Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 10:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob kvě 17, 2014 12:28 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Nemôžem takto porovnávať, mixér ktorý má 35tis. otáčok a mixér s 10tis. otáčok.
To Nutribullet musí dostať 3x väčší čas. Ak postupujem podľa návodu a dám mu dostatočné množstvo vody tak je výsledok celkom dobrý. Aj chia semienka sú rozsekané.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 17, 2014 3:01 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Nemôžem takto porovnávať, mixér ktorý má 35tis. otáčok a mixér s 10tis. otáčok.
To Nutribullet musí dostať 3x väčší čas. Ak postupujem podľa návodu a dám mu dostatočné množstvo vody tak je výsledok celkom dobrý. Aj chia semienka sú rozsekané.

V porovnani se jednak jedna o vysledek a jednak se jedna o cas zpracovani.
Treba muj cas je znacne drahy, nekdo ma treba casu hromadu a nevi co s nim. \":-)\"
Stejne tak si radeji priplatim za kvalitu a dobre zpracovani, aby byl take vysledek kvalitni.

Vitamix treba nebudu s sebou vlacet nekde na cestach, tam si vezmu NutriBullet, ale vim co od neho na rozdil od Vitamixu mohu ocekavat.

Spis me zarazil ten vysledek draheho Blendtecu, i kdyz je mozna trochu upraveny, aby vysledek vyznel lepe pro Vitamix.

Evidentne ale v nekterych pripadech ma Blendtec znacne problemy a vyrobce na to nemyslel jako u Vitamixu.
Nekdy kvalitni vyrobek delaji i detaily, treba u Vitamixu ten nacpavac.
Treba u NutriBulletu hodnotim tu nadobu s ouskem, sundate nuz a muzete hned pit, zadne prelevani.
Dabel se skryva v detailu. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 17, 2014 4:27 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Urcite sa nedá očakávať že by nutribullet urobil to co Vitamix. Ale co sa toho času tyka tak treba počítať aj s casom potrebnym na čistenie kde zase pri príprave pre jedneho cloveka prakticky par sekund a hotovo.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 17, 2014 4:57 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Urcite sa nedá očakávať že by nutribullet urobil to co Vitamix. Ale co sa toho času tyka tak treba počítať aj s casom potrebnym na čistenie kde zase pri príprave pre jedneho cloveka prakticky par sekund a hotovo.

Domnivam se, ze umyt kazdy mixer by melo zabrat velice kratky cas. Naleju cistou vodu, pripadne doplnim nejaky myci prostredek a necham chvili mixovat. \":-)\"
Pak uz staci pouze proplachnout cistou vodou.
Zato usetrite hromadu casu pri priprave potravin, viz videa. Kde do Vitamixu hazi cela jablka, pomerance a ostatni ovoce a zelenimu.
To neztravil ani Blendtec. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 17, 2014 8:51 pm 
Offline

Registrován: pát bře 23, 2012 7:57 pm
Příspěvky: 24
Zdar,

ja vlastnim tiez Angela a cital som:

Citace:
Do Angela Vam zateka pouze tehdy, pokud neresite udrzbu, proto jsem na to tady upozornil, protoze to upozorneni v navodu na Angela neni.
O-Krouzek stoji, kdyz to prezenu, tak 5,- Kc a je potreba ho vymenit tak jednou za pul roku.

Pane inzenyre, mohli by ste prosim, napisat nam laikum, akym sposobom riesit udrzbu? Mam obavy, ze aj mne do Angela zatieka stava \":(\"

Vopred Vam dakujem!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 17, 2014 9:43 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
mdavid626 píše:
Pane inzenyre, mohli by ste prosim, napisat nam laikum, akym sposobom riesit udrzbu? Mam obavy, ze aj mne do Angela zatieka stava \":(\"

Vopred Vam dakujem!

Tam kde je na Angelovi ozubeni pro hnanou hridel je za ozubenim v drazce bileho plastoveho pouzdra O-krouzek. Tento O-krouzek se casem uvnitr obrousi otacejici se hrideli.

Ve chvili, kdy se tak stane, zacne se stava nejdrive tlacit ke GUFFERU, ktere je na ose za O-krouzkem pred loziskem.
GUFFERO ma za ukol tesnit lozisko pred prosakujici stavou. Pokud neni praskle, tak lozisko opravdu pred stavou chrani.
Ve chvili, kdy se tlakem stavy GUFFERO protrhne, tak stava protece na lozisko a do prevodovky.
V tom okamziku zacne stava vykapavat spodnim otvorem v prevodovce.
Pokud opotrebovany O-krouzek zjistite vcas, tak staci pouze vymenit O-krouzek.
Opotrebeni vznikne trenim O-krouzku o otacejici se hridel.
Preventivne bych O-krouzek vymenoval tak po pul roce az po roce.
O-krouzek je cenove zanedbatelna polozka vzhledem k tomu, jake skody mohou nasledne jeho nefunkcnosti vzniknout.
Presne rozmery O-krouzku nejsem v dane chvili schopen zjistit, nemam pri ruce posuvne meritko.

O-krouzek neni snadne vyjmout. Vetsinou to resim pomoci spendliku z kovovou hlavou.
Ty jsou vetsinou natolik tupe, ze se nezapichnou do O-krouzku.

Jenom upozorneni: Stava take muze vykapavat v oblasti, kde se vklada na sito silikonove tesneni, ve chvili, kdy mate silikonove tesneni poskozene.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 5:35 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
inzenyr píše:
Jenom upozorneni: Stava take muze vykapavat v oblasti, kde se vklada na sito silikonove tesneni, ve chvili, kdy mate silikonove tesneni poskozene.
Inzenyr

Kolem toho silikonového těsnění na sítko už tady bylo víc dotazů.
Možná to zkusit bez něj? Sundal jsem ho hned po prvním použití a vůbec ho tam nedávám. Funguje to stejně dobře bez něj jako s ním. Ven nic neteče, dokonce ani nekape, v objímce zůstane naspodu vždycky jenom troška šťávy. Navíc tam ani nemůže vzniknout tlak, aby se pak šťáva protlačovala kolem osy k ložisku.
Možná mám přístroj nepatrně jinak udělaný, stejně to vypadá na napůl ruční výrobu. S tím těsněním mi šla objímka dost ztuha zavírat, bez něj to sedí akorát, bez vůle. Ale i tak, radši ať kape trochu ven než do ložiska. \":)\"

ganesa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 11:10 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ganesa píše:
Kolem toho silikonového těsnění na sítko už tady bylo víc dotazů.
Možná to zkusit bez něj? Sundal jsem ho hned po prvním použití a vůbec ho tam nedávám. Funguje to stejně dobře bez něj jako s ním. Ven nic neteče, dokonce ani nekape, v objímce zůstane naspodu vždycky jenom troška šťávy. Navíc tam ani nemůže vzniknout tlak, aby se pak šťáva protlačovala kolem osy k ložisku.
Možná mám přístroj nepatrně jinak udělaný, stejně to vypadá na napůl ruční výrobu. S tím těsněním mi šla objímka dost ztuha zavírat, bez něj to sedí akorát, bez vůle. Ale i tak, radši ať kape trochu ven než do ložiska. \":)\"

ganesa

Samozrejme, ze toto reseni veci pomuze, ale hlavni pricina zvyseneho tlaku smerem k motoru je trvale ucpani otvoru v sitku. Zatim se mi nepodarilo vyresit jejich rychle cisteni. Nepomohl ani perkarbonat sodny, ktery jsem si hned poridil na doporuceni, ktere se zde objevilo. Perkarbonat sodny vyborne funguje na pradlo, dobre vycistil zasle nadobi, noze a pribory, ale s ucpanymi dirkami na situ si bohuzel neporadil. Nepomohly ani cistici prostredky od firmy MELLERUD. Zatim to resim tak, ze po pouziti sito necham namocene ve vode az do dalsiho pouziti. Par otvoru se nabobtnanim obsahu vzdy uvolni, ale jde to strasne pomalu. \":-(\"

http://www.fichema.cz/perkarbont-sodn/3 ... 17041.html

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 2:13 pm 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
inzenyr píše:
Samozrejme, ze toto reseni veci pomuze, ale hlavni pricina zvyseneho tlaku smerem k motoru je trvale ucpani otvoru v sitku. Zatim se mi nepodarilo vyresit jejich rychle cisteni. Nepomohl ani perkarbonat sodny, ktery jsem si hned poridil na doporuceni, ktere se zde objevilo. Perkarbonat sodny vyborne funguje na pradlo, dobre vycistil zasle nadobi, noze a pribory, ale s ucpanymi dirkami na situ si bohuzel neporadil. Nepomohly ani cistici prostredky od firmy MELLERUD. Zatim to resim tak, ze po pouziti sito necham namocene ve vode az do dalsiho pouziti. Par otvoru se nabobtnanim obsahu vzdy uvolni, ale jde to strasne pomalu. \":-(\"
http://www.fichema.cz/perkarbont-sodn/3 ... 17041.html
Inzenyr

Jenom tip:
Před časem jsem chtěl vyčistit usazeninu ve starém hliníkovém papiňáku. Tvrdá, houževnatá, narezlá vrstva, něco jako kotelní kámen. Odolávalo to dlouho všem pokusům. Nakonec se to podařilo celkem bez námahy trojfázovým postupem.
1. GrilPur (narušil ztuhlý žluklý tuk), opláchnutí (něco na čištění grilů, nebo čistič štětců, nebo odstraňovač nátěrů)
2. Zředěná kyselina solná (narušila vápenatou složku), opláchnutí (nebo jiná, kys.cironová, ocet)
3. Drsnou houbičkou na nádobí stačilo zdánlivě nezměněnou usazeninu už jen snadno setřít
Možná něco podobného pomůže i na ty otvory. Místo houbičky pak parní čistič. Otvory zatím ucpané nemám, takže to nemůžu vyzkoušet.

ganesa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 4:00 pm 
Offline

Registrován: pát bře 23, 2012 7:57 pm
Příspěvky: 24
Citace:
Tam kde je na Angelovi ozubeni pro hnanou hridel je za ozubenim v drazce bileho plastoveho pouzdra O-krouzek. Tento O-krouzek se casem uvnitr obrousi otacejici se hrideli.

Ve chvili, kdy se tak stane, zacne se stava nejdrive tlacit ke GUFFERU, ktere je na ose za O-krouzkem pred loziskem.
GUFFERO ma za ukol tesnit lozisko pred prosakujici stavou. Pokud neni praskle, tak lozisko opravdu pred stavou chrani.
Ve chvili, kdy se tlakem stavy GUFFERO protrhne, tak stava protece na lozisko a do prevodovky.
V tom okamziku zacne stava vykapavat spodnim otvorem v prevodovce.
Pokud opotrebovany O-krouzek zjistite vcas, tak staci pouze vymenit O-krouzek.
Opotrebeni vznikne trenim O-krouzku o otacejici se hridel.
Preventivne bych O-krouzek vymenoval tak po pul roce az po roce.
O-krouzek je cenove zanedbatelna polozka vzhledem k tomu, jake skody mohou nasledne jeho nefunkcnosti vzniknout.
Presne rozmery O-krouzku nejsem v dane chvili schopen zjistit, nemam pri ruce posuvne meritko.

O-krouzek neni snadne vyjmout. Vetsinou to resim pomoci spendliku z kovovou hlavou.
Ty jsou vetsinou natolik tupe, ze se nezapichnou do O-krouzku.

Jenom upozorneni: Stava take muze vykapavat v oblasti, kde se vklada na sito silikonove tesneni, ve chvili, kdy mate silikonove tesneni poskozene.

Dakujem za odpoved!

Predpokladam, ze je mozne kupit O-krouzek napr. v Baumaxu, tym asi nebude problem. (na obrazku viz. sipka)
Citace:
Ve chvili, kdy se tlakem stavy GUFFERO protrhne, tak stava protece na lozisko a do prevodovky.
V tom okamziku zacne stava vykapavat spodnim otvorem v prevodovce.

Na tuto problemu mate nejake riesenie?


Přílohy:
WP_20140518_001.jpg
WP_20140518_001.jpg [ 23.62 KiB | Zobrazeno 12743 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 19, 2014 11:23 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
mdavid626 píše:
Predpokladam, ze je mozne kupit O-krouzek napr. v Baumaxu, tym asi nebude problem. (na obrazku viz. sipka)
Citace:
Ve chvili, kdy se tlakem stavy GUFFERO protrhne, tak stava protece na lozisko a do prevodovky.
V tom okamziku zacne stava vykapavat spodnim otvorem v prevodovce.

Na tuto problemu mate nejake riesenie?

O-krouzek jsem vzal s nahradnich dilu, ktere mam pro opravy vodovodnich baterii, takze predpokladam, ze O-krouzek pujde koupit i Baumaxu.

Specialni obchod na O-krouzky je firma DIMER:

http://www.dimer.cz/tesneni/index_build.php
(v soucasne dobe stranky v rekonstrukci) \":-(\"

Tam muzete ziskat i ty silikonove krouzky, ktere vydrzi vic nez ty gumove na vodovodni baterie.
Vzhledem k tomu, ze jsem musel menit celou prevodovku, tak jsem jako nahradni dil obdrzel i novy O-krouzek.

Pokud si budete hlidat ten O-krouzek, tak by k poskozeni GUFFERA dojit nemelo.
Ja jsem mel ten O-krouzek poskozeny dost dlouho, takze stejne dlouho jsem trapil i to GUFFERO, az mu dosla trpelivost. \":-(\"

Fakt je ten, ze ten muj Angel dostava pekne zabrat vzhledem k tomu ze pres celou zimu lisuji mrkev, bulvovy celer, cervenou repu a korenovou petrzel.
A vzhledem k tomu, ze do stavy pridavam i namoceny mak, tak musim ten odpad s makem lisovat i nekolikrat, aby byl mak dobre vylisovany.

Takze podle mne staci hlidat ten O-krouzek a pripadne ho casteji vymenit, je to polozka za par korun na rozdil od cele prevodovky.

Inzenyr

PS.: Kdo dorazi v sobotu 24.5. na RAW FEST do Bechovic?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 19, 2014 11:43 am 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
inzenyr píše:
PS.: Kdo dorazi v sobotu 24.5. na RAW FEST do Bechovic?

Na Raw fest se těším....počásko by se mělo vydařit \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 19, 2014 3:38 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Do Angela Vam zateka pouze tehdy, pokud neresite udrzbu, proto jsem na to tady upozornil, protoze to upozorneni v navodu na Angela neni.
O-Krouzek stoji, kdyz to prezenu, tak 5,- Kc a je potreba ho vymenit tak jednou za pul roku.


Tam kde je na Angelovi ozubeni pro hnanou hridel je za ozubenim v drazce bileho plastoveho pouzdra O-krouzek. Tento O-krouzek se casem uvnitr obrousi otacejici se hrideli.

Ve chvili, kdy se tak stane, zacne se stava nejdrive tlacit ke GUFFERU, ktere je na ose za O-krouzkem pred loziskem.
GUFFERO ma za ukol tesnit lozisko pred prosakujici stavou. Pokud neni praskle, tak lozisko opravdu pred stavou chrani.
Ve chvili, kdy se tlakem stavy GUFFERO protrhne, tak stava protece na lozisko a do prevodovky.
V tom okamziku zacne stava vykapavat spodnim otvorem v prevodovce.
Pokud opotrebovany O-krouzek zjistite vcas, tak staci pouze vymenit O-krouzek.
Opotrebeni vznikne trenim O-krouzku o otacejici se hridel.
Preventivne bych O-krouzek vymenoval tak po pul roce az po roce.
O-krouzek je cenove zanedbatelna polozka vzhledem k tomu, jake skody mohou nasledne jeho nefunkcnosti vzniknout.
Presne rozmery O-krouzku nejsem v dane chvili schopen zjistit, nemam pri ruce posuvne meritko.

O-krouzek neni snadne vyjmout. Vetsinou to resim pomoci spendliku z kovovou hlavou.
Ty jsou vetsinou natolik tupe, ze se nezapichnou do O-krouzku.

Jenom upozorneni: Stava take muze vykapavat v oblasti, kde se vklada na sito silikonove tesneni, ve chvili, kdy mate silikonove tesneni poskozene.

Inzenyr

Rozumiem tomu dobre? Tu sa bavíte o Mercedese medzi odšťavovačmi? O tom zázraku za 1000€ur?

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 23, 2014 4:01 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 23, 2014 3:48 pm
Příspěvky: 1
Talo píše:
Tak som si kupil tuto srandu na pripravu smoothies. http://www.alza.sk/garden21-perfect-smoothie-red-ga-gs1500-d505336.htm Spracovanie je dobre,vykon ohromujuci,rozseka a rozmixuje vsetko co do neho hodim.Vyrobca udava 35000 ot/min.Vysledna emulzia je krasne hladka a jemna. Tu je video: http://www.youtube.com/watch?v=UxVujAZCHN8. Smoothie hotove za minutku.
Dufam,ze mi vydrzi a ze som vam mozno pomohol s rozhodovanim aky mixer si kupit.

Mohu potvdit. Taky jej mam - asi teprve tyden - zkusenosti obdobne, skvela zalezitost, i ja doufam, ze vydrzi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 25, 2014 12:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Tak strouhany kokos je vyzkouseny. Zacal jsem ho lisovat bez predehrati lisu, abych videl, jake nastanou problemy.
Lis chvili vrzal, nez se trochu zahral a pak uz jel bez problemu.
Stacilo pouze dosypavat kokos.
Strouhany kokos ma opravdu hodne oleje.
Z jedne vrchovate lzicky strouhaneho kokosu jsem mel asi rovnou lzicku oleje.
Zajimave bylo, ze v podstate okamzite ve sklenicce tuhnul.
Jinak teda vune i chut vyborna.
Mnam.
Snedl jsem hned vsechno, co jsem na zkousku vylisoval a jeste jsem vylizal sklenicku. \":-)\"

Inzenyr

Zajímavá informace, kvalitní kokosák se stále hůře shání a jeho cena trvale stoupá, možná by toto bylo řešení, které se v konečném důsledku vyplatí, strouhaný kokos není zrovna nejdražší surovina. Dost by sice záleželo na ceně lisu, ovšem pokud bude opravdu stejně nezničitelný jako Angel, tak proč ne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz