Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 11:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 10:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
radek pokorný píše:
Pěkný den, při očistě jater, mohu pít čistou vodu mezi 18-22h, mezi dávkami hořké soli? Děkuji Radek.

Pokud nevydržíte, tak trochu ano, ale minimálně, raději vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veľký žlčníkový kameň
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Borsuk píše:
Dobrý deň, bol som na kontrolnom vyšetrení sono, kde mi zistili od posledného vyšetrenia (cca štyri mesiace dozadu), že žlčníkový kameň sa mi zväčšil z pôvodných 15 mm na 24 mm. Je tam aj niekoľko menších kamienkov. Je možné aj takto veľký kameň odstrániť pomocou očisty? Na fóre som zatiaľ našiel, že tak veľký kameň by bolo vhodné radšej "rozpustiť", len som nenašiel vhodný postup. Ďakujem za odpoveď.

Hlavně ve velkém dodávat hořčík, dále B6 a čaj chanca piedra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 10:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
HankaVojt píše:
Dobrý den,
tento víkend zkusím podle Vás tuto očistu, vše jsem si nakoupila, jen nevím, co mohu jíst v pátek do 14 hodin, jestli to stejné jako ve čtvrtek, nebo nic. Mám žlučový 8mm kámen, tak doufám, že ho ze sebe dostanu a nebudu muset jít pod kudlu. Na kontrolu na gastroenterologii jdu příští čtvrtek, tak jsem zvědavá, jestli tam furt bude nebo ne..

Tak jíst minimálně, správně by se nemělo jíst vůbec a pít pouze tu jablečnou šťávu. Rozhodně bych se kvůli jednomu kamínku nenechal mrzačit, projděte si celé vlákno a uvidíte jaké jsou možnosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 10:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
TomasL píše:
Chci se zeptat kohokoliv, jak řešit to, že mi po očistě jater ráno vychazí malý počet kaménků a minimálně stejný počet jich je pak ve stolici? Pomáhal jsem tomu i vodou a klystýrem, ale vše jako při šance jen ne a ne ty kameny popohnat... Dík za rady

Podle všeho slabý pohyb střeva, dodávejte hořčík, tím by se mělo střevo zrychlit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="frenie":15p5na4n]Dobrý den. Mohu provádět očistu jater i když již 15 let nejsem majitelem žlučníku (z důvodu ucpání vývodu právě kamenem)? Dodnes si pamatuji bolesti a mám z toho strach.Díky[/quote:15p5na4n]
Jak vám správně píše člen pv33 určitě ano, ale možná trochu opatrněnji,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
aleachim píše:
Dobrý den, právě provádím svou první očistu a mám jeden dotaz. Postup jsem dodržela, ale ráno ze mě sice vyšla voda, ale nikoli témř čirá, ale měla žluto zelenou barvu, teď po několikerém vyprázdnění je již světlejší, ale do čiré má skutečně daleko, několik káménků vyšlo, ale spíš ze mě vycházejí ty nánosy jako kdyby krystalky. Je to v pořádku?

Ano, podle všeho je to v pořádku, já tam nic špatně nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ocista Jater
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 12:14 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Dobry den pane Jardo, udelala jsem si shanku 10. dubna a tyden na to ocistu jater a zlucniku, to bylo 17-18. dubna ...toho 18. dubna ze me sel jen pisek, zabincove nazelenala voda a nakonec takove drobne smeti a ja jsem si myslela, ze je to uz vsechno.
Ale 19. dubna kolem 10. hod. dopoledne ze me zacaly vychazet kaminky, nejdriv vysel ten nejvetsi, meril 1,6 cm, byl uplne mekky, mazlavy, hrozne svetly (bezovy) a klesl ke dnu. Byl na nem nejaky hlen, nebo parazit? Na to se vas chci prave ted zeptat, jestli nevite co to vlastne je?
Ostatni kaminky vychazely na etapy az do 3 hodin odpoledne. Ty plavaly na vode a byly tvrdsi.
Po 1. davce epsomky vysla voda zvlastne zakalena, nevite proc to tak bylo? Predtim ze me sla totiz uplne cista voda, nez jsem tu epsomku zacala pit.
Zvladla jsem to vsechno v pohode, spatne me vubec nebylo, po piti 1. davky epsomky me okamzite zacala pobolivat hlava, ale jen za usima a jakoby sije me ztuhla. Po 3. davce me zacalo tect z nosa jako z ryny, prestoze nemam rymu a nejsu nachlazena, to se pak opakovalo take po 4. davce. Jen co ze me pak vysel o pulnoci ten olejovo-grepovy maglajz, tak me hlava i sije prestala najednou bolet, v 1 hodinu v noci jsem zalehla ...a probudil me az budik v 6 hodin rano! Nechtelo se mi to ani verit, vzdyt ja jsem se te noci hrozne moc obavala. Nevim cim to, proste jsem spala jako spalek, smich!

A ted jeste dalsi otazka: chtela bych si to zopakovat za 14 dnu a rada bych vedela, jestli si muzu opet udelat shanku? (Himalajska sul). Me nejdou vubec delat totiz klystyry, jakmile do me natece 400-500 ml uriny, tak to zacne vytekat a nebo se to zastavi a uz tam vic proste nedostanu. Ale i tak to v sobe udrzim maximalne 5 minut a pak to jde ven. Myslela jsem ze mam tak hrozne moc ucpane strevo a ze to proto nejde. Ale toto asi nebude pravda. Po shance ze me nevychazelo nic strasneho a zapachajiciho ...to ze me totiz odeslo uz v unoru. Ja jsem totiz cely zivot jedla vsechno mozne, az o vanocich jsem zacala cist vase stranky a nejak se mi zacinalo v lednu rozinat, nebo co a zacala jsem drzet koncem ledna hrozne prisnou candida dietu. Byla jsem prekvapena z toho, jakou mam najednou pravidelnou stolici a jeste k tomu 2x denne a pak prisel zacatek unora a ja jsem si myslela, ze mam nejakou strevni koliku. Tak me silene bolelo bricho, ze jsem sedela v koupelne na toalete, kroutila jsem se bolesti, knucela jsem nahlas a prosila vsechny svate aby me pomohli, smich! A asi tak po 20 minutach hruzy, nakonec vysla uplne tuha stolice a pak ...uplne se to ted stydim napsat, ale napisu to. Zacalo ze me letet takove cernisko, smrdelo to jako psi ksiry a byla toho uplne vrchovata misa!...nekecam! To bylo neco strasneho, to jsem nevidela za cely muj zivot toto. Ja jsem byla potom takova lehka, spokojena, no nadherny pocit jsem mela a citila jsem se fantasticky. Me ta syrova zelenina procistila lepsi nez cela shanka. Pri sance nic takoveho hnusneho ze me uz pak neslo. Pozitrku odjizdi muj manzel opet na sluzebni cestu, takze budu zase nacvicovat klystyr, ale nevim jak me to pujde, mozna ze kdyz jsu tedka takova procistena, tak to pujde, uvidime. Pokud ne, tak prosim vas za jak dlouho bych si mohla udelat opet shanku? Dekuji vam moc uz ted predem za odpoved na moje otazky. Mejte se moc hezky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 23, 2014 9:49 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Včera jsem chtěla dělat očistu jater a porvé jsem selhala! U'terý jen na ovoci,středa do 15hod 2 litry jbl.šťávy,19hod první dávka soli.Už tak od 17té mi bylo dost zle od hladu,ve 20hod jsem to nevydržela a najedla se \":(\" ,potom jsem se už pití oleje bála,dál jsem raději nahřívala

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 23, 2014 3:54 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Pane Jardo prosim vas a kolik se ma vlastne jist vitaminu B6, pokud beru denne 8 tablet C (500mg) a 10 tablet Horciku (250mg 63%)?
Jenom jednu B6??? Nebo jaky ma byt pomer, aby to ochranilo ledviny?
Dekuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 24, 2014 5:27 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="jajda22":2fnps5hp]Včera jsem chtěla dělat očistu jater a porvé jsem selhala! U'terý jen na ovoci,středa do 15hod 2 litry jbl.šťávy,19hod první dávka soli.Už tak od 17té mi bylo dost zle od hladu,ve 20hod jsem to nevydržela a najedla se \":(\" ,potom jsem se už pití oleje bála,dál jsem raději nahřívala

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 24, 2014 6:09 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
miram píše:
Ahojky! Ja jsem nic nejedla, vypila jsem 2 litry jablecne stavy, to jsem popijela az do 14:00 hod. Od 14:00 hod az do 17:30 hod jsem pila vodu a vypila jsem neuveritelne 3 litry, takze jsem mela stale plny zaludek a zadny hlad jsem nepocitovala. V 18:00 hod jsem vypila 1. davku Epsomky (ihned po vypiti me zacala pobolivat hlava , ale jen tak zvlastne za usima a jakoby me to cele ztuhlo za krkem). Pak jsem si zacala nahrivat jatra (nahrivala jsem si je pak uz po celou dobu), ve 20:00 hod prisla na radu 2. davka Epsomky (tu uz jsem pila na WC, slo to rychle ven), pak ve 22:00 hod jsem vypila olejovo-grepovou smes, (pak jsem lezela bez hnuti a nahrivala jsem si jatra po celych 40 minut), no a ve 12:00 to na me prislo, asi 3x jsem byla na WC ...sel ze me pisek a dozluta zabarvena voda. Zalehla jsem nejak pred 1:00 hod ranni a spala jsem klidne az do 6 hod do rana, to me vzbudil nastaveny alarm.
Vypila jsem v 6:00 hod 3. davku Epsomky, spustily se me hleny z nosu, smrkala jsem, kychala jsem, prestoze jsem nebyla nachlazena uz hodne dlouhou dobu (ziju na Floride), v 6:30 hod jsem vypila litr a pul vody, vysel ze me takovy nazelenaly zabinec, pak sla uz cistejsi voda s nejakym drobnym hnedym smetim, v 8:00 hod jsem si dala posledni davku Epsomky a to uz ze me sla cista voda, na dne byl videt zase ten pisek. V 8:30 jsem zacala pit zase vodu ....vypila jsem cele 2 litry. V 10:00 hod jsem si udelala cerstve stavy, pak jsem za 40 minut snedla grep a pak uz po cely den jsem jedla jen ryzi s karotkou.
Az dalsi den rano ze me zacaly vychazet kaminky a vychazely az do 15:00 hod, prisly nejak opozdene a ja nevim jakto? Ale ja jsem je uvitala s radosti, prestoze jsem se chystala jit v 17:00 na party. Zvladla jsem to. Po 15:00 hod se to totiz uplne zastavilo a ja jsem na party pak vsem ukazovala moje kaminky. \":D\"

Tak alespon,že Vám se to povedlo,já na tojdu zítra znovu a vydržím! ale asi se dopoledne trochu najím,tak mi držte palce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 12:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Zdravím všechny a pana Jardu obzvlášť.
Ze včerejška na dnešek jsem po půl roce udělala svou 11 očistu jater. V pátek mi bylo celý den nezvykle dobře - dá se říci až do vypití oleje. Tentokrát jsem se poprvé rozhodla lehce zaexperimentovat \":oops:\" a hodinu a čtvrt po vypití oleje provedla očistu žaludku - chtěla jsem se vyhnout nevolnosti, která mě většinou přes noc při očistách provázela. Ohledně této věci to byl rozhodně dobrý tah - nevolnost poté už prakticky žádná a spánek vcelku pohodový. Ani další dvě pití epsomky mi nedělaly oproti předchozím očistám žádný problém - žaludek už byl v té době stabilizovaný \"8)\" .
Ráno jsem provedla pro jistotu klystýr, kterým jsem se chtěla zbavit všech případných kamenů, ale ony překvapivě žádné nebyly \":shock:\" (alespoň do této chvíle, jindy touto dobou už jich mám většinu venku). Odešlo pouze malé množství bláta - jinak nic \":|\" .

A teď otázka pro pana Jardu: myslíte, že je možné, abych očistu tím zvracením přerušila? Žila jsem totiž v domnění, že hodinu a čtvrt po vypití už olej svou práci udělal a já nemohu očistou žaludku nijak pokazit. Vzhledem k výsledkům si ale jistá moc nejsem \":oops:\" . Myslíte, že takový postup mohl očistu zarazit? Že by byla

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 27, 2014 12:43 pm 
Offline

Registrován: ned dub 27, 2014 12:34 pm
Příspěvky: 4
Dobry den pan Jarda. Na sone mi zistili zlcnikovy kamen velkosti 1,2 cm. Chcela by som sa opytat, ci by som mala najskor ten mesiac pit caj Chanca Piedra a dodavat Chlorid horecnaty, aby sa mi zmensil? A potom vykonat ocistu?
Zaujima ma v akych davkach mam dodavat ten chlorid horecnaty. A mam ho riedit s vodou?
Uz som bola objednana na operaciu zlcnika, ale nemohla som ist v tom case, tak som sa rozhodla, ze este vyskusam tento neoperativny sposob \":-)\".
Vsetci mi dookola tvrdia, ze iba operaciou sa zbavim toho kamena. Lenze aj ked zlcnik je organ bez ktoreho sa da zit, myslim si ze je aj tak dolezity.
Vopred dakujem za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 27, 2014 2:35 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
k tomu chloridu horečnatému:


Naposledy upravil janin dne čtv led 01, 1970 2:03 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 27, 2014 6:09 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
lienka871 píše:
Dobry den pan Jarda. Na sone mi zistili zlcnikovy kamen velkosti 1,2 cm. Chcela by som sa opytat, ci by som mala najskor ten mesiac pit caj Chanca Piedra a dodavat Chlorid horecnaty, aby sa mi zmensil? A potom vykonat ocistu?
Zaujima ma v akych davkach mam dodavat ten chlorid horecnaty. A mam ho riedit s vodou?
Uz som bola objednana na operaciu zlcnika, ale nemohla som ist v tom case, tak som sa rozhodla, ze este vyskusam tento neoperativny sposob \":-)\".
Vsetci mi dookola tvrdia, ze iba operaciou sa zbavim toho kamena. Lenze aj ked zlcnik je organ bez ktoreho sa da zit, myslim si ze je aj tak dolezity.
Vopred dakujem za odpoved.

Ahoj lienka, tady se o tom pise:

http://www.naprameni.cz/chlorid-horecnaty2/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz