Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 59  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon lis 03, 2014 11:59 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Přeji pekny den. Tak rok se snažím bojovat se svojí hypofunkcí stitne zlazy. Mel jsem mnohonasobne zvyseny prolaktin a s tim spojeny snizeny testosteron. Ted mi po roce pití zeleninovych stav a cisteni streva, detoxikace a snaze jist normalne (varene jednou denne spise ryze nebo jahly se salatem..), ovocne salaty, semena orechy atp namerili stale prolaktin na 42.7 (u muzu ma byt do 17) a testost. 9.3 (ma byt take vyssi), TSH 5 (take nic moc). kazdopadne jsem na polovicnich hodnotach nez v obdobi, kdy mi hypofunkci nasli. Nekdy jsem v pokuseni vzit si zase Dostinex a uzit si sve muzstvi v plne sile. Rok jsem leky bral, takze vim o cem mluvim A do toho mam boreliozu. Je to slozite..Mate jeste nejakou radu? Delam guaranovou kasicku (od Jardy), mesic kapu lugola a doufam ze stlacim prolaktin. Tam je zrejme zakopan pes a nevim co s tim. Potrebuji stacit svym detem a je to dost na prd...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte lis 04, 2014 8:19 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Pokud lékaři vyloučili další komplikace s tím spojené(karcinomy pohlavního ústrojí) tak je zvýšený prolaktin indikátor stresu.Kolik Vám je let?Máte hodně stresující život?Máte vyvážený příjem kalorií a živin?Zkuste za pomoci stravy stáhnout TSH alepoň na hodnotu 1.Jde to poměrně rychle-v řádu měsíců.
Prolaktin účinně snižuje zinek,bez vlasové analýzy dávka tak 30mg denně,vitamin B6-až 300mg a hlavně odstranění stresu,dopamin také učinně snižuje prolaktin takže byste se mohl snažit o jeho zvýšení v těle.Testosteron zvyšuje hodně bílkovin ve stravě-ořechy bych nahradil masem,vejci,sýrem.Z doplňků na testosteron můžete použít taurin a aminokyseliny BCAA ale má to háček-pokud máte tyto problémy co máte tak je pravděpodobné že se testosteron přemění na ženské hormony a budete na tom hůř-říká se tomu aromatizace.Proti této přeměně se dají brát určité léky a nebo z doplňků stravy větší dávky kvalitního vitamínu E a K a malé dávky aspirinu.Pozor si dejte na bylinné zvyšovače hormonů-většinou totiž zvýší všechny hormony a nejen testosteron a to nepotřebujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte lis 04, 2014 1:29 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Pavel Veselý píše:
Pokud lékaři vyloučili další komplikace s tím spojené(karcinomy pohlavního ústrojí) tak je zvýšený prolaktin indikátor stresu.Kolik Vám je let?Máte hodně stresující život?Máte vyvážený příjem kalorií a živin?Zkuste za pomoci stravy stáhnout TSH alepoň na hodnotu 1.Jde to poměrně rychle-v řádu měsíců.
Prolaktin účinně snižuje zinek,bez vlasové analýzy dávka tak 30mg denně,vitamin B6-až 300mg a hlavně odstranění stresu,dopamin také učinně snižuje prolaktin takže byste se mohl snažit o jeho zvýšení v těle.Testosteron zvyšuje hodně bílkovin ve stravě-ořechy bych nahradil masem,vejci,sýrem.Z doplňků na testosteron můžete použít taurin a aminokyseliny BCAA ale má to háček-pokud máte tyto problémy co máte tak je pravděpodobné že se testosteron přemění na ženské hormony a budete na tom hůř-říká se tomu aromatizace.Proti této přeměně se dají brát určité léky a nebo z doplňků stravy větší dávky kvalitního vitamínu E a K a malé dávky aspirinu.Pozor si dejte na bylinné zvyšovače hormonů-většinou totiž zvýší všechny hormony a nejen testosteron a to nepotřebujete.

Velice dekui za odpoved. Je mi čtyricet. BCAA beru lcicku denne v guaranove kasicce. Zinek kdosi radil ze milují borelie, tak jsem ho radeji prestal uzivat. Uzivam selen a jod (lugoluv rztok). Co se tyce stresu, nedovedu si porucit videt svet pres ruzove bryle. Ale nejaky pemanentni stres uz ted nemam, to spise byvalo mezi 20 a 30 roky zivota. Z toho obdobi je myslim hodne neduhů ve zdraví. Jak prosím na to TSH? Jde o to co jste popsal výše? Maso nejím mnoho let, spíse z etickeho duvodu, mlecne nejim rok a snazim se uplne bez lepku.. Diky za Vas cas a ochotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte lis 04, 2014 3:48 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
freml \":)\" ako tak citam vase prispevky
tak mas rovnaky postup na to ako ja (mam 38r),
nemas problemi s kostami este ?
skus par drepov ci ti neprasti v kolenach..... (mne jo \":(\" )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte lis 04, 2014 7:30 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
jordiksvk píše:
freml \":)\" ako tak citam vase prispevky
tak mas rovnaky postup na to ako ja (mam 38r),
nemas problemi s kostami este ?
skus par drepov ci ti neprasti v kolenach..... (mne jo \":(\" )

Ahoj souputníku, hele kolena zatím mažou dobře. Ale zhubnul jsem pres 20 kg, jak jsem mel 105 kg praštělo všechno. Teď na 82 kg to šlape \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 09, 2014 8:40 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
freml,
kedze mas podobne postupy ako ja \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte lis 18, 2014 10:12 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Pavel Veselý píše:
Pokud lékaři vyloučili další komplikace s tím spojené(karcinomy pohlavního ústrojí) tak je zvýšený prolaktin indikátor stresu.Kolik Vám je let?Máte hodně stresující život?Máte vyvážený příjem kalorií a živin?Zkuste za pomoci stravy stáhnout TSH alepoň na hodnotu 1.Jde to poměrně rychle-v řádu měsíců.
Prolaktin účinně snižuje zinek,bez vlasové analýzy dávka tak 30mg denně,vitamin B6-až 300mg a hlavně odstranění stresu,dopamin také učinně snižuje prolaktin takže byste se mohl snažit o jeho zvýšení v těle.Testosteron zvyšuje hodně bílkovin ve stravě-ořechy bych nahradil masem,vejci,sýrem.Z doplňků na testosteron můžete použít taurin a aminokyseliny BCAA ale má to háček-pokud máte tyto problémy co máte tak je pravděpodobné že se testosteron přemění na ženské hormony a budete na tom hůř-říká se tomu aromatizace.Proti této přeměně se dají brát určité léky a nebo z doplňků stravy větší dávky kvalitního vitamínu E a K a malé dávky aspirinu.Pozor si dejte na bylinné zvyšovače hormonů-většinou totiž zvýší všechny hormony a nejen testosteron a to nepotřebujete.

Preji pekny den, kdyz tak jeste premyslim nad Vaší reakci, jsem dost nalomený vrátit se k Euthyroxu a Dostinexu. Je to svinstvo, ale horší mi připadá, že by u me doslo k Vami popisovane aromatizaci. Tedy BCAA a Taurin radeji ne (je mi vsak doporucovan)tak ted vubec nevim jak dal. Ono sily take neni nazbyt a kdyz se clovek citi mizerne, asi tuto detektivku vzdavam a asi prijimam vysledek jako pachatel nenalezen...Jeste aby mi narostly prsa..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř lis 19, 2014 9:47 pm 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
zdravim, moj osobny doktor mi zistil ze mam velky deficit jodu ale doporucil mi ho dorovnavat cez kelp a to nie cez hociktory pretoze nie kazda znacka ponuka kvalitu aj ked je povedzme drahsia.. ked som mu spomenul lugolov roztok, tak to zmietol zo stolu ze to sice jod je ale anorganicky a zdaleka to nieje to ako ked si ho dorovnam cez spominany kelp.. viem ze mu nejde o peniaze lebo je to dobry kamarat a predava mi ho za objednavanu cenu ako som sa mohol sam presvedcit.. tak ma zaujimal vas nazor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 22, 2014 3:26 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Lubyx píše:
zdravim, moj osobny doktor mi zistil ze mam velky deficit jodu ale doporucil mi ho dorovnavat cez kelp a to nie cez hociktory pretoze nie kazda znacka ponuka kvalitu aj ked je povedzme drahsia.. ked som mu spomenul lugolov roztok, tak to zmietol zo stolu ze to sice jod je ale anorganicky a zdaleka to nieje to ako ked si ho dorovnam cez spominany kelp.. viem ze mu nejde o peniaze lebo je to dobry kamarat a predava mi ho za objednavanu cenu ako som sa mohol sam presvedcit.. tak ma zaujimal vas nazor

Kelp sice obsahuje mineraly, ale podle me je stejne lepsi Lugoluv roztok. Muzes ho pouzit oralne, nebo si ho natirat na kuzi, telo si ho vstreba jen tolik, kolik potrebuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 9:39 am 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
asi to na kazdeho posobi inac a dakto dokaze aj anorganicky jod spracovat, na mna lugolov neposobil dobre....
moja skusenost - s lugolovym roztokom ma tlacilo v krku
s kelpom je to super v pohode bez problemov..... navyse tu mas plno dalsich mineralov....
(kelp papam riasu, a nie v tabletkovych formach....)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 9:45 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
Kde zozeniem riasu ako taku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř lis 26, 2014 11:35 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
v predajni metro - chladiace boxy s cerstvymi rybami,
alebo tu si ja kupujem:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
11ah7oti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon pro 08, 2014 9:58 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Zajímavý článek o hypotyreóze http://www.celostnimedicina.cz/hypotyreoza-snizena-funkce-stitne-zlazy.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte pro 09, 2014 12:43 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="Lubyx":fd8y77ys]Kde zozeniem riasu ako taku?[/quote:fd8y77ys]
V obchode s vitaminovymi doplnky a nebo online.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
fd8y77ys


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte pro 09, 2014 1:08 am 
Offline

Registrován: stř lis 26, 2014 10:12 am
Příspěvky: 1
[quote="miram":jt034z2n]

V obchode s vitaminovymi doplnky a nebo online.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
jt034z2n


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 59  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz