Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 5:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
blida píše:
dobrý den! Mám prosím dotaz začátečníka, před první šankprakšalánou. Je nutné si všechnu slanou vodu předem nachystat k WC? nebo bude možné vždy před "dalším pitím" vstát a nachystat? děkuji

Myslím, že to stíhat budete, pokud nemáte kuchyň 50 m od záchodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 5:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Majsa píše:
Zkoušel někdo do slaný vody pro šanku nakapat pár kapek KS? Jestli to bude mít třeba podobnou funkci jako u klystýru, že to napomůže k vyhubení parazitů.. Jestli jo, kolik kapek při 10 ppm?

Asi by to ničemu nevadilo, ale proč zase vymýšlení specialit, když postup je špičkově funkční stovky let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 6:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Baboon píše:
Možná trochu hloupý dotaz, ale nemůže dojít k poškození ledvin takovým množstvím soli? Děkuji.

Teoreticky asi ano, pokud by se ve vás udržela, což vidím jako velice málo pravděpodobné, nebo spíše skoro nemožné. Rozhodně takový případ neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 6:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
blida píše:
Dobrý den! Jardo, jdu především poděkovat za skvělé stránky, informace, pěkně vedenou diskusi. Nic lepšího jsem na internetu nenašla. Dnes jsem po své první SP, s otázkou.
Celá operace proběhla vklidu, ikdyž ne bez obtíží. Po vypití první 1,5l slané vody mi bylo zle na zvracení, slabo, voda ne a ne spodem ven, ani po cvičení. Udělala jsem si tedy malý klystýr a když i po něm nic, rozhodla jsem se to celé vzdát a vyzvracela část obsahu žaludku. Hned po vyzvracení se žaludek otevřel střevům a nakonec šlo vše asi jak má. Vypila jsem 3x 1,5 l slané vody a nakonec heřmánkový čaj. Překvapilo mě ale, že ze mě šla vlastně po celou dobu jen nejdříve hnědá a poté světlá a nakonec čistá voda. Žádné ošklivé překvapení. Samozřejmě zopakuji, ale zajímá mě, jestli to může znamenat že očista proběhla jen nějak částečně?
Děkuji

Já myslím, že to proběhlo správně a určitě zopakujte, tím nic pokazit nemůžete. Půjde to snadněji, nebude tam ta křeč z prvního pokusu a vstupu do neznáma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 6:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Zajimalo by me jaky je vhodny odstup od sankhy a ocsity jater? Svou první Sankhu jsem provadel asi 3 dny po ociste jater. Asi bude lepsi napred vyčistit streva sankhou a pote ocistu jater ze? Muzu teda zase udelat s odstupem 14 dni dalsi sankhu a par dni nato ocistu jater?

Po první šance klidně za týden druhou a pak po 14 dnech třeba znovu střeva, nebo játra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 6:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Pouziva tu někdo do prvního jidla místo masla kokosovy olej? Me to prijde jako idealni. Když si vemu, ze te rejzi s tukem po sankhce nic nikde neprekazi a pekne proleze od ust az po konecnik. To se musí potkat se vsema kvasinkama a pekne jim dat přes zadek ne? \":D\" Nebo aspoň v prvním jidle maslo kokos. olej pul napul a v druhem uz jen olej..

Tak asi by to tolik nevadilo, ale proč se každý snaží vymýšlet, jak zlepší stovky let starý a vyzkoušený postup, myslíte, že naši předci neměli mozek, já si spíše myslím, že ten chybí lidem dnes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 6:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
madamm píše:
Zdravím všechny, obracím se s prosbou. O víkend jsem zkusila šankaprakšalána vše proběhlo v pořádku. Ale asi 3 den po očístě mě začaly bolet kyčle a klouby. Je to normální? Mám naplánovanou očistu kloubů bobkovým listem. Můžete mi prosím napsat čím to může být? Děkuji moc. \":|\"

Tak, asi jste rozkvrdlala bordel v těle a po nějakém čase si to zase sedne, ten bobkáč dejte později. Pokud vás již nyní bolí klouby, bolelo by to ještě více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 6:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Nuna píše:
Dobrý deň Jardo,
chcela by som sa opýtať, či je možné procedúru prevádzať, aj keď mám pupučný pruh, resp. kýlu?
Nikde som sa to tu nedočítala, preto by som radšej mala istotu.
Ďakujem

Podle mě ano, tam není žádný velký vnitřní tlak, ani zátěž na tu kýlu a neměla by se tím zhoršovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 6:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jabaduba píše:
Dobrý den,
dnes zkouším očistu střeva, vypil jsem 1,5L vlažné vody se solí, ale požadovaný efekt se nedostavil. Čekal jsem cirka 20 min, poté navodil zvracení a alespoň nějakou část vrátil.
Čistě teoreticky pokud budu zkoušet opakovat proceduru např. s 2L, je možné čekat delší dobu? Nebo popř. se vrátit k proceduře i přesto když část "vrátím"?
Díky za odp.

Někomu to trvá i několik hodin, a mnoho lidí o tom zde píše, stačí číst. Také návrat k pokračování zde všude doporučuji, jedno vyzvracení by nemělo člověka odradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 7:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jabaduba píše:
Souhrn mého dnešního pokusu:

Začal jsem 1,5 litrem slané vody (s jednou maximálně nabranou lžící) po 20 min šla polovina vrchem ven.
Následně jsem to zapil čistou vodou, cca 2L s tím, že zbytek vyjde spodem. Opravdu asi po 5 minutách kdy jsem dopsal předchozí příspěvek to začalo.. ale nechtělo se mi to nadvakrát celé promarnit, tak jak říkáte a praktikoval obojí zároveň \":)\" pokračoval jsem vypitím ještě dalších asi 3 litrů postupně méně slané vody, po které už následoval pouze heřmánkový čaj 1,5L.. téměř po celou dobu ze mne šly pouze jakési "drobečky" + voda.. Nic takového jako bylo na obrázcích pod článkem ze mne však nevyšlo, nevím tedy zda ve střevech nic podobného nemám, nebo to jen nevyšlo ven.. což by mohlo být způsobeno tím, že jsem pil vodu víceméně postupně (max. 1L naráz) a z toho důvodu se neutvořil dostatečný tlak pro uvolnění, nebo to bylo tím, že zprvu jsem zapil slanou vodu ještě obyčejnou neslanou?

Navíc po celou dobu procedury byl můj žaludek jako na vodě a po vypití většího množství mne docela natahovalo.. nemluvě o motání hlavy

Pokud děláte něco poprvé, máte logicky strach a jde to hůře, ale řekl bych, že vám to šlo dobře. Také očekávání většiny adeptů, že z nich vypadne do záchoda ideálně dvoumetrová anakonda, no nevím, mě by se to ani moc nelíbilo a buďte rád, že z vás nic takového neleze. Já osobně bych měl na vašem místě radost, ne zklamání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 7:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jirka Duda píše:
Tak jsem dnes chtěl zkusit očistu střev. Vše si připravil. Láhve, čaj, rýži. Začal dle uvedeného postupu. Vypil asi 1.25 l slané vody (víc žalude nevzal) a čekal. Efekt se nedostavoval, tak jsem provedl několik úklonů vpravo a vlevo, trochu pomačkal žaludek. Nic se nedělo, tak jsem začal s další dávkou slané vody. Vypil jsem asi 0,4 l dalši slane vody. No skoro jsem ani nedopil a vše jsem postupně vyzvracel. Tak jsem v dalším pokusu nepokračoval. Pocit pití slané vody a zvracení převládl nad odhodláním střeva vyčistit.
Nicméně delší dobu pociťiuji tlak pod levým žebrem a někdy i pod pravým. Tlak po jídle, v sedě.
Pocit plnosti. V předklonu. Na stolici chodím pravidelně ráno. I když poslední týden nic moc. Tak jsem chtěl pročistit střeva a takhle to dopadlo.

To jste asi moc tlačil na pilu, musíte pomalu, pokud máte střeva zanesená, tak se to tak snadno neprofoukne. Vyzkoušejte postup opakovaně a nepospíchejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 7:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Tak druha Sankha za mnou a slo to jako po masle. Nejvetsi rozdil oproti te první byl v tom, ze před tou první jsem se par dni před prezral bramborového salatu a rizku na stedry den a tim jsem se slusne zabetonoval, kdezto před touhle uz jsem opravdu drzel stravu zelenina, ovoce, masa minimalne a je to hodne znat.. Vypil jsem asi 2l vody osolene himalajskou soli, dal si 1,5l klystyr s urinou a skoro hned se to rozjelo. Mozna na to mel taky vliv fakt, ze jsem si den předtím nachystal 1,5l vody s chloridem horecnatym(asi 600mg horciku) a ja potreboval 4 petky, tak jsem k te vode na lacno ještě pridal celou petku toho horciku. To to taky mozna znacne ulehčilo pruchod strevama \":D\" . Celkove i s cajem jsem vyglgal asi 8l tekutin za necele 2 hodiny.. Do ryze z maslem jsem pridal i kokosovy olej a podle rad (ted si nevzpomenu na nick) co ma v podpisu navod na Sankhu si dam po 2 jidle(ryze, maslo, kokos. olej, laktobacily) sparit par prolisovanych strouzku cesneku a vypiju jako caj. Mensi pozdrav pro kvasinky. Od zitrka zadne tuky krome kokosového oleje, hodne jablek a poctive se nachystat na nedelni ocistu jater. Mam zvyseny bilirubin konjugovany, tak snad ty zlucovody poradne prozenu. Priprava na první ocistu byla mizerna. Toz tak no... \":)\"

No vidíte a pak že to bude problém, stačí trochu potrénovat a již problém není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 7:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="vadim":1lrs3uhu]Dobrý den, rozhodl jsem se pro pročištění organizmu. Mám za sebou 1. Sankhapraksalanu, po vypití prvního 1,5l slané vody, to šlo asi po 25 minutách spodem, chvíli jsem cítil tlak v žaludku, musel jsem si párkrát odříhnout, ale pak to šlo, následovaly další 3 lahve o obsahu 1,5l slané vody, nedokázal jsem je nikdy dostat do sebe na ex, musel jsem postupně, dost jsem u toho říhal, zajímá mě jestli je to normální, dostavovali se pocity na zvracení, ale udržel jsem to \":-)\" a odcházelo to spodem. Na závěr jsem dal heřmánkový čaj, kdy něco odešlo, ale zdálo se mi, že ne všechno, asi jen pocit. Za 30 minut jsem snědl bílou rýži s máslem a doplnil dvě tablety lactobacillus. Opět se dostavilo říhání, nijak silné. Teď to vypadá, že je vše v pohodě, tak uvidíme. Chtěl bych ještě pročistit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 7:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
madanger píše:
tak jsem dneska vyzkoušela tu Śanku, vypila jsem asi 4 2-decové sklenice slané vody, ve které jsem povařila zeleninu.po 3 sklenicích mi bylo docela slabo na omdlení, pila jsem ale dál po 4 mi přestala chutnat slaná voda, chtělo se mi zvracet. a na wc se mi pořád nechtělo, tak jsem si pomohla menším klystýrem. zdálo se to být lepší..pokračovala jsem v pití slané vody po doušcích, a po každých dvou jsem cvičila.. asi po 5 sklenici jsem si dala pro změnu hrnek a půl heřmánkového čaje.. pocit přeplněnosti a slabosti zmizel o tom co jsem došla na wc. dále jsem pokračovala v pití slané vody asi 2 hrnky a zakončila jsem to heřmánkovým čajem- další hrnek. docela jsem se podivovala nad tím, že stolice ze mě moc nevyšlo, pak jen voda. Čekala jsem že ze mě vyjdou i nějaké nánosy podobné těm co máte na obrázcích, ale nic. Jsem z toho trošku zklamaná. Unavená z toho nejsem, žízeň mě moc netrápí. tak nevím jestli jsem něco neudělala blbě. předem díky za odpověď. Jinak v poslední době asi měsíc, dva jsem jedla hodně zeleniny i ovoce, maso jen asi 3 x do měsíce, v mléčných výrobcích jsem se moc neomezovala. pleť mám suchou, vyrážky, zahlenění mě také trápí. takže jsem zvědavá co se tím změní.mimochodem můžu misto tabletek lactobacillus acidophilus použít tablety biopron forte? v lékárně jiné neměli. http://www.vitalita.cz/biopron-forte

Z čeho jste zklamaná, vše proběhlo výborně a na první pokus skoro ideálně, z každého nemůže vylézt lochneska, copak máte 150 kg, plus nádherně vykrmený teřich. Příště si lépe vyhovíte po nynějších zkušenostech a půjde to skoro samo. Jinak probiotika vyhovují, je skoro jedno jaká, já zmiňuji vlastně ta nejlevnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 8:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Pane Jardo,
jaké množství jídla je nejnutnější po Šance? Přítelkyně dnes úspěšně s mým vedením očistu zvládla, ale po tom důležitém prvním jídle nemá hlad a už vůbec chuť na rýži s máslem! Dělá se jí z toho zle!
Stačí to jedno jídlo na 24h? Popřípadě jestli se může sníst něco jiného.
Díky za Váš čas

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz