Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 8:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Potravinové doplňky ze zahraničí
PříspěvekNapsal: úte lis 18, 2014 8:51 pm 
Offline

Registrován: úte lis 18, 2014 8:48 pm
Příspěvky: 1
Máte nekdo zkušenosti s potravinovými doplňky ze zahraničí (B-Complex, Selen, Zinek,...)? Preferujete nějakého konkrétního výrobce?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 19, 2014 12:41 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
stačí hledat, třeba iherb.com. Sám nemám zkušenosti, ale jiný mají...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv lis 20, 2014 4:55 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
nova skusenost... objednane 22.10.2014 v sume cca 27 eur zaslane s airmail... kedze som presvihla o par eur hranicu 22 eur, tak sa mi to spomalilo colnym konanim... 13.11. mi prisiel list od posty, ze im mam poslat detaily o zasielke ako je objednavkovy list, doklad o zaplateni a ucel objednavky... to som im obratom poslala mailom... a 18.11. som mala balik doma.... niekto ma stastie, ze ani u vacsich sum mu posta balik neda na colne konanie a niekto nie.. \":)\" a doplacala som cca 9 eur - z toho asi 3,60 eura boli peniaze pre nasu postu za colny servis a 5,40 dan

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon lis 24, 2014 11:43 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
citala som na jednej stranke dohady o tom, ze od 1.1.2015 ma byt zakazany dovoz niektorych vyzivovych doplnkov do eu - takych, ktore nie su u nas schvalene, povolene... poculi ste o tom niekto nieco?

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob pro 06, 2014 12:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
redbat píše:
citala som na jednej stranke dohady o tom, ze od 1.1.2015 ma byt zakazany dovoz niektorych vyzivovych doplnkov do eu - takych, ktore nie su u nas schvalene, povolene... poculi ste o tom niekto nieco?

To je potřeba vyčkat jaká bude celní praxe, již dnes je zakázané dovážet naprostou většinu toho co zde členové zmiňují a stejně to většinou bez problémů projde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon pro 15, 2014 5:49 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
Novinka v dhl expres

"Úhradu colného dlhu je možné realizovať bankovým prevodom alebo kuriérovi pri doručení zásielky (za možnosť platenia colného dlhu kuriérovi si účtujeme poplatok za použitie globálnej colnej zábezpeky DHL vo výške 2% z hodnoty colného dlhu, min. však 12 EUR a max. 90 EUR vrátane DPH)."

Plati to asi tyzden. Cize ak si aj objednate do 150 € a tym padom zaplatite dan cca 30 € a budete chciet uhradit dan kurierovi, naratate si k tomu este 12 € aj ked 2% z 30 eur su len 0,6 €... Dooost zle... Platenie dane naucet zasa cely proces predlzi....

Upravujem... Proces to predlzi max o jeden den za ktory prebehne platba... Poslu vam mail, aby ste poslali doklad z IB o zaplateni dane na ich ucet a na dalsi den balik hned uvolnia a dorucia...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Naposledy upravil redbat dne stř pro 24, 2014 9:59 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 24, 2014 1:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
davidcz píše:
Máte nekdo zkušenosti s potravinovými doplňky ze zahraničí (B-Complex, Selen, Zinek,...)? Preferujete nějakého konkrétního výrobce?

Je zde popsáno poměrně dost zkušeností, tak si vlákno projděte celé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř pro 31, 2014 12:17 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jarda píše:
redbat píše:
citala som na jednej stranke dohady o tom, ze od 1.1.2015 ma byt zakazany dovoz niektorych vyzivovych doplnkov do eu - takych, ktore nie su u nas schvalene, povolene... poculi ste o tom niekto nieco?
To je potřeba vyčkat jaká bude celní praxe, již dnes je zakázané dovážet naprostou většinu toho co zde členové zmiňují a stejně to většinou bez problémů projde.

Co se tyka CR, tak asi zadne zmeny zacatkem 2015 proti letosnimu roku nejsou. Volal jsem na celnici pres kterou jsou zasilky Ceske posty a zadna zmena na dovoz leku a doplnku pry neni.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 11:27 am 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
pv33 píše:
Jarda píše:
redbat píše:
citala som na jednej stranke dohady o tom, ze od 1.1.2015 ma byt zakazany dovoz niektorych vyzivovych doplnkov do eu - takych, ktore nie su u nas schvalene, povolene... poculi ste o tom niekto nieco?
To je potřeba vyčkat jaká bude celní praxe, již dnes je zakázané dovážet naprostou většinu toho co zde členové zmiňují a stejně to většinou bez problémů projde.
Co se tyka CR, tak asi zadne zmeny zacatkem 2015 proti letosnimu roku nejsou. Volal jsem na celnici pres kterou jsou zasilky Ceske posty a zadna zmena na dovoz leku a doplnku pry neni.

V prvom rade chcem vsetkym zazelat stastny Novy rok a vela zdravia.....Mimochodom,co sa tyka objednavania doplnkov z USA, kontaktoval som colnu spravu v BA aj v BB ako to bude z dovozom a upovedomili ma, ze od 1.1.2015 k ziadnym zmenam nedochadza, vsetko ostava ako doteraz http://www.colnica.sk/dokumenty/pobocky ... ternet.pdf
Tu dam zlavovy kod na IHERB ak niekto si chce uplatnit zlavu NIV 603


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv led 08, 2015 1:11 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Vcera mi prisel balicek, tedy slo to pres DHL, protoze ma DHL sledovani zasilky a ze to bylo rychly. Ted tu nemam ten papir, ale asi jsem doplacel neco kolem 460,-, asi 200,- DPH a asi 260 za procleni. Problem je, ze ridic rikal, ze mam jeste kliku ze jsem to objednal vcas a platim jen tech 260,-. Ze ted uz bych platil 490,-, coz uz je trochu otrava. Samozrejme muzu pred dalsi zasilkou zavolat na DHL, ale pokud o tom nekdo neco vite... Za 490,- uz bych se radsi dotahnul nekam na celnici a proclil si to sam, jestli existuje takova moznost. Tedy mozna to byla po dlouhe dobe moje prvni a posledni objednavka na iherb, protoze se mi vic libi swanson, tedy az na cenu za dopravu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát led 09, 2015 2:11 pm 
Offline

Registrován: pát led 09, 2015 10:49 am
Příspěvky: 20
pv33 píše:
Vcera mi prisel balicek, tedy slo to pres DHL, protoze ma DHL sledovani zasilky a ze to bylo rychly. Ted tu nemam ten papir, ale asi jsem doplacel neco kolem 460,-, asi 200,- DPH a asi 260 za procleni. Problem je, ze ridic rikal, ze mam jeste kliku ze jsem to objednal vcas a platim jen tech 260,-. Ze ted uz bych platil 490,-, coz uz je trochu otrava. Samozrejme muzu pred dalsi zasilkou zavolat na DHL, ale pokud o tom nekdo neco vite... Za 490,- uz bych se radsi dotahnul nekam na celnici a proclil si to sam, jestli existuje takova moznost. Tedy mozna to byla po dlouhe dobe moje prvni a posledni objednavka na iherb, protoze se mi vic libi swanson, tedy az na cenu za dopravu.

Možnost proclít si sám balíček je. Musel bys ho nechat poslat obyčejnou poštou a pak se nenechat v celním řízení zastoupit Českou poštou. Balíček pak jde vyzvednout na celním oddělení pouze v Praze. Jenže jsou s tím takové obštrukce, že je lepší se nechat zastoupit a opět za to zaplatit. Jak to jde přes ČP, trvá to i neskutečně dlouho. Jinak spediční firmy mají vlastní celnice a tam nevím, jestli něco takového jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát led 09, 2015 3:01 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jituňačka píše:
Možnost proclít si sám balíček je. Musel bys ho nechat poslat obyčejnou poštou a pak se nenechat v celním řízení zastoupit Českou poštou. Balíček pak jde vyzvednout na celním oddělení pouze v Praze. Jenže jsou s tím takové obštrukce, že je lepší se nechat zastoupit a opět za to zaplatit. Jak to jde přes ČP, trvá to i neskutečně dlouho. Jinak spediční firmy mají vlastní celnice a tam nevím, jestli něco takového jde.

Dík Jituňačko, celnici na České poště zvládám, nemám to daleko. Snad bude mít DHL něco podobného a předpokládám, že rovněž v Praze. Až zas budu něco objednávat, tak to zkusím vypátrat, 490 už za to stojí \":)\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát led 09, 2015 7:33 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
A ide skutocne o poplatok za preclenie? Nie je to poplatok za moznost zaplatit clo, dan priamo kurierovi? Ako som preposlala vyssie? V SR ked zaplatis dan na ucet DHL tak nedoplacas nic.. Ale ak chces dan zaplatit pri prevzati kurierovi, tak musis zacvakat navyse minimalne 12 eur...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob led 10, 2015 1:08 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
redbat píše:
A ide skutocne o poplatok za preclenie? Nie je to poplatok za moznost zaplatit clo, dan priamo kurierovi? Ako som preposlala vyssie? V SR ked zaplatis dan na ucet DHL tak nedoplacas nic.. Ale ak chces dan zaplatit pri prevzati kurierovi, tak musis zacvakat navyse minimalne 12 eur...

Bohužel jsem asi ztratil doklad od DHL, ale myslim, že 260,- byla celní zástava nebo něco takového. A především jsem nedostal na výběr a to zboží jsem potřeboval, samozřejmě bych jim taky radši poslal peníze na účet. A už před pár lety jsem něco bral přes FedEx a ti chtěli za proclení 300,-, takže jsem aspoň pár korun ušetřil \":D\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob led 10, 2015 10:57 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
A u vas v CR neposiela DHL mail v ktorom si ziada udaje o zasielke (objednavku, doklad o zaplateni, splnomocnenie,...)? Pravev tom maile som si vsimla tu novinku a hned som tam volala, ze co to ma byt a nech si poznacia, ze chcem dan platit na ucet a nie kurierovi... Vyslo mi platit dan cca 30 eur a oni by mi na to z fleku capli este tych 12... Ved to je jedno postovne alebo nejaky doplnok vyzivy... \":evil:\"

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz