Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 11:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 8:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
burrito123 píše:
Pokud je moje tělo navyknuté na převrácený režim ( v noci pracovat, přes den spát). Musí se čas očisty jater také přizpůsobit nebo si to mám prostě na jeden den převrátit a dodržet normální časy?

Osobně bych volil normální čas, naše vnitřní hodiny jdou stále stejně a na převrácený režim, který tělu vnutíme, stejně mnohdy orgány moc nereagují, což je ostatně vidět na problémech lidí žijících nočním životem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Veronika_Brno píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, čím se dají při očistě jater nahradit jablka a jablečná šťáva? Mám na jablka v syrovém stavu alergii. Děkuji za odpověď

Tabletky s kyselinou jablečnou http://www.zbozi.cz/vyrobek/malic-acid/ již se to zde několikrát probíralo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sc3r0 píše:
Dobrý den, chtěl jsem se optat na tu epsomskou sůl. Těch 60ml uvedených v ingrediencích můžu brát jako 60g, nebo jde přímo o nějáky roztok? Díky

Jde přeci o sůl, kterou rozpouštíte ve vodě a dáte jí 60 ml, nebo 60 gramů, což je skoro stejně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sophie píše:
Hm, trochu zmatkujem pri snhe zadat svoj prispevok.

Dobry deň, mám za sebou 2 JO, teraz realizujem 3., ale bolesti žlčníka mávam stále,niekedy vystreľujú do chrbtice, má niekto takéto skúsenosti? Prípadne som dosť unavená - asi to súvisí s pečeňou.

Dávejte ještě hořčík, silymarin a čaj chanca piedra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
PepinoCZ píše:
Zdravim po vikendu, kdy jsem absolvoval svou 3. ocistu jater.
Tato ocista byla pro me sokujici, nebot po 2. ociste nevyslo ze me temer nic, a pri teto ociste strasne kvantum kamenu.
Ocistu jsem provadel v patek, stejne jako u predchozim dvou jsem ihned usnul na 1h, kdy jsem se pote probudil s nutkanim na zachod.
Pote jsem opet usnul a vzbudil se ve 3h rano sneprijemnym pocitet zizne a bolesti bricha. Do 6h jsem koukal na TV a tesil se na prisun tekutiny tj. 3 davky epsomske soli, po ktere jsem zase usnul a probul me az budik na 8h rano, kdy jsem do sebe dostal 4. davku. Tak jak jsem si vecer rikal, ze popijeni epsomky neni nijak spatne tak ta 4. davka se me zdala temer nepozivatelne, tvrde jsem musel zapasit, abych ji do sebe dostal. po pul hodine nasledovala porce ciste vody, dokazal jsem do sebe dostat jen 3dl. Porad prevladal pocit slabosti, bolesti bricha. Kdyz neprichazely prujmy tak jsem nasadil dva klystyry, ktere pomohly dostat ze strev toxicky odpad a hned se mi ulevilo. Kaminku byla kvanta, tolik jich nevyslo za posledni dve ocisty dohromady. Prujmy z epsomky trvaly cely den a pri kazdem se v toaletni mise ukazaly zelene kameny.
Cca v 11h v sobotu jsem startoval cerstvou stavou z jablicka, okurky, mrkve a maly kousek ananasu v odstavnovaci na ovoneni. Po poledni jsem si pochutnal na rajcatku bez slupky, odpoledne pak na jablku a hrusce. Na veceri jsem uz mel jednu malou housku s rajcatkem.
V nedeli jsem si dal do tela prochazkou v prirode, cca 15km na slunicku a cerstvem vzduchu. Cely den byl na ovoci krom vecere, kdy jsem mel pecivo a syr.

Dnes v pondeli jsem myslel, ze uz ze me vyjdou zbytky vikendove stravy. Prekvapene jsem v mise uvidel kameny, nejvetsich rozmeru co ze me vysly po o ciste, ktere oproti tem vikendovym maji tvrdsi konzistenci a jsou o velikostech 2 cm viz. foto.

To jste s tím cuknul pěkně, myslím, že na výkonu jater to bude hodně znát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Nickname píše:
Zdravím všechny čističe \":wink:\"
chci se zeptat, jestli nevadí když budu k ovoci konzumovat pangamin a chlorellu a popřípadě naklíčenou čočku? Tu čočku hlavně proto, že jsem dal klíčit a už je ke konzumaci a já se k ní dostanu nejdříve v neděli po očistě játry a to by už nebyla nic moc a škoda vyhodit \":mrgreen:\"

díky

a ještě jedna věc, nemůžu sehnat odštavňovač, tak snad nevadí pití 100% džusu z obchodu? \":|\"

Tak ten džus z obchodu budiž, ale to ostatní je blbost, proč musí lidé stále něco inovovat. Předpokládáte, že naši předci bylo stádo blbců, obávám se, že tak je to spíše dnes, ale dříve si každý své zdraví považoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Ema55 píše:
Dobrý den,
mám za sebou 4. očistu žlučníku a jsem z toho trochu nejistá. První dvě byly takové stejné, večer ani moc průjem, ráno pak odcházely nečistoty-smetí a podruhé i malé kamínky. Celé dopolene jsem byla unavená. Třetí byla nejlepší, průjem již večer po první dávce soli, ráno také hned po první soli, odcházelo plno smteí a větších kousků a kaménky velikosti třešně. Průjem pokaždé trval skoro celé dopoledne. Po té třetí mi bylo dobře, byla taková očišťující i psychicky, jakoby "spadl kámen". Na tu včerejší jsem se opravdu těšila, že se mi zase uleví. Dělala jsem ji po14 dnech od té minulé. Měla jsem za sebou náročný týden a několik dní mě žlučník už tlačil. Večer to bylo dobré, jen olej mi už moc nechutná \":-)\". Spala jsem dost špatně, ráno mě bolel žaludek a čtvrtou dávku soli jsem skoro nedala. Nastal jen mírný průjem a vyšlo jen to smetí a pár kousků. Asi za hodinu jsem znovu usnula asi na 3 h a pak nic. Žaludek stále jako na vodě a neodcházelo už nic. Další slaný roztok bych už neudržela. Když se mi udělalo trochu líp, dala jsem si meduňkovo mátový čaj a udělala klystýr. Znovu nevyšlo téměř nic. A to mě právě znejisťuje - kde to všechno, co mělo odejít, je? Zůstalo to ve žlučových cestách nebo ve střevech? Dneska už je mi líp, jen jsem se vzbudila s velkým točením hlavy, asi šel tlak dolů. Při práci se to zlepšilo \":-)\". Ale mám dál čistit střeva, koukala jsem teda, že při stolici (už jsem začala jíst) šlo ještě nějaké smetí, nebo to nechat projít samo? Chápu, že organismus reaguje pokaždé jinak, možná jsem měla nechat žlučník trochu odpočinout po těch stresech a až pak čistit, ale spíš jsem věřila, že mu to pomůže hned a že se mi zase uleví. Ta třetí očista byla po víc než 14 dnech od minulé. Nestěžuju si, četla jsem tu o daleko větších problémech, já nemám vlastně skoro nic. Spíš po tom, co jsem četla, jsem čekala do 5-6 očisty zvyšující se počet kamínků a až pak se to blíží "vyčištění". Po tom, co viděli na UTZ si nemyslím, že bych byla tak rychle "čistá". Děkuju, že můžu s vámi sdílet, jsem začátečník.

Ono dost záleží na fázích měsíce, to si sledujte a pokud vás bude očista zlobit, tak asi vždy ve stejném stavu měsíce, čili pak bych tento termín raději vynechával.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
HanaS píše:
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak je to s pitným režimem v průběhu očisty jater, tj. jestli se po 18. hodine může ještě pít voda.
Děkuji za odpověď

Pak už pouze minimálně, nebo raději vůbec, pokud to vydržíte. Již jsem to v návodu upravil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
HanaS píše:
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak je to s pitným režimem v průběhu očisty jater, tj. jestli se po 18. hodine může ještě pít voda.
Děkuji za odpověď

U prilezitosti tohoto casto opakovaneho dotazu bych chtel apelovat na pana Jardu, aby upresnil svuj navod http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php. Protoze v navodu pise, ze po 14. hodine se ma pit co nejvice vody a to piti dal nijak neomezuje, takze to muze napriklad znamenat, ze se maximalne pije az do konce ocisty. Podle nekterych prispevku zrejme nekde v diskuzi pan Jarda upresnil, ze to piti co nejvice vody plati pouze do 18. hodiny, nez se vypije prvni davka epsomky. Ale toto upresneni uz bohuzel nepromitnul do sveho navodu, ze ktereho vetsina lidi vychazi a diskuze je dnes opravdu rozsahla a je velmi narocne ji celou procist.

Moje doporuceni je pit maximalne do tech 18 hodin nebo prestat jiz ve 14:00 s pitim cehokoliv vcetne vody, jak to delam ja na zaklade jinych navodu na ocistu jater.

Již jsem návod upřesnil, tak snad již bude vše v pořádku a pochopitelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
kravataaak píše:
Hezký den přeji pan Zajíčku a ostatní, úvodem bych rád zdůraznil, že se neřadím do tábora fanatických skeptiků, ba naopak. Absolvoval jsem zatím 3 očisty jater s pomocí Epsonské soli. Vždy ze měn vycházeli zde již několikrát zmiňované zelené "měkké kameny".

Na dané téma jsem našel jeden poměrně dobře argumentovaný článek lékařů k jaterní očistě s pomocí Epsonské soli http://www.lovcisarlatanov.sk/laxativny-detox/ Co si myslíte "s chladnou hlavou" o výsledku testů, že ty "zelené kameny" jsou vlastně jen kombinací žluče a olivového oleje, cituji"Ide o zmydelnené mastné kyseliny z oleja, čo pacient vypil. Ten sa totiž pri trávení tráviacim enzýmom pre tuky – lipázou rozkladá na glycerol a mastné kyseliny, ktoré následne vyviažu prítomné ióny (napríklad horčíka, z Epsomskej soli, či draslíka a sodíka z ovocnej šťavy). Dokazuje to aj analýza kameňov, kde sa uvádza, že narozdiel od ozajstných kameňov nemajú kryštalickú štruktúru a neobsahujú cholesterol, bilirubín a pod., ale skladajú sa hlavne z mastných kyselín. Pri teplote 40°C sa rozpúšťajú na mazľavú tekutinu. Zároveň si všimnite tvar týchto kameňov a porovnajte ich s ozajstnými žlčovými kameňmi v perexovom obrázku. Porovnanie nájdete aj v článku z Lancetu."

Co si o daném článku myslíte?

Na to jsem již odpovídal někomu jinému, tedy to sem zkopíruji. Pěkně zpracováno a muselo mu to dát docela dost práce, aby teoreticky vědecky dokázal poplivat kůru jako celek, bez ohledu jak moc lidem pomáhá. Je to plně poplatné práci klubu Sisyfos a ani mě to nijak nerozrušuje, od toho zde přeci ti lidé jsou. Nicméně šarlatánství nespočívá v postupech, které lidem pomáhají a je jedno jak moc jsou, nebo nejsou věrohodné a nevysvětlitelné, ale v tom, že člověku něco nakukám a on má problém, což může být s úspěchem i autor tohoto článku. Bohatě by mu totiž stačilo si zde přečíst ještě i vlákno o této problematice a ihned by mu došlo, že píše zavádějící blbost. V tomto vlákně jsem jemu podobným šťouralům a možná tedy i šarlatánům, vysvětlil, že stejné šutry lezou i z lidí po kávovém klystýru a co se tam zmýdelňuje na vodě s kofeinem, to již nedokázal vysvětlit nikdo. Věřte čemu chcete a nebo ještě lépe osobně vyzkoušejte a máte jasno. Navíc vám to pěkně vysvětlil i člen pv33 a pokud bych se do jejich "věděckých" vysvětlení chtěl trefovat, jistě bych to mohl rozebírat ještě zevrubněji, což mě ovšem nestojí za zmarněný čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="laco":26wdnja4]Zdravim p. Jardo ,

mam zaujimavu skusenost....

zacal som uzivat kavu odspodu \":-)\".... urobil som ich asi tak 6, po kazdom som citil tlak v oblasti jater .. o par dni nato shanku....

mozno to bude zaujimat aj kravattaka..


po shanke, na dalsi den som pre istotu este urobil jeden klasicky vyplach s urinou...
v mise som videl asi 10 divnych gulocok ktore plavali na hladine, priemer rozny ale asi cca 1cm vacsina z nich,...
zelenkava farba guliciek ,zobral som teda drievko a rozpucil to .. bolo to makke mastne a vo vnutri oranzove...

Jarda, pisete ze pri shanke sa uvolni velke mnozstvo zlce, pri kavovych vyplachoch sa uvadza ze cisti/stimuluje pecen..

mozem si byt isty ze to boli pecenove 'kamienky' ?

ak ano , tak pre kravataka, nepil som ziaden olej, ano, pil som morsku sol pocas shanky,a kavu odpsodu par dni pred shankou ..... , bud si isty ze tym buzerantom (pardon a CEST VYNIMKAM!!), v bielych plastoch, ide o prachy ..


cez vikend som robil prvy x ocistu pecene.. vyslo zo mna vela malych asi 1-3mm zelenych utvarov a biele 'vlakna' niecoho .. ziadne velke kamienky ako som pisal vyssie,, uvidim na dalsi pokus...

Vdaka za info .
L[/quote:26wdnja4]
Ano, to máte pravdu, kameny stejného složení vycházejí prakticky vždy, když se nějak aktivují

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
heppy píše:
Dobry den,
prosim Vas o radu ohladom odstranenia zlcnikovych kamenov.
Nasli mi viacero malych 4-5mm kamienkov, rada by som skusila Vasu ocistu a dostala ich von.
Mam polrocne dieta, ktore je stale kojene. Je ocista vhodna aj pre mna alebo by mohli prejst skodlive latky aj do mlieka?

Dakujem

Pokud kojení na jeden až dva dny vynecháte, což si lze zařídit předem odstříknutým mlékem, nevidím problém. Pokud by to nešlo, asi také velký problém nebude, ale určité množství toxinů se patrně do mléka dostane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Na některých stránkách doporučujou přidat trochu citronové šťávy, jinde vodu úplně nahrazujou jablečným moštem… co vy na to pane Jardo? \":roll:\"

Drobné odchylky v návodech se určitě najdou, každý autor preferuje něco jiného, ale podstatný je výsledek a ten se dostavuje prakticky vždy. Naši předci na to šli ještě jinak, celé odpoledne se oblast jater nahřívala pytlíkem navlhčených a silně ohřátých otrub, až k hranici opaření kůže a pak se v deset hodin vypil hrnek rozehřátého husího sádla, což by dnes asi nešlo, husí sádlo a otruby nezná dnes skoro nikdo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
peterves píše:
Mozem robit ocistu pecene po prekonani akutnej pankreatitidy ? ( prekonana pred 4 tyzdnami z dovodu vysokuch tukov TAG 13!)
Neublizi mi take velke mnozstvo olivoveho oleja naraz ?
No sonografe sa ziadne kamene v zlcniku nenasli.

No nevím, po tak krátké době by to nemusel být nejlepší nápad. Asi bych nějaký čas počkal, až si to trochu sedne, případně opatrně zkoušet, jak vám píše člen pv33.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
roman22 píše:
Dobrý deň.

Nikde som nevidel odpoveď na môj prípad.

Na sone mi zistili v žlčníku 2,5 cm žlčníkový kameň. Či je táto metóda vhodná aj na môj prípad, lebo mám obavy, ako sa cez žlčovod dostane tento veľký kameň, keď priemer žlčovodu je menší. Nerád by som pri upchatí skončil pod nožom. lekárka ma automaticky posiela na operáciu, ale keď že oni nevyberajú len kameň, ale mäsiari hneď vyrežú celý žlčník, teda celý orgán, tak do toho sami moc nechce. tvrdia že je to nepotrebný orgán a že žlčník nahradí žlčovod, ale nie vždy to pomôže a ani celoživotnú diétu sa mi nechce dodržiavať. Druhá vec je to, že ak je kameň dlho v žlčníku, tak môže vzniknúť z toho rakovina.

Poradí mi niekto ako ďalej, či ísť pod nôž, alebo skúsiť túto očistu. Lebo hneď zajtra by som išiel zháňať soľ a oliv. olej.

Za posledný rok 3x žlčníková kolika po výdatnej večeri, pripisoval som to zlému žalúdku, kameň v žlčníku mi zistili náhodou až teraz, pri inom vyšetrení. Roky mi zle trávi, skoro stále prujem, bolesti hlavy, únava. trvá to už aj 10-15 rokov. Ale pri vyšetreniach, gastroskopii to vyriešili lekári, že mám dráždivé hrubé črevo. Masné jedlá, vajíčka míchaná, alkohol mi vždy robili veľmi zle. Ale nakoniec to je asi od bordelu v pečeni a žlčníku. Prosím pán Jarda o radu.

Ďakujem, dúfam že slovenčina bude zrozumiteľná

Roman SK Bratislava 45 rokov,

Ta slovenština je mě plně srozumitelná, v tom problém není, byl jsem u vás na vojně a málem jsem se tam i oženil, tak jsem se s těma děvčicama nějak domluvit musel. Patrně bych volil pomalejší postup pomocí rozpouštění hořčíkem, to jsem zde již mnohokrát popisoval, tak trochu vlákno projděte. Na operování je vždy dost času, pokud už to jinak nepůjde, ale zatím jste podle všeho při dietě celkem v klidu, tak není kam spěchat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz