Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř lis 26, 2014 4:24 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
matue píše:
Dobrý deň,
neviem či sa to tu riešilo, ale na internete v e shopoch, ako aj v lekárňach majú trošku zmätok v pojmoch - Epsomská a Glauberova soľ.
Ja som si napr. objednal Epsomskú sol a prišlo mi MgSO4. Vy tu píšete o MgSO4+7H2O pod názvom Epsomská soľ.
Všimol som si že je v tom naozaj menší zmätok ktorá je ktorá a dokonca niekde ju uvádzajú iba ako horkú soľ.
Je v tom nejaký rozdiel? Podľa vzorca to vyzerá že to je to isté akurát o ničo ochudobnené. Môže to mať slabšie, resp. iné účinky?
Ďakujem za odpoved.

Tipnul bych si, ze ti prisla spravna epsomka(=MgSO4+7H2O=siran horecnaty heptahydrat) jen s neuplnym oznacenim. Protoze cisty siran horecnaty (MgSO4) byval aspon kdysi podstatne drazsi. Pokud mas opravdu cisty MgSO4 bez vody, tak neni slabsi, ale aspon tak 2x silnejsi. Nejsnazsi je napsat prodejci co ti opravdu poslal a uvidis. Nebo sem dej odkaz na web kde jsi to kupoval.
Jinak pokud jsi nenasel jeste neco lepsiho, tak na Slovensku je pgchem.sk, ktery je nejak propojeny na fichema.cz a ma obdobne rozumne ceny. Tady http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/360/sira ... a-sol-1-kg pisou nahore taky jen siran horecnaty, ale nizz maji spravne ze to je siran horecnaty heptahydrat.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 27, 2014 10:33 pm 
Offline

Registrován: pát říj 03, 2014 6:38 am
Příspěvky: 14
no presne z tej stránky som to objednával, ale dole majú MgSO4 preto ma to zneistilo. Pred dvomi týždňami som absolvoval druhú pečeňovú kúru a musím povedať že bola podstatne silnejšia (popísal by som to k stredne silnej opici) ako prvá, tá bola celkom v poriadku, tak neviem, hádam sa neotrávim \":D\" zajtra idem na dalšiu pečeňovku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 27, 2014 10:51 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
matue píše:
no presne z tej stránky som to objednával, ale dole majú MgSO4 preto ma to zneistilo. Pred dvomi týždňami som absolvoval druhú pečeňovú kúru a musím povedať že bola podstatne silnejšia (popísal by som to k stredne silnej opici) ako prvá, tá bola celkom v poriadku, tak neviem, hádam sa neotrávim \":D\" zajtra idem na dalšiu pečeňovku.

Pokud jsi to objednaval z http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/360/sira ... a-sol-1-kg tak dole maji:
Citace:
CAS: 10034-99-8
ES: 231-298-2
MgSO4 x 7H2O
tedy MgSO4 x 7H2O, takze je to jasna epsomka, presne to co potrebujes a co odpovida navodu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 30, 2014 12:10 pm 
Offline

Registrován: pát říj 03, 2014 6:38 am
Příspěvky: 14
Tak som tú Epsomku ktorá mala inak napísaný vzorec vyskúšal, žijem \":lol:\" akurát reakcia bola dosť zaujímavá. Z piatka na sobotu som si robil očistu, vyšlo zomňa celkom dosť zelených kamienkov a dá sa povedať že piesok ale taký šedý cca 1mm kúsky.
Ale dnes ma ešte stále bolí hlava(je nedela) a po klystýre ako včera večer tak dnes ráno zomňa išla totálne ale totálne čierna voda. Bude to bordel z pečene?
Lebo pri kúrach predtým išli len kamienky ale teraz? Až som sa sám zlakol
Pri kúrach predtým to bolo žltý piesok a kamienky aj žlté aj zelené aj kryštály. Vtedy bola reakcia organizmu dosť silná a pri druhej som mal pocit že prežívam "opicu"
Inak ako by sa malo postupovať pri klystýroch po očiste pečene? Je tu cez 200 stránok, prelúskal som si tam niečo ale toto som nevidel, možno by to bolo dobré aj do návodu doplniť, resp. doporučiť kedy a aké klystýry po očiste pečene....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 8:12 am 
Offline

Registrován: stř pro 03, 2014 8:05 am
Příspěvky: 1
Dobry den pan Jarda. Mam zlcnikovy kamen v krcku a zacal ma pobolievat.Pocas celeho dna.Pred rokom mi neurologicka pichla obstrek pretoze mam velke spazmy v oblasti chrbtice. Bolest v oblasti žlčníka ustala.Teraz ma zacala trapit opäť. Citam tu dookola o ociste a poviem Vam na rovinu.Bojim sa toho, co ak sa ten kamen niekde zasekne. Kolko cm ma teraz,to neviem ale pred rokom mal 8mm. Pisete tu,ze neodporucate robit ocistu pri velkych kamenoch.To je prosim vas aky, velky kamen,Dakujem za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 07, 2014 9:28 pm 
Offline

Registrován: ned dub 27, 2014 12:34 pm
Příspěvky: 4
Dobry vecer, Pan Jarda. Chcela by som sa vas opytat, ze co mam robit, ked som urobila uz 4 ocisty a na sone mi povedala doktorka, ze tam kamen mam stale. Ci mam dalej pokracovat v ocistach a pomaly zvysovat davky, alebo ist na operaciu, lebo posledna kolika bola hrozny zazitok..... \":(\" Mam 1,4 cm kamen. Dakujem za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob pro 13, 2014 5:44 am 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 9:23 am
Příspěvky: 17
lienka871 píše:
Dobry vecer, Pan Jarda. Chcela by som sa vas opytat, ze co mam robit, ked som urobila uz 4 ocisty a na sone mi povedala doktorka, ze tam kamen mam stale. Ci mam dalej pokracovat v ocistach a pomaly zvysovat davky, alebo ist na operaciu, lebo posledna kolika bola hrozny zazitok..... \":(\" Mam 1,4 cm kamen. Dakujem za odpoved.

Toto je opäť ďalší dôkaz, že očista Vás vo väčšine prípadov žiadnych skutočných žlčníkových kameňov nezbaví a celé to je postavené na "vode".
Je smiešne, že po viac ako 200 stranách už aj p. Jarda "otočil", že to nevadí, že kamene ostanú hlavne , že keď pri pravidelných očistách a upravenej strave nemáte problémy.
Zaujímavé , že doteraz sa to bolo všetko o tom, ako sa krásne a bezbolestne zbavíte žlč. kameňov, ako sa dajú krásne rozpustiť a pod. Záver si urobí asi každý sám.

Takže si to zhrňme: ten, kto chce do konca života robiť pravidelne očisty a držať prísnu dietu možno už záchvat nikdy nedostane.Good luck!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob pro 13, 2014 8:48 am 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
alerter : Cholesterolových kameňov je raz viac, raz menej........ Niekedy sú hnedé, niekedy zelené (stará žlč)....... Ja som si robil túto očistu 12 krát, zatiaľ. Naposledy pred asi pol rokom. Mimochodom, vďaka tejto očiste som videl, ako zo mňa vychádza zlatavý PIESOK a malé kamienky čiernej farby. Možno tie väčšie mäkké kamene sú "fake", a možno slúžia práve na vypudenie toho, čo som teraz popísal... O tom si nepremýšľal ? ...
A o akej diéte rozprávaš ? Keď si myslíš, že pečeni a žlčníku škodí tučné, tak sa veľmi mýliš. Škodí im kombinácia tučného zo sacharidmi, a nekvalitný tuk (nenasýtený, rastlinný, s výnimkou olivového a kokosového).

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob pro 13, 2014 12:41 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 9:23 am
Příspěvky: 17
Ja tu netvrdím , že očistou sa nezbavíš bordelu a ani , že očista je blbosť, ale tu je reč o skutočných kameňoch , ktoré sú v žlčníku a ktoré spôsobujú koliky, čo asi tvoj prípad nebude . V takom prípade ti aj pár orieškov môže vyvolať záchvat, keď ten kameň je stále v žlčníku a tom píšem, keďže na tieto kamene tá očista jednoducho väčšinou nefunguje, pričom by akože mala byť spôsob odstránenia tých "pravých" kameňov , ako je tu prezentované.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv pro 18, 2014 9:08 pm 
Offline

Registrován: pát čer 20, 2014 2:51 pm
Příspěvky: 6
Zdravim,
bolo by mozne pouzit miesto jablcnej stavy doma vylisovanu stavu z hrozna?
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 21, 2014 9:56 pm 
Offline

Registrován: ned pro 21, 2014 9:50 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
absolvovala jsem očistu jater dle návodu. První očista. Moc kamínků se z těla ven nedostalo, přitom, vše probíhalo naprosto podle popisu. Problém mám v tom, že mě po této očistě bolí ledviny. Od narození mám špatné ledviny spojené můstkem. Chtěla bych se zeptat jak postupovat, jestli nějak posílit ledviny a pak znova provést očistu jater, nebo očistu jater už neopakovat? Může epsomská sůl v této očistě nějak škodit ledvinám a pokud ne, proč bolí ledviny? Moc děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv pro 25, 2014 9:33 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 25, 2014 7:06 pm
Příspěvky: 1
Včera jsem si po asi 2 letech dala na štědrý večer salát a smaženou rybu, za to děkuju Pánu Bohu a člověku, který založil stránky Zdraví-az, které jsem našla na internetu. Vyzkoušela jsem už různé žlučníkové očisty pomocí pití olivového oleje, ale vždycky jsem měla znovu žlučníkové záchvaty, s radou, abych si nechala žlučník vyoperovat.
Výhodou této očistné kůry je, že se olej pije s grapefruitovou šťávou, což je lahodný nápoj, proti pití oleje samotného a za druhé, že se opakuje, protože se kaménky posunují z jater nebo se znovu tvoří. Moje diagnóza žlučníku byla, žlučník plný drobných kaménku, s absencí žluče. První očistu jsem si udělala v listopadu 2014, druhou v prosinci 2014 a budu pokračovat celý rok, .....
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 28, 2014 8:39 pm 
Offline

Registrován: pát lis 14, 2014 5:58 pm
Příspěvky: 8
Zdravím, dělal jsem očistu jater podle návodu na hlavních stránkách, druhý den vyšly nějaké kamínky. Ale na levém boku přibližně na předposledním žebru se mi ráno objevila zarudlá kůže a večer se objevily i nějaké boláky, příšerně to svědí a už to mám několik dní, vůbec to nemizí. Fotka přiložena. Nějaké rady?


Přílohy:
Fotografie0004.jpg
Fotografie0004.jpg [ 835.52 KiB | Zobrazeno 11683 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 9:38 pm 
Offline

Registrován: pon bře 19, 2012 11:43 am
Příspěvky: 26
vcera som robila prvu ocistu pecene, skombinovala som to s ocistou podla Malachova, tym ze som 3 dni predtym davala horuce kupele, saunu, zakoncene studenou sprchou, pila som vela stavy z cvikli a jablk, rastlinna diéta, a tym ze v den ocisty som pol dna nahrievala oblast elektr. dečkou, nasledne som isla podla vasho navodu. avsak urobila som chybu ze som pila malo vody a tak po vypiti horkej soli ma strasne smedilo, avsak vydrzala som to do 1 v noci, potom som sa napila len vody. Prehanalo ma okamzite po tej horkej soli, vodova stolica. A po tom oleji som mala neprijemne bolesti zlcnika a tej oblasti asi do 1 hodiny, potom som zaspala. rano som uz nevypila zas tu sol, lebo som nevladala, ale prehanalo ma aj tak, a vyslo zo mna dost vela mekkych malych zelenych kamienkov, nejake vecsie mekke zlte kamienky, cholesterolove vlocky. a cely den ma prehanalo az do vecera a kamene vychadzali. bolo to strasne, ale najlepsie na tom je ze behom dna mi zmizol tazky atopicky ekzem a tym sa mi aj potvrdilo ze kozne choroby maju povod v peceni. takze sa citim bajecne, a nezalezi z coho su tie kamene, ale ze to funguje. podla mna je najlepsie skombinovat to s malachovom, je to potom ucinnejsie. inac 3 dni predtym som pila dost vela aj tinkturu z orechovych sup, a tiez aj z paliny proti parazitom a to mi tiez ulavilo v peceni, som citila ze sa mi nejako otvorila a nieco tam pohlo, sa mi dost ulavilo, asi tam zabilo nejake parazity a to potom vyslo vsetko naraz pri tej ociste. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 9:56 pm 
Offline

Registrován: pon bře 19, 2012 11:43 am
Příspěvky: 26
matue píše:
Tak som tú Epsomku ktorá mala inak napísaný vzorec vyskúšal, žijem \":lol:\" akurát reakcia bola dosť zaujímavá. Z piatka na sobotu som si robil očistu, vyšlo zomňa celkom dosť zelených kamienkov a dá sa povedať že piesok ale taký šedý cca 1mm kúsky.
Ale dnes ma ešte stále bolí hlava(je nedela) a po klystýre ako včera večer tak dnes ráno zomňa išla totálne ale totálne čierna voda. Bude to bordel z pečene?
Lebo pri kúrach predtým išli len kamienky ale teraz? Až som sa sám zlakol
Pri kúrach predtým to bolo žltý piesok a kamienky aj žlté aj zelené aj kryštály. Vtedy bola reakcia organizmu dosť silná a pri druhej som mal pocit že prežívam "opicu"
Inak ako by sa malo postupovať pri klystýroch po očiste pečene? Je tu cez 200 stránok, prelúskal som si tam niečo ale toto som nevidel, možno by to bolo dobré aj do návodu doplniť, resp. doporučiť kedy a aké klystýry po očiste pečene....

ta cierna voda je podla mna, ze sa uvolnila plesen z criev, byva cierna a biela. hlava ta boli lebo si sa naraz zbavil tej plesne a to je pre telo sok.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz