Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 59  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 1:27 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
neviem co je PUFA ani som nenasiel kde precitam vase nazory,
ale hladam dalej....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 1:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
paulvandyck píše:
Zdravím,
moc prosím o názor a radu. Věk 25 let, žena, hyper-funkce štítné žlázy, abnormální množství železa v krvi (viz krevní obraz)

Tak je otázkou proč má takové hodnoty. Minimálně by bylo potřeba dotestovat ferritin, ale obecně může tento stav znamenat i těžký problém s mědí, která je oponentem železa. Pokud by byla měď v normě, asi se dá pouštět žilou-prostě darovat krev a hodnota klesne. Jinak ta štítná by se zřejmě dala porovnat užíváním byliny svída krvavá a určitě srovnat veškeré nutrienty nutné ke správné funkci štítné jako jód, selen, upravit množství PUFA ve stravě a dost jíst. Paradoxně i nedostatek jídla může tento stav vyvolávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 1:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jordiksvk píše:
neviem co je PUFA ani som nenasiel kde precitam vase nazory,
ale hladam dalej....

Polynenasycené mastné kyseliny a moje názory jsou zde všude, musíte používat tlačítko hledat v pravém horním rohu pod hlavičkou fóra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 2:06 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
dakujem,
tiez som to vypatral tu:
http://diety-strava.eu/tuky/
myslim ze velmi krasny clanok o tukoch....
k orechom a PUFA z clanku:
a transmastnym olejom-->Naopak, tie prirodzene sa vyskytujúce v mäse a mlieku sú neutrálne alebo prospešné (záleží na presnom druhu).

este musim vypatrat tie vlocky \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 4:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jordiksvk píše:
dakujem,
tiez som to vypatral tu:
http://diety-strava.eu/tuky/
myslim ze velmi krasny clanok o tukoch....
k orechom a PUFA z clanku:
a transmastnym olejom-->Naopak, tie prirodzene sa vyskytujúce v mäse a mlieku sú neutrálne alebo prospešné (záleží na presnom druhu).

este musim vypatrat tie vlocky \":)\"

Tak vidíte jak vám to jde, stačí upozornit a o obilí toho načtete dost i zde v ostatních vláknech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 6:03 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
trapim sa so strumou uz dost dlho \":(\"

este k tomu jodu a selenu
skusal som to pred cca polrokom s jodom a paraorechami ale mal som pocit ze sa mi struma este zhorsovala,
potom som stym po mesiaci prestal...

teraz to ma na svedomi soja a snaha nabrat kg co som dietami stratil -21kg
a som zase tam kde nechcem byt sice mam +5kg aspon niesom uz kost a koza....

kolko jodu z toho mojho receptu co mam a kolko selenu k tomu?
netreba mi este nieco ine pred tym napravit? nejake mineraly alebo vitaminy doplnit nez zacnem jod+selen?

dakujem krasne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 6:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="jordiksvk":8wode9rx]trapim sa so strumou uz dost dlho \":(\"

este k tomu jodu a selenu
skusal som to pred cca polrokom s jodom a paraorechami ale mal som pocit ze sa mi struma este zhorsovala,
potom som stym po mesiaci prestal...

teraz to ma na svedomi soja a snaha nabrat kg co som dietami stratil -21kg
a som zase tam kde nechcem byt sice mam +5kg aspon niesom uz kost a koza....

kolko jodu z toho mojho receptu co mam a kolko selenu k tomu?
netreba mi este nieco ine pred tym napravit? nejake mineraly alebo vitaminy doplnit nez zacnem jod+selen?

dakujem krasne.[/quote:8wode9rx]
Testování jsem popsal v tomto vlákně

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 11:12 am 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
DObry den pane JardaH

mam vysledky novych merani na ft3....
datum 3.9.2013:
tsh= 1,06 ft4=13,3 tyreoglobulin=311,7

datum 26.2.2014:
tsh= 1,76 ft4=11,79 tyreoglobulin=530,3

datum 12.6.2014:
tsh= 1,53 ft4=10,92 tyreoglobulin=437 ft3=4,22

mam hyper ci hypofunkciu, alebo nadalej normalnu?
velka struma ako bonus....

dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv čer 19, 2014 10:15 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
pomoze toten jod a selen aj pri autoimunnom ochoreni stitnej zlazy ?
nedostane zblaznena folikula ktora tvori hrvol este viac stavebneho materialu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte čer 24, 2014 7:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jordiksvk píše:
DObry den pane JardaH

mam vysledky novych merani na ft3....
datum 3.9.2013:
tsh= 1,06 ft4=13,3 tyreoglobulin=311,7

datum 26.2.2014:
tsh= 1,76 ft4=11,79 tyreoglobulin=530,3

datum 12.6.2014:
tsh= 1,53 ft4=10,92 tyreoglobulin=437 ft3=4,22

mam hyper ci hypofunkciu, alebo nadalej normalnu?
velka struma ako bonus....

dakujem

Tak hodnoty hormonů samotné jsou víceméně v pořádku, možná by se sneslo nižší TSH, cca do hodnoty 1, ale za dané situace asi dobrý. Jiná věc je ten tyreoglobulin, ten se dá uznat do hodnoty 60, tedy zde jste již dost mimo a může se za tím skrývat mnoho onemocnění, přičemž nejpravděpodobnější je autoimunitní zánět štítné žlázy. Osobně bych za daných okolností jód přímo nedodával, tím se dá i škodit, ale přešel bych na mořské řasy Dulse, selen není problém a hlavně bych vynechal ze stravy jakýkoliv tuk, který obsahuje PUFA a to včetně tuků skrytých v semínkách a ořeších. Přejděte na kokosový tuk, vyhovuje i máslo, nebo ghí, případně trochu oliváče a nic jiného. Velice vhodné by bylo na tlumení zánětu brát pravidelně acylpyrin cca 2 x denně čtvrt tablety, dále L-tyrosin 2x-3x denně 0,5-1g cca 20 min před jídlem. Hodně pomáhá i vitamín B3 niacinamid, zabírá již od 50 mg denně, ale můžete dávat daleko více. Každopádně by bylo vhodné aby celou záležitost viděl i lékař, udělal si třeba sono a řekl vám svůj názor, který je určitě dobré si vyslechnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon črc 07, 2014 7:13 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Chtěla bych se zeptat. Už skoro půl roku beru lugol 30 kapek denně+selen. Zlepšilo se mi spaní, přestaly padat vlasy a zimomřivost je taky pryč..\":-)\" I bych řekla, že to má vliv na menses. V pozitivním smyslu.
Přes den mám teplotu 37 nebo 36,9, ale v noci mi klesne na 36,4. Co s tím? Když si dělám test na zápěstí, tak mi lugol vydrží cca 10-12 hodin. Mám stále brát 30 kapek nebo snížit? Nebo mi chybí něco jiného?
díky za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2014 11:38 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
dakujem za odpoved

L-tyrozin je sucastou tyreoglobulinu, a kedze ho mam vela - mam ho este viac dodavat? to mi dajako nedava zmysel.....
mozete mi to prosim vysvetlit?

za lekarkou chodim a jej jediny nazor je ma rezat a ine nic som od nej zatial este nepocul.....
stale jej musim podpisat ze odmietam ten psotup na moju zodpovednost,
st. zlaza do smetnej bedne - inej metode je nedostupna...
uz tomu bude pomaly rok

jod mi zmizne stale do cca 2hodin
ale nedavam si ho denne.... troska sa toho bojim, nerobilo mi to dobre citim potom tlak na priedusnici

nieco ine ako acylpyrin nieje? prirodnejsie.....
toto je moc chcemicke na mna

b3 mam bkomplex v 1tbl 63mg, mozem skusit.... dam vediet....

tuky mi treba- suhlasim, pre predstavu -niesom tucny 187cm/67kg
priame PUFA nejem uz takmer rok ziadne smazene jedla - nic na masti spravene....
vobec ziadne maso, mal som obdobie ze v sobotu som si dal kusok masa - hovadzie, zajac, morka,
jedine ryba 1x do tyzdna (niekedy) - ani ryba mi nerobi dobre co som pozoroval na sebe (tlaci ma potom v krku na druhy den)
mal som obdobie ze som jedol iba zeleniny a stavy - dost som vtedy pochudol a dajake zlepsenie na stitnej zlaze som nezbadal vydrzal som kazdy experiment cca 2-3mesiace ako ktory, zatial som na to co by bolo pre mna idealne neprisiel.....
skusam teraz palinu plus klincek na odparazitovanie, zatial mam 8dni za sebou, tiez ziadna zmena ale to je kratka doba este..... uvidime po mesiaci.... (ked toto nezaberie uz vazne neviem a uz ani nemam napad co dalej skusit)
1,2g/den PUFA z Vlasskych orechov skodia (20g vlasakov)?
este mam rad avokado
vela som jedol janovy olej s cottage chees mixovany (BUDWIG), ale tak co citam tak mi to vychadza ze pomaly ani ten lanovy nieje zdravy (oxidacia) a uz ani nebudem mat co jest.....

mam ryhovate nechty - a to som nemal ked som nezacal experimentovat na sebe pred rokom boli krasne.... a jedol som vsetko (okrem sladkosti, tie som nikdy nemal rad, zjem ked su, ale nevyhladavam takze to bolo tak 1x za mesiac maximalne - inekedy ani to nie) a dovolim si tvrdit ze tolko zeleniny co zjem za den tu nikto na okoli 10km odomna iste nikto nepopapa....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv črc 31, 2014 8:35 am 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
Pan Jarda,
odpiste mi prosim,
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 6:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Chtěla bych se zeptat. Už skoro půl roku beru lugol 30 kapek denně+selen. Zlepšilo se mi spaní, přestaly padat vlasy a zimomřivost je taky pryč..\":-)\" I bych řekla, že to má vliv na menses. V pozitivním smyslu.
Přes den mám teplotu 37 nebo 36,9, ale v noci mi klesne na 36,4. Co s tím? Když si dělám test na zápěstí, tak mi lugol vydrží cca 10-12 hodin. Mám stále brát 30 kapek nebo snížit? Nebo mi chybí něco jiného?
díky za radu

Noční teplota je nízká normálně, na tom by nic špatně nebylo, ale ráno těsně po probuzení by neměla být nižší, než 36,5. Podle všeho máte jódu v těle nyní docela dost i když pokud je jód plně srovnaný vydrží flek i déle než 24 hodin. Pokud jsou pryč problémy které jste řešila, dále bych to nezkoumal, ale pokud něco přetrvává, zaměřte se na PUFA kyseliny, myslím jejich vyřazení ze stravy, ty představují další velký problém pro štítnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 7:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jordiksvk píše:
dakujem za odpoved

L-tyrozin je sucastou tyreoglobulinu, a kedze ho mam vela - mam ho este viac dodavat? to mi dajako nedava zmysel.....
mozete mi to prosim vysvetlit?

za lekarkou chodim a jej jediny nazor je ma rezat a ine nic som od nej zatial este nepocul.....
stale jej musim podpisat ze odmietam ten psotup na moju zodpovednost,
st. zlaza do smetnej bedne - inej metode je nedostupna...
uz tomu bude pomaly rok

jod mi zmizne stale do cca 2hodin
ale nedavam si ho denne.... troska sa toho bojim, nerobilo mi to dobre citim potom tlak na priedusnici

nieco ine ako acylpyrin nieje? prirodnejsie.....
toto je moc chcemicke na mna

b3 mam bkomplex v 1tbl 63mg, mozem skusit.... dam vediet....

tuky mi treba- suhlasim, pre predstavu -niesom tucny 187cm/67kg
priame PUFA nejem uz takmer rok ziadne smazene jedla - nic na masti spravene....
vobec ziadne maso, mal som obdobie ze v sobotu som si dal kusok masa - hovadzie, zajac, morka,
jedine ryba 1x do tyzdna (niekedy) - ani ryba mi nerobi dobre co som pozoroval na sebe (tlaci ma potom v krku na druhy den)
mal som obdobie ze som jedol iba zeleniny a stavy - dost som vtedy pochudol a dajake zlepsenie na stitnej zlaze som nezbadal vydrzal som kazdy experiment cca 2-3mesiace ako ktory, zatial som na to co by bolo pre mna idealne neprisiel.....
skusam teraz palinu plus klincek na odparazitovanie, zatial mam 8dni za sebou, tiez ziadna zmena ale to je kratka doba este..... uvidime po mesiaci.... (ked toto nezaberie uz vazne neviem a uz ani nemam napad co dalej skusit)
1,2g/den PUFA z Vlasskych orechov skodia (20g vlasakov)?
este mam rad avokado
vela som jedol janovy olej s cottage chees mixovany (BUDWIG), ale tak co citam tak mi to vychadza ze pomaly ani ten lanovy nieje zdravy (oxidacia) a uz ani nebudem mat co jest.....

mam ryhovate nechty - a to som nemal ked som nezacal experimentovat na sebe pred rokom boli krasne.... a jedol som vsetko (okrem sladkosti, tie som nikdy nemal rad, zjem ked su, ale nevyhladavam takze to bolo tak 1x za mesiac maximalne - inekedy ani to nie) a dovolim si tvrdit ze tolko zeleniny co zjem za den tu nikto na okoli 10km odomna iste nikto nepopapa....

Obávám se, že jste vůbec nepochopil logiku jak na to a zbytečně řešíte nesmysly. Informace uvedené v tom článku tam nejsou jenom ze srandy a také dávkování je potřeba respektovat, nikoliv zkoumat co a proč z toho vynecháte. Klidně mě zavolejte a vše vysvětlím, nicméně mnoho možností nemáte, protože medicína za vás nic řešit nebude a když to nezkusíte sám, tak se nikdy nedozvíte, zda vám to může pomoci. Třeba například ten aspirin hojí záněty, snižuje obsah bakterií ve střevech a tím snižuje tvorbu serotoninu, snižuje kortizol a tím podporuje tvorbu T3 z T4. Pokud vám i tak připadá že vám nijak nemůže pomoci, tak ho neberte a stejně to platí i pro ostatní body toho postupu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 59  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz