Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 4:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 8:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Panta-rei píše:
Zdravím,
jak hořčík tak vit. C mě dost nadýmají, následně u vit. C průjem v poměrně malých dávkách (C- 1g rozložený na více dávek) znamená to, že ho mám dostatek?
Díky.

Podle všeho ano, nebo je třeba, aby si tělo na něj vůbec zvyklo, protože nemáte prakticky žádný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
janka33 píše:
dobry večer chcem sa spýtať na svoju mamu,ma nadbytok železa v tele,čim to môže byť a ako sa ho zbaviť?

Zdroj takto těžko odhadnu, to bych musel mít více informací, ale odstranit se dá dárcovstvím krve poměrně snadno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 27, 2014 1:01 pm 
Offline

Registrován: ned dub 27, 2014 12:21 pm
Příspěvky: 1
prosím ťa napíš mi celý postup výroby lipozomálneho C vitamínu,ja som si to video pustila,ale nerozumiem po anglicky a titulky píšu samé hlúposti,takže sa z toho nedá vyrozumieť takmer nič.Tiež mi prosím napíš kde sa dá kúpiť ultrazvuková čistička.Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon dub 28, 2014 8:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
slnečnice píše:
prosím ťa napíš mi celý postup výroby lipozomálneho C vitamínu,ja som si to video pustila,ale nerozumiem po anglicky a titulky píšu samé hlúposti,takže sa z toho nedá vyrozumieť takmer nič.Tiež mi prosím napíš kde sa dá kúpiť ultrazvuková čistička.Ďakujem.

Podívejte se sem http://www.zdravi-az.cz/instruktazni_videa.php a sem http://www.zdravi-az.cz/doc/R05-Trojsky_kun_v_praxi.pdf z toho bude snad vše jasné. Jinak čistička normálně v elektro obchodech, akorát si nastudujte názory členů, některé čističky nejsou zrovna ideální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř dub 30, 2014 2:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 01, 2012 3:46 pm
Příspěvky: 41
janka33 píše:
dobry večer chcem sa spýtať na svoju mamu,ma nadbytok železa v tele,čim to môže byť a ako sa ho zbaviť?

Nadbytok zeleza moze byt sposobene nejakym zapalom v tele. Zlc vynasa zelezo z tela ktore sa znova dostava do obehu a moze sa znova absorbovat. Dobre je brat na to semena pestrecu marianskeho. Poriadne zut az kym neostane kasicka, potom prehltnut. Tak isto na zvysenie toku zlci je dobra vlaknina (plus ktomu samozrejme vela vody). Nadbytok zeleza moze mat aj bud geneticku pricinu alebo privela jedal so zelezom.

_________________
Diagnostika zdravotného stavu z očí: http://www.iris-diagnostika.sk
Bratislava - Petržalka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 01, 2014 9:00 pm 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 1:18 pm
Příspěvky: 11
To si myslí aj ona že ma nejaky zapal v tele.doktori jej zistili gastritidu,okrem ineho ma zniženu činnost stitnej zlazy /berie euthyrox/,padajú jej vlasy,nadmerne sa potí,má vitiligo,vysoky krvný tlak,hemoroidy,ktore sa objavuju z času na čas a ma vybraty žlčnik a ešte sa najde pár vecí na ktoré som si teraz nespomenula.číta všelijake časopisy,knihy,počúva doktorov,ktorí niekedy povedia také blbosti že obyčajnému laikovi sa rozum nad tym pozastaví ale taký čo sa o výživu nezaujíma ho počúva na slovo.keď som jej povedala že aby si robila klystír tak si ho spravila asi 2x a potom sa rozpravala s doktorkou a ta jej povedala ze nech si to nerobí často lebo to poškodzuje čreva.čo by ste jej ešte poradili?ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 6:32 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
blabla píše:
Toto sú anorganické formy horčíka s horšou vstrebateľnosťou do organizmu, treba si nájsť organické soli horčíka nap. laktát (mliečnan). Najlepšie vyhľadávať lieky, ktoré majú vyššiu kvalitu, čistotu oproti výživovým doplnokm.

Dekuji za radu blabla! Mate na mysli tohle?
http://www.bulksupplements.com/magnesiu ... Ogod-T8APQ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 5:36 pm 
Offline

Registrován: ned zář 08, 2013 8:27 pm
Příspěvky: 16
Zdravím pán Jarda,
prosím kedy mám brať selén správne, dostala sa mi do rúk kniha Mudr.Bukovského,kde píše,že sa má brať ráno na lačno.
Keďže ráno beriem askorbát+Lugol+MSM + lecitín -podľa fóra,tak ako to brať , aby to bolo všetko na lačno.
Selén /200mcg /beriem normálne večer,ako tu píšu užívatelia,nemá sa brať s jódom /5%-5 kv./.
Pocity teplého návalu a potenia sa mi objavujú častejšie ./ som dávno po menopauze/.Znižujem jód na 2 kv.

Ďakujem M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Macko píše:
Zdravím pán Jarda,
prosím kedy mám brať selén správne, dostala sa mi do rúk kniha Mudr.Bukovského,kde píše,že sa má brať ráno na lačno.
Keďže ráno beriem askorbát+Lugol+MSM + lecitín -podľa fóra,tak ako to brať , aby to bolo všetko na lačno.
Selén /200mcg /beriem normálne večer,ako tu píšu užívatelia,nemá sa brať s jódom /5%-5 kv./.
Pocity teplého návalu a potenia sa mi objavujú častejšie ./ som dávno po menopauze/.Znižujem jód na 2 kv.

Ďakujem M.

Selen je opravdu vhodné brát jak uvádí, i když třeba večer před spaním bude mít skoro stejný efekt a jako základní požadavek je dávat ho prostě nalačno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob črc 12, 2014 9:37 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Koupila jsem si Super B-Complex (KEY B VITAMINS + VITAMIN C, Cellular Energy Production & Antioxidant Support) ale neni me jasne proc tam jsou navic ty ruzne pridavne latky, jako je treba Dibasic Calcium Phosphate? (Hydrogenfosforecnan vapenaty je vapenata sul kyseliny fosforecne) a dalsi. Neni nahodou ten Hydrogenfosforecnan vapenaty skodlivy? Vim ze se pridava do cerealii a testovin a nekde jsem cetla, ze v tech cerealiich skodi. Pane Jardo prosim vas muzete se na to podivat co to tam vsechno je? Moc vam dekuji!

http://www.amazon.com/Nature-Made-Super ... cr_pr_pb_i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 27, 2014 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Koupila jsem si Super B-Complex (KEY B VITAMINS + VITAMIN C, Cellular Energy Production & Antioxidant Support) ale neni me jasne proc tam jsou navic ty ruzne pridavne latky, jako je treba Dibasic Calcium Phosphate? (Hydrogenfosforecnan vapenaty je vapenata sul kyseliny fosforecne) a dalsi. Neni nahodou ten Hydrogenfosforecnan vapenaty skodlivy? Vim ze se pridava do cerealii a testovin a nekde jsem cetla, ze v tech cerealiich skodi. Pane Jardo prosim vas muzete se na to podivat co to tam vsechno je? Moc vam dekuji!

http://www.amazon.com/Nature-Made-Super ... cr_pr_pb_i

Tak na můj vkus jde ještě o docela dobrý produkt, zde se do pilulí dávají horší sajrajty, nicméně vždy je asi lepší si kupovat vitamíny v čisté formě, nebo třeba jen s přídavkem rýžové mouky, což je v USA docela běžné. Kluzivo se tam přidávat musí, aby jim směs tekla do tobolek, nebo do raznic, tedy stearan hořečnatý vynechat asi nedokáže skoro nikdo, nebo rozhodně ne u všeho a ten je prakticky neškodný. Pokud chcete naprosto čistý produkt, ani to není problém, v USA se dají koupit čisté vitamíny v prášku a sesypáním v konkrétním poměru si můžete připravit směs přesně dle potřeby vašeho těla a brát denně potřebné množství odměřené měřící lžičkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon srp 18, 2014 1:51 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 26, 2013 11:10 am
Příspěvky: 6
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně užívání vitaminu C (kyseliny askorbové od Vás, pane Zajíčku) v těhotenství. Jsem v 25. týdnu a od začátku těhotenství do teď jsem užívala 1 čajovou lžičku céčka rozpuštěnou v jablečném moštu denně. Teď mi ale kyselina došla a já nevím, jestli jí mám už dost nebo jestli je lepší jí užívat až do konce těhotenství kvůli mimču. To samé u vloček řasy Dulse. Brala jsem to samé množství a také si nejsem jistá, jestli v ní mám pokračovat. Moc děkuj za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 10:55 am 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 11:31 pm
Příspěvky: 40
Je vhodné vzít si kombinaci vitamín C + Bkomplex + spirulina hned po bílkovinném jídle (luštěniny)? Nemlátí se tam výrazně něco s něčím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 22, 2014 8:59 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
pokora píše:
Je vhodné vzít si kombinaci vitamín C + Bkomplex + spirulina hned po bílkovinném jídle (luštěniny)? Nemlátí se tam výrazně něco s něčím?

Pokiaľ viem, C-čko pomáha tráviť bielkoviny (netvrdím, že je potrebné kvôli tomu ho užívať tesne pred či po jedle). Podľa mňa by to nemalo byť nevhodné, tebou spomínane kombinácie. Len tie "lušteniny" sú vždy horšia voľba, než mäso (hlavne hovädzie) či vajcia... \":wink:\" ... ale tvoja voľba. Mimochodom, lušteniny sú vždy VIAC SACHARIDOVÉ ako bielkovinové jedlo. Takže zo zákonu NIČ MOC, a nedajú sa ani nazvať "delenou stravou" ani samé o sebe. Kombinácia škrobov a bielkovín všeobecne je NIČ MOC. A ešte k tomu fytáty v lušteninách (strukovinách) a inhibítor tripsínu k tomu..... O slabom aminokyselinovom profile ani nehovoriac....
Maj sa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 24, 2014 7:11 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Vzhledem k tomu, že je půda v ČR poměrně vyčerpaná na minerály, napadlo mě na zahrádce použít minerály na jejich doplnění. Hnojiva sice některé stopové prvky obsahují, ale např. jód a selen neobsahuje žádné dostupné. Co si o tom myslíte? Nemůže to nějak ničit prospěšné organismy v půdě, jako žížaly apod? Že bych např. přihnojil lugolovým roztokem apod. Ještě mě napadlo použít koloidní stříbro, hlavně teda k prevenci plísní na rostlinách. Zkoušel to někdo?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz