Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 2:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon dub 14, 2014 10:09 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
fox píše:
nejsem uživatelem angela, ale podobné případy mi šly v prvním kroku domácím vyvíječem páry - tím, který doporučujete na oživení kartuše vodní filtrace - a následnou masáží UZV vaničkou (liposomy) a případně ještě jednou dokola.. nemusí to jít u angela..

Ano, urcite by to slo umyt parnym strojom resp. ja to riesim parnou umyvackou na riad. ( whirpool 6 th sense )


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 15, 2014 10:29 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
Ano, urcite by to slo umyt parnym strojom resp. ja to riesim parnou umyvackou na riad. ( whirpool 6 th sense )

Uz jsem zkusil parni cistic s tlakem 5 baru, zkusil jsem tlakovy vzduch 8 baru.

Ty male dirky uprostred sita, ktere maji mensi prumer, nez je sila plechu, zustaly ucpane, ani se nehnuly.

Z tech malych direk na konci sita, se obcas nejaka podarila vycistit, jinak jsou ucpane taky.

Fakt je ten, ze odstavuji mrkev, cervenou repu, mak, celer, petrzel "DOCISTA DOCISTA", takze z Angela mi pada naprosto temer sucha drt.

Patrne to vyresi nejaka silnejsi kyselina nebo mozna jeste koncentrovane cistice od nemecke firmy MELLERUD. Koncentrovane jsou dost agresivni, skoro jako kyseliny.

Nic jineho mne zatim nenapada.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 15, 2014 3:24 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
inzenyr píše:
Uz jsem zkusil parni cistic s tlakem 5 baru, zkusil jsem tlakovy vzduch 8 baru. Ty male dirky uprostred sita, ktere maji mensi prumer, nez je sila plechu, zustaly ucpane, ani se nehnuly. Z tech malych direk na konci sita, se obcas nejaka podarila vycistit, jinak jsou ucpane taky.
Fakt je ten, ze odstavuji mrkev, cervenou repu, mak, celer, petrzel "DOCISTA DOCISTA", takze z Angela mi pada naprosto temer sucha drt. Patrne to vyresi nejaka silnejsi kyselina nebo mozna jeste koncentrovane cistice od nemecke firmy MELLERUD. Koncentrovane jsou dost agresivni, skoro jako kyseliny. Nic jineho mne zatim nenapada. Inzenyr

Ucpávání bude patrně cena za vysokou účinnost odšťavnění u kořenovky. Kořínky proháním přes šnekový stroj s vědomím nižší výtěžnosti ale bez starostí/náklady se sítkem. asi jako všude - něco za něco ..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 15, 2014 9:44 pm 
Offline

Registrován: úte dub 15, 2014 9:40 pm
Příspěvky: 4
U mňa vyhral Thermomix. Je multifunkční a nahradí spoustu jiných přístrojů - má váhu, seká, mele, hněte, umí smoothies, vaří, i v páře, ale hlavně užitečný pro vitariány.

Tady porovnáni Vitamixu a Thermomixu: https://www.youtube.com/watch?v=-YO-7GkZlDo
I recept na raw zmrzlinu!

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 15, 2014 11:29 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
[quote="Paloma":bzfmbtw8]U mňa vyhral Thermomix. Je multifunkční a nahradí spoustu jiných přístrojů - má váhu, seká, mele, hněte, umí smoothies, vaří, i v páře, ale hlavně užitečný pro vitariány.

Tady porovnáni Vitamixu a Thermomixu: https://www.youtube.com/watch?v=-YO-7GkZlDo
I recept na raw zmrzlinu!

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 16, 2014 8:45 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
inzenyr píše:
Patrne to vyresi nejaka silnejsi kyselina nebo mozna jeste koncentrovane cistice od nemecke firmy MELLERUD. Koncentrovane jsou dost agresivni, skoro jako kyseliny. Nic jineho mne zatim nenapada.Inzenyr

Možná by stálo za hřích testnout perkarbonát sodný - v horkém roztoku by si snad s organickou vlákninou mohl nějak poradit : https://www.youtube.com/watch?v=I-5YgqfXDPg - aspoň do té podoby, že by to tlaková pára odšpuntovala..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 16, 2014 10:32 am 
Offline

Registrován: úte dub 15, 2014 9:40 pm
Příspěvky: 4
inzenyr píše:
Termomix jsem zkoumal take, bohuzel ma na zelene stavy hrozne male otacky, takze vyuzitelnost pro telo je podstatne nizsi nez u Vitamixu.
Tu vyuzitelnost pro telo bych pro vitariany povazoval za hlavni vyhodu.
Salaty nepovazuji za nijak vyhodnou pripravu potravin, protoze se stravi hromada casu kousanim a vyuzitelnost je daleko, daleko nizsi nez u mixovanych surovin.
Ve vyrabeni ruznych spatanin, kde do mixeru nahazite hromadu nevhodne kombinovanych surovin, take nevidim zadnou vyhodu.
Doporucuji pouzivat suroviny tak, jak k sobe patri a ne vyrabet kombinace, ktere jsou predvadeny ve videu.
Pak se to dlouho travi, pripadne to navic kvasi v zaludku, pokud zkombinujete ovoce treba s orechy nebo seminky.
Nejhorsi jsou v tomto ohledu ruzne dorty, kde je spatlane dohromady kde co a hlavne je to sladke, takze to zase bezva kvasi v zaludku.

V prodeji na bazarech jasne vede Termomix, Vitamix skoro nikdo neprodava.

Inzenyr

Rozumím, co chcete říct. Osobně mám vyzkoušené oba a jemného umixování se na Thermomixe docílí stejně, akorát asi o minutu, max.2 déle - navíc nemusíte tyčí nic šťouchat. Nádoba je z nerezu, a je prostorná, u Vitamixu se mi nelíbí umělohmotná nádoba, obtížné vymývání, nutnost použít druhý nástavec na ořechy a semena a zmíněná tyč. Thermomix zvládne všechno - proto ani nemůže mít vysoké otáčky, jinak by vše rozemlel - ale on je určen i na sekání, mletí apod. Což Vitamix není na to stavěn. Srovnávat by se to snad ani nemělo.

Kombinace potravin - to nesouvisí s mixérem, ale taky je to jednak volba každého a jednak je každého metabolismus jedinečný - "pro někoho lék, pro jiného jed." Nezastávám tady žádnou dogmu, ať si každý nacítí jak to má a co mu dělá/nedělá dobře. Samozřejmě nějaké směrnice z oblasti biochemie či biologie tady jsou k dispozici.

Na závěr filosofická otázka - proč máme zuby?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 16, 2014 3:38 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Paloma píše:
Rozumím, co chcete říct. Osobně mám vyzkoušené oba a jemného umixování se na Thermomixe docílí stejně, akorát asi o minutu, max.2 déle - navíc nemusíte tyčí nic šťouchat. Nádoba je z nerezu, a je prostorná, u Vitamixu se mi nelíbí umělohmotná nádoba, obtížné vymývání, nutnost použít druhý nástavec na ořechy a semena a zmíněná tyč. Thermomix zvládne všechno - proto ani nemůže mít vysoké otáčky, jinak by vše rozemlel - ale on je určen i na sekání, mletí apod. Což Vitamix není na to stavěn. Srovnávat by se to snad ani nemělo.

Kombinace potravin - to nesouvisí s mixérem, ale taky je to jednak volba každého a jednak je každého metabolismus jedinečný - "pro někoho lék, pro jiného jed." Nezastávám tady žádnou dogmu, ať si každý nacítí jak to má a co mu dělá/nedělá dobře. Samozřejmě nějaké směrnice z oblasti biochemie či biologie tady jsou k dispozici.

Na závěr filosofická otázka - proč máme zuby?

U toho Vitamixu nesouhlasím s názorem,že by se složitě čistil,stačí nalít vodu s čistícím prostředkem a na 10s zapnout,ten suchý nástavec je podle mne zbytečný s ořechama není žadný problém a ta pěchovací tyčka-pokud děláte klasické smoothie(listová zelenina,ovoce a voda)není vůbec potřeba,očistíte zeleninu a ovoce ,nalijete vodu a za 30 s je hotovo.
(já osobně vodu nedávám,tak to musím na začátku mixování pomačkat).

Co by mne zajímalo je ,kolik živin se při mixování zničí vlivem oxidace/teploty-porovnání Vitamix vs běžný mixér.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 16, 2014 3:44 pm 
Offline

Registrován: úte dub 15, 2014 9:40 pm
Příspěvky: 4
Nevím za jak dlouho začíná oxidace (?), ale mám ověřeno, že Thermomix díky nižším otáčkám nezahřívá! Zato Vitamix ano.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 17, 2014 12:19 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
dushan74 píše:
Ano, urcite by to slo umyt parnym strojom resp. ja to riesim parnou umyvackou na riad. ( whirpool 6 th sense )

Jednou (ale 2-krát po sobe) jsem na sve Omeze pouzil toto: http://www.euronabycerny.com/eshop/univ ... /na-skvrny
Vycistilo to dirky perfektne, predtím byly uplne uzavrene. Radeji mi nepiste o kolik jsem si zkratil zivot. Ale kdyz se pije MMS...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 17, 2014 11:41 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
fox píše:
Možná by stálo za hřích testnout perkarbonát sodný - v horkém roztoku by si snad s organickou vlákninou mohl nějak poradit : https://www.youtube.com/watch?v=I-5YgqfXDPg - aspoň do té podoby, že by to tlaková pára odšpuntovala..

Diky, to by fungovat mohlo. Zatim jsem to nikdy nikde nevyzkousel.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 18, 2014 12:01 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Paloma píše:

Rozumím, co chcete říct. Osobně mám vyzkoušené oba a jemného umixování se na Thermomixe docílí stejně, akorát asi o minutu, max.2 déle - navíc nemusíte tyčí nic šťouchat. Nádoba je z nerezu, a je prostorná, u Vitamixu se mi nelíbí umělohmotná nádoba, obtížné vymývání, nutnost použít druhý nástavec na ořechy a semena a zmíněná tyč. Thermomix zvládne všechno - proto ani nemůže mít vysoké otáčky, jinak by vše rozemlel - ale on je určen i na sekání, mletí apod. Což Vitamix není na to stavěn. Srovnávat by se to snad ani nemělo.

Kombinace potravin - to nesouvisí s mixérem, ale taky je to jednak volba každého a jednak je každého metabolismus jedinečný - "pro někoho lék, pro jiného jed." Nezastávám tady žádnou dogmu, ať si každý nacítí jak to má a co mu dělá/nedělá dobře. Samozřejmě nějaké směrnice z oblasti biochemie či biologie tady jsou k dispozici.

Na závěr filosofická otázka - proč máme zuby?

Zuby byly dobre v dobe, pokud byl v potravinych, ktere nyni prinesete ze subermarketu, dostatek vsech zivin (vitaminy, mineraly, fytonutrienty, ........ ).
Podle svycarske studie to bylo nekdy pred rokem 1999.
Od te doby, co se z pestovani ovoce a zeleniny stal prumysl, uz tomu tak zdaleka neni, takze zuby uz jaksi nedostacuji lidem, co ze zivi pouze produkty ze supermarketu. \":-)\"
Pokud chcete zeleninu a ovoce nahradit zelenymi stavami, tak uz Vam zuby asi nepomohou vubec, protoze rozzvykat tu celulozu, ve ktere se skryvaji ty ziviny, asi nedokazete.
Ctyri zaludky jako krava nemame, abychom tu celulozu nechali predem zkvasit. \":-)\"
Proto je tu odstavovac nebo mixer. Ja davam prednost nerezovemu odstavovaci Angel, ale je to casove znatelne narocnejsi nez mixer.
Kdo ma k dispozici malo casu na pripravu, tak je pro nej vhodnejsi mixer, ktery by mel mit alespon 25.000 ot/min, aby si s tou celulozou poradil.

Zbytky neni treba z mixeru dolovat lzici nebo necim podobnym, staci prilit trochu ciste vody, mixer spustit a to co vznikne dolit do jiz hodove stavy.

Ohledne toho myti mixeru opravdu staci nalit trochu vody a mixer spustit.
Behem par vterin ho mate cisty, jaksi nechapu lidi, co se ho snazi vymyt rukou a riskuji, ze se porezou o noze. \":-)\"

Asi tak

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 18, 2014 7:29 am 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Chcem sa spytat ohladne kupy mixeru. Uvazoval som o kupe odstavovaca omega 8004 ,ale kvoli zdlhavejsej priprave sa mi pozdava aj kupa mixera vhodne riesenie. Mozno aj vlaknina z mixera pre nas organizmus bude prospesna, mixer sa rychlo da vycistit oproti odstavovacu. Mate niekto kvalitny mixer napr. http://www.ukjuicers.com/omega-1hp-blender-bl330-silver , alebo nejaky podobny,ale nejaky kvalitny,ktory neodíde po tyzdni mixovania? Budem rad,ak mi poradite.....
Budem rad kazdej skusenosti a rade pri mixovani.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 18, 2014 10:16 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Milandr píše:
Chcem sa spytat ohladne kupy mixeru. Uvazoval som o kupe odstavovaca omega 8004 ,ale kvoli zdlhavejsej priprave sa mi pozdava aj kupa mixera vhodne riesenie. Mozno aj vlaknina z mixera pre nas organizmus bude prospesna, mixer sa rychlo da vycistit oproti odstavovacu. Mate niekto kvalitny mixer napr. http://www.ukjuicers.com/omega-1hp-blender-bl330-silver , alebo nejaky podobny,ale nejaky kvalitny,ktory neodíde po tyzdni mixovania? Budem rad,ak mi poradite.....
Budem rad kazdej skusenosti a rade pri mixovani.....

Tiez poprosim o typ na dobry mixer, ktory uvazujem prikupit k angelu.

Jasne ze vlaknina je uzitocna pokial si to vypestujeme sami.
Zial obchody ponukaju chemiu, cize tam je vlaknina viac na skodu ako osoh.
Takze kvalitny odstavnovac (angel, omega) ktory zbavi chemicke ovocie a zeleninu z vlakniny
+ dobry mixer na domacu zeleninu a ovocie. \":-)\" ale tam veru neviem ktory typ, model by bol pre mna ideal.


toto je celkom zaujimave

http://www.vasekuchyne.sk/sk/kitchenaid ... erna-farba


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 18, 2014 12:28 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Máme doma už druhý rok tento mixer (lacnejší než Vitamix,ale je to vlastne to isté) ,sme s ním spokojní.
http://omniblend.de/home/8-omniblend-st ... -frei.html


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz