miram píše:
Jaky je vlastne rozdil mezi klystyrem a hydrocolonem? Ja kdyz si udelam 6x po sobe klystyr, tak ze me taky tece uz jen cista voda. Ze by to bylo jenom o pohodlnosti? Nekdo jiny vas plne obslouzi a vy si spokojene lezite. To nemusi byt spatne ...ovsem jak pro koho, ze? Nevim totiz jak ja, ja bych si asi az tak moc spokojene nelezela jak se znam, byla bych z te pritomne osoby "tak trosinku na vetvi". Kdyz si vzpomenu treba na to, jak me to bylo neprijemne ve spitale, no vazne nevim. Myslim, ze si budu muset vystacit na veky vekuv svym klystyrem i kdyz me to vezme o neco vic casu, ale nemusim byt na nikom zavisla a udelam si klystyr tehdy, kdy zrovna ja chci a ne tehdy, kdy to nekomu jinemu casove vyhovuje.
Rada bych se dozvedela, jestli je mozne to stridani teple a chladnejsi vody take s pouzitim klystyru?
Pokud ano, tak kolik by mela mit ta chladnejsi voda stupnu? Dekuji za odpoved! M.
Na první pohled může vypadat. že rozdíl mezi hydrocolonem a po sobě opakovaným klystýrem je jen v pohodlí, ale tak to rozhodně není, výhod má hydrocolon daleko víc.
1. výhoda hydrocolonu je tedy již zmíněné pohodlí.
2. výhoda hydrocolonu je, že vodu vypouštíte v poloze v leže, takže voda vyteče snadno z celého střeva, i ze vzestupné části. Navíc v leže lze vodu ze střeva dokonale vymasírovat (zprava doleva). Ovšem při klystýru vypouštíme vodu na WC v poloze v sedě, což je velmi nevýhodné, protože váhou vody se prověsí příčná část tlustého střeva a voda z ní odchází špatně. Ze vzestupné části tlustého střeva vodu nedostaneme v poloze v sedě už skoro vůbec, protože jak známo, voda kvůli gravitaci neteče nahoru.
3. výhoda hydrocolonu je, že hadičku zasunete a vysunete z konečníku jen jednou, ale při opakovaném klystýru si neustálým vytahováním a zasouváním trubičky můžete lehce podráždit konečník.
4. výhoda hydrocolonu (možná ta nedůležitější) je, že při napouštění střeva je důležité maximálně relaxovat celé tělo, aby se střeva dobře uvolnila a byla schopna přijmout dostatek vody. Když budete při klystýru neustále odbíhat na WC, tak používáte prakticky všechny svaly v těle a střeva pracují, protože střevní peristaltika se aktivuje pohybem ostatních svalů. Sama mám odzkoušeno, že při hydrocolonu pojmou moje střeva při prvním napuštění nejprve 2 litry, pak 2,5 litrů, pak 3 a často se při posledních napuštěních dopracuji i ke 4 litrům vody. Při opakovaném klystýru se většinou nedostanu přes objem 2,5 litru. Prostě není nad to, během celé procedury ležet a relaxovat.