Choroby liečené pijavicou lekárskou:
1. Zápalové ochorenia kože a podkožia, psoriáza, ekzémy, vredy, furunkly, trombotický zápal žíl, herpes, kŕčové žily, akútny a chronický zápal žíl,, chronické a nehojace sa rany, rekonštrukčná chirurgia, 2. Bolestivá, menštruácia (algodismenorria), narušenie menštruačného cyklu, zápal vaječníkov, predmenštruačný syndróm,amenorea neplodnosť. 3. Ochorenia predstojnej žľazy- prostaty, zápaly močového mechúra ,zápal obličiek, hepatóza-ochorenie pečene(tox),cysty 4. Migréna a depresia, epilepsia, reumatizmus, neuróza, nespavosť, závrate, mozgová obrna. 5. Srdcovo cievne ochorenia- poruchy srdca a rytmu srdca,stenokardia,hypertenzia(vysoký krvný tlak),srdcová nedostatočnosť zápal pridušiek, priedušková dušnosť, cukrovka, chronický zápal pečene a cirhóza pečene, porucha hrubého čreva-IBS, Infark miokardu 6. Očné ,ušné ,krčné problémy, glaukom-zelený zákal, 7. obezita, dna 8. bolesti, natiahnutie a vyvrtnutie svalov a šliach 9. Zápal žlčníka, pľúcna embólia astma ,chronická bronchitída ,zápal pľúc 10. Paradentóza. 11. Hemoroidy s neuveriteľnými výsledkami 12. Živé očkovanie
Veľa ľudí si myslí, že ak sa chcú liečiť pijavicami, stačí si nejaké zadovážiť a hor sa do liečenia. Nie je to také jednoduché. Ľahko sa môže stať, že si človek miesto pijavice lekárskej priloží na telo pijavicu konskú a tá narobí viac škody ako osohu. “Môže to byť pre človeka nebezpečné. Ja objednávam certifikované pijavičky poštou. Z Rakúska, Nemecka, Francúzska teraz aj z Anglicka. Sú tam chované v liahňach práve pre lekárske účely. Ku mne sa dostanú vyhladované, lebo nič nekonzumujú štyri ažb päť mesiacov. Potom chvíľu pobudnú v sterilnej vode, ktorá sa musí každý druhý deň vymieňať.”
Pacient musí pred samotnou liečbou absolvovať lekárske vyšetrenie a doniesť svoju zdravotnú dokumentáciu, aby mala lekárka prehľad o jeho zdravotnom stave. Samozrejme, hirudoterapia nie je vhodná pri liečbe všetkých diagnóz. Je efektívna pri 55 ochoreniach – liečbe chorôb srdca, ciev, pri zápale priedušiek, cirhóze pečene, chronickej zápche, pri niektorých kožných ochoreniach, kŕčových žilách, či pri liečbe niektorých gynekologických ochorení. Liečba pijavicami sa neodporúča napríklad tehotným ženám alebo diabetikom, užívajúcim inzulín. Okrem toho pijavice pôsobia proti bolesti, zmenšujú opuchy, znižujú tlak, rozpúšťajú krvné zrazeniny, obnovujú poškodené cievky v tkanivách a orgánoch, zvyšujú aktivitu imunitného systému a zlepšujú bioenergetický stav organizmu.
Postup pri liečbe je pomerne jednoduchý: Miesto, na ktoré sa priložia pijavice, je potrebné potrieť liehom a následne destilovanou vodou. “Ich počet, ktorý prikladám na telo, závisí od viacerých faktorov,” vysvetľuje lekárka. “Závažnosti choroby a aj od hmotnosti pacienta. Trvá to asi dve minúty, kým sa zahryznú. Každá má okolo 270 ´zubov´. Dôležitejšie ako to, že sajú krv, je to, že do tela vypúšťajú bioaktívne látky. Dĺžka pôsobenia tiež závisí od choroby. V niektorých prípadoch je to len pár minút, v iných do odpadnutia. Všetko, čo sa používa pri procedúre, sa použije iba raz. Vrátane pijavičiek, ktoré sa hneď po odpadnutí likvidujú v 10-percentnom chloramine. Nikdy ich nepoužívam viac krát.
Tak otváram diskusiu na uvedenú liečbu. U nás v Košiciach sa toutou liečbou zaoberá Košičanka MUDr. Nina Kostiková sa venuje liečebnej metóde, ktorá využíva sací reflex pijavice lekárskej.
_________________ PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/ Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov: http://bit.ly/OuRIXq
|