroužek raději pravidelně měnil.
Michal

Lozisko je zapustene v krytu a vysouva se z nej ozubena hridel, takze jedine jde tahnout nebo tlacit za vnitrni otvor. Triramennym stahovakem ho nemate moznost zvenci zachytit, to by Vam lozisko muselo zustat na te ozubene hrideli.
O krouzek tam klidne zatlacite prstem, sroubovakem nebo hnaci hrideli, to zadny problem neni.
Nevim, zda tim silikonem myslite ty tekute silikony v tube. Otazka je zda jsou zdravotne nezavadne. Nemyslim si, ze to tesneni O-krouzku nejak tim silikonem zlepsite, spis si myslim, ze to bude horsi, protoze O-krouzek se nebude moci pripadne odvalovat a rychleji se trenim opotrebuje.
Mozna by lepsim resenenim nez silikon byla bila vaselina, kterou prodavaji v lekarne. Pouziva se na masti a nebyl jsem ji schopen umyt nicim jinym nez jadrovym mydlem a to jsem ho musel pouzit 4x za sebou, nez ta vaselina uplne pustila. Ta by naopak O-krouzek mazala, aby nemel takove treni, a pritom tu stavu dovnitr nepusti, jak je mastna.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 8:16 pm 
Offline

Registrován: ned bře 23, 2014 9:43 am
Příspěvky: 11
inzenyr píše:
Lozisko je zapustene v krytu a vysouva se z nej ozubena hridel, takze jedine jde tahnout nebo tlacit za vnitrni otvor. Triramennym stahovakem ho nemate moznost zvenci zachytit, to by Vam lozisko muselo zustat na te ozubene hrideli.
O krouzek tam klidne zatlacite prstem, sroubovakem nebo hnaci hrideli, to zadny problem neni.
Nevim, zda tim silikonem myslite ty tekute silikony v tube. Otazka je zda jsou zdravotne nezavadne. Nemyslim si, ze to tesneni O-krouzku nejak tim silikonem zlepsite, spis si myslim, ze to bude horsi, protoze O-krouzek se nebude moci pripadne odvalovat a rychleji se trenim opotrebuje.
Mozna by lepsim resenenim nez silikon byla bila vaselina, kterou prodavaji v lekarne. Pouziva se na masti a nebyl jsem ji schopen umyt nicim jinym nez jadrovym mydlem a to jsem ho musel pouzit 4x za sebou, nez ta vaselina uplne pustila. Ta by naopak O-krouzek mazala, aby nemel takove treni, a pritom tu stavu dovnitr nepusti, jak je mastna.

Inzenyr

Chtěl bych použít pastu, kterou používám na zábrusy chem.skla název je myslím Lukosan nebo nějak tak. Je to nezávadné a těsní to fakt dobře. Vidím že to s tím ložiskem nebude tak jednoduché, chce to asi speciální přípravky, takže pokud bude zničené ložisko, tak je jediná možnost domluvit se s EJ. Ta lékárnická vazelína je ale dobrý nápad, mohlo by se to občas namazat zvenku přes ten Okroužek.
Díky Michal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 27, 2014 10:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
mkrabot píše:
Chtěl bych použít pastu, kterou používám na zábrusy chem.skla název je myslím Lukosan nebo nějak tak. Je to nezávadné a těsní to fakt dobře. Vidím že to s tím ložiskem nebude tak jednoduché, chce to asi speciální přípravky, takže pokud bude zničené ložisko, tak je jediná možnost domluvit se s EJ. Ta lékárnická vazelína je ale dobrý nápad, mohlo by se to občas namazat zvenku přes ten Okroužek.
Díky Michal

smiem vediet ako dlho uzivas angela ? neverim ze by doslo k opotrebovaniu loziska. ak sa pretrhlo ocko tesnenie chapem, ale lozisko a silonove puzdro predsa musi odolavat niekolko rokov.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 27, 2014 11:14 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
smiem vediet ako dlho uzivas angela ? neverim ze by doslo k opotrebovaniu loziska. ak sa pretrhlo ocko tesnenie chapem, ale lozisko a silonove puzdro predsa musi odolavat niekolko rokov.

Angel je jeste v zaruce a fotky poskozeneho loziska vcetne toho, jak to po otevreni vypadalo uvnitr samozrejme mam, jenom jsem je zase nechtel verejne presentovat. Podle mne stacilo upozornit ostatni uzivatele na dany problem. Lozisko nemuze odolavat agresivni stave, pokud neni nerezove. Staci zkusit namocit obycejne lozisko jednou do vody a mate ho za chvili rezave, pokud neni peclive namazane vazelinou.

Jeste jednou upozornuji, ze se to nestalo jenom mne. Existuje i dalsi pripad, u ktereho to dopadlo naprosto stejne.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 28, 2014 8:21 am 
Offline

Registrován: ned bře 23, 2014 9:43 am
Příspěvky: 11
dushan74 píše:
smiem vediet ako dlho uzivas angela ? neverim ze by doslo k opotrebovaniu loziska. ak sa pretrhlo ocko tesnenie chapem, ale lozisko a silonove puzdro predsa musi odolavat niekolko rokov.

Angel používám skoro 6 let. Jak došlo k poškození toho kroužku nevím, ale myslím že postupně třením o hřídel, degradace za tak krátkou dobu asi ne. Když jsem vyškrábnul zbytky kroužku byla v pouzdru kolem hřídele zatečená šťáva. Kroužek jsem už vyměnil, nebyl to problém, teď těsní perfektně. Jak se k tomu dostanu tak zkusím zakomunikovat s výrobcem. Michal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 28, 2014 8:54 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
mkrabot píše:
Angel používám skoro 6 let. Jak došlo k poškození toho kroužku nevím, ale myslím že postupně třením o hřídel, degradace za tak krátkou dobu asi ne. Když jsem vyškrábnul zbytky kroužku byla v pouzdru kolem hřídele zatečená šťáva. Kroužek jsem už vyměnil, nebyl to problém, teď těsní perfektně. Jak se k tomu dostanu tak zkusím zakomunikovat s výrobcem. Michal

tak drzim palce nech sa to podari. inak aky konkretny kruzok vam tam zapasoval aby som si mohol kupit ako rezervu.
a pouzil ste aj tu lek.vazelinu pri tom kruzku?
s pozdravom dushan \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 01, 2014 3:32 pm 
Offline

Registrován: ned bře 23, 2014 9:43 am
Příspěvky: 11
dushan74 píše:
tak drzim palce nech sa to podari. inak aky konkretny kruzok vam tam zapasoval aby som si mohol kupit ako rezervu.
a pouzil ste aj tu lek.vazelinu pri tom kruzku?
s pozdravom dushan \":-)\"

použil jsem zatím normální gumový O krouzek, ktery se da bezproblemu koupit v zelezarstvi. Finálně tam ale dám silikonový, musí se objednat.
Kroužek jsem potřel tou pastou na ch.sklo. To ložisko je naštěstí v pořádku. Díky vám oběma za info o té rozborce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 01, 2014 9:41 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
mkrabot píše:
použil jsem zatím normální gumový O krouzek, ktery se da bezproblemu koupit v zelezarstvi. Finálně tam ale dám silikonový, musí se objednat.
Kroužek jsem potřel tou pastou na ch.sklo. To ložisko je naštěstí v pořádku. Díky vám oběma za info o té rozborce.

Mel by tam byt O-krouzek alespon na vodovodni baterii. Neni guma jako guma. Mela by to byt guma pro potravinarske ucely.

Co jste myslel tou pastou netusim, predpokladam, ze jste si take overil, ze po pozreni ve stave nebudete mit zdravotni problem.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 02, 2014 7:23 am 
Offline

Registrován: ned bře 23, 2014 9:43 am
Příspěvky: 11
inzenyr píše:
Mel by tam byt O-krouzek alespon na vodovodni baterii. Neni guma jako guma. Mela by to byt guma pro potravinarske ucely.

Co jste myslel tou pastou netusim, predpokladam, ze jste si take overil, ze po pozreni ve stave nebudete mit zdravotni problem.

Inzenyr

Ano, ten kroužek by měl být na vodu např. z těsnění ventilové vložky, o té pastě jsem už psal, je to na zábrusy chem.skla (např. destil. přístroj). Michal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 4:13 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Talo píše:
Tak som si kupil tuto srandu na pripravu smoothies. http://www.alza.sk/garden21-perfect-smoothie-red-ga-gs1500-d505336.htm Spracovanie je dobre,vykon ohromujuci,rozseka a rozmixuje vsetko co do neho hodim.Vyrobca udava 35000 ot/min.Vysledna emulzia je krasne hladka a jemna. Tu je video: http://www.youtube.com/watch?v=UxVujAZCHN8. Smoothie hotove za minutku.
Dufam,ze mi vydrzi a ze som vam mozno pomohol s rozhodovanim aky mixer si kupit.

Tak ako pokračuje testovanie mašiny? Je zatiaľ spokojnosť?

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 7:16 am 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
Jasne,mixer pouzivam viackrat za den skoro 7 dni v tyzdni.Naposledy som skusal pripravit makove a kokosove mlieko.Vysledok perfektny.Lieskove orechy pomlete za par sekund.Smoothies robim 3x denne.Skusal som aj zmrzlinu(samozrejme bez mlieka)Zmrznute banany a cucoriedky.Zmrzka hotova za 30sec.Jemna a sladka RAW.
Ak sa nieco pokazi urcite napisem...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 9:27 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
Mne by pro zmenu zajimalo,jaky je rozdil mezi tvym mixerem
http://mixery.heureka.cz/g21-perfect-sm ... ga-gs1500/
a timto
http://gdsdbsdianqi.en.alibaba.com/prod ... 700D_.html

Teda krome ceny \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 9:40 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Talo píše:
Jasne,mixer pouzivam viackrat za den skoro 7 dni v tyzdni.Naposledy som skusal pripravit makove a kokosove mlieko.Vysledok perfektny.Lieskove orechy pomlete za par sekund.Smoothies robim 3x denne.Skusal som aj zmrzlinu(samozrejme bez mlieka)Zmrznute banany a cucoriedky.Zmrzka hotova za 30sec.Jemna a sladka RAW.
Ak sa nieco pokazi urcite napisem...

Talo, napis i kdyz se nic nepokazi. Aspon mne to zajima. Mozna to taky zkusim. Dik, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 10:55 am 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
Dave píše:
Mne by pro zmenu zajimalo,jaky je rozdil mezi tvym mixerem
http://mixery.heureka.cz/g21-perfect-sm ... ga-gs1500/
a timto
http://gdsdbsdianqi.en.alibaba.com/prod ... 700D_.html

Teda krome ceny \":-)\"

Vyzera ze rozdiel je len vo farbe a v potlaci.
Aka je cena u alibaby? Nejak to neviem najst.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz