Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 7:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 59  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 12, 2015 11:40 am 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2013 4:35 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den všem, moc děkuji za podporu. Bílý cukr nejím, ale jak jsem byla těhotná, tak jsem ho občas jedla a zřejmě si tím zánět hodně přiživila, nehledě na to, že samotné těhotenství se ŠŽ pěkně zamává.
Lněný olej zkusím vynechat, jím téměř denně k snídani sirnou patlaninu s ovocem, tak jí nahradím ovocným salátem s oliv. olejem. PUFA hlídám už teď, ale budu tedy ještě přísnější.
Momentálně ještě zapperuju nějaké potvůrky, co se na mě nachytaly - streptokoky a uzliny, ale už to vypadá, že bych měla být "čistá". Piju borax a cítím se po něm výtečně, doplňuju Mg, Zn a B vitamíny. Zbytek se snažím ze stravy. Subjektivně pocity stále výtečné, hodně jsem se uklidnila oproti létu 2014(dost toho svádím na potrat, který zřejmě s psychické vyrovnanosti nepřidá), stejně klidná jsme byla loni až do konce června (kdy byly výsledky v pohodě), pak přišly trochu starosti s prací a asi jsem si to zase samorozjela, ach jo...Měla bych se odstěhovat někam na samotu a tam si poustevničit \":-)\"))). Protože to postevničení zatím odkládám, zkouším alespoň denně meditovat a pracovat i na duši.
Další odběry mám za měsíc, tak se pak ozvu s updatem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 12, 2015 7:22 pm 
Offline

Registrován: pon led 12, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 1
V této diskuzi se hovořilo před časem o pryskyřici Guggul, jako léku na štítnou žlázu. Není problém ji sehnat ve formě kapslí nebo jako extrakt Gugulsteron.
Ve srovnání s čistou pryskyřicí, která je prodávána jako nedrcená, je cena těchto přípravků mnohonásobná. Je možné k léčbě štítné žlázy využít přímo pryskyřici - třeba nadrtit v hmoždíři a podobně.
Dohledala jsem, že na zánět štítné žlázy pomáhá i Noni. Noni se dá koupit jako čerstvá nebo sušená šťáva, za vysokou cenu. Ale na trhu je i prášek připravený ze sušeného nezralého plodu Noni za cenu nesrovnatelně nižší. Máte s ním někdo zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř led 21, 2015 11:58 am 
Offline

Registrován: pát zář 06, 2013 7:53 pm
Příspěvky: 10
Renča píše:
...Jardo děkuji, trefa do černého...zařadila jsem do jídelníčku více sacharidů a na srdíčku je to opravdu hodně znát. Dopřávám si opatrně i zeleninu, kterou jsem si doposud nedovolila coby strumigenní. Uvidíme...

Tak mám za sebou další odběry..bohužel jsem vzhledem k tomu, jak dobře se cítím- čekala lepší výsledky
2/2014.... 8/2014...... 2/2015
Původní TSH…………… 68 /optimální 0,35-4,94/…..nové…….7,15 !!!!!!!!!! …..aktuální 7,25

T4……………. 8,4 /optimální 9-19/……………………...10,98 !!!!!!!!! ……..11,64

Protilátky…. 809 /optimální 0-5,61/……………………628 ………………………………..908!!!!!!!!! hrůza \":idea:\"

Štítka celkem šlape, ale co s tou autoimunitou, to opravdu nevim. Poradíte, jak jí mít alespoň pod kontrolou, tohle číslo mě děsí !
\":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř led 21, 2015 12:43 pm 
Offline

Registrován: pát zář 06, 2013 7:53 pm
Příspěvky: 10
goldhelen píše:
Tím sladkým je myšlený bílí cukr...jinak nachápu jednu věc.. pan Zajíček doporučuje vynechat pufa,ale mně byli naopak doporučeny a zánět mi ustupuje... a to se láduju oříškama a omega 3 a vše se mi zlepšuje..

...mohu vědět, jak dlouho jsi makala na prvním zlepšení a z jak vysokých hodnot zánětu jsi se dostala? Začínám propadat panice. Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon úno 02, 2015 7:04 pm 
Offline

Registrován: pát zář 19, 2014 9:21 am
Příspěvky: 8
Dobrý den, prosím o rady... Začalo to zánětem štítné žlázy, po té vyletěly hodnoty nahoru, pak spadly a ustálily se na nízkých hodnotách. MUDr. mi předepsal Euthyrox 50, který jsem brala asi půl roku, ale nechtěla jsem se smířit s tím, že bych ho měla brát celý život. Tak jsem začala pátrat a většinou mě vše na netu odkazovalo tady a tak jsem začala pročítat spoustu věcí a začala bojovat.. Postupně jsem omezovala dávky, když jsem byla asi měsíc bez prášků, byly testy ještě v pořádku. Je pravda, že jsem nasadila zelený ječmen, chlorelu, změnila jsem styl stravy, začala se více hýbat a začala doplňovat jód do těla v podobě Lugolova roztoku dávkování podle Jardy. Byla jsem v pořádku a nabitá energií. Tělesná teplota se po ránu zvedla z 35,9 na 36,4. Denní průměr teploty je nad 36,6. Přesto jsem dnes byla na kontrole a výsledky nejsou v pořádku :
TSH 6,57 (meze 0,27-4,2)
T4 volný 11,1 (meze 12,0-22)
Lékař mi zvýšil dávky z 50 (které neberu) na 75 - bohužel v okrese máme pouze jediného odborníka, který nemá absolutně pochopení pro alternativu. Opravdu je brát nebudu, chci to zkusit bez nich. Za 4 měsíce mám jít na kontrolu, ale do té doby se budu snažit najít jiného lékaře. Chtěla bych ale hlavně dát ty hodnoty na správnou míru. Prosím o radu. Předem děkuji. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 4:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
goldhelen píše:
Tím sladkým je myšlený bílí cukr...jinak nachápu jednu věc.. pan Zajíček doporučuje vynechat pufa,ale mně byli naopak doporučeny a zánět mi ustupuje... a to se láduju oříškama a omega 3 a vše se mi zlepšuje..

PUFA se dají bez rizika dlouhodobě podávat maximálně do 10% denní dávky energie přijaté v tucích a vše nad tuto hranici se ukládá, nebo musí spálit, což je vysoce nebezpečné a může mít závažné následky. Lidé s velkým přebytkem PUFA i po jejich naprostém vyřazení mohou uloženou zásobu likvidovat i 4 roky a to není sranda. Tím rozhodně nepopírám jejich vysoce protizánětlivý efekt, ale nic není jenom dobré a bezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 4:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Renča píše:
...Jardo děkuji, trefa do černého...zařadila jsem do jídelníčku více sacharidů a na srdíčku je to opravdu hodně znát. Dopřávám si opatrně i zeleninu, kterou jsem si doposud nedovolila coby strumigenní. Uvidíme...

No vidíte, tak to zase tak velká věda není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 4:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Januš píše:
Dobrý den všem, moc děkuji za podporu. Bílý cukr nejím, ale jak jsem byla těhotná, tak jsem ho občas jedla a zřejmě si tím zánět hodně přiživila, nehledě na to, že samotné těhotenství se ŠŽ pěkně zamává.
Lněný olej zkusím vynechat, jím téměř denně k snídani sirnou patlaninu s ovocem, tak jí nahradím ovocným salátem s oliv. olejem. PUFA hlídám už teď, ale budu tedy ještě přísnější.
Momentálně ještě zapperuju nějaké potvůrky, co se na mě nachytaly - streptokoky a uzliny, ale už to vypadá, že bych měla být "čistá". Piju borax a cítím se po něm výtečně, doplňuju Mg, Zn a B vitamíny. Zbytek se snažím ze stravy. Subjektivně pocity stále výtečné, hodně jsem se uklidnila oproti létu 2014(dost toho svádím na potrat, který zřejmě s psychické vyrovnanosti nepřidá), stejně klidná jsme byla loni až do konce června (kdy byly výsledky v pohodě), pak přišly trochu starosti s prací a asi jsem si to zase samorozjela, ach jo...Měla bych se odstěhovat někam na samotu a tam si poustevničit \":-)\"))). Protože to postevničení zatím odkládám, zkouším alespoň denně meditovat a pracovat i na duši.
Další odběry mám za měsíc, tak se pak ozvu s updatem.

Tak klid na samotě asi ničím nahradit nejde, ale to ještě neznamená že by tím váš problém byl neřešitelný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 4:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
JanaT píše:
V této diskuzi se hovořilo před časem o pryskyřici Guggul, jako léku na štítnou žlázu. Není problém ji sehnat ve formě kapslí nebo jako extrakt Gugulsteron.
Ve srovnání s čistou pryskyřicí, která je prodávána jako nedrcená, je cena těchto přípravků mnohonásobná. Je možné k léčbě štítné žlázy využít přímo pryskyřici - třeba nadrtit v hmoždíři a podobně.
Dohledala jsem, že na zánět štítné žlázy pomáhá i Noni. Noni se dá koupit jako čerstvá nebo sušená šťáva, za vysokou cenu. Ale na trhu je i prášek připravený ze sušeného nezralého plodu Noni za cenu nesrovnatelně nižší. Máte s ním někdo zkušenost?

Na to nedovedu odpovědět, ale předpokládám, že pokud ne přímo pouze pryskyřici, tak nějaký lihový extrakt, nebo v tuku rozpuštěnou by ji šlo používat, ale jde jenom o odhad, jistě to nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 4:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Renča píše:
Tak mám za sebou další odběry..bohužel jsem vzhledem k tomu, jak dobře se cítím- čekala lepší výsledky
2/2014.... 8/2014...... 2/2015
Původní TSH…………… 68 /optimální 0,35-4,94/…..nové…….7,15 !!!!!!!!!! …..aktuální 7,25

T4……………. 8,4 /optimální 9-19/……………………...10,98 !!!!!!!!! ……..11,64

Protilátky…. 809 /optimální 0-5,61/……………………628 ………………………………..908!!!!!!!!! hrůza \":idea:\"

Štítka celkem šlape, ale co s tou autoimunitou, to opravdu nevim. Poradíte, jak jí mít alespoň pod kontrolou, tohle číslo mě děsí !
\":?\"

Mimo ty protilátky celkem dobrý a u těch protilátek je otázkou proč ji tělo napadá. Mnohdy jde o plísně a vyzkoušel bych tedy fungicidně působící potraviny a možná i projet trojčátko, kvůli parazitům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 4:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenule píše:
Dobrý den, prosím o rady... Začalo to zánětem štítné žlázy, po té vyletěly hodnoty nahoru, pak spadly a ustálily se na nízkých hodnotách. MUDr. mi předepsal Euthyrox 50, který jsem brala asi půl roku, ale nechtěla jsem se smířit s tím, že bych ho měla brát celý život. Tak jsem začala pátrat a většinou mě vše na netu odkazovalo tady a tak jsem začala pročítat spoustu věcí a začala bojovat.. Postupně jsem omezovala dávky, když jsem byla asi měsíc bez prášků, byly testy ještě v pořádku. Je pravda, že jsem nasadila zelený ječmen, chlorelu, změnila jsem styl stravy, začala se více hýbat a začala doplňovat jód do těla v podobě Lugolova roztoku dávkování podle Jardy. Byla jsem v pořádku a nabitá energií. Tělesná teplota se po ránu zvedla z 35,9 na 36,4. Denní průměr teploty je nad 36,6. Přesto jsem dnes byla na kontrole a výsledky nejsou v pořádku :
TSH 6,57 (meze 0,27-4,2)
T4 volný 11,1 (meze 12,0-22)
Lékař mi zvýšil dávky z 50 (které neberu) na 75 - bohužel v okrese máme pouze jediného odborníka, který nemá absolutně pochopení pro alternativu. Opravdu je brát nebudu, chci to zkusit bez nich. Za 4 měsíce mám jít na kontrolu, ale do té doby se budu snažit najít jiného lékaře. Chtěla bych ale hlavně dát ty hodnoty na správnou míru. Prosím o radu. Předem děkuji. \":-)\"

Chtělo by to pro porovnání uvádět i předchozí hodnoty, zda jde o zhoršení, zlepšení, nebo setrvalý stav. Pokud bez pilulek nedochází ke zhoršení, jste na správné cestě a určitě bych dále pracoval na zrychlení organizmu pomocí stravy a doplňků. Pokud si nejste jistá, klidně zavolejte a pořešíme co se dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř úno 11, 2015 11:34 am 
Offline

Registrován: pát zář 19, 2014 9:21 am
Příspěvky: 8
Moc děkuji za odpověď. Určitě se Vám ozvu \":)\" Jen pro porovnání uvádím hodnoty, které mám od samého začátku :
25.10.2015 TSH - 0,05 T4 - 25,9 to bylo těsně po zánětu štítné žlázy
15.11.2013 TSH - 0,067 T4 - 15,3 v normě
7.1.2014 TSH - 14,94 T4 - 8,9 přechod do snížené funkce, nasazen Euthyrox 50
23.6.2014 TSH - 4,230 T4 - 13,5 asi 1 měsíc jsem brala už jen poloviční dávku
2.2.2015 TSH - 6,57 T4 - 11,1 to už jsem byla 4 měsíce úplně bez prášků
Během té doby jsem čistila střeva, 2x absolvovala očistu játry - tu bych měla zopakovat. Je pravda, že se v poslední době cítím unaveněji (asi měsíc)... Když jsem měla tělo trochu pročištěné, bylo mi hej, tolik energie jsem dlouho neměla a samozřejmě jsem si říkala, že už je vše v pořádku a tak jsem občas začala i hřešit.. A to si myslím, že je důvod mé únavy... Takže začnu znova, ale byla bych vděčná za další rady, co ještě udělat, aby se tělo dalo dohromady... Mockrát děkuji \":-)\" Přeji krásný den všem \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte úno 24, 2015 9:58 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
mam nizke hodnoty Luteinizačneho hormonu
ma to nejaky suvis so stitnou zlazou?

(aj malo testosteronu.... ale to som zbadal i bez testov)

dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon dub 13, 2015 5:50 pm 
Offline

Registrován: pon čer 16, 2014 2:28 pm
Příspěvky: 4
zdravím Vás Jardo, dcera 20 let, má neustálý problém v krku. Stále má pocit, že ho má "kouslý". Buď na jedné nebo na druhé straně. proto také pořád pokašlává. Pomáhá jí horký čaj a zázvorový obklad, kdy se to na chvíli uvolní. Když dá obklad ne bolavou stranu, kousne se to na druhé a tak to koluje pořád dokola. Mám podezření na štítnou žlázu, měla tam vytestované parazity-motolice. Ale už se odčervila a má být čistá. Na vyšetření zatím nebyla, je objednaná. Jinak se cítí fit a bez problémů. Dobře prospívá po změně stravy, bez cukru, nic živočišného. Prošla detoxem aloe vera,reishi,jaterní očisty, doplnění hořčíku,jodu,céčka,atd. Ďalší příznaky poruchy ŠZ nemá. Co vás napadá za problém, páč já jsem v koncích...děkuji za všechny rady.nora


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2015 12:52 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2013 4:35 pm
Příspěvky: 23
Ahoj, update mých hodnot.
Po kontrolních odběrech TSH 2,1, fT4 11.59. Nic jiného mi zatím nenabrala, že až za 3měsíce, endokrynoložka už si na mě asi zvykla a ani už mi léky nenabízí.
Skutečně to vypadá, že mě nejvíc rozhodilo těhotenství a následný potrat, teď má tělo tendence se samo srovnat do normálu. Podpořené životním stylem a stravou, příště až budu těhotná se musím zatraceně víc hlídat.
Vydržte kdo máte problémy se zdravím, dá se to.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 59  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz