Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 7:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2015 10:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:26 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Český Brod
Ocista je cisteni jater, ostropestrec je na jejich opravu.

_________________
Trpělivost přináší růže, netrpělivost věnce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 19, 2015 8:32 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Plánuji na tento pátek očistu jater a chci se zeptat:
1) má nějaký smysl konzumace jablečeného octa? Jde mi o to, jestli má podobné účinky (a třeba ještě silnější) než samotná jablka. Jsou nějak výrazně vhodné grapefruity? (intuitivně mě to k těmto 2 věcem táhne, ale možná je to nesmysl)
2) je vhodné si v sobotu ráno udělat šánku, aby se to všechno vypláchlo? Nechce se mi shánět klystýrová sada, tak bych se díky tomu mohla obejít bez ní.
3) a hlavně - jsem zvyklá chodit pravidelně cvičit. Je možné si začátek jaterky o hodinu posunout a ještě si od 17 do 18h zasportovat? S časem tréninku nehnu, před tím jsem v práci. Děkuji

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 19, 2015 9:34 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Kometa":2uvt2n22]Plánuji na tento pátek očistu jater a chci se zeptat:
1) má nějaký smysl konzumace jablečeného octa? Jde mi o to, jestli má podobné účinky (a třeba ještě silnější) než samotná jablka. Jsou nějak výrazně vhodné grapefruity? (intuitivně mě to k těmto 2 věcem táhne, ale možná je to nesmysl)
2) je vhodné si v sobotu ráno udělat šánku, aby se to všechno vypláchlo? Nechce se mi shánět klystýrová sada, tak bych se díky tomu mohla obejít bez ní.
3) a hlavně - jsem zvyklá chodit pravidelně cvičit. Je možné si začátek jaterky o hodinu posunout a ještě si od 17 do 18h zasportovat? S časem tréninku nehnu, před tím jsem v práci. Děkuji[/quote:2uvt2n22]
1) napriklad Andreas Moritz, guru pres ocistu jater, nedoporucuje jist jablka, ale doporucuje pit jablecnou stavu. V pripade, kdy lidi maji problem s pitim stavy, doporucuje potravinarskou kyselinu jablecnou (nevim, jestli to je u nas k dostani). Viz

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 19, 2015 8:32 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
[quote="Kometa":2gmvjckg]Plánuji na tento pátek očistu jater a chci se zeptat:
1) má nějaký smysl konzumace jablečeného octa? Jde mi o to, jestli má podobné účinky (a třeba ještě silnější) než samotná jablka. Jsou nějak výrazně vhodné grapefruity? (intuitivně mě to k těmto 2 věcem táhne, ale možná je to nesmysl)
2) je vhodné si v sobotu ráno udělat šánku, aby se to všechno vypláchlo? Nechce se mi shánět klystýrová sada, tak bych se díky tomu mohla obejít bez ní.
3) a hlavně - jsem zvyklá chodit pravidelně cvičit. Je možné si začátek jaterky o hodinu posunout a ještě si od 17 do 18h zasportovat? S časem tréninku nehnu, před tím jsem v práci. Děkuji[/quote:2gmvjckg]
Já dělám ráno po jaterce šanku vždycky-prostě to sfouknu při jednom a už bych to ani jinak nedělala.Zkus jednou tak a jednou tak a sama uvidíš S tím cvičením-to bych asi vynechala a spíš byla v klidu a nahřívala

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 22, 2015 9:27 am 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2015 9:14 am
Příspěvky: 3
Dobrý den, minulý pátek 13. jsem provedla svou první jaterní očistu. Vše probíhalo hladce, i když jsem se večer před pitím oleje málo pročistila a šlo to ze mě až druhý den ráno. Vyšlo ze mě několik kamínků, z čehož jsem měla radost, po vypití šťávy se to už zastavilo. Pak jsem měla ještě rýži a na večeři čočku se zelím a vajíčkem. Od druhého dne jsem jedla již jen ovoce a zeleninu různě upravenou celý týden (+ občas vajíčko/tofu/kozí sýr...) na podporu detoxikace a od té doby se mi stále zhoršuje zdravotní stav, který byl před očistou v pohodě. Není mi celkově dobře, v krku cítím, jako bych měla nějaký "knedlík", něco jako zbytky jídla, jazyk bíle potažený a nepříjemná pachuť v ústech. Vše se zhoršuje ještě v průběhu dne, vždy po jakémkoliv jídle (od včerejška jsem začala jíst kaši, rýži, zkouším cokoliv, ale po čemkoliv se to zhorší). Mám pocit, jako by se mi jídlo vracelo do krku a těžko se mi dýchá. Čím by to mohlo být a co můžu udělat pro to, aby se mi ulevilo? Děkuji za rady!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 22, 2015 10:17 am 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Terkasob : urob si SHANKAPRAKSALANU. \":wink:\" ... Podľa mňa takmer naisto to pomôže.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 22, 2015 8:09 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2015 9:14 am
Příspěvky: 3
Nejsem si jistá, jestli bych Shankapraksalanu v takovém stavu zvládla. Mám teď problém i s pitím běžné vody a nikdy jsem podobnou proceduru nedělala a bojím se, že by mě to v případě, že by to neprobíhalo tak jak má, ještě zhoršilo. Přijde mi, že to celkem velký zásah. Navíc mám pocit, že mám od kořene jazyka jakoby dál do krku takové puchýřky, nebo vřídky a těm by slaná voda asi mohla taky přitížit. Nikdy jsem nedělala ani žádné klistýry ap., neměla jsem proč, zažívání bylo vždy v pohodě, je mi 23 let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2015 1:29 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Terkasob píše:
Nejsem si jistá, jestli bych Shankapraksalanu v takovém stavu zvládla. Mám teď problém i s pitím běžné vody a nikdy jsem podobnou proceduru nedělala a bojím se, že by mě to v případě, že by to neprobíhalo tak jak má, ještě zhoršilo. Přijde mi, že to celkem velký zásah. Navíc mám pocit, že mám od kořene jazyka jakoby dál do krku takové puchýřky, nebo vřídky a těm by slaná voda asi mohla taky přitížit. Nikdy jsem nedělala ani žádné klistýry ap., neměla jsem proč, zažívání bylo vždy v pohodě, je mi 23 let.

Robíš očistu pečene pred klystírmi či shankapraksalanmi ? .... ZLÝ NÁPAD (!!!)... Asi si slabo čítala diskusné témy...
Pochybujem, že by slaná voda ublížila týmto veciam o ktorých píšeš..... Ja to pijem ako malinovku, keď si robím tú shankapraksalanu.... To nie je nasypaná soľ na sliznice....to je soľ zriedená vodou....a riadne zriedená..

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 4:59 pm 
Offline

Registrován: sob bře 21, 2015 9:16 pm
Příspěvky: 5
Tak se mi očista nepovedla. Dva dny předem jsem byla na ovocné stravě, v den očisty jsem dodržela postup i s časováním... a nic. Nedostavil se ani průjem a po vypití grepové šťávy s olejem a okamžitém zalehnutí zřejmě vůbec nenastal proces, který nastat měl. Směs jako by mi ležela v žaludku až do rána, zřejmě mám slabší trávení a bylo to na mě příliš tučné \":(\" Podotýkám, že psychicky jsem to zvládala v pohodě, dokonce jsem normálně usnula. Se šankou to kdysi proběhlo podobně - všechno zůstalo v žaludku, břicho jako balón a voda se solí odmítla postoupit dále. V čem může být problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: aloe vera
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 12:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Bruce píše:
chci provést očistu jater a piji Aloe vera gel.
mám při očistě pití Aloe zcela přerušit, nebo kombinovat ?
co doporučujete ?

Tak určitě vynechat v návodu přeci zmíněný není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Th. píše:
Dobrý den,

zajímalo by mne, zdali je vhodné nebo vůbec možné (z hlediska zdraví), si po několikadenním půstu (jen o vodě, příp. čajích nebo domácích džusech), naordinovat hned na "rozjezd" očistu jater.
Lze to udělat i tak, že se olej s citrusovou šťávou pozře ráno nalačno, ihned první den návratovky (počátek jídla)?

Např.: 3 dny půst o vodě, 4. den ráno po probuzení očista jater, zalehnout s termo lahví na cca 20 minut, asi po 3/4 hodině se možno napít vody / domácícho džusu (z jablek / mrkve / řepy) a po hodině a půl až dvou hodinách od kúry si už dát ovoce (jablka + příp. mrkev / banány...)? Nebude to pro organismus po půstu šok - dávka oleje a citrusů, tlak na žlučník?

Stačil by v tomto případě jen klystýr bez eps. soli (např. 3. den večer nebo 4. den po očistě jater, popř. obojí)?
Zkoušel to někdo ráno nalačno a bez soli?

Anebo je vhodnější nechat po půstu tělo najíst a pomalu se vrátit k běžnému režimu a očistu jater provést třeba až za dva týdny?

Nepopírám vůbec efektivitu tradičního postupu, jen mne zajímá jiná možná varianta, která by mi občas více vyhovovala.

Děkuji za reakci!
Th

To je podle mě čirá hovadina, která by zřejmě po delším půstu skončila fatálně, tedy nic takového určitě nedoporučuji zkoušet. Pokud by předcházel maximálně dvoudenní půst tak možná ano, ale i tak by to raději nedělal. Lepší je projet návratovku a třeba po týdnu klidně játra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Eden píše:
referujem o druhej ociste: som robila 2 tyzdne po prvej, par dni pred novom, vzdy s pripravou od M., znasala som ju uz ovela lepsie, sol som rano zas nepila, vyslo vela drobnych zelenych kamienkov, neskor vecsie biele. to neviem co bolo. v noci som citila vibrovanie pecene, ako dycha, presne ako popisuje Malachov, bolo to zaujimave. na druhy den som sa citila ako po opici. tak som prisla na to ze pri prvej ociste sa mi precistili len zlcovody a trochu zlcnik, a az pri druhej sa zacala cistit pecen. zmizli mi aj skoro vsetky vrasky, hlavne tie medzi obocim, co je oblast pecene, miznu mi aj tmave kruhy vo vnut. kutikoch oka, prestali mi padat vlasy, ustupil zapal dvanastornika, ten atop. ekzem je stale fuc co som spominala predtym, mam ovela lepsiu plet, zmizla mi depresia, a mam zas kopec energie ako male decko, a aj som schudla ale tak akurat, no a hlavne uz sa nedokazem tolko rozculovat ako predtym, vlastne sa uz nerozculujem skoro vobec, neda sa mi. je to super. tuto kúru zopakujem este aspon 3x, a potom kazdy rok 4x. \":D\"

To vám toho zmizlo opravdu hodně, nezbývá než blahopřát k úspěchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pepaz píše:
Po dvou týdnech kdy ze mne nevylezl ani kamínek,jsem očistu opakoval a jsem spokojen.Vylezlo tak dvě hrstky zelených kamínku vel fazolek.Určitě budu pokračovat.

Tak vidíte, vše chce svůj čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 9:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Maruska":20xkukyy]Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda-li je vhodná jaterní očista u dospělého člověka s mírně oslabenou funkcí ledvin.

Děkuji za názor,
Maruška[/quote:20xkukyy]
Nevidím problém, navíc pokud pak

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
renis píše:
Dobrý den,
prosím o radu zkušenější. Tchýně začala dělat jaterní očisty, má teda zatím jen 3, ale trápí ji problém a to ten, že pokaždé v den samotné očisty ji začne během poledne bolet hlava a být nevolno od žaludku, když to bylo poprvé, tak si myslela je to od strach z neznámého a podruhé už bude vědět do čeho jde, no u druhé se to opakovalo a třetí už ani dělat nechtěla jaký z toho měla strach, nakonec do toho šla a opět to samé. Ptám se tedy co to má znamenat, čím to může být, je to psychika nebo něco jiného?

Děkuji za případné odpovědi...

Renis

Tak psychika je mocná a dovede vyčarovat různé stavy. Nicméně pokud ji dělá s pitím jablečné šťávy, může být problém i zde, může to vyzkoušet bez ní pomocí prášků z lékárny, to se zde již také probíralo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz